» »

različna ponudnika interneta, siol m@ail

različna ponudnika interneta, siol m@ail

potepuh ::

Zdravo

Zanima me če se prenosnik povežuje na internet enkrat pri siol-u, enkrat pa pri t-2, mail je siolov, kakšne nastavitve so potrebne v outlook-u? kolikor razumem bi moral nastaviti smtp server na t-2 ko sem prek njih povezan na internet?

Hvala

JohnDoe ::

Nastavitve pustis od siola, ker se gre za siolovo domeno in je po vsej verjetnosti T-2 smpt ne spusti cez (ravno tako kot siol ne od T-2). V outlooku nastavi v zavihku "Outgoing Server" da potrebuje tvoj SMPT server authentication in pa da naj uporablja enako kot za incoming server. Tako bos dal siolu vedeti da si res ti ti, in ne kak drug zlobni spamer.

Lep pozdrav

STASI ::

Si bom sposodil temo.

isp je Siol, mail imam od t2. Incoming mail dela brez problema. poslati pa mi maila noče. Kaj storiti?

lp
g
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

steev ::

:|

AC_DC ::

Za SMTP uporabiš siol server, Incoming od t2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

STASI ::

narobe sem imel port nastavljen. bil je 25 in ne 465. pravtako nisem imel vključen SSL povezave.tako da sedaj dela BP.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

travica ::

Se pridružujem vprašanju. Je SIOL blokiral ves odhodni promet za druge domene tipa user@firma.si ?

465 nastavljen, SSL tudi, Login za smtp via siol tudi vrača:

Pošlji preskusno e-poštno sporočilo: Strežnik za odhodno pošto (SMTP) je sporočil notranjo napako. Če boste še naprej dobivali to sporočilo, se obrnite na skrbnika strežnika ali ponudnika internetnih storitev (ISP).  Strežnik je odgovoril: 554 5.7.1 <END-OF-MESSAGE>: End-of-data rejected: 55


oziroma pri pošiljanju

554 5.7.1 <END-OF-MESSAGE>: End-of-data rejected: 554 5.7.1 Only local domains are allowed.

kak namig?

Vaseer ::

@travica
Ja, domene @firma.si ipd so blokirane.
Namig: Uporabi poštni strežnik domene @firma.si. Če ga imaš za prejemanje, zakaj ga ne bi uporabil za pošiljanje? Ali uporabi SMTP ponudnika, ki še ni blokiral drugih domen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
107042 (2902) BlackMaX
»

Problem microsoft outlook 2010

Oddelek: Pomoč in nasveti
101260 (854) sirotka
»

Težava pri pošiljanju na @siol.net

Oddelek: Omrežja in internet
62791 (2581) Bakunin
»

Mail na strežniku

Oddelek: Omrežja in internet
81720 (1448) Malajlo
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798710 (7680) shorvat

Več podobnih tem