» »

Windows 7 RC 5. maja

Windows 7 RC 5. maja

Virtualni XP SP3

vir: engadget

Ozadja

vir: engadget
engadget - Zdaj je uradno, Windows 7 Release Candidate bo javno dosegljiv 5. maja, kakor sporočajo člani ekipe WIndows 7. Kljub prejšni novici, da naj bi bila RC različica že na voljo TechNet in MSDN naročnikom, pa to očitno ne drži, saj naj bi bila dostopna šele 30. aprila.

Windows 7 bodo v ultimativni, profesionalni in Enterprise različici prišli še z zanimivo funkcijo, naemnjeno predvsem uporabnikom, ki se še vedno oklepajo Windows XP. Z namenom lažjega prehoda bodo ponudili virtualno različico XPjev s 3. servisnim paketom, kjer bo moč poganjati vse v Windows 7 nedelujoče aplikacije. Žal to ne bo na voljo tudi za Home različice.

Windows Media Player bo po novem omogočal deljenje glasbene knjižnice preko interneta, če bo na obeh straneh nameščena enaka verzija aplikacije. Poleg zadnjih dveh novosti pa Windows 7 RC prinaša še zelo zanimiv dodatek, praktično nepričakovan za Microsoft - popolnoma odštekana ozadja za namizje v visoki ločljivosti.

Pa je zbirka ozadij spet narasla :)

66 komentarjev

«
1
2

edge540 ::

*glaSbene

Matev ::

zaradi ozadij pa res ne mislim operacijskega sistema menjati

Tr0n ::

Sem si jo ravno vceraj instaliral. V primerjavi z Visto je mogoce malce bolj "snappy" pa tudi taskbar se mi bolj dopade. Sam boot je vsaj pri 7100 RC buildu pocasnejsi od Vista Ultimate SP1 boota, drugace pa razen par GUI sprememb in Control Panel orodij ne vidim vecje razlike.

Kar me pa najbolj moti je pa to, da nikjer ne izpise free disk space v status baru Windows Explorerja. :)

Virtualen XP bo pa prav prisel predvsem za developerje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

x45 ::

zgleda da bo stvar uporabna... in virtualizacija tud.

Machiavelli ::

Win7 je kul k maš touch screen podopro pa dost izbolšan od prvotne Viste,

PINki ::

A bo res tok draga? okol 200€ kao sm slišu.

Vanadium ::

saj je tui vista draga če vzameš box verzijo ;) drgač pa a ni RC že zunaj na torrentih? jaz glih 7106 dol vlečem da malo probam kako deluje to.

Icematxyz ::

Dual boot XP + Ubuntu bom jaz imel najvrjetneje. W7 pa naj imajo tisti ki ga rabijo. Morda bo pa W7 + Ubuntu. Kdo ve. Bomo videli.

Važno da je razmerje v hiši 50:50. Da nebo kdo govoril da je pri meni doma razmerje pol procenta v prid Linux. ;)

filip007 ::

Če bo ugodna upcija za "upgrade" ker bom, kar na Visti ostal malo za spremembo dela vse na laptopu...

Tasbar z "big" ikonami za vse...
http://my.opera.com/Filip007/blog/show....
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Stipex ::

Dual boot XP + Ubuntu bom jaz imel najvrjetneje. W7 pa naj imajo tisti ki ga rabijo. Morda bo pa W7 + Ubuntu. Kdo ve. Bomo videli.

Važno da je razmerje v hiši 50:50. Da nebo kdo govoril da je pri meni doma razmerje pol procenta v prid Linux. ;)


Torej imaš Linux le za to da rečeš da ga imaš?

BigWhale ::

Jest bom mel pa W7 samo zato, da bom lahko trollal po forumih. :>

filip007 ::

Dual boot ne bo šlo W7 / Ubuntu, ker hoče imet svoj disk Vista ali Windows 7 zaščiteno za Bitlocker.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

c00L3r ::

Mene najbolj zanima kako bo ta vgrajena virtualizacija. Koliko sem prebral, ne bo potreben zagon Virtual PC-a, ampak se bodo aplikacijska okna pojavila kar med ostalimi (tako kot vidimo office 2007 in 2003 na sliki). Ali pa bo pred vsem tem v ozadju vseeno tekel 1 virtual PC...

BigWhale ::

Resno? Ne more sobivati z drugim sistemom?

Phoebus ::

Bismark: to seveda ni res- vsaj vista dela kot keks v sožitju z linuxom.

c00L3r ::

Bismark bo šlo ;) Sicer pa je Bitlocker samo zraven Ultimate verzije Viste. Za 7-ko pa nevem.

Icematxyz ::

Dual boot XP + Ubuntu bom jaz imel najvrjetneje. W7 pa naj imajo tisti ki ga rabijo. Morda bo pa W7 + Ubuntu. Kdo ve. Bomo videli.

Važno da je razmerje v hiši 50:50. Da nebo kdo govoril da je pri meni doma razmerje pol procenta v prid Linux. ;)


Torej imaš Linux le za to da rečeš da ga imaš?


Ne ni res. Sedaj pišem z Ubuntu. Res pa je da pač XP cenim in se mi zdi dober OS. In pa preprosto ne morem na linuxu določenih programov poganjati.

Če bi jih lahko brez "virtualizacije" bi pa imel le Ubuntu. Ali pač tisto distribucijo ki bi mi to dopuščala.

Bom pa v prihodnosti kot kaže moral nabaviti še en računalnik za "majn tehnične" uporabnike in tam bo tekel le Ubuntu. Torej upam da bo procent uporabe linuxa v tej hiši narastel realno čez 50%. In sam bom s tem podatkom zadovoljen. Vsekakor ne gre samo zaradi "lepega" da ga imam. Drugače pa me ne moti če kdo namesti samo zaradi "lepega" še Ubuntu si. Morda bo ga pa ko bo mu še hudičevo prav prišel ko bo mu računalnik okužil virus ali bo prišlo do kakšne softwerske nevšečnosti. Pa še procent realne uporabe v sloveniji bi mi bilo všeč če bi spravili na 20%. Sedaj ko še je starejša generacija "majn tehnična" in ne igra iger in ne potrebuje miljon programov in zahteva da prav vsak deluje menim da je to zlahka izvedljivo.

Icematxyz ::

Špica je kako fajn dela Ubuntu. In če je res da le 0.5% desktop uporabnikov računalnika uporablja linux je to greh in svinjarija.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Drugače pa W7 dobiva kaj na funkcionalnosti v teh vseh betah in RC različicah? Ali je načeloma enak tisti prvi beti ampak pač z bug fixi?

mtosev ::

ha ne hvala beta in podobnih stvari ne bom probal. ko bo koncni izdelek pa bom.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tr0n ::

Mene najbolj zanima kako bo ta vgrajena virtualizacija. Koliko sem prebral, ne bo potreben zagon Virtual PC-a, ampak se bodo aplikacijska okna pojavila kar med ostalimi (tako kot vidimo office 2007 in 2003 na sliki). Ali pa bo pred vsem tem v ozadju vseeno tekel 1 virtual PC...

Za uporabnika bo baje cisto transparentno, kot da bi pognal katerikoli program v W7.

Elysium ::

Jaz sem si v petek najprej naložil na VMware na desktop računalniku, potem pa takoj na notebooka, kjer sem prej imel Windows XP.

Na VMware mi je delal zelo hitro, čeprav samo na en core od štirih. Mislim, da se močno pozna grafčna kartica (Aero?), ki je na desktopu NVidia GeForce 9800, medtem ko mi je na notebooku po občutku delalo vse počasneje kot prej z XPji. Ampak ko sem naložil vse update in se je izgleda poindeksiralo, možno je, da se je prej še kaj poganjalo, pa mi je začelo delati precej hitro in sedaj sem bistveno bolj zadovoljen kot z XPji. Sploh UI mi je veliko bolj všeč in mi je tudi veliko bolj user friendly tudi v primerjavi z Visto.

k4vz0024 ::

Virtualen Xp je dobrodošel, vendar pa kako je z gonilniki v tem virtualnem Xpju?

PrimozR ::

Če bo ugodna upcija za "upgrade" ker bom, kar na Visti ostal malo za spremembo dela vse na laptopu...

Tasbar z "big" ikonami za vse...
http://my.opera.com/Filip007/blog/show....


Kaj pa obratno? Torej XP/Visty/2k/98/jadajada style v 7ki?

bluefish ::

Windows 7 bodo v ultimativni in profesionalni različici prišli še z zanimivo funkcijo, naemnjeno predvsem uporabnikom, ki se še vedno oklepajo Windows XP. Z namenom lažjega prehoda bodo ponudili virtualno različico XPjev s 3. servisnim paketom, kjer bo moč poganjati vse v Windows 7 nedelujoče aplikacije. Žal to ne bo na voljo tudi za Home in Business različice.
Tale del novice je rahlo napačen. Windows 7 namreč ne pozna Business različice, temveč jo bo zamenjala Professional, ta XP način pa bo deloval na Windows 7 Professional, Enterprise in Ultimate.

zaradi ozadij pa res ne mislim operacijskega sistema menjati
Kao da je to glavna lastnost sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

filip007 ::

Saj imaš opcijo za male ikone pod W7 za taskbar z miško probaj ane...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Veron ::

torej kmalu RC, kdaj potem lahko že pričakujemo final? Konec leta?

bluefish ::

ja, RTM je predviden proti koncu leta ali celo za jesen, govoric o čem natančnejšem pa žal ni.

mtosev ::

verjetno bo JAN/FEB 10 ko pride ven za smrtnike.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ender ::

Bismark: to seveda ni res- vsaj vista dela kot keks v sožitju z linuxom.
Dela, če nimaš SP1, ali TPMja na matični plošči, drugače pa ne.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Personanonim ::

..uporabljam Windows 7 beto že kar nekaj časa,no toliko kot je pač 'odzunaj' in moram reči da so mene prepričali...XP gre počasi v pokoj..ampak res POČASI:P..se še z vsemi štirimi oklepa:D

Tr0n ::

Pa DirectX 11 ne pozabit. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

mtosev ::

Pa DirectX 11 ne pozabit. :)


DX11 bo tudi za visto :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

opeter ::

Ja, za Visto je, ne pa tudi za xp-je.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

za XP še dx10 ni.

MrStein ::

Kaj ni en folk probal DX10 na XP spravit ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

ni bilo uspesno oz uporabno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PARTyZAN ::

Bismark: to seveda ni res- vsaj vista dela kot keks v sožitju z linuxom.
Dela, če nimaš SP1, ali TPMja na matični plošči, drugače pa ne.


Mam SP1, pa mi vseeno dela Ubuntu vzporedno BP.

djordjevic ::

Virtualen Xp je dobrodošel, vendar pa kako je z gonilniki v tem virtualnem Xpju?

Hoho, ako bo to delovalo, kot se spodobi, nemara le grem z xp-jev. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

ender ::

Mam SP1, pa mi vseeno dela Ubuntu vzporedno BP.
Potem na matični plošči nimaš TPMja.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

ziga911 ::

Dual boot ne bo šlo W7 / Ubuntu, ker hoče imet svoj disk Vista ali Windows 7 zaščiteno za Bitlocker.

jaz sem imel dualboot. in to natančno z Ubuntujem in windows 7. ne govori če neveš.

PARTyZAN ::

Mam SP1, pa mi vseeno dela Ubuntu vzporedno BP.
Potem na matični plošči nimaš TPMja.


Čakaj, a tebe jebeta besedi in/ali, ali si sproti zmišljuješ te "fakte"?

chrush ::

Dva vrhunska strokovnjaka za informacijsko varnost sta udeležencem konference Hack In The Box Security Conference (HITB) predstavila, kako lahko na sila enostaven način prevzameta popoln nadzor nad operacijskim sistemom Windows 7. Njihovo orožje je programska oprema VBootkit 2.0 velikosti komajda tri kilobite, ki izkorišča hudo napako Microsoftovih programerjev, ki so jo storili pri sami zasnovi novega operacijskega sistema.

Ker »škodljiva« programska koda spreminja datoteke med samim zagonom Oken 7, to pomeni, da programerji ranljivosti v operacijskem sistemu ne bodo mogli odpraviti zgolj s popravki. Poleg tega je programska oprema VBootkit 2.0 imuna tudi na protivirusne rešitve, saj pri delovanju ne spreminja datotek, shranjenih na trdem disku računalnika. Na srečo lahko nepridipravi novo izjemno trdovratno škodljivo programsko kodo namestijo le, če imajo omogočen fizični dostop do računalnika.
(vir: racunalniske novice)

Kaj pa pravite na to?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

pecorin ::

in mislim, da za zlorabo tega mora biti windows se na virtualni masini. bi znal biti problem ce napadalec dobi dostop do host masine. ampak ce je ze tako, je "ranljiv" vsak os na vm.

racunalniske novice pa bodo v kratkem napisale: raziskovalci so odkrili katastrofalno napako na maticnih ploscah vseh proizvajalcev, ki lahko privede do dos napada na racunalnik. popravek za ze obstojece plosce je nemogoce narediti. napadalec mora imeti fizicni dostop do racunalnika in kozarec vode.

chrush ::

Ampak mislim, da nebo dolgo potrebno, da bodo iznašli, kako brez fizičnega dostopa pognati zlonamerno kodo.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

buflca ::

Poleg mape windows je še mapa windows.old. Ali lahko slednjo z vsebino zbrišemo ?

bluefish ::

če ne rabiš nobenih podatkov od tam, potem ja.

Machiavelli ::

Drugač sm slišu da RC bo samo 1let lahko na kompu potem ga bojo počasi blokal,in boš moru kupit zadevo.ItaK HAHAAHA:D

Tr0n ::

Od junija 2010 bo W7 RC vsaki dve uri resetiral racunalnik.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14339983 (32940) boolsheat
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013440 (11180) boolsheat
»

Windows 8 RTM nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8821917 (17335) Sc0ut
»

Windows 7 nadgradnje tudi v Evropi

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
457145 (4106) jest10
»

Windows 7 RC 5. maja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610475 (5736) Tr0n

Več podobnih tem