» »

Kumo ne bo Kumo

Kumo ne bo Kumo

TG Daily - Težko pričakovani spletni iskalnik nove generacije, ki ga je Microsoft skrival in razkrival pod imenom Kumo (to po japonsko pomeni oblak ali pajek), je dobil novo poimenovanje. Odslej se bo imenoval Bing. Za reklamiranje novega iskalnega pogona, ki bo luč dneva ugledal v prihajajočih dneh, je Microsoft namenil od 80 do 100 milijonov dolarjev, kar je več kot četrtina lanskega celotnega oglaševalskega proračuna podjetja. Kot pravijo, v oglasih ne bodo neposredno napadali Googla, temveč bodo igrali z starimi kartami, da internetno iskanje trenutno pač ne deluje kot bi morali, zato imajo oni rešitev. Trenutno ima Google sicer 60,4-odstotni tržni delež, ki mu sledi Yahoo s 16,3 odstotka, šele tretji pa je Microsoft s slabimi desetimi odstotki. Če se bo Chandlerjev priimek uveljavil in pomagal Microsoftu do boljše prepoznavnosti, presodite sami.

17 komentarjev

BigBoss ::

Halo, Bing, kako brat ?

:)

filip007 ::

Odpuščajo da bodo lahko zagonili 100mil za oglase...mislim halo

M$ nima pojma kaj to AdSence...

sploh pa kdaj je Live Serach še kaj pokazal kaj se rabi...vpišeš firefox pa najde syware stran in vpišeš google pa najde google.jp in podobne bedarije.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Relanium ::

Bing so fergazerji!!

[D]emon ::

Hello, my name is Chandler BING! :D

squngy ::

Odpuščajo da bodo lahko zagonili 100mil za oglase...mislim halo

M$ nima pojma kaj to AdSence...

sploh pa kdaj je Live Serach še kaj pokazal kaj se rabi...vpišeš firefox pa najde syware stran in vpišeš google pa najde google.jp in podobne bedarije.


Hmm, mogoče pa zato razvijajo nov iskalnik, ki takih neumnosti naj nebi počel?
Mogoče zaradi slabega glasa zdajšnega iskalnika rabijo močno oglasno kampanjo za novega...

Use your head plz :P

snow ::

Bing so fergazerji!!


Potem pa oni (Microsoft) nadlegujejo mikerowesoft domeno? ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

techfreak :) ::

Bing so fergazerji!!


Potem pa oni (Microsoft) nadlegujejo mikerowesoft domeno? ;)

Mikerowesoft zveni podobno kot Microsoft.

Bing pa ... pač ... MS ima denar ...

destroyer2k ::

Bismark

Mogoče nisi opazil, ampak oglasi za pc proti mac jim je pomgal (glede prodajnosti) in tako se lahko sklepa da bo za brskalnik enako.

Pa drugače če se bi prestavili veliko folka na drug search engine razen google, bu google bil prisiljen da bi naredil kakšno inovacijo, zaradi katere bi uporabnik bil zelo vesel.

zk_eu ::

meni se pa zdi, da so oz. smo ljudje enostavno preveč navajeni na google... In da jim bo težko uspelo...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

3p ::

meni se pa zdi, da so oz. smo ljudje enostavno preveč navajeni na google... In da jim bo težko uspelo...


Kar tako z neko oglasno kampanijo gotovo ne. Vsekakor pa je možnost za kakega dobrega konkurenta. AltaVista je tudi hitro poniknil(a).

HairyFotr ::

Pozdravljam konkurenco... ampak tistih 80 do 100mio dolarjev je pa pomojem denar, ki bi bil bolje porabljen za kurjavo. Razen, če mislijo s tem denarjem podkupiti tisti del blogerjev, ki jim je uničil (tudi zelo drag) marketing Viste ;).

oldguy ::

meni se pa zdi, da so oz. smo ljudje enostavno preveč navajeni na google... In da jim bo težko uspelo...


Logično. To pa zato, ker je google (oz. njihov algoritem) preprosto boljši. Kot je povedal že Bismarck gori: dokler google na geslo firefox da boljše rezultate kot Live, jim tudi miljarda ne pomaga...

DeeJay ::

Elysium ::

Te analize se mi zdijo precej nezanesljive.

27. maja ste na osnovi podatkov TG Daily zapisali:
Trenutno ima Google sicer 60,4-odstotni tržni delež, ki mu sledi Yahoo s 16,3 odstotka, šele tretji pa je Microsoft s slabimi desetimi odstotki.

5. junija TG daily poroča:
StatCounter suggests that Bing had 16.3% market share yesterday, topping Yahoo 10.2% but behind Google with 71.5%.

Zdi se mi sicer razumljivo, da je Bing pridobil precej prometa v primerjavi z Yahoojem, saj ga vsepovsod reklamirajo, prav tako vsak preverja rezultate med njim in Googlom, zdi se mi pa hecno, od kod naj bi Google v 10 dnevih od nekod pridobil 11.1% delež.

Elysium ::

meni se pa zdi, da so oz. smo ljudje enostavno preveč navajeni na google... In da jim bo težko uspelo...


Logično. To pa zato, ker je google (oz. njihov algoritem) preprosto boljši. Kot je povedal že Bismarck gori: dokler google na geslo firefox da boljše rezultate kot Live, jim tudi miljarda ne pomaga...


Včasih, ko ni bilo Googla, smo uporabljali Yahoo, Altavista in podobne. Me zanima, kdo še uporablja Altavisto ;) Jaz sem jo še kako leto nazaj, ker so imeli Babelfish translation, za iskanje pa že dolgo ne več. Če bo Google spal na lovorikah, se mu lahko zgodi enako, ne glede na trenutno tržni delež.

darkolord ::

No, glede na StatCounter je pa nazadnje blo takole:

70.86% Google
20.57% bing
6.86% Yahoo!

Tist 60,4 je bilo pa iz original novice narobe prepisano (64% piše tam)... Verjeto je tudi vir drug

Elysium ::

...sploh pa kdaj je Live Serach še kaj pokazal kaj se rabi...vpišeš firefox pa najde syware stran in vpišeš google pa najde google.jp in podobne bedarije.


Daj preveri, kaj res vrne, preden pišeš, da ne boš spuščal Golobičk:
http://www.bing.com/search?q=firefox&fo...
http://www.bing.com/search?q=google&for...

Pa za vsak primer si nastavi na United States.

Bo šlo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kumo ne bo Kumo

Oddelek: Novice / Ostale najave
173319 (2313) Elysium
»

Predogled Microsoftovega iskalnika Kumo

Oddelek: Novice / Brskalniki
424299 (2834) techfreak :)
»

Kakšen bo Microsoftov Kumo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
83458 (2859) darkolord

Več podobnih tem