» »

Vojna bi rešila krizo?

Vojna bi rešila krizo?

«
1
2

;-) ::

Izgleda da je brezveze nadaljevati in vzpodbujati kapitalizem. Sam od sebe se ne "popravi", tudi finančne inekcije ni opazit da bi reševale probleme. Velika večina firm izkorišča krizo sebi v prid in prikazujejo rdeče številke in odpuščajo, da jim ostaja čimveč denarja.

Po vsaki vojni se vse začne na novo, vse se začne na novo graditi, zrastejo nova podjetja, krpajo se posledice vojne-to prinese nova delovna mesta in nek smisel življenja. Če bi se zgodila kaka večja vojna bi lahko pričakovali da bomo na starost doživeli to kaj so doživeli naši dedki in babice v mladosti (v času Tita)-zlati časi za gradnjo in razvoj. Kvečjemu da bi bilo slabše se lahko razvije kak nov sistem boljši od kapitalizma (končno!) ker vemo da je brezveze terat ta kapitalizem še naprej. Bolje bi bilo da bi bila podjetja državna kot včasih itd.

kitewing ::

Pojdi na morje! Potrebuješ počitnice...

bluefish ::

Če bi se zgodila kaka večja vojna bi lahko pričakovali da bomo na starost doživeli to kaj so doživeli naši dedki in babice v mladosti (v času Tita)-zlati časi za gradnjo in razvoj.
Kdor bi seveda preživel.
Vojna v sodobnem času bi bila precej bolj "umazana" kot takrat.

Ti pa nihče ne brani, da se kake vojnice ne udeležiš. Izbira je konec koncev precej pestra - od Tujske legije, do SV po hitri poti v Afganistan,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Zheegec ::

ti kupimo letalsko karto, če si že tako želiš vojne.
Pa eno čelado pa bajonet.

Drugače me pa zanima, kaj vsi samooklicani ekonomisti naredite potem, ko ugotovite da ste se zmotili? Večina jih reče: "saj sem rekel, da se bo to zgodilo", kaj boš pa ti naredil? Priznal zmoto mogoče?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Alien ne razumem zadnje vrstice najbolje.
V primeru da bi se zgodila vojna da bi rekel: "saj sem rekel da se bo to zgodilo"?

Ne, tudi če bi bila vojna bi poskusil narediti korist sebi iz tega (saj sem samoklicani ekonomist ne).

Thomas ::

Vojna ne rešuje krize, vojna lahko reši kvečjemu že obstoječi konflikt, ki je ali v obliki državljanske vojne, navadne vojne ali diktature ki ubija svoje podložnike. To je možno rešiti z agresivnim napadom, krize nikakor. Kriza se kvečjemu poglobi.

Kar sem povedal, je vse v bistvenem nasprotju s splošno privzeto "modrostjo".

mtosev ::

seveda bi resila krizo ko bi se pobijali in pobili bi pac pozabili kaj je sploh kriza, ker bi vsak razmisljal kako prezitev.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

;-) ::

Mtosev ti bi prvič šel iz svoje sobe ko bi ti zaropotalo tam okol a.

Manj ljudi bi bilo boljše bi nam bilo, da se malo razredči svet. Čist tak je.

bluefish ::


Manj ljudi bi bilo boljše bi nam bilo, da se malo razredči svet. Čist tak je.
Saj pravimo, začni pri sebi. Priložnosti kar kličejo.

innerspace ::

Jaz pa sem mislil, da je vojna najvecja mozna kriza.

Thomas ::

Več nas je, boljš nam je. 10 ljudem bi kaj trda predla. 10 milijardam, bi že bilo bolje.

Človek je človeku vir novega bogastva, ali bogastva sploh.

Tudi samo še Slovenci na Zemlji, 2 milijona, ostali pa nenadoma izginili - bi kmalu padli v barbarstvo.

KandazaR ::

Manj ljudi bi bilo boljše bi nam bilo, da se malo razredči svet. Čist tak je.


Tisti, ki ste takega mnenja zberte se npr v sahari (pač nekje da bomo mel mir pred vami) pa vam dobavmo orožje pa se med sabo strelite. Nas ostale pa pustite lepo na miru.

PacificBlue ::

Vojna bi rešila krizo?



bluefish ::

Transformerji napadajo!!! Pripravite se!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PacificBlue ::

No ja, ko sem videl to temo, sem se spomnil na govor Bidena, ki je v času ko je Obama postal predsednik izjavil da ne bo minilo 6 mesecev in bo Obama soočen z mednarodnim incidentom(generated incident)..kar bi lahko pripeljalo do ww3. No zaenkrat je to še samo nakladanje, počakajmo torej na 4. 7 2009. :)

Edit:typo

Zgodovina sprememb…

KandazaR ::

me že prehitel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

solatko ::

Saj ima po eni strani prav, po vsaki vojni je prišlo do nove delitve ozemel in sveta, razvoj je bliskovito rasel, do naslednje krize, ki jo ustvarijo prav požrešni kapitalisti in banke. Iz vsake vojne pa največji profit potegne RKC.

Pyr0Beast ::

War does not determine who is right - only who is left.
-Bertrand Russell

Zakaj bi vojna sploh rešila to krizo, kaj je takega v njej ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Vzemi samo vse bodoče Ameriške upokojence, katerim so spičkali vse prihranke, vse brezposelne, ki so že ali še bodo, praktično nezaposljivi, ker se vsa proizvodnja seli v nerazvita območja, kjer je delo praktično zastonj. Samo s storitveno dejavnostjo in razvojem novih stvari, ne boš mogel preživeti vse množice, razen če extremno dvignejo davke, kar pa zopet vodi v začaran krog. Razviti svet bo moral ponovno začeti z ustvarjanjem nove vrednosti v razvitem svetu, da bo lahko zaposlil in živel prebivalstvo - vojna te probleme reši v trenutku (nekaj let).
Rešitev je tudi UTD o čemer je bila debata v drugi temi. Kapitalizem v taki obliki dejansko vodi v globalno vojno, pa to sprejmemo kot dejstvo ali ne.

bluefish ::

vojna te probleme reši v trenutku (nekaj let).
Potem pa jovo na novo, kajne?

Pyr0Beast ::

Pa ja da ne.
Vojna vodi samo v popolno destrukcijo, ene in druge strani.

In da, vojna stane.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

To da vojna stane je dobra stvar. Proizvodnja orožja in vsega potrebnega zagotovi delovna mesta nenazadnje.

In ja če bi moglo iti vse na novo potem pa naj gre čimprej, da bomo imeli vsaj kaj od starosti. Kot nam zdaj babice in dedki pripovedujejo da kaj bi oni dali ko so bili mladi če bi imeli tak avto kot jaz, bom jaz lahko pripovedoval vnukom da sem imel usranega Forda on pa ima helikopter =)

Ko je konec vojne vemo da so vsi zagnani da se stvari čimprej spravijo v red in potem začne počasi vse rastit kot gobe po dežju.

bluefish ::

@;-): Koliko si ti sploh star, da očitno še zgodovine WWI ne poznaš?

mtosev ::

@;-): Koliko si ti sploh star, da očitno še zgodovine WWI ne poznaš?

mislim da je 19 al 20 star.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

paljer ::

A si se kdaj vprašal, kaj bi bilo če ww2 ne bi bilo? A ne dopuščaš, da bi se potem svet še bolj hitro razvijal, kot se je?

Pa še to: zakaj oziroma za koga bi se ti boril? Me zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: paljer ()

Pyr0Beast ::

Saj obnova tudi stane in zagotavlja kar veliko delovnih mest in za razliko od vojne je stanje boljše kot je bilo prej.

Ko je konec vojne vemo da so vsi zagnani da se stvari čimprej spravijo v red in potem začne počasi vse rastit kot gobe po dežju.
Raste en ku*ac. Kaj pa povojne dajatve/kazni/sankcije ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Invictus ::

Tukaj si malo zgrešil.

Vojna ni najboljša rešitev za uničenje kapitalizma, ker je

Vojna nadaljevanje kapitalizma z drugimi sredstvi. V miru poskušaš konkurenco uničiti s cenami, boljšimi produkti, podkupovanji, ipd., v vojni pa konkurenco preprosto zbombardiraš.

Kapitalizem najbolje cveti kadar je vojna. Takrat je povpraševanje po dobrinah (predvsem osnovnih) in surovinah največje. Vojna industrija pobira svinjske dobičke. Pa tudi ostale, saj se v vojni poskuša narediti čimvečjo zalogo osnovnih življenjskih surovin (to pomeni, država jih dela).

Zato je ameriško gospodarstvo tako cvetelo v "vojnih" časih od leta 1991 (1. napad na Irak, če se kdo se spomni).

LP I.

T0RN4D0 ::

Eni se sploh ne predstavljate kako bi ena resna vojna danes (lahko) izgledala. Je pa eno res, tale današnja "kriza" res ne bi nikogar več motila, ker bi vsak imel 100x hujše probleme.


Tud srbečico si lahko "pozdraviš" tako, da si odsekaš glavo. Komot. Če je pa to najboljša rešitev, pa presodite sami.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bluefish ::

Nekateri imajo pač romantične poglede na vojno, ko jo vidijo le preko TV.

Že zadnjič ob proslavi je bilo po eni strani prav srhljivo poslušati topove z gradu in si predstavljati, da bi bilo to precej milo pokanje, če bi se šlo zares.

username ::

Zato je ameriško gospodarstvo tako cvetelo v "vojnih" časih od leta 1991 (1. napad na Irak, če se kdo se spomni).
Takrat je bila v ZDA ravno recesija: Early 1990s recession @ Wikipedia
Invictus: Fail.

Sicer pa: v gospodarski krizi se zmanjšuje BDP. BDP predstavlja na novo ustvarjeni produkt v posameznem letu. Poprej ustvarjeni produkt iz prejšnjih let pa ostane (razen manjši del, ki pač postopno propada, recimo odpisana/zastarela/iztrošena oprema).
V vojni se tudi zmanjšuje BDP (novo ustvarjeni produkt), poleg tega pa se pospešeno uničuje tudi poprej ustvarjeni produkt.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

solatko ::

Ampak sesuto gospodarstvo se ima kam širit, kam boš samo spravil vse zaloge že narejenega blaga, če nihče ne kupuje, vsak čaka nekaj novega, v primeru vojne pa tudi staro še kako prav pride. Kam naj se širi gospodarstvo danes - edino v poplno uničenje sveta, zaradi onesnaženosti, odpadkov... kar pa ni nič bolje kot vojna, samo dalj traja, pa učinki niso tako hitro vidni.

Pyr0Beast ::

Invictus: Fail.
Sploh ne, amerika je že dolgo znana po tem, da je stalno v vojni in svoje ekonomske težave rešuje z novačenjem revnih ljudi.

Kam naj se širi gospodarstvo danes - edino v poplno uničenje sveta, zaradi onesnaženosti, odpadkov... kar pa ni nič bolje kot vojna, samo dalj traja, pa učinki niso tako hitro vidni.
Neomejena rast v omejenem svetu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Ne vojna ne bi rešila finančne krize. Prej bi jo poglobila. Sodobne in bogate države ravno zaradi skupnih naporov in razno raznih povezav povečujejo standard in učinkovitost.

Tudi slovenci bi se lahko še nedolgo nazaj šli vojno? Pa bi sedaj bili brez tajkunov? Bi nam šlo bolje?

;-) ::

Icematxyz med vojno velikokrat pospravijo tud take ko grejo folku na živce (beri tajkune).

Icematxyz ::

Ja dobiš pa vojne dobičkarje da že ne rečem tajkune. Mi se na srečo nismo šli vojne ob razpadu Jugoslavije prav dolgo. Pa se še danes govori o "orožarskih poslih" s tistih časov...

Tajkunov ne rabiš pobijati. Delovanje prava bi jih uničilo. Ampak če v takšnem sistermu živimo, kjer vlada mir in imamo za 1 veliko učilnico pravnikov vsako leto vpisanih na vsako izmed fakultet. Nevem koliko državnih institucij, sodišč, organov pregona, "neodvisnih" novinarjev... In vsi imajo točna navodila kako delovati in kdaj delovati. Pa sistem v praksi ne deluje. Potem res ne vrjamem da bi vojna bila sposobna bolje rešiti te probleme. Oziroma da v vojnem času ne bi bilo dobičkarjev ki bi na nepošten način si pridelali bajno premoženje. In dvomim da bi povprečen vojak imel kaj od tega premoženja.

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

;-)
premalo igraš igrc

"War. War ever changes" gre en slaven izrek.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Invictus ::

;-)
premalo igraš igrc

"War. War ever changes" gre en slaven izrek.


+1 :))

Naj si namesti kako pravo igrico. Recimo S.T.A.L.K.E.R ali COD, pa ga bo hitro minilo igrat vojno v živo.

Ampak najbrž je premlad, da bi celo doumel tisto našo malo slovensko 10 dnevno vojno. Če bi rad videl kako zgleda to kadar traja dlje časa, naj se malo odpelje v Bosno iz Slavonsakega Broda do Sarajeva. Tam vidiš prave posledice vojne, čeprav so že precej porihtali. Ene 6-7 let nazaj je bilo pa še kar grozno.

LP I.

RunoTheDog ::

Včeraj je bil po TV prispevek o otrocih iz Gaze, ki so prišli na rehabilitacijo v Slovenijo. Rehabilitacije je trajala 3 tedne, sedaj odhajajo nazaj v Gazo. Niti eden ni bil vesel, da se bo vrnil nazaj v svoje mesto, oziroma eden je rekel, da je Gaza raj, vendar je junak tisti, ki si upa v temu raju živeti.

Mislim, da je tem otrokom malo mar za "pokvarjen kapitalizem" in da je res to, da mora nekdo izkusiti vojno ali vsaj videti grozote, ki so v njej nastale, da jo lahko resnično ceni (in jo ne vidi kot orodja za reformo gospodarske ureditve).

BigWhale ::

Kaj ce bi pol sam ene par stavb podrl in nardil obnovo, brez vojne? :>

alexa-lol ::

sam lejte sej mi mormo itak 2% bdp za vojsko dat...naša vojska bi lahko furala rušitev hiš. bi pršli s tankom pa splaniral celo hišo oz. če bi se kapital odloču bi lahko kr celo vas splaniral

Pyr0Beast ::

Rajt, eno hišo in celo bljižno sosesko. Pa stanovalci bi lako kar IED uporabil, to bi blo šele zabavno !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TekO ::

Sicer pa: v gospodarski krizi se zmanjšuje BDP. BDP predstavlja na novo ustvarjeni produkt v posameznem letu. Poprej ustvarjeni produkt iz prejšnjih let pa ostane (razen manjši del, ki pač postopno propada, recimo odpisana/zastarela/iztrošena oprema). V vojni se tudi zmanjšuje BDP (novo ustvarjeni produkt), poleg tega pa se pospešeno uničuje tudi poprej ustvarjeni produkt.
Nope. klik klik Fora je v tem, da se je v obeh vojnah zelo veliki del gospodarstva v državah preselil na vojaško industrijo in delali s polno paro, izdelovali so raznorazna orožja, uniforme, zdravila.. kar se seveda pozna v BDPju, saj se pod BDP štejejo VSI proizvodi (in storitve) narejene v določenem letu), tudi vojaški. Do upada (izrazitega) BDPja pride tako PO vojni. Kot vir za razlago sta obe svetovni vojni, če bi prišlo do tretje, bi stvari verjetno izgledale bistveno drugače. S stališča ekonomije (in SAMO s stališča ekonomije! - brez upoštevanja moralnih vrednost) je vojna "dobra" stvar in to samo za čas trajanja vojne. Na veliko se kupuje (država), tudi polna zaposlenost pod državnim okriljem (pač tistih ki niso na bojišču), kar pripelje do velikega BDPja.. Kar se dogaja pa po vojni, je pa gledano z gospodarskega vidika totalno nasprotje. Industrija se ne more pravočasno prestrukturirat, presežek določenih proizvodov, ki so izrazito uporabljeni v vojnah itd. Tako da se na koncu z vojno NIČ ne pridobi v gospodarskem smislu. Iz tega upostošenja se edino na koncu relativno hitro lahko ustvari novi gospodarski sistem, ki pa še zdaleč ne zagotavlja, da bo kaj boljši od sedanjega(!). In vsak, ki pravi da bi zaradi tega moralo umreti na milijone ljudi, se dogajati grozovitosti, nove zamere in konflikti, ozemeljski spori..ni gladek. Govoriti o tem, da bi bilo treba razredčiti svet pa izhaja iz totalnega strahopetstva.. Pač bojiš se za lastno kožo, ker misliš da s tem ko je "nas" več (ti nisi vštet v to, ker ti si pač _nekaj več_) gre vse na slabše in v strahu govoriš takšne neumnosti... nasprotno mi lahko dokažeš to le tako, da začneš pri sebi. War is f***** the worse that can happen to the world. Za kakšen temeljito prilagojen novi sistem bi čisto zadostoval nekakšen novi New Deal, s korenitimi spremembami na gospodarskem področju. Upamo pa lahko da ga bo ravno ta kriza prinesla.. In kot že omenjeno bi dandanašnja svetovna vojna bila čisto drugačna od prejšnih dveh, in verjetno bi se vrnili nazaj v kameno dobo. Kar me tudi spomne na Einsteinov citat:
I don't know the weapons that will be used in the Thirth World War, but in the Forth men will use wood and stones.
ps:ne vem zakaj mi noče delati odstavkov..
Ideas are bulletproof.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TekO ()

Sale_One0 ::

TekO skoraj si zadel, pravilno je:

“I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.”


Drugace ti pa dam prav da za casa vojne bi posel cvetel, po vojni bi pa(razen nekaterih ki bi bili pri koritu) vse propadlo, oz. propadalo kot je od zacetka 1950 pa do zdaj.


Glede tehnologije in napredka pa takole, medtem ko bi ena stran napredka zadela brick wall, bi druga napredovala dosti hitreje kot bi sicer.
Ne smemo pozabit tudi na enormne kolicine goriv katere se pokurijo med tako obsezno vojno v kateri sodeluje vecina sveta, kar bi hitreje prineslo inovacije/izboljsave na podrocju tega.


Za konec pa tole;
If there must be trouble let it be in my day, so that my children may have peace in their.
Si vis pacem, para bellum.

bluefish ::

No ja, ko sem videl to temo, sem se spomnil na govor Bidena, ki je v času ko je Obama postal predsednik izjavil da ne bo minilo 6 mesecev in bo Obama soočen z mednarodnim incidentom(generated incident)..kar bi lahko pripeljalo do ww3. No zaenkrat je to še samo nakladanje, počakajmo torej na 4. 7 2009. :)

Edit:typo
Eto, tukaj imaš ta morebitni incident. Sicer nič drugačnega, kar je Severna Koreja počela do sedaj. Poleg tega nobene ladjice, kot je naslikano v tistem Transformers videu.

ABX ::

Izgleda da je brezveze nadaljevati in vzpodbujati kapitalizem. Sam od sebe se ne "popravi", tudi finančne inekcije ni opazit da bi reševale probleme. Velika večina firm izkorišča krizo sebi v prid in prikazujejo rdeče številke in odpuščajo, da jim ostaja čimveč denarja.

Po vsaki vojni se vse začne na novo, vse se začne na novo graditi, zrastejo nova podjetja, krpajo se posledice vojne-to prinese nova delovna mesta in nek smisel življenja. Če bi se zgodila kaka večja vojna bi lahko pričakovali da bomo na starost doživeli to kaj so doživeli naši dedki in babice v mladosti (v času Tita)-zlati časi za gradnjo in razvoj. Kvečjemu da bi bilo slabše se lahko razvije kak nov sistem boljši od kapitalizma (končno!) ker vemo da je brezveze terat ta kapitalizem še naprej. Bolje bi bilo da bi bila podjetja državna kot včasih itd.


Jaz ne vem kakšna zdravila jemlješ, ampak ti priporoča da povečas ali pomanjšaš dozo, ker trenutna ti ne dela dobro.
Naštej eno državo ki je finančno profitirala od vojne.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

KandazaR ::

Naštej eno državo ki je finančno profitirala od vojne.


Amerika precej. Tudi s svojimi "ugodnimi" posojili med prvo svetovno vojno ali pa po drugi svetovni vojni evropi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

;-) ::

Ko je bil hitler na oblasti ni bilo problema nezaposlenih.

noraguta ::

ma glej če misliš , da boš tko rešil svet začni vojno.sej takih cepcev je dost. sam retrogradno popravljanje ni glih po mojem okusu, tko da eni te bodo probal ustavit.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bluefish ::

Amerika precej. Tudi s svojimi "ugodnimi" posojili med prvo svetovno vojno ali pa po drugi svetovni vojni evropi.
Vendar z izjemo Pearl Harborja ni doživela vojne na svojih tleh.
Evropa po drugi strani pa je bila porušena do tal in odvisna od pomoči.

Ko je bil hitler na oblasti ni bilo problema nezaposlenih.
Ko pa so zažigalne bombe do tal praktično zbrisal Dresden v letu 1945, pa so doživeli višek proizvodnje, kajne?
Daj, malo pomisli in v vpogled vzemi celoten potek vojne, ne samo tisti začetek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Thomas ::

Ko je bil hitler na oblasti ni bilo problema nezaposlenih.


Če drugega niso imeli delat, so ahtali taboriščnike ali bili taboriščniki, še verjetneje.

Oboževalci Hitlerja (in Stalina) so zgleda večni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA napovedala (morebitno) vojno Kitajski?!?

Oddelek: Problemi človeštva
416517 (4726) donfilipo
»

Kaj pomeni drseči tečaj juana za cene elektronike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6321811 (19662) Manu
»

Adolf Hitler (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
948551 (5205) SavoKovac
»

o svetovni ekonomiji - tako vseobsežno - variante, zgodovina, komunistične/kapitalist (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25718994 (15777) M-man

Več podobnih tem