» »

nakup avtomobila

nakup avtomobila

1
2
3

c00L3r ::

Nekateri omenjate VW Polo. Namesto tega lahko kupiš tudi Seat Ibizo/Cordobo/Aroso. V bistvu gre za isti avto. Vsa tehnika pride iz VW, samo luči in aramturke so malo drugačne. Imajo pa ti avti ponavadi malo nižjo ceno, zaradi znamke.

Klemzz ::

Se strinjam VW preplačaš! Poglej tut kazga Justya, fajn avtek.

šernk ::

mah servisna knjižica gor ali dol...kupili avto s servisno knjižico potrjeno, menjava olja pred 5k km...ko smo še mi naredili 10k se vendarle odločimo zamenjati olje...in kaj ugotovimo? staro olje popolnoma brez svojih lastnosti. pa smo avto kupili od znanca. torej ali so dajali na uradnem servisu notri popolnoma fuč olje ali pa je bilo tisto v servisni malce prirejeno.

danes ti namreč da tista 2 žiga v servisno že vsak za en paket piva.

pri nas se vozi avto na servis dokler je v garanciji, nato pa nas ne vidijo več. manjše stvari popravimo sami, večje peljemo h nekomu ker ima dvigalo. vendar praktično še račun od rezervnih delov ne vidimo.

več kot servisna knjižica pomeni to da poznaš človeka ki je avto vozil pred teboj in dejanski razlog zakaj se prodaja.

drugače pa avtorju teme ne bi priporočal fiat punto do letnika 2000 ker se jim po tekočem traku rahljajo zadnje roke. pa tudi na splošno smo imeli z njim kar precej težav.

je pa res da sploh če živiš blizu italije in poznaš kakšnega mehanika se stroški prepolovijo proti drugim avtom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Valvoline ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=279...
Še en zanimiv avtek,suzuki swift. Sosed ima podobnega,žere malo,manj k 6l,pa tut zelo vzdržljiv.

Zgodovina sprememb…

samsung113 ::

šernk ::

pri tistem prvem saxoju računaj da te čaka velik servis preden se vsedeš v njega, ker o tem nič ne piše

punto in peugeot 206 mi ne zgledata slaba, predvsem 206 bi moral imeti servis opravljen in tako teh stroškov naslednjih 70k km nimaš, za peugeota 306 pa imam občutek da je bil pošteno gonjen, ker povečini te avte vidim le da jih vozijo mladi ki jih radi gonijo v obrate

glede obeh twingow pa nimam pojma
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

samsung113 ::

Mah enostavno nevem katerga naj vzamem.. zdej sem pregledal vse firme skoraj ki majo nekako poceni avte(VW,Seat,Citroen,Peugeot,Renault...) pa se nemorem odločit kaj naj.
Dosti dobrih avtov je ki se jih res splača kupit.

blackbfm ::

Dosti dobrih avtov je ki se jih res splača kupit.


V bistvu jih skoraj ni, ker dobre in poceni takoj kupijo preprodajalci. Na slikah jih dosti zgleda ok, ko greš pa gledat v živo je pa kriza.

Kar se pa tiče servisne knjige je pa bv ker štampiljko oz. gumico dobiš za par evrov, podpis pa itak ni noben problem.

TehDucky ::

206 se mi zdi zelo vredu iz tega izbora. Mogoče tudi siv Twingo ni tok slab. Nekaramboliran, nepoškodovan. Edino ne vem koliko ima prevoženih kilometrov.
Medtem ko pri 306 pa ti že piše, da je "srednje" ohranjeno medtem ko za 206 dobro in Twingo odlično. Jaz bi šel tedva pogledat. Črne barve twingota pa ne vem. Ne paše mi pa še vroč bo na soncu :D 206 al pa siv twingo.

samsung113 ::

Ma kdo kake izkušnje z peugeoti,posebej model 206?
Nekateri pravijo da je bol švohen avto, pa da je velik problemov z njem?

dzinks63 ::

Nabavi npr Matiza, mali zunaj, okreten, parkiraš v vsako luknjo, velik znotraj, mala poraba, mala registracija,...

;-) ::

Jaz dam glas za polota.

blackbfm ::

Ma kdo kake izkušnje z peugeoti,posebej model 206?
Nekateri pravijo da je bol švohen avto, pa da je velik problemov z njem?


Jaz ga mam in meni je super. Boljši kot twingo, clio, punto in podobni avtomobili v tem razredu. Moj 1.4 75km je za normalno vožnjo čist ok, pa tut kar gre no, če si sam v avtu ni panike:) Če boš pa fural še 4 folka pa v kakšen hrib to je pa bolj kriza..mislim saj od 75 konjev itak ne moreš nevem kaj pričakovat. Pri starem avtu je itak treba vsake tok časa kaj popravljat oz. kaj crkne..nikdar pa še nisem s tem avtom ostal sred ceste. Sam kokr sm reku, to je odvisno od avta do avta. V glavnem če bi še enkrat kupoval avto v tem cenovnem razredu sigurno še enkrat kupim 206 ali pa naslednika 207.

oldguy ::

Jaz ga mam in meni je super. Boljši kot twingo, clio, punto in podobni avtomobili v tem razredu.


Relativno. Deli so dražji od twingovih, prostora zadaj ima twingo več, armatura in udobje voznika sta pa boljša.

samsung113 ::

Mah pri maticu mi ni oblika všeč ker je tako jajčast pa visok. Če bi mel tako obliko ko klio bi ga takoj vzel.

blackbfm ::

Ah kje ta avto pa res nikamor ne gre. So šli neki znanci z matizom in še z enim normalnim avtom na morje, pa so moral ti z normalnim avtom vsake tok časa ustavit in tiste z matizom čakat:D

Tilen ::

Ah kje ta avto pa res nikamor ne gre. So šli neki znanci z matizom in še z enim normalnim avtom na morje, pa so moral ti z normalnim avtom vsake tok časa ustavit in tiste z matizom čakat:D


Če ne bi tisti z "normalnim" noreli čez omejitve bi lahko lepo kulturno skupaj pili kavo na počivališčih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

T0RN4D0 ::

Heh, braniaci. V vseh takšnih primerih se najšibkejše člene spusti naprej, najmočnejše pa zadaj, če mislite skupaj prit kam. Ne pa da en divja naprej pol pa na vsaki črpalki čaka. (no, isto gre za motoriste, kolesarje al pa hribolazce).
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

šernk ::

Heh, braniaci. V vseh takšnih primerih se najšibkejše člene spusti naprej, najmočnejše pa zadaj, če mislite skupaj prit kam. Ne pa da en divja naprej pol pa na vsaki črpalki čaka.


eh...drugači bi morali pa tisti z matizom jih čakat zaradi precej večje porabe goriva, tako so pa najbrž na vsaki četrti črpalki ravno skupaj tankali >:D

kakorkoli...še naš yugo je sposoben it 130 po avtocesti in tega mislim da je danes sposoben vsak avtomobil, torej ni vzroka za takšno čakanje, razen če so bili umes res kakšni ekstremni klanci.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T0RN4D0 ::

Aha, nabaši v jugota 4 ljudi, v prtlažnik stlači še 4 platoje piva, pa pejd 130 v kak višnjegorski klanc, al pa iz kopra proti ljubljani, ali...

Ti mali avteki ponavadi res čist solidno grejo, dokler so prazni. Moja corsica s 60 hp je čist dovolj poskočna za normalno vožnjo, za prehitevat, za 130 se pelat čez višnjegorski klanc. Če se samo na sovoznikov sedež usede še kdo s 100 kilami, se drastično zniža performance. Je pač tako da ma avto slabih 900 kil, ostalo so pa dodatki- 4 osebe, poln tank, in nekaj prtljage hitro predstavlja dodatnih 50% teže, kar je cela katastrofica za takšne jajčke. :)

Če maš pa 150 konjev jih je pa še vedno tolk v rezervi da pač mal bol pohodiš in je problem rešen :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

koyotee ::

Karkoli boš kupil, v nobenem primeru ne gresta skupaj klima in mašina pod 1.6, preprosto brezvezna kombinacija. In ja, izkušnja s pežojem 206, lega na cesti je nikakva.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darkolord ::

Karkoli boš kupil, v nobenem primeru ne gresta skupaj klima in mašina pod 1.6
Eh pajade.

T0RN4D0 ::

Gre, samo ko boš prehitevu jo boš izklopu :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

darkolord ::

Jest mam 1.4 dizla pa se klima nikakor ne pozna pri vožnji.

TOP ::

darkolord zdej pa neumnosti pišeš.Mam 2,TDI pa se pozna pri pospeševanju,kaj šele pri 1,4 mašini.

bluefish ::

če imaš na max, potem res morda.

T0RN4D0 ::

Hm, najbrž malo odvisno od designa, fiesto 1.4 vem da zamori res na polno ko je vklopljena klima.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

TOP ::

Ja morda res sam je električna klima.

gringo22 ::

Golf 2 dizl varjanta xDdaž za njega 1500€ pa si zmagu drugu daš pa za bencin xD univerzaln avto ni da ni:D

Utk ::

Raje 1.2 s klimo kot 2.0 brez. Sej če imaš klimo, se ti ne tolk mudi, lepo u izi na hladnem, pametnjakoviči, ki hočejo 1.8 pa tudi če letnik 92 (brez klime ali s pokvarjeno) se pa naj pizdijo za tabo kolk hočejo.

koyotee ::

Lol, sej nimam klime zato, da se lahko počasneje peljem xD
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

Seveda ne, ampak imaš pametnjakoviče, ki si kupujejo 15 let stare 2.0 kripe, kjer jim klima itak ne dela, tudi če jo imajo, namesto da si bi kupli neka jajca, s katerimi se lahko odpraviš nekam tudi ob 12h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

T0RN4D0 ::

Klima ma svoje pozitivne in negativne lastnosti.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

koyotee ::

Kot vsaka druga stvar...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

T0RN4D0 ::

Seveda. To, da nekateri rajš vzamejo za ceno klime 50 konjev več, bolj udoben avto, bolj varen avto, karkoli pač že, jih še ne naredi "pametnjakoviče". Pač se bojo tistih nekaj dni ko bo čez 30 mal pajsali, medtem ko se bo kdo drug pa celo leto okol fural v eni kanti s klimo. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Utk ::

in katera je negativna?

koyotee ::

Za ceno klime tut ene kobile ne dobiš, kaj šele 50konjev...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

No, kakorkoli, za 2000 evrov dobiš solidno opremljenega cliota, s klimo, abs, 4 airbagi in še marsikaj. Če hočeš golfa za 2 jurja bo 7 let starejši, edina električna stvar v njem bo pa šoferjeva ura.

T0RN4D0 ::

če kupuješ avto za zelo omejen budget je prva negativna lastnost ta, da bo avto s klimo nujno precej slabši od tistih brez. Ker vsi hočejo klimo, se normalni klimaši prodajajo dražje, oziroma ostane kakšen cel zgonjen in je klima bolj kot ne edina delujoča stvar na njem. Druga stvar je, da je klimo treba vzdrževat, tretja je ta da se ti z uporabo klime precej dvigne poraba. Poleg tega precej ljudi ne mara klime tudi zato, ker hitro stakneš kakšno vneto grlo, ko se poleti seliš iz 40° na 20°.

Skratka, če bi bila zastonj bi blo vse kul. Se pa pri takšnih starih avtih klima običajno zaračuna več kot vsi ostali piškotki.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

djordjevic ::

:))So fakin' true. - leti na Crnega.

Tisto o prehladu pa je urbana legenda oziroma doleti pametnjakoviče, ki klime ne znajo uporabljat. Čudno, da še v petih letih avto-klime nisem staknil prehlada poleti. Hmm ...

edit: dodatno
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

No, kakorkoli, za 2000 evrov dobiš solidno opremljenega cliota, s klimo, abs, 4 airbagi in še marsikaj. Če hočeš golfa za 2 jurja bo 7 let starejši, edina električna stvar v njem bo pa šoferjeva ura.

Yup,in še celo premoženje rezerviraj za popravila.

Utk ::

15 let starega golfa bo pa popravljal palček, ki ga ima vsak v garaži.

koyotee ::

Torej v golfu gre lah falit sam ura, v cliotu pa vse ostalo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

hej, če ti v cliotu crknejo električne šipe, imaš še zmeraj klimo :) Če nočeš vzdrževat klime, si jo pa ne kupuj, jasno.
Če bi bli golfi res kaj posebno vzdržljivi, bi bil tiho, takoj so pa lahko tiho tisti, ki zagovarjajo golfe. Od trojke dalje, niso nič boljši kot kateri drugi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Valvoline ::

Torej v golfu gre lah falit sam ura, v cliotu pa vse ostalo.

hahahaha.
Bivšemu golf2 1.6d v 300tkm prevoženih pr men se je res enkrat pokvaril števec :) Brcnu sem ga bl močno in je spet delal naprej :)
K sem ga prodal je mel 500.000km motor še vedno delal k ura,jeba ga pleh se je celi sesul.
Stričev ex Clio se je skoraj razpadel pr 150.000km :)

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

15 let starega golfa bo pa popravljal palček, ki ga ima vsak v garaži.

Finta je v tem da skoraj nič ne crkne,in ga ne rabiš popravljat.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja pa ja. Sej jaz verjamem, da je vožnja najcenejša z golfom dvojko 1.6 dizel, sploh če točiš noter kaj brez trošarin. Ampak v 21. stoletju...

samsung113 ::

Golfou do 2k € se po mojem sploh ne spača kupovat,ker je to vse totalno zgojeno. Naj nekdo pokaze 10let starga golfa pod 200 000km..

blackbfm ::

Od moje punce foter je zdaj kupil tam nekje 10 let starga golfa. Bolj malo vožen, dejansko je tak kot nov. Nevem kako nekomu uspe tok ohranit avto ampak ok. Sam takega avta pač ne dobiš po oglasih:P

Hotu sm rečt glede klime, men se je velik boljše peljat z odprtimi okni čeprav imam klimo. Ne rečem za kakšno daljšo vožnjo v svinjski vročini, ampak tko če delaš po 10-20 km je klima pomoje bv.

darkolord ::

ampak tko če delaš po 10-20 km je klima pomoje bv
Ma, če je avto na soncu in bi se rad nekam peljal, je notri lahko brez težav 50 stopinj (še posebej če ni atermičnega stekla). Za tole "prezračit" lahko traja kar neki časa, s klimo maš pa v pol minutke že čisto znosno
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020628 (16602) vorantz
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719815 (17689) RejZoR
»

Rabljen avtomobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10621846 (17044) amigo_no1
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227260 (24869) amigo_no1
»

Kateri rabljen dizel kupiti - zaenkrat izbran seat ibiza sportrider (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5211204 (10237) tomaz321

Več podobnih tem