» »

sdram - help me!!!!

sdram - help me!!!!

lotmershki ::

pred kratkim sem kupil rame da bi fotru pohitril komp. vendar ko jih vstavim mi začne piskat pa ne vem zakaj!! prej sem mel noter 1x128mb rama 133hz ter 1x256mb 133hz sedaj pa sem jih hotel zamenjat z 2x512mb, 133hz. mama plata pa je QDI PlatiniX 2 (6 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM). rami ki so bili prej so kingstonovi sedaj pa bi rad dal v komp tote rame: Samsung M390S6450BT1-C75 512MB 133hz (http://www.impactcomputers.com/m390s645...

PLEASE HELLP

Pyr0Beast ::

To so moduli z visoko gostoto in ni bilo veliko plat ki so jih podpirale.

Notri dodaj samo eno 512 palčko ter poizkusi resetirati bios. Če to ne pomaga ga poizkusi še posodobiti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

lotmershki ::

probal vendar še vedno ne dela!!!! ko sem menjeval rame ter sprobaval vse mogoče varjante me je začela zajebavat še zvočna kartica!! ko se logiram v windowse mi zvok ne dela!! ko grem levo spodaj na zvočnik da bi nastavil glasnot se sliši samo tisti zvočnik kaj je notri v kompu!! lahko kdo pomaga še pri tem???? zvočna kartica pa je creative (Creative SB Live! Value (CT4670) Sound Card)!

karafeka ::

Pa ti plata sploh podpira 512mb sdram ploščico?

Meni recimo (abit bx6 2.0) ne oz. mi prepozna samo polovico.

MOžno, da se je zvočna malo iztaknila iz pci vodila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

lotmershki ::

ja podpira mi do 3gb (tak podatek sem zasledil na netu). tak da ne vem zakaj mi ne bi 512mb plošče!! moglo bi!!

ja za zvočno pa sem že vse preveril!! vstavljena je tak kot treba biti, gonilnike sem na novo naložil vse sem naredil pa še zmeraj nič!! zaj pa mi je zmanjkalo idej!!

JJM ::

Ta matična ne podpira omenjenih ramov. Za to sta dva razloga:

1. So tipa ECC. Torej namenjeni serverjem ali delovnim postajam.
2. So enostranski (Single Side 64x4). Tvoja matična ima Intel 845 čipset, ki podpira 512MB module le če so dvostranski (Double Side 32x8/32x8).

lotmershki ::

aha!!! kaj pa toti rami misliš da bi pasali??

http://www.bolha.com/oglas1616406/sdram...

JJM ::

Po opisu sodeč bi morali biti primerni. Zagotovo ne morem reči brez celotne oznake pomnilnika. Najbolje bi bilo, da se zmeniš za preizkus pred nakupom (če je seveda možno).

Čeprav resnično raje razmisli o nadgradnji celotnega sistema. Za ceno, ki jo boš odštel za ta pomnilnik že lahko kupiš rabljeno AM2 matično, AM2 x2 procesor in 1gb ddr2 pomnilnika. Kar bo dokaj opazna pohitritev za razliko kot pa če samo dodaš nekaj pomnilnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716304 (8343) Vlad Tepeš
»

Ocenite prosim naslednja starejša kompa

Oddelek: Kaj kupiti
191964 (1562) mtosev
»

Sdram dimm - kaj izbrati 1 x 256 mb 100 hz ali 2 x 128 133 hz ?

Oddelek: Programska oprema
131830 (1746) Fizikalko
»

Crknjen RAM ali kaj drugega?

Oddelek: Strojna oprema
161767 (1549) Jeebs
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565550 (4691) Tiger

Več podobnih tem