» »

ripanje "dvd -> wmv" problem

ripanje "dvd -> wmv" problem

subby ::

pozdravljeni,
imam cel kup dvdjev, katere moram spraviti v wmv format, da bodo primerni za streaming
uporabljam program "ImTOO DVD Ripper Standard 5"
težava pa je, da nikakor ne morem celega dvdja zripati v eno datoteko... ko naložim dvd, mi v večini primerov pokaže 4 dele(Title_01 do Title_04), kjer sta prvi in tretji ter drugi in četrti identična... drugi in četrti sta ponavadi velika samo nekaj megabajtov
poskusil sem ripati samo prvi title, vendar je rezultat ponavadi takšen, da se film kar nekje na sredini neha
a bi mi morda kdo znal povedat, kaj s tem programom naredit, da mi bo cele dvdje ripal v celoti?

Desty ::

Probaj s programom HandBrake, bo ziher šlo. ;) Jaz sem pri telem programu imel samo težave z ripanjem, tako da odsvetujem...

subby ::

imam licenco samo za ImTOO riperja, zato sem izrecno vprašal, kaj naredit z njim in ne s katerim drugim

subby ::

sry za double post, ampak ne morem editat prejšnjega posta
sekundo po tem ko sem poslal prejšnjega, sem se spomnil da je handbrake zastonjski program
vendar wmv formata nima med izhodnimi, jaz potrebujem ravno tega... poleg tega pa traja celo večnost, da prebere dvd

jan01 ::

Najprej se loti po postopku kot da bi pretvarjal v navaden xvid avi(kar pogooglej). Name uporabe streamanja? Veliko boljše bi bilo, da bi pretvoril v mp4(h264+aac)....

subby ::

rečeno mi je bilo, da mora bit stvar v wmv formatu... sej mogoče mi je uspelo nekej pogruntat.. bom videl v ponedeljek kaj bo naredilo čez vikend

dzinks63 ::

Npr: Any Video Converter freeware, deluje tako kot treba, sem preveril pred oddajo posta. DVD film brezhibno prekonvertira v wmv format. Nastavitve npr; video codec:WMV V9,video size: 320x240,video bitrate:768. Film se skrči iz 3,82 GB na 840 MB. Je pa res, da konvertiranje polnega DVD filma traja cca 30min +-, odvisno seveda od zmogljivosti računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

tabla ::

Ta converter je vredu, samo manjka mu še par stvari, kot recimo možnost še kakšnega drugega DEINTERLACE filtra, pri Audio je vedno problem, npr AAC izbereš 192kb/s dobiš 190kb/s ven, ali 128kb/s dobiš 137kb/s. Pri WMVju niso vredu, saj ni opcije za framerate in potem dobiš ven film tak da ne gre tekoče, sam zaenkrat tudi iščem bolj univerzalen program, recimo EM Total Video Converter naredi dobre WMVje.

jan01 ::

WMV9 PowerToy
V wmv kodiraj s microsoftovim Windows Media Encoder 9 Series

Še enkrat, tako kot v prejšnjih tvojih temah. Zakaj rabiš v wmv. Za streamanje? Imaš toliko boljših možnosti. Če misliš za na spletno stran, preprosto daš v mp4(h264+aac) in flash player...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VHS na DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
114377 (3270) free2dark
»

Kateri video pretvornik za windows 7 ... ?

Oddelek: Programska oprema
82732 (2593) JayKay
»

nekaj težavic z SE W950i

Oddelek: Mobilne tehnologije
6935 (844) Zeberdee
»

petvorba wmv. v avi. fajl ???

Oddelek: Zvok in slika
52056 (1934) Stan57
»

Video converter

Oddelek: Programska oprema
81757 (1693) #000000

Več podobnih tem