» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
38 / 105
»»

svejk ::

ps vdeeno...bi bil kdo ki mu dela na t2 tv toliko prijazen in mi poslikal nastavitve na mrežni kartici

D-PaX ::

ps vdeeno...bi bil kdo ki mu dela na t2 tv toliko prijazen in mi poslikal nastavitve na mrežni kartici


Piši mi na ZS to kar hočeš naredit pa ti bom pomagal.
Paxy

kelly1 ::

A res nihče ne ve o tem nič,...

sam sem nekaj našel, vendar se mi zdi da nima video vhod,...

v mislih sem imel nekaj podobnega : http://www.comshop.si/Article.asp?artic... ali pa : http://www.bolha.com/oglas3601181/lenco...

predvsem pa cenejši !!??

Morda veste, kaj podobnega !?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kelly1 ()

svejk ::

A res nihče ne ve o tem nič,...

sam sem nekaj našel, vendar se mi zdi da nima video vhod,...

v mislih sem imel nekaj podobnega : http://www.comshop.si/Article.asp?artic... ali pa : http://www.bolha.com/oglas3601181/lenco...

predvsem pa cenejši !!??

Morda veste, kaj podobnega !?

kaj bi ti rad s tem naredil...to je za predvajanje slik?

kelly1 ::

MISLIM, DA SEM NAŠEL NEKO ALTERNATIVNO REŠITEV, samo še cena :

http://www.gluhi.com/zabavna-elektronik...


Svejk ! - predvajalnik uporabljam priključen na HIFI, in preko njega teram internetni radio,.. pa je zoprn vsakič prižigat TV aparat ali motiti člane družine, da izbereš radijsko postajo, pa tudi ni najbolje za sam TV. Zato iščem neko alternativo, t.i. "čip" vrjanto, ki bo omogočila pogled sprehajanja po menijih, brez da bi le to opazoval na TV-ju.

Imaš morda ti kašno rešitev !?

svejk ::

MISLIM, DA SEM NAŠEL NEKO ALTERNATIVNO REŠITEV, samo še cena :

http://www.gluhi.com/zabavna-elektronik...


Svejk ! - predvajalnik uporabljam priključen na HIFI, in preko njega teram internetni radio,.. pa je zoprn vsakič prižigat TV aparat ali motiti člane družine, da izbereš radijsko postajo, pa tudi ni najbolje za sam TV. Zato iščem neko alternativo, t.i. "čip" vrjanto, ki bo omogočila pogled sprehajanja po menijih, brez da bi le to opazoval na TV-ju.

Imaš morda ti kašno rešitev !?


na žalsot vsakič prižgem TV ;)
kaj pa kak mini monitor...danes so okrog 100€ in omogočajo marsikaj....

kelly1 ::

Morda kakšen konkreten namig !

p.s. Ceneje kar je možno !

Hvala !

D-PaX ::

Če nimate zvoka probajte || pause |> play pa pride zvok
Še nekaj me zanima a bi šlo, da bi si jaz sam v xtreamerja dodal spletne strani (po želji).
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

novitibo ::

@misek: kako to, da po install pod UPNP ne najdem nič?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novitibo ()

yoo01 ::

Ziv!
Mene zanima a more bit racunalnik vklopjen da bi delal IPTV?

antireal ::

IPTV na xtju nima nobene povezave z računalnikom!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antireal ()

yoo01 ::

aha se prav da zna naredit udprelay direkt iz mreze:)?

misek ::

Verzija 0.4.1 Xtreamer_iptv_0.4.1.zip.

Fakeshell skripta ima 3 možnosti: install_all_iptv, uninstall_all_iptv in update_playlist_iptv.

Vključil sem 3 playliste (od Hijacker-ja, katerim sem odrezal številke, saj so podvojene - po moji krivdi). Vsaka se prikaže v svojem folderju pod UPnP. Številčene so od 001 do 999 in so lepo prikazane zaporedoma.

Koliko vas ima WiFi anteno poleg Xtreamerja? Ker potem bi lahko imeli preko WiFi dostop do Xtreamerja, preko mreže pa IPTV. V bistvu imajo ljudje podobno narejene PC-je z dvema mežnima karticma. Potem bi lahko usposobil tudi snemalnik. Če kdo pozna koga, ki ima Linux, potem naj da informacije, kako ima narejeno. Nekaj sem že bral po različnih forumih, ampak s prve roke je vedno najboljše.

@telexdell, v fakeshell skripto sem dodal ukaz za kopiranje playliste in samo restart UPnP strežnika. Ni potrebno izvesti install/uninstall.
@kelly1, jutri vprašam sodelavca, ki ima enega. Pa menda ni bil tako drag. V bistvu je mali LCD s kompozitnim vhodom.
@D-PaX: Kako to misliš? Da bi jih videl na TV ali preko brskalnika?
@novitibo, malce počakaj pa se kasneje pokaže. Ali pa restartaj Xtreamer. Imam še neke težave...
@yoo01, tako nekako ja.

Zdaj pa spat! ;)

klasicni ::

Pozdravljeni!

Mene zanima a je možno to... Imaš dva TVja in dva Xtreamerja.
1. A je možno z enim daljincem upravljati oba?
2. Na en Extreamer imaš priklopljen zunanji disk. A je možno z drugim extreamerjem dostopat do tega diska in gledat vsebine z njega?

Hvala in LP!

telexdell ::

Misek, jaz sedaj preklapljam med WiFi anteno in kablom. Mi je lažje na Xtreamerju vključiti drugi nači prenosa, kot kabel iz modema v router prestavljat (pa še montirano je vse skupaj v kotu, visoko, skrito pred pogledi...). Z obema povezavama hkrati bi postala ta stvar resnično uporabna (če se ne motim si nekoč nekje ubijal neke procese, da sta lahko delala oba načina sočasno?!).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

antireal ::

Ta zadeva bi resnično potrebovala 2xLAN vhod.

Kaj pa TALE zadeva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antireal ()

NoName ::

potrjujem, T-2 IPTV ZARES deluje, tudi nekateri HD kanali (pri sicer mi sinhronizacija ne dopusca vec kot nekaj promo kanalov, pa vendar...) pri national geographic hd mi javllja neko audio napako..., astra promo mi pa malce kocka... kdo pozna kakega dobrega lobista, da bi po nasem kraju t-2 potegnal ftth 8-) >:D

prilagam link do videa [30MB]
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NoName ()

vrossi46 ::

potrjujem, T-2 IPTV ZARES deluje, tudi nekateri HD kanali (pri sicer mi sinhronizacija ne dopusca vec kot nekaj promo kanalov, pa vendar...) pri national geographic hd mi javllja neko audio napako..., astra promo mi pa malce kocka... kdo pozna kakega dobrega lobista, da bi po nasem kraju t-2 potegnal ftth :twisted: :roll:

prilagam [b][url=http://www.rula.net/xtreamer_t2_iptv.mp... do videa[/url][/b] [30MB]


NoName, a mi lahko cel postopek opišeš kako si to naredil imam tud jaz T-2.

NoName ::

nc kej dost nism kompliciral... skopiral razzipan direktorij iptv_install na usb kljucek in ga prklopu na xtreamerja, pol prek web vmesnika zalaufal telnet streznik, nato pa prek telnet odjemalca (uporabljam putty) zagnal datoteko install_all_iptv.sh... sevea sem sem pred tem prestavil v taprav direktorij (cd ...in tako naprej...). preklopil kabel iz LAN-a (192.168.x.x) neposredno na modem, dobil nek random zunanji ip (93.103.x.x), rebootal xtreamerja, gledal tv :D
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

D-PaX ::

@misek tako kot so sedaj spletne strani v xtreamerju. npr: (Slo-tech, večer itd...) Pa fino bi bilo če bi lahko maile gledal prek xtreamerja.:)
Paxy

svejk ::

ja ampak tole pa res deluje....thanks fantje

x-treamer ::

Bravo vsem za prizadevanje za IPTV! Tole je IMO se zadnja velika stvar, ki manjka, kot torrent box mi nikoli ni delovalo.

So pa zadnji FW obupni glede fontov in berljivosti na katodnem televizorju.


Mene zanima a je možno to... Imaš dva TVja in dva Xtreamerja.
1. A je možno z enim daljincem upravljati oba?
2. Na en Extreamer imaš priklopljen zunanji disk. A je možno z drugim extreamerjem dostopat do tega diska in gledat vsebine z njega?
Hvala in LP!

1. mislim da - dosedaj so se vsi Xtreamerji odzivali na isti daljinec.
2. tudi mislim da bi slo, sicer nisem probal, vendar ne vidim vzroka zakaj ne bi delovalo.
x-treamer.com (na zalogi)

novitibo ::

potrjujem, da tudi pri meni dela XT-IPTV bp!:D

TheHijacker ::

misek: Tale varianta z USB mrežno kartico tudi mene zanima. Misliš, da bi jo lahko usposobil v Xtremerju?
http://www.google.si

misek ::

No lepo, da vam deluje. Očitno se bližamo navodilom tipa "za telebane". Pa s tem ne mislim nič slabega, saj tudi jaz najraje delam po takšnih navodilih :D

Pa da odgovorim še na vprašanja:
@tursca, Xtreamer ima vgraje UPnP strežnik (tega sem jaz dopolnil, da podpira live streame). Njemu poveš, kje na Xtreamerju se nahajajo medijske datoteke (filmi, slike) in jih lahko na drugem Xtreamerju gledaš preko UPnP. Ali pa na PC-ju, ... vse kar podpira UPnP (pa morda DLNA).
@telexdell, torej bi ti bilo zanimivo, da bi vedno imel povezavo preko WiFi za upravljanje Xtreamerja in mrežo za IPTV? Bom zvečer pripravil eno PHP skripto v katero se bodo vpisali podatki in se bo mrežni vmesnik ustrezno nastavil. Sicer bo potrebno parkrat poskusiti, ampak bom že pogruntal kako in kaj.
@antireal & @Hijacker - sem tudi sam vtaknil eno poceni USB mrežno kartico pa se ni nič zgodilo. Moram podrobneje pogledati. Če so podprte so verjetno samo določeni modeli. Tako kot pri WD TV.
@vrossi46, nekako tako, kot je napisal NoName. Lahko pa vse namestiš brez telneta, ampak samo v brskalniku poženeš kar levo zgoraj install_all_iptv.
@D-PaX: te ne razumem. Katere spletne strani lahko gledaš sedaj? Sem kaj spregledal? Maili pa brez tipkovnice verjetno odpadejo?
@x-treamer: torrenti ti verjetno niso dobro delovali zaradi NTFS diska? Drugače pa menda kar delujejo, kolikor sem bral na uradnem forumu.
@NoName, hvala za video. Ga je bilo lepo pogledati.

Se slišimo zvečer. Pa lep dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

vrossi46 ::

h... sevea sem sem pred tem prestavil v taprav direktorij (cd ...in tako naprej...). p :D


Ma v kater direktorij in kje na XT ju ali PC ju?
In kateri je pravi direktorij za razzipat ,link?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

novitibo ::

simpl: unzip mapo na usb disk/key na XT

antireal ::

x-treamer: font lahko zamenjaš čisto po želji. Guide je na uradnem forumu. Priporočam Arial Bold.

misek ::

@vrossi46, arhiv 0.4.1 odpakiraš na npr. USB ključ. Na njem dobiš folder iptv_install. Ključ vtakneš v Xtreamer, se z brskalnikom povežeš na njega, na desni strani klikneš All (ali nekaj takega), tam najdeš svoj ključ, se prestaviš v folder iptv_install, tam klikneš na fakeshell.php in se ti odpre novo okno. Levo zgoraj klikneš na INSTALL_ALL, potrdiš z Enter, malo počakaš in imaš vse nameščeno. Morda kasneje pomaga kakšen reboot Xtreamerja, če ne dela v prvo :)

Pa še kako naj bi zgledala forma za spremembo podatkov na mrežnem vmesniku:
 Xtreamer change IPTV network

Xtreamer change IPTV network

novitibo ::

ali ta forma pomeni, da lahko UDP leti skozi router in da ni potrebno pretikati kable?

misek ::

Tako ja. Normalno boš imel vklopljen WiFi. Preko te forme pa boš vpisal podatke in se bo mrežni del konfiguriral za IPTV in ne bo potrebno pretikati kablov. V teoriji :D, v praksi bomo pa še videli.

kmetek ::

Ja to imate za LINUX, kaj pa WIN.

trnvpeti ::

misek bi moral dobiti najmanj en xtreamer zastonj od vsakega proizvajalca v slo
tako , da tisti tip ko prodaja, naj mu zrihta
pa napise tukaj, da je dobil zastonj

krcko ::

Hi!

V kratkem dobim xtreamerja, pa me zanima ali HDMI 1.3 ali novejši 1.4 in ali ima kakšno vezo, če je pozlačen.

lp matevž

kmetek ::

evo logiral sem se v xt preko spleta, kaj je pametnega za naštimat sploh?

kakšen je password za xt?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

becijas ::

misek, super si porihtal tv! zanima pa me, ce imate mogoce ostali na t2 kaj probleme z zvokom?zdej je/zdej ga ni?

Slielay ::

Pozdravljeni.

Nikjer nisem zasledil, če je možno gledati IPTV (pri T-2 specifično), brez da si naročnik televizije, torej, da imaš naročen pri T-2 samo internet? Je komu uspelo?

Zanima me tudi, če ve kdo, ali je treba pri NFS serverju (Hanewin NFS) še kaj dodatno nastaviti, če imaš povezano preko routerja? Namreč, brez routerja sem moral v windows firewall dodati (po navodilih iz xtreamer foruma) tri programe od HanewinNFS in je delalo brez problema. Zdaj, ko pa je vmes še router, pa se mi zatakne. Ima kdo kakšno idejo?

Hvala in lep pozdrav.

svejk ::

misek, super si porihtal tv! zanima pa me, ce imate mogoce ostali na t2 kaj probleme z zvokom?zdej je/zdej ga ni?

pri določenih HD kanalih ga pri meni ni....načeloma pri navadnih je pa povsod ;)

Nimkapu ::

Baje ni signala, če nimaš naročen :) V podrobnosti pa nebi vedu :)

NoName ::

Slielay odgovor je NE, tv pri T-2 ne mores gledati, ce na storitev nisi narocen. konec zgodbe.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

misek ::

@kmetek, kaj bi ti z Win? Tukaj se gre za nastavitve na Xtreamerju. Če hočeš gledati IPTV na PC-ju sledi drugim navodilom.
@trnvpeti, :D Če mi moj crkne se priporočam...
@krcko, HDMI v1.3a (up to 1080p)

trnvpeti ::

jaz nisem dobavitelj, prodajalec
ampak koliko si naredil reklame, pa zanimanja
moras dobiti vsaj enega!

becijas ::

glde zvoka sem najdu eno resitev- za sekundo pritisnes pavzo in nato spet play
me pa zanima ce se da nastavit kam naj shranjuje signal medtem ko je pavza?

novitibo ::

@vrossi46, arhiv 0.4.1 odpakiraš na npr. USB ključ. Na njem dobiš folder iptv_install. Ključ vtakneš v Xtreamer, se z brskalnikom povežeš na njega, na desni strani klikneš All (ali nekaj takega), tam najdeš svoj ključ, se prestaviš v folder iptv_install, tam klikneš na fakeshell.php in se ti odpre novo okno. Levo zgoraj klikneš na INSTALL_ALL, potrdiš z Enter, malo počakaš in imaš vse nameščeno. Morda kasneje pomaga kakšen reboot Xtreamerja, če ne dela v prvo :)

Pa še kako naj bi zgledala forma za spremembo podatkov na mrežnem vmesniku:
 Xtreamer change IPTV network

Xtreamer change IPTV network



ali veljajo te nastavitve samo za WIFI?
če sta XT in PC žično povezana preko Routerja, je problem edino v Routerju, ker ne "pušča" skozi UDP multicast promet.
Ali to pomeni, da je potrebno nastaviti Router za promet ki leti proti XT?
Kako pa, oz. kaj označiti, napisati v nastavitve Routerja (web interface, moj je npr tale: http://www.tenda.cn/product/show.php?pr...

tnx!

misek ::

@novitibo, menda moraš kabel direktno priključiti v modem. Menda pa se da preko routerja prenašati oba prometa skupaj s pomočjo kakšnega programa. Sam se ne spoznam na to. Samo filozofiram v teoriji (pa malo v praksi).

V mojem opisanem primeru pa imaš WiFi za povezavo z računalnikom in povezavo na Internet, torej lahko gledaš tudi Youtube ipd., fizično mrežo pa imaš za IPTV, kjer gre kabel direktno v modem.

TheHijacker ::

Da bi preko enega kabla fural internet in IPTV baje ne gre. Sam se nagibam v tej smeri, da bi si zrihtal wireless za internet in LAN predvajanje (če bo vsaj 720p BP fural smo zmagal), NIC pa bi bil izključno za IPTV in posledično bi to kar misek probava naredit, torej možnost vklopa mrežne kartice čeprav wireless laufa, še kako prav prišlo.
http://www.google.si

astras ::

@hijacker: naceloma lahko 8 zilni utp razdelis na 4:4 in bi moralo delat...
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Pegart ::

Pravkar dobil Xtreamerja pa imam že težave. Ne kaže slike. Priklopil sem ga preko HDMI kabla, ampak TV pravi, da ni signala. Potem sem pa probal še s koaksialnim/činč kablom in ga tudi ne zazna. Diska nisem še povezal, ampak bi moralo delati tudi brez. Zgleda pa tudi, da se ne odziva na ukaze z daljinca, ker se noče ugasniti. Edino, če ventilator dela tudi, ko je ugansjen in se noče prižgati. Ima kdo kakšen nasvet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

astras ::

@pegart reboot pa pol povej... lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Pegart ::

Lahko kar izključim iz elektrike, čeprav je prižgan?
««
38 / 105
»»