» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
42 / 105
»»

Uros!no ::

@Uros!no - poveš, kateri gateway si nastavil, če si ip 10.0.0.1 ?
Še nekaj : ali zna biti problem, če imaš statičen IP ?

Humaxboy


Uporabi:

10.112.5.1
255.255.192.0
10.112.0.1
127.0.0.1

OK.d ::

še vedno pa ne vemo če delujeta hdmi in component izhoda hkrati-da ti ni potrebno preklapljati kabla iz tv-ja na ta majhen lcd

tako zdaj sem sam priklopil hkrati na lcdtv->hdmi in na 22 inčni monitor->compozit in je bila slika na obeh, na tv-ju v polni resoluciji za monitor točno ne vem resolucije je pa bila prav tako v redu
p.s.sem za foro naredil še test na wd-ju ampak tam se je ob hkratnem priklopu video signal preusmeril samo na compozitni priklop se pravi na 22 inčni monitor, dočim je bila na lcd-ju čez hdmi tema
LPOK.d

Pegart ::

Ob namestitvi zadnjega stabilnega firmware mi mreža in sharanje deluje brezhibno. Zdaj moram samo še disk priklopit. Me pa zanima, preko katerih kablov imate priključen zvok? Surround namreč deluje samo na optičnem in HDMI, ampak glede na to, da je HDMI priključen na TV, ne bo delal, torej ostane samo optični kabel.

Uros!no ::

Vprašanje glede full hd (40GB). Kateri file moram zagnat?

Iz mape STEAM deluje ampak preklaplja med file xxxx.m2ts. Ni kakšnega main file(a) ki bi ga zagnal?

DjTonic ::

Zaenkrat ne predvaja (prepozna) strukture bluraya, če imaš po fajlih. Najlažje je, če klikneš na največji .m2ts fajl. Audio sled in podnapise lahko še vedno izbiraš.

rembrandtm ::

Eno čist osnovno Xtreamer vprašanje.Zakaj mi ne predvaja večine 1080P filmov?
Vsi naloženi iz partisa in delajo na računalniku?

Meni pa vsi delajo,...source je isti,...zanimivo

rembrandtm ::

men še vedno 2.0.2 nagaja . Dostikrat ugasnjenega Xa ne morm vklopiti z dalincem in je potrebno zadevo dat iz elektrike, nato pa deluje. Ima še kdo tak problem?

...jst mam1.032FW pa se mi ponavadi ne vžge na daljinca, ga moram reštartat iz štroma, potem pa zagrabi...kar pogosto se dogaja,...samo, dela pa vse, kot je treba. Misterija čista,...he he

Blazz ::

@rembrant, no isti problem mam jaz sam pr 2.0.2. ceprav se sedaj ze ene 10 vklopov to ni pojavilo, se je prej pa vsak 3tji vklop.... čim iz štroma vn pa not pol pa je vse ok. Tudi moj X dela nato brez problema.

svejk ::

Za nadebudne: Xtreamer 2.1beta2. forum


v glavnem v zadnji beta verziji deluje IPTV brez težav...je pa potreben ponovni postopek "instalacije" ;)

misek ::

Evo, nova verzija iptv, ki vsebuje avtomatsko nastavitev IP naslova, ... na fizičnem priključku.

S http://drop.io/Xtreamer_iptv si prenesite kompletno namestitev Xtreamer_iptv_0.4.2.zip ali samo razlike glede na 0.4.1 Xtreamer_iptv_0.4.1_change.zip. V datoteki S99wlan_eth_activate popravite podatke za IP naslov, masko, prehod. Prav tako spremenite vrednost ADD_ETH_INTERFACE na 1, da se bodo spremembe sploh uveljavile po restartu.
Ko ste vse pravilno nastavili z brskalnikom odprite fakeshell2.php. V drugi vrstici se pojavi izbira INSTALL_ONLY_WLAN_ETH_SCRIPT. Kliknite da se prenesejo datoteke in restartajte Xtreamer. Po restartu ima wlan nastavljen lokalen IP, mrežni pa ima takšnega, kot ste ga nastavili.
Nastavitve lahko preverite v telnetu z ukazoma ifconfig in route. Pa morda s ps.

Pa še cukerček za AMIS uporabnike: pri njih je menda dostop vezan na MAC naslov (res?). V tem primeru še nastavite vrednost MAC s pravim naslovom. Privzeto je ta prazen in se ne spreminja (ker ga ni potrebno).

kaka ::

Password in geslo zahteva! Nevem zakaj sprašuje, če sem izklopil v windowsih in zaradi tega nemorem nikakor prit v mapo!

uff jaz imam 7ko pa sem samo 1x vpisal pass in me nikoli več ne sprašuje. :)
Rešitev čisto enostavna, tam kjer piše moje bližnjice ;(my shortcuts) stisneš, ok potem pa stisneš na daljincu številko 1. in potem daš dodaj (add) vpišeš user name in pass pa ip od pcja Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center kliknemo local area potem pa details pa poiščemo št od ipv4.

To je to :)

Nikakor se ne morem povezat preko mreže, kateri user name vpišem noter, za password vem katerega za net user ID pa ne vem.
Ko grem v Control Panel ne najdem v windows 7-ki Network and Internet samo Network and Sharing Center je.
Prosi , če mi lahko kdo malo bolje opiše to zadevo..
Imam pa Firmware 1.0.3, ker pri tej verziji vse hitreje odpira tudi povezava na Net, poskusil sem to zadnjo beta verzijo pa ni kaj boljša kot ostale..

kaka ::

Kaj napišem v Net- Uporabnik
in kaj Net- Geslo
Kje dobim to uporabniško ime , geslo si pa verjetno ustvariš..

telexdell ::

misek- sem preizkusil, pa na SIOL ne dela. IP se vidita oba. Lahko dostopam iz računalnika na Xtreamer. Prikaže mi seznam programov, streama pa ne zažene. Naredil sem vse nastavitve kot pri verziji 4.1. Pomagalo ni niti izklop antene in ročna nastavitev LAN IP naslova za SIOL TV.
Do IPTV sem prišel spet tako (ni pomagal številka 0, deinstalacija, instalacija...), da sem izbrisal direktorij na Xtremerju in znova naložil ver. 4.1. Domnevam, da je network in netmask za SIOL drugačen kot za T2.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

misek ::

Malo pred 6. uro sem na novo naložil obe datoteki, saj je skripta S99udpxy vsebovala napako in se udpxy program ni zagnal. Morda je to krivo za nedelovanje.

telexdell ::

Malo pred 6. uro sem na novo naložil obe datoteki, saj je skripta S99udpxy vsebovala napako in se udpxy program ni zagnal. Morda je to krivo za nedelovanje.

Ja kaj naj rečem? Stvar dela. Misek ti si car.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Pegart ::

Kaj napišem v Net- Uporabnik
in kaj Net- Geslo
Kje dobim to uporabniško ime , geslo si pa verjetno ustvariš..

Net user ID je uporabniško ime, ki ga imaš v Win 7, net password pa geslo, ki ga imaš v Win 7 (če ga nimaš, ga boš mogoče moral nastaviti, ker nekatere naprave zahtevajo geslo, ampak nisem prepričan, če je tudi tukaj tako). Meni pri 1.0.3 firmware-u ni delalo, pri zadnjem stabilnem pa mi. Pa pri Advanced sharing settings imam vse na on, razen password protected sharing na off.

TheHijacker ::

@misek: Super deluje tale zadnja verzija. IPTV na eth0 (static) in LAN preko WiFi (DHCP). Uporabljam pa fw 2.1 beta.
http://www.google.si

misek ::

telexdell, eh, sploh ne. Gre bolj za veselje...
Torej moram sedaj samo narediti robustnejšo zadevo in enostavno inštalacijo.

A lahko nekdo objavi podatke za IP, ... za T2 in Siol?

TheHijacker ::

Jaz sem pustil kar na default 10.x.x.x, ki si jih imel v S99wlan_eth_activate.
http://www.google.si

vrossi46 ::

A lahko nekdo objavi podatke za IP, ... za T2 in Siol?



Kaj IP od interneta,ker mam T-2

misek ::

Jaz sem pustil kar na default 10.x.x.x, ki si jih imel v S99wlan_eth_activate.
To pa ni dobro. Ker če bo nekdo drug imel isti IP naslov v tem omrežju ne bo nobenemu delovalo. Pa še težave si morda lahko nakoplješ.

TheHijacker ::

A ni to samo LAN IP torej znotraj mojega omrežja. Navzven za internet imam imak dodeljenega od siola.
http://www.google.si

misek ::

Po moje ne. To je IP naslov lokalnega omrežja za iptv, katerega upravlja tvoj ponudnik interneta. Zato pa imaš kabel direktno v vtičnico za TV.
V primeru T2, kjer je na vsaki vtičnici ves promet (vsaj do routerja) pa imaš vedno samo lokalen (tvoj) IP naslov.

kaka ::

Jaz ne vem vsa ta tema se vrti okrog IP Tv-ja , čeprav bom tudi jaz sčasoma to potreboval sedaj me pač zanima kako nastavit računalni in xtreamer da se lahko filmi gledajo brez dodatnega diska seveda preko domače mreže naj eden pove kako se nastavi brezžična mrežna povezava. Ni mi pa jasno a imam samo jaz te probleme ali je stvar do k....ca. Poskusil sem že vse stare in nove Firmware pa pri vseh imam problem, če pa se komu ne ljubi bolj obširno napisat pa prosim za kakšen link, ki bi mi pomagal..
Imam pa Windows 7 64 bit..

l.p.

servo ::

jaz mam siol tv v območju 10.146.252.xxx. Me pa zanima, kaj naredit, če se mi nikakor noče povezat prek wlan-a; omrežje vidi, po vpisu wlan gesla pa po minuti, dveh, izpiše DHCP not ready!!

kmetek ::

malo poglej nastavitve routerja.

alex401 ::

KAKA - poglej zasebno sporočilo.

telexdell ::

Za SIOL, kolikor vem je različen za vsakega uporanika. Pri meni so podatki: IP 10.192.yyy.xxx, maska: 255.255.0.0, Getaway:10.yyy.0.1. Mrežne nastavitve sem pustil, kot je nastavil mišek. IP za wireless mi podeljuje statičnega router na osnovi MAC.
Sem pa malo prej opazil, ko sem preko laptopa urejal podnapise za neki film, da mi je prekinilo wireless (Xtreamer je bil samo vklopljen, nič drugega se ni delalo na njem ali preko njega). Po preverbi na TV v spodnjem levem kotu ni bilo IP naslova. Po ročnem zagonu pa mi je nekajkrat napisalo, da mi ni možno podeliti IP naslova. Izklop in ponovno vklop napajanja je rešilo zadevo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

mitfif ::

A lahko nekdo objavi podatke za IP, ... za T2 in Siol?


Imam Siol TV, na Xtreamerju imam nastavljen statični IP 192.168.0.6 (domače omrežje), zaženem IP TV 0.4.1, pretaknem kabel in zadeva dela (v par sekundah)celo brez ponovnega zagona Xtreamerja. Preizkusil sem tudi z DHCP in tudi dela. Za SIOL TV je vseeno kakšen IP imaš nastavljen za T2 ne vem.

LP

novitibo ::

misek, se res ne da prepričati wlan port na XT, da bi lahko uporabili usb ethernet adapter?

misek ::

@novitibo, problem je v tem, da ni podpore za vse te naprave v kernelu. Sicer bom enkrat malce podrobneje pogledal stvar, samo za enkrat slabo kaže.

A se prestavimo z debato okoli iptv v novo temo?

joze67 ::

A se prestavimo z debato okoli iptv v novo temo?

Agree

misek ::

Ustvaril sem novo temo Xtreamer - media player - software za pogovore o dodatni programski opremi (IPTV, ...). Ta tema pa naj ostane za splošne debate o predvajalniku in težavah z njim.

CallMeAl ::

Ali je xtreamer sposoben predvajati internetni radio iz m3u datoteke? Konkretno imam v mislih tole: http://listen.radionomy.com/private-inv... . Ali pa je kakšen workaround, da vzpostavim povezavo z internetnim radiem?
Hvala za odgovore!

misek ::

Seveda gre. Samo mora biti pravi stream. V tvojem primeru je vsebina plsx datoteke tole:
[playlist]
NumberOfEntries=1
File1=http://streaming7.radionomy.com:8000/Private-Investigations
Najbolje enostavno je, da na vgajenem disku narediš mapo MyRadio in v njej plsx datoteko Private-Investigations.plsx s to vsebino.

CallMeAl ::

Super! Dela "ko šus".
Fajn bi bilo, če bi se dalo editirati seznam v rubriki "Internet radio"... ampak to verjetno pride s kakšnim od prihodnjih firmwareov.
Še enkrat najlepša hvala!

Macketina ::

A bi slo, da bi Xtreamerja priklopil na racunalniski ekran?

Recimo iz HDMI --> DVI? Bi to delalo?
Mimovrste en adapter

Rabim pa samo sliko!

OK.d ::

še vedno pa ne vemo če delujeta hdmi in component izhoda hkrati-da ti ni potrebno preklapljati kabla iz tv-ja na ta majhen lcd

tako zdaj sem sam priklopil hkrati na lcdtv->hdmi in na 22 inčni monitor->compozit in je bila slika na obeh, na tv-ju v polni resoluciji za monitor točno ne vem resolucije je pa bila prav tako v redu
p.s.sem za foro naredil še test na wd-ju ampak tam se je ob hkratnem priklopu video signal preusmeril samo na compozitni priklop se pravi na 22 inčni monitor, dočim je bila na lcd-ju čez hdmi tema

macketina, če si boš kaj pomagal
LPOK.d

ivkocija ::

nabavil xtremerja...ko ga priključim v mrežo mi najde samo računalnike in njih mape,kateri so v HOME skupini(to so 3-je pcji z win xp-ji-tu teče predvajanje filmov ok!!!).WORK skupino v kateri pa sheram mac računalnike(macmini in macbook pro) pa samo najde "workgroup" je pa ne odpre ...???res je da so diski na mac miniju(zunanji in notranji) v os x juornaled formatu in ne v fat32 ali ntfs...ali je možno da xtreamer ne bere iz teh diskov oz.v čem je težava in kako naj jo odpravim???
hvala majstori že vnaprej.....

jl ::

nabavil xtremerja...ko ga priključim v mrežo mi najde samo računalnike in njih mape,kateri so v HOME skupini(to so 3-je pcji z win xp-ji-tu teče predvajanje filmov ok!!!).WORK skupino v kateri pa sheram mac računalnike(macmini in macbook pro) pa samo najde "workgroup" je pa ne odpre ...???res je da so diski na mac miniju(zunanji in notranji) v os x juornaled formatu in ne v fat32 ali ntfs...ali je možno da xtreamer ne bere iz teh diskov oz.v čem je težava in kako naj jo odpravim???
hvala majstori že vnaprej.....


Dela na osx, preveri, ce shares direktorij, ki ga zelis videti. Kako je formatiran disk nima veze, ker dostopas preko sambe (ali nfs).

LP

Macketina ::

OK.d, ne stekam, ker ne vem kako bi priklopil iz kompozitnega v DVI?

Ni en digitalen, en pa analogen signal?

novitibo ::

kdaj bo novi FW?

OK.d ::

OK.d, ne stekam, ker ne vem kako bi priklopil iz kompozitnega v DVI?

Ni en digitalen, en pa analogen signal?


mislim da je, jaz imam doma samsungov T220HD kateri je nabit z raznimi vhodi tako da pri meni ni bilo težko priklopiti xtreamerja vzporedno z lcdtv, kakšen imaš pa ti monitor samo dvi
LPOK.d

kaka ::

Zanima me ,ko daš na svojem računalniku diske v skupno rabo , in ko hočeš preko mreže gledat iz (diska ki je v računalniku) filme v xtreamerju , kako preprečiš da xtreamar ne zahteva geslo naprimer za disk D v mojem računalniku. Ali pa če kdo ve kje se v računalniku (diski za skupno rabo) izklopi uporabniško ime in geslo , da xtreamer ne teži po uporabniškem imenu in geslom.
Imam pa Windows 7 64 bit

Maverick33 ::

100% ste že govorili o tem samo res nimam časa prečesavat vseh strani, da kdo link kjer piše kako ustvarit share folder na xp-jih za xtreamer (gre se za kabelsko povezavo ne wifi).

kmetek ::

maverick33: če se tebi ne da, zakaj bi se nam dalo recimo? če ti nimaš časa, ga moramo mi imeti zate potem? res ste eni čudni, vsaj drugače vprašajte....drugače pa best prijatu for always = google.

Search Results for "How to enable file sharing on xp home"

Macketina ::

OK.d, ja, monitor ima DVI in VGA vhod, zdej bi pa rad povezal Xtreamerja gor.

Moja ideja je simpl - HDMI = DVI + zvok, rabim nek pretvornik, dobim DVI ven :)

Okapi ::

Najbolj navaden HDMI-DVI kabel potrebuješ, nič drugega.



O.

Matko ::

Tudi FW v2.1 ima še vedno bug z vobsub podnapisi, ki se vleče že od vsega začetka

TV: 16:9 CRT
Xtreamer: 16:9, PAL
divx: 4:3 + vobsub podnapisi
Rezultat, je da so podnapisi izven ekrana (prenizko).


Še vedno pogrešam , možnost večjih napisov za GUI. Takšne, kot so v FW v1.0.3.1

Timmah ::

Tudi FW v2.1 ima še vedno bug z vobsub podnapisi, ki se vleče že od vsega začetka

TV: 16:9 CRT
Xtreamer: 16:9, PAL
divx: 4:3 + vobsub podnapisi
Rezultat, je da so podnapisi izven ekrana (prenizko).


Še vedno pogrešam , možnost večjih napisov za GUI. Takšne, kot so v FW v1.0.3.1


http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php...
donde esta francesca
««
42 / 105
»»