» »

Flamebait: Vista sux (res?)

Flamebait: Vista sux (res?)

Ziga Dolhar ::

Vsem nam je jasno, da je Vista totalen poden od operacijskega sistema, se sesuva nonstop, gonilnikov ni, kaj šele za x64, in da se v njej ne da ničesar narest. Na enojedrnih procesorjih ne dela sploh, brez 4 giga rama niti najmanj ...

Oh well, a selective kopipejst from sysinfo ...

Host Name: PAULUS
OS Name: MicrosoftR Windows Vistat Business
OS Version: 6.0.6001 Service Pack 1 Build 6001
OS Manufacturer: Microsoft Corporation
OS Configuration: Member Workstation
OS Build Type: Multiprocessor Free
Registered Owner: test
Registered Organization:
Product ID: 89584-009-8498607-71982
Original Install Date: 3.2.2007, 12:58:40
System Boot Time: 16.4.2009, 12:38:35
System Manufacturer: NVIDIA
System Model: AWRDACPI
System Type: x64-based PC
Processor(s): 1 Processor(s) Installed.
[01]: AMD64 Family 15 Model 4 Stepping 10 AuthenticAMD ~1808 Mhz
BIOS Version: Award Software International, Inc. F4, 5.8.2004
/../
Total Physical Memory: 1.279 MB
Available Physical Memory: 159 MB
Page File: Max Size: 3.087 MB
Page File: Available: 373 MB
Page File: In Use: 2.714 MB
Page File Location(s): C:\pagefile.sys
Domain: /../
Logon Server: /../



Ups.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Na zalost je tvoj primer statisticno zanemarljiv. ;)

Vzet bi bilo treba kakih 10.000 uporabnikov in primerjat njihove rezultate.

Tkole posplosevati je pa trapasto. Jaz, recimo sem jo ze trikrat reinstaliral, ni bilo druge, crknil vse. :>

tattoo ::

Ne vem kaj želiš dokazati ... Meni osebno brezpredmeten post.

Tr0n ::

BW: Zakaj si pa moral reinstalirat?

BigWhale ::

Ce bi vedel, potem verjetno ne bi reinstaliral. Enkrat je sicer umrl disk, dvakrat je pa umrla Vista. Verjetno ji ni vsec kar pocnem z njo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Tr0n ::

In kaj si pocel z njo?

noraguta ::

In kaj si pocel z njo?

sej ne ve.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Raw ::

@BW - "crklnil vse"? Ne znaš uporablat sistema, al pa se greš neko eksotiko.

Sm na visti 64bit že od kar je ven. Vse čudežno dela, še nič softwerskega me ni doletelo kar se neb dalo porihtat brez večjih težav. Reinstall je za začetnike.

Sicer pa enako velja za ducat boxov za katere skrbim, pa naj bo Linux, XPji al pa 2003 server - magic? Ni bitn OS ampak tisti, ki skrbi zanj. heh.
I am what I am and I do what I can

Mr.G. ::

No, jest tud na 64bit in vse lpo špila. Neč se ne sesuva in ne vem kako imajo nekateri ljudje tolk problemov z njo.

oldguy ::

Ma sej na splošno gledano se jo da uporabljat, in to celo za kaj resnega, a ima par kiksov, ki so blazno moteči in se jih ne da poštimat. Najhuje je pa to, da so eni problemi odvisni od kristalne kugle.

Pa da ne bo kdo rekel da ne povem nič konkretnega se bom malo izpljuval (da ne bo slučajno flame kar umrl :P):
- Glup explorer, ki mi ne uspe safely removat enega USB mass storage devicea, dokler ročno ne zapreš tistega nesrečnega explorer okna. Še Win2000 so to znali sami...
- Še enkrat glup explorer, ki še vedno v primeru, ko vstaviš en CD, rabi pol minute da se odloči, kaj bi sam s sabo. Ne zna podelovat CDroma ločeno od ostalih deviceov, zato štekne. Pa dobro, to smo imeli na WIN sistemih tudi prej...
- Spet glup explorer, ki včasih preprosto pozabi na kakšen pogon, nakar vsakič znova iščeš tisto nesrečno črko pod drive management.
- UAC - z vklopljenim se ne da živet, če ga izklopiš, včasih prinese probleme, sploh, če inštaliraš kakšne pre-vista programe.
- SMB file sharing z pre-vista computerji včasih preprosto ne deluje oz. je malo random. Sicer so očitno poštimali par stvari z updatei, a še vseeno se včasih zgodi, da preprosto ne bo šlo. Vidi se s petih računalnikov, s šestega, no way...
- Uporabniški vmesnik je po eni strani boljši, po drugi slabši od tistega, kar je bilo prej. Npr. prej si do network connections prišel z dvema klikoma, sedaj s tremi. Sicer si lahko naštimaš shortcut, ampak, WTF? User friendly on new level?
- Kup neuporabnih, počasnih in buggastih serviceov, vklopljenih po defaultu. Saj, ko zmečeš pol stvari ven, se začne obnašat, po defaultu je pa vista taka, kot sonyev laptop z default windowsi - zgleda blazno lepo, obnaša se blazno počasno. Pa sidebar, pa WinDefender, pa Search, pa indexer, pa ObrišemSiRitSysProc...bull Tu zraven spada še lsass problem, ki na določenih kištah povzroča nenormalno število I/O dostopov do diska. Je pa smešno, da ta problem sploh ni odvisen od hardware-a...je truly sfotware random first time in the history ;).
- buggy task scheduler: kdor je kdaj imel probleme z "scheduler database is corrupted", bo vedel, o čem govorim

Sicer bi lahko še našteval, a za vzorec je. Bomo preživeli, celo uporabljamo jo, a kakšna resna nadgradnja tole ni bilo. Na splošno prednosti pred XP za enega business userja ni, razen če je prednost fanciranje kakega managerja na kakšni predstavitvi. Pa še to se je izgubilo v pol leta po izzidu. Počakajmo na 7, Visti pa želim čimprej počitek 7 feets under...

BigWhale ::

@BW - "crklnil vse"? Ne znaš uporablat sistema, al pa se greš neko eksotiko.


Aha! Zdaj smo pa tam, kjer je en skepticen linux newbie, mar ne? Ne zna uporabljati sistema ali pa se gre neko eksotiko. Samo v njegovem primeru je linux zanic.

Sm na visti 64bit že od kar je ven. Vse čudežno dela, še nič softwerskega me ni doletelo kar se neb dalo porihtat brez večjih težav. Reinstall je za začetnike.


Mene pa se nikoli ni doletela nobena tezava na linuxu, tako kot nekateri tukajle opisujejo svoje tezave. Sami zacetniki, a ne?

Sicer pa enako velja za ducat boxov za katere skrbim, pa naj bo Linux, XPji al pa 2003 server - magic? Ni bitn OS ampak tisti, ki skrbi zanj. heh.


Vidis, glavni problem Viste je, da ne ves zakaj crkne. Meni je crknila med reinstalacijo driverja za graficno kartico. Safe mode je sistem obudil ampak driverja za graficno kartico vseeno nisem mogel na novo instalirat. Na koncu je med reinstalacijami vseh mogocih driverjev crknil se safemode. Lahko sem zbootal s CDroma in prisel do vista diska in kaj potem? Registrija se v text mode ne da popravljati na nek enostaven nacin, ce se ga sploh da. Driverja ne mores instalirat, ker pride v obliki .exe datoteke, ki jo pozenes in ugotovis, da bi moral biti v okenskem nacinu, ce bi zelel, da dela. Ne mores pognati event viewerja. Takoj, ko ti crkne graficni nacin si k slep in gluh tetraplegik. Ne zato, ker ne bi nic znal ampak zato ker nic ne mores.

noraguta ::

kot prvo za restore point al pa last good known configuration si slišov že ?

za drugo pa nevem al si len , al si smotan
Takoj, ko ti crkne graficni nacin si k slep in gluh tetraplegik. Ne zato, ker ne bi nic znal ampak zato ker nic ne mores.

http://technet.microsoft.com/en-us/libr...

če ne gre pa pokličeš sosedovga mulca.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

jan01 ::

- SMB file sharing z pre-vista computerji včasih preprosto ne deluje oz. je malo random. Sicer so očitno poštimali par stvari z updatei, a še vseeno se včasih zgodi, da preprosto ne bo šlo. Vidi se s petih računalnikov, s šestega, no way...

Zato, ker ne znaš uporabljat windowsa! Na xpjih je še nastavljeno na win 98 kompatibilnost...Preprosto nastaviš, da uporablja le ntlm v2...

st0jko ::

Ne vem zakaj nekateri vsiljujete visto uporabnikom. Vsak naj uporablja kar mu paše. Če je tebi Vista všeč, njemu pač ni, naj uporablja xp. Če mu tudi xp ni všeč naj uporablja kar hoče. Jaz uporabljam Visto ker mi je všeč. Če tebi ni všeč oz. če te motijo določene stvari, pač ne uporabljaj.

Veliko folka tu se vede kot da delate za mikrosoft. Kaj koga briga kaj nekdo uporablja, pa magari je win 95.

Jaz sem visto prvič inštaliral 2 leti nazaj, v glavnem zato, ker so jo vsi pljuvali in me je zanimalo kakšna tej je. Bila mi je všeč, štekala je ko ku*ba, in sem zbrisal. Lani dobil nov računalnik, inštaliral visto, uporabljal happily ever after.
keks?

oldguy ::

Zato, ker ne znaš uporabljat windowsa! Na xpjih je še nastavljeno na win 98 kompatibilnost...Preprosto nastaviš, da uporablja le ntlm v2...


Hm, no, lahko da imaš prav in da windowsa! res ne znam nucat kot je treba. Mogoče sem pa res le glup uporabnik? Moram očitno narest še kakšen MCP več, da bom "power user". Dvomim, ker do sedaj očitno ni bilo haska, ker imam take probleme z najboljšim M$jevim produktom. Tudi oni tečaj windows administracije očitno ni pomagal, prav tako ne RHCE. Jaz budala sem pa plačeval v upanju, da se bom kaj naučil... Mogoče sem pa samo generalno nesposoben?

E, že vem, najbrž sem falil faks? Se mi je vedno zdelo, da bi moral na onega za okultne vede... :P

No, resno, tistila tvoja ntlm nastavitev ne reši ničesar. Vsaj pri nas ne. Res pa je, da je ta problem za nas minoren. A vseeno je tečen, to pa... Prav tako mi dol visi ali uporabljam Glisto ali XtremeProblems, oba uporabljam če jih moram in z obema bom preživel. Tole itak pišem zgolj zato, ker je lepo vsake toliko dat frustracije iz sebe...:)

Tako da, flame on...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj v Windows 7 še vedno vztrajajo z omejitvijo pomnilinka?

Oddelek: Loža
352135 (1212) KoMar-
»

Koliko placa za Visto?

Oddelek: Operacijski sistemi
131691 (1341) Pesimist
»

Vista in Page File?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10973 (890) Pesimist
»

Vista in nenadno žretje RAMa

Oddelek: Operacijski sistemi
412468 (1413) napsy
»

Kako optimalno particionirati HD WD Raptor...

Oddelek: Pomoč in nasveti
181997 (1678) schurda

Več podobnih tem