» »

Youtube - večrazrednost

Youtube - večrazrednost

1
2
3 4

borchi ::

google bo zdej kriv še za dvd region code itd.

fuj in fej... icematxyz je lepo plačal njegove internets, pol pa takole delajo z njim...
l'jga

Mipe ::

Hej, a ni ta Lady Gaga ena komercialna reč? Kaj to hodiš na youtube gledat? Sem mislil, da je za domači video o psih in mačkah, očitno pa je postal leglo videospotov in se pol eni loleki pritožujejo, če youtube omejuje dostop do licenčnih videov...

Icematxyz ::

Evo zdja pa vam dam primer v sliki in ne le besedi pa spet začnete z nekega drugega vidika govoriti kaj se jaz nekaj tu pritožujem?

Ti meni lolek? Rajše sem lolek kot pa drugorazredni uporabnik ja.

Niti nebi želel da se taki ljudje z mano strinjajo. Resnično in iskreno ti to povem.

borchi ::

jaz bi pa rad falafle na vogalu moje ulice. in to ne kar neke. take kot jih imajo v new yorku!

BANDA DISKRIMINATORNA PALESTINSKA!!!
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Icematxyz ::

Kažeš svoj nivo ja. Bravo.

borchi ::

jaz kažem tvoj nivo. samo ogledalo sem ti nastavil...
l'jga

WarpedGone ::

Če ne bo miru, lahko tudi lepo zaključimo, OK?
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Ko sem odprl to temo sem v bistvu imel samo en cilj v mislih. Upam si trditi da 80% morda tudi 90% uporabnikov Youtuba ne ve da so zaradi svoje nacionalnosti drugorazredni.

Nikjer to ne piše in razen občasnega klika na video ki se pojavi nakakšni naslovnici preprosto ni indicev da ne dobivaš vsega kot vsak drug uporabnik tega "servisa" štrevilka 1 na svetu v tem trenutku dobiva. Mislim celo da to namenoma počnejo ker to njim koristi. Se pravi nevednost uporabnikov njim koristi.

Na testu ki sem ga opravil kot dokaz, ker se je to od mene zahtevalo pa sem jasno pokazal da iskalni niz povrne prvorazrednemu uporabniku za 30% več iskalnih rezultatov. Se pravi kar 30.000 več iskanih rezultatov na konkretnem iskanem parametru.

Če bi še naredil pavšalno analizo samega rezultata ki je po defoltu nastavljen na razvrščanej rezultatov po "relevancy" se pravi po pomebnosti bi ugotovil da je razmerje ogleda še slabše. Na prvi strani izpisa iskanega niza se najdejo videi ki so za drugorazrednega uporabnika po številu ogledov reda 400 tisoč do 5 miljonov. Za prvorazrednega uporabnika pa reda 300 tisoč do 55 miljonov ogledov.

Nadalje če analiziraš samo vsebino ugotoviš da drugorazredni uporabnik v primeru glazbene skupine dobi na razpolago le kakšno sliko glazbene skopine v ozadju katere se vrti pesem medtem ko prvorazredni uporabnik na voljo kompletno stvaritev v obliki videospota.

Glede očitkov da saj pa tukaj gre za komercialne zadeve kaj se pritožujem. A pri reklami za videoigro ki se že skoraj teden dni nahaja na naslovnici pa ne gre za komercialne zadeve? To pa lahko vidimo vsi?

In pa glede:

jaz kažem tvoj nivo. samo ogledalo sem ti nastavil...


Če ti misliš da si meni ogledalo nastavil z svojimi argumenti potem ti moram povedati da si v hudi zmoti. Lahko pa ovržeš vse moje trditve ki sem jih navedel na konkreten in argumentiran način in mi dokažeš da sem govoril in širil neresnice.

Pa še druge zadeve so ne le ta glede youtube. Prvo in drugo razredni uporabniki. In sem jih tudi omenil. Pa še kaj bi se našlo. Ampak najhujša se mi trenutno zagotovo zdi prav ta. Dvorazrednost ki si upam trditi da je prikrita.

Kot pa sem že napisla drugorazredni uporabniki youtuba ki se strinjajo s tem da so drugorazredni in menijo da se kot uporabniki nimajo kaj za pritoževati pa tako niti nočem da se strinjajo z mano. Ker nočem biti nikakor njihov somišljenik.

Tr0n ::

O kaksnih prvo pa drugo razrednih uporabnikih bluzis?

Kaj ti ni jasno glede publishing licenc?

Icematxyz ::

Youtube kot servis številka 1 na svetu si ne more privoščiti ločevanja uporabnikov glede na nacionalnost neglede na licence.

Če nekaj ne more narediti naj naredi spin-off pa tam izvaja na drugačen način zadeve.

Če pa je youtube spremenil v multimedijski portal kjer predvaja licenčne zadeve in to le določenim nacijam pa naj prvič to uporabniku pove in mu ne prikriva drugič pa naj pove da je spremenil sam koncept portala ki ni več to kaj je bil.

Če pa ti ne razumeš zakaj si na youtube drugorazredni uporabnik zato ker si Slovenec pa sam sebe vprašaj zakaj je tako da tega ne razumeš. To ti jaz ne morem razložiti.

Gandalfar ::

Youtube kot servis številka 1 na svetu si ne more privoščiti ločevanja uporabnikov glede na nacionalnost neglede na licence.


Zakaj ne?

Tr0n ::

Ne vem, kaj ti ni jasno Ice.

Youtube sluzi z oglasi in obiski na njihovo stran. Vec kot jih je, boljse je za njih. Taksne strani zivijo od prepoznavnosti in obiskanosti.

Zakaj bi potem hotel prostovoljno onemogocat doloceno skupino ljudi in si s tem posledicno manjsat profit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Aljaz1980 ::

Icematxyz ::

Zakaj bi potem hotel prostovoljno onemogocat doloceno skupino ljudi in si s tem posledicno manjsat profit?


Problem je v tem da:

-youtube je postal številka 1 na svetu zato ker je najbolje na svetu skrbel za svoje uporabnike. VSE uporabnike.
-nato so se začeli problemi z pritiski po umikanju videov ker so avtorsko zaščiteni
-nato je youtube naredil sledeče. Rekel je ok pogajali se bomo z določenimi interesnimi skupinami da bomo dosegli da ne bo več zahtev po umiku avtorsko zaščitenih videov. Pač roka roko umije. Vrjetno je youtube to hotel tako od vsega začetka narediti in je morda nalaganje videov z avtosrsko vsebino predstavljalo tudi neko pogajalsko prednost youtube napram industriji. Kdo ve. To niti ni pomebno.

Vse lepo in prav. AMPAK namesto da bi bili načelni in ohranili "servis" za izmenjavo video posnetkov za VSE uporabnike enak in pod enakimi pogoji in morda naredili poddomeno ali nevem vsaj povedali uporabnikom kaj počnejo so naredili sledeče.

Sprejeli so kompromis kjer se uporabnike (in to brez nekega obešanja na veliki zvon. Vrajmem da 80 ali 90 procentov uporabnikov tega ne ve) začne deliti glede na lokalnost/nacionalnost v vsaj 2 skupini.

Za vsako skupino skrbi poseben agoritem ki skrbi za ispis iskanega niza isključno na principu lokalnosti/nacionalnosti.

Tako sem na primeru dokazal da je razlika med dvema uporabnikoma v samo enem iskalnem nizu izključno zaradi lokalnosti/nacionalnosti:

-30% majn rezultatov za eden iskalni niz
-če pa primerjamo samo število ogledov videov razporejenih glede na pomebnost za ta iskalni niz pa ugotovimo da je razmerje 55 milijonov proti 5 miljonov v številu ogledov nekega videa.

Torej na vprašnje:

Zakaj ne?


Zakaj ne more youtube tega početi? Saj pa počne. Torej lahko to počne. Tega mu nihče ne more preprečiti če hoče zadeve peljati tako.

Moja "pravica" kot uporabnik pa je tudi v tem da na glas rečem da sem na njihovem portalu drugorazreden uporabnik izključno zaradi moje lokalnosti/nacionalnosti.

In to mora posati splošno znano dejstvo vsakega uporabnika youtube. Da ko sliši pojem youtube ve da gre za medijski portal ki izvaja svojo politiko na način da na podlagi lokalnosti/nacionalnosti deli svoje uporabnike v vsaj 2 skupini. V skladu s tem tudi prireja izpis iskalnih nizov in vse kaj sodi zraven.

Če kaj od tega ni res pa mi povejte pa bom spremenil mnenje.

mtosev ::

ce ti Youtube ni vsec ga ne uporabljaj. simple as that.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Icematxyz ::

Kako le da se nisem preden sem to temo odprl tega spomnil sam? Pa tako logično in preprosto je.

Shegevara ::

jaz predlagam naj Youtube kar zbriše tisto zraven YOUTUBE logota: broadcast yourself. Pa ne da kaj nasprotujem temu, da služijo denar, samo sami sebe se smešijo če imajo broadcast yourself: na prvi strani pa potem 1/2 takih videov, da ni za nikamor, drugo polovico pa ti tako prepovedano gledat.

KoMar- ::

Eni se definitivno preveč s svojimi pravicami ukvarjate, namesto da bi se z dolžnostmi :O

Icematxyz ::

Ja važno da smo/so nekateri dovolj ozaveščeni da sploh skrbimo/skrbijo da imaš ti/jaz kakšno pravico na zalogi.

Drugače pa kot sem že v temi napisal. Temo sem odprl zaradi ozaveščanja uporabnikov ker vrjamem da večina tega kaj Youtube počne sploh ne ve. Vsekakor ne vrjamem da večina uporabnikov ve v kakšnem obsegu se to izvaja. In kot drugo z tistimi ki se strinjajo s tem da so zaradi svoje lokalnosti/nacionalnosti drugorazredni se tako ne želim strinjati.

Zato z komentarji za nakladalnico morda res bolje v nakladalnico pisati. Pač predlog. Se upošteva ali ne mi je pa tudi vseeno.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Ja važno da smo/so nekateri dovolj ozaveščeni da sploh skrbimo/skrbijo da imaš ti/jaz kakšno pravico na zalogi.

Kršenje avtorskih pravic ni, em, pravica.

Temo sem odprl zaradi ozaveščanja uporabnikov ker vrjamem da večina tega kaj Youtube počne sploh ne ve.

Šur, če si niti Pogojev uporabe ne preberejo.

In kot drugo z tistimi ki se strinjajo s tem da so zaradi svoje lokalnosti/nacionalnosti drugorazredni se tako ne želim strinjati.

Temu se reče pravna država(osma postavka).

Icematxyz ::

Pozabil pa si bistveno citirati:

In kot drugo z tistimi ki se strinjajo s tem da so zaradi svoje lokalnosti/nacionalnosti drugorazredni se tako ne želim strinjati.


Tako da seveda imaš pravico biti advokat Youtube tukaj gor in se strinjati z njihovo politiko in jih podpirati. Samo ne mi nakladati s pravno državo sedaj v opravičilo njim.

Bom jaz naredil portal pa bodo Avstrijci in Slovenci in Italjani in Hrvati drugače tretirani gor pa bomo potem vodili takšne debate o pravni državi... še posebej če bom na tem območju vodilen portal v tem kaj pač počnem.

To s pravno državo nima nič. Škarje in platno in odločitve kako bodo zadeve peljali so v njihovih rokah. Sprejeli so "ček" uporabnike pa glede na lokalnost/nacionalnost razdelili vsaj v dva razreda uporabnikov.

Ti se strinjaš s tem in sklicuješ na pravno državo jaz se s tem ne strinjam in menim da večrazrednost v takšnem obsegu za portal številka 1 na SVETU in ne le v ZDA na tem področju vsebin ni sprejemljiva.

Nevem še kdaj je bila bom rekel kar nacionalistična politika komu v ponos. Vsekakor pa mi je smešno da se še pri vsem skupaj drugorazredni uporabnik pri vsem tem strinja in skliuje na pravno državo da je mera polna.

PaX_MaN ::

Pozabil pa si bistveno citirati:

Aja, a sem res?

Samo ne mi nakladati s pravno državo sedaj v opravičilo njim.

Ti jih torej odkrito pozivaš, naj se ne ozirajo na zakonodajo?

Bom jaz naredil portal pa bodo Avstrijci in Slovenci in Italjani in Hrvati drugače tretirani gor pa bomo potem vodili takšne debate o pravni državi... še posebej če bom na tem območju vodilen portal v tem kaj pač počnem.

Sploh ne bo prišlo do debate, ker te bodo začeli preganjat SAZAS, IPF in drugi.

To s pravno državo nima nič. Škarje in platno in odločitve kako bodo zadeve peljali so v njihovih rokah.

Pa sodišča tudi. To pa ja ni pravo, ane? Oh, wait...

Ti se strinjaš s tem in sklicuješ na pravno državo jaz se s tem ne strinjam in menim da večrazrednost v takšnem obsegu za portal številka 1 na SVETU in ne le v ZDA na tem področju vsebin ni sprejemljiva.

Za portal morda res ne, za vsebino pa absolutno je.

Nevem še kdaj je bila bom rekel kar nacionalistična politika komu v ponos.

Kakšna nacionalistična? Gor najdeš svašta, od kazahstanca Borita, do slovanke Ajme.

Vsekakor pa mi je smešno da se še pri vsem skupaj drugorazredni uporabnik pri vsem tem strinja in skliuje na pravno državo da je mera polna.

Jah, če si tako v podnu, da se zaradi enega portala smatraš za "drugorazrednega uporabnika", pol raje ugasni komp in se pejt predihat na Šmarno goro.

Icematxyz ::

To je resnično fenomen. Da "napad" ali kritiko bolje rečeno na nek "servis" za katerega ste drugorazredni uporabnik zaradi vaše lokalnosti/nacionalnosti vzamete kot napad nase in ga želite braniti. Ko katerikoli drug portal izvaja kakšno čudno politiko se vsaj vprašanje ZAKAJ slovenci ne moremo "enakopravno" sodelovati pojavi. Niti ni nujno da s strani večine. V tej temi pa nevem če je 1 oseba jasno izrazila nezadovoljstvo s tem da je drugorazredna kot uporabnik Youtube zaradi svoje lokalnosti/nacionalnosti. Ene 3 udeleženci v temi so celo pozivali ah saj to pa ni nič z 5 minuti dela zadeve rešiš.

A to pa ni nelegalno početje?

Ker pa si očitno po izobrazbi pravnik boš pa mi razložil naslednje vprašanje:

A je predvajanje glasbe naprimer v obliki MP3 posnetka od trenutno aktualne glasbene skupine brez da bi kupil CD legalno? Torej na istem iskalnem nizu na katerem sem dokazal na prošnjo kako youtube algoritemsko modificira ispis glede na lokalnost/nacinonalnost bom sedaj vprašal:

Če na youtube vnesem nek iskalni niz in mi vrne sledeče:

http://www.youtube.com/results?search_t...

A mi lahko glede na to da si pravnik razložiš če lahk osedaj jaz te video in glazbene vsebine presnamem na računalnik na svoj MP3 predvajalnik nenazadnje na svoj ipod in s tem ne počnem nič nelegalnega?

Ker če slučajno počnem kaj nelegalnega ja zlomka kako potem lahko Youtube še obratuje če pa praviš da Youtube spoštuje načela pravne države? Malo na trhlih temeljih vse skupaj stoji to sklicevanje na pravno državo a ne da če mi brez težav nudi vsaj audio zapis nekega komada brez da bi ga plačal?

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

To je resnično fenomen. Da "napad" ali kritiko bolje rečeno na nek "servis" za katerega ste drugorazredni uporabnik zaradi vaše lokalnosti/nacionalnosti vzamete kot napad nase in ga želite braniti. Ko katerikoli drug portal izvaja kakšno čudno politiko se vsaj vprašanje ZAKAJ slovenci ne moremo "enakopravno" sodelovati pojavi. Niti ni nujno da s strani večine. V tej temi pa nevem če je 1 oseba jasno izrazila nezadovoljstvo s tem da je drugorazredna kot uporabnik Youtube zaradi svoje lokalnosti/nacionalnosti. Ene 3 udeleženci v temi so celo pozivali ah saj to pa ni nič z 5 minuti dela zadeve rešiš.

Naslov teme je Youtube - večrazrednost.

A to pa ni nelegalno početje?

Ka je to 'to'?

Ker pa si očitno po izobrazbi pravnik

Nisem.

boš pa mi razložil naslednje vprašanje:

A je predvajanje glasbe naprimer v obliki MP3 posnetka od trenutno aktualne glasbene skupine brez da bi kupil CD legalno? Torej na istem iskalnem nizu na katerem sem dokazal na prošnjo kako youtube algoritemsko modificira ispis glede na lokalnost/nacinonalnost bom sedaj vprašal:

Če na youtube vnesem nek iskalni niz in mi vrne sledeče:

http://www.youtube.com/results?search_t...

A mi lahko glede na to da si pravnik razložiš če lahk osedaj jaz te video in glazbene vsebine presnamem na računalnik na svoj MP3 predvajalnik nenazadnje na svoj ipod in s tem ne počnem nič nelegalnega?

Ne bom. Ti bom pa dal (že tretjič!) povezavo na njihove Pogoje uporabe, kjer si lahko sam odgovoriš na to vprašanje - tokrat glej četrto točko.

Ker če slučajno počnem kaj nelegalnega ja zlomka kako potem lahko Youtube še obratuje če pa praviš da Youtube spoštuje načela pravne države?

Preberi tole ene milijonkrat, dokler ne zapopadeš, kaj si napisal.

Malo na trhlih temeljih vse skupaj stoji to sklicevanje na pravno državo a ne da če mi brez težav nudi vsaj audio zapis nekega komada brez da bi ga plačal?

Marsikatera TV postaja "brez težav nudi vsaj audio zapis nekega komada brez da bi ga plačal", pa čisto lepo stojijo - pa jih pejt prašat, kako jim to ratuje. Boš presenečen nad odgovorom!

Tody ::

Uporaba proxyev ni nelegalna vsaj ne še.

Double_J ::

Se pravi bi morali še američanom odzveti, vse kar ti manjka. Kakšno korist bi pa imel ti od tega.

Hja tko kot komunisti, če jaz nimam, je treba drugemu vzeti.
Dve šivanki...

ahac ::

Youtube kot servis številka 1 na svetu si ne more privoščiti ločevanja uporabnikov glede na nacionalnost neglede na licence.

Saj tega ne dela.
A ti še vedno ne dojameš, da nacionalnost nima veze? Je pa važno na katerem trgu se ti nahajaš.
FFS, no.... how stupid can you be?
Vzem si letalsko karto do NY in probaj tam dostopat do Youtube... pa magar greš v Chinatown. Dokler si v ZDA nima veze katere nacionalnosti si, ker si na trgu za katerega ima ponudnik pravice za predvajanje.
Ko pa nisi več na tistem trgu te pa Youtube pač mora blokirat.

Za to, da skoz uporabljaš besedo "nacija", sta itak lahko samo 2 razloga:
- še vedno ne dojameš, kar smo ti vsi že 100x napisal
- trollaš, ker ti youtube pač ni všeč


Poglej: Založba od Lady Gaga je Interscope.
Oni so naložil uradni video in oni so določil na katerih trgih je dostopen.
Pravice za Slovenijo ima pa nekdo drug. Če bi se zdaj ta slovenski zastopnik odločil naložit videospote in jih omejit samo za Slovenijo bi to verjetno lahko naredil (razen če mu to prepoveduje pogodba z Interscope). V tem primeru bi uporabnikom izven Slovenije (tudi tistim v ZDA) napisalo, da ne morajo gledat tistih stvari. Ampak zakaj tega slovenski zastopnik ne naredi? Zakaj tebe slovenski zastopnik za Interscope ne naredi v prvorazrednega uporabnika? Ne vem... vprašaj njih.

@MedoPu
jaz predlagam naj Youtube kar zbriše tisto zraven YOUTUBE logota: broadcast yourself. Pa ne da kaj nasprotujem temu, da služijo denar, samo sami sebe se smešijo če imajo broadcast yourself: na prvi strani pa potem 1/2 takih videov, da ni za nikamor, drugo polovico pa ti tako prepovedano gledat.

In kolk lastnih videov, vrednih ogleda, si ti že uploadal?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

imagodei ::

Easy, Tiger... :)
- Hoc est qui sumus -

Ziga Dolhar ::

Drugorazredni so kvecjemu oni, ki poslusajo Lady Gaga... :-)
https://dolhar.si/

Icematxyz ::

Vsaj niso hlapčevski po mišljenju?

Evo ga sem ga našel! Google - Youtube algoritem. V sliki namreč. Seveda na youtube tega posnetka uporabnik ne bo našel:

Cenzura zaradi avtorskih pravic?

This video is no longer available due to a copyright claim by NBC Universal.

Vsaj lepše se sliši. Da zaradi avtorskih pravic so morali umakniti posnetek. Potem je vsaj politika do vseh uporabnikov enaka. In ne piše zaradi "neutrezne lokacije na zemeljski obli" - torej vaše narodnosti kot pri marsikaterem videu piše posnetek ni na voljo.

Še dobro da je kopija tega algoritma ujeta v video ostala nedotaknjena zunaj tega sistema "cenzure" imenovanega youtube:

http://www.mojvideo.com/video-borat-ali...

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

V jok pa na lustr, ane?

Icematxyz ::

Ja če te je to spoznanje tako prizadelo. Potem le kar pogumno. Daj si duška!

PaX_MaN ::

Kaj me je prizadelo? (Tistole je bilo vprašanje; vprašaj na koncu stavka, pa te fore.)
Lej, koliko enega in istega ponavljaš - pa še narobe vse skupaj zastopiš - že dve strani. Toliko o "prizadetosti".

carot2 ::

>>
Youtube sluzi z oglasi in obiski na njihovo stran. Vec kot jih je, boljse je za njih. Taksne strani zivijo od prepoznavnosti in obiskanosti.

Zakaj bi potem hotel prostovoljno onemogocat doloceno skupino ljudi in si s tem posledicno manjsat profit?
>>
Omg, kako si ven izstrelil. Saj ti ne zmanjšajo število oglasov ampak število zadetkov.
In če slučajno katera reklama vodi na kak link za USA video (ki ga sam ne moreš gledat) jo pač zamenjajo za slovensko reklamo. Denar itak dobijo za slovensko ter za ameriško reklamo.

Včeraj sem celo našel en video. Video je v bistvu tutorial igre Team Fortress 2, in lamerski youtube je avtorju rekel, češ da nima avtorskih pravic za zvok(streljanje, bum bum, granata, Medic, Spy!, ........ ) in da naj da AUDIO SWAP.

Kako se da izogniti temu razločevanju med prvo in drugo razen z proxyji, ki so itak polni z (še več) reklamami? Oz. če kdo pozna kak dober proxy?
Skupnost Anonimnih Slovenije
----------------------------
Carot!

Icematxyz ::

Kaj me je prizadelo? (Tistole je bilo vprašanje; vprašaj na koncu stavka, pa te fore.)
Lej, koliko enega in istega ponavljaš - pa še narobe vse skupaj zastopiš - že dve strani. Toliko o "prizadetosti".


Ja saj vprašaj na koncu stavka lahko pomeni marsikaj. Sam sem sklepal da si sedaj končno spoznal kaj youtube počne in da si v stiski vprašal za mnenje kaj naj storiš.

Drugače pa še vsaj nekajkrat 2 strani bo potrebno da bosta morda vsaj dva od desetih spremenila svoj hlapčevski odnos do zadeve. In če drugega ne kot sem že omenil. Ne verjamem da večina ljudi ki uporablja youtube sploh ve kaj youtube počne.

Tudi to je namen te teme. V znanju je moč. Moč je tudi v podpori ljudi - uporabnikov. Vsak sistem zdrži tako dolgo dokler ima podporo ljudi - uporabnikov.

Prav pa je da vsak v sistemu si nalije čistega vina kaj je. In slovenci smo v sistemu Youtube drugorazredni uporabniki. Tudi če te to ne moti. Meni je dovolj že to da se tega zavedaš.

PaX_MaN ::

Omg, kako si ven izstrelil. Saj ti ne zmanjšajo število oglasov ampak število zadetkov.
In če slučajno katera reklama vodi na kak link za USA video (ki ga sam ne moreš gledat) jo pač zamenjajo za slovensko reklamo. Denar itak dobijo za slovensko ter za ameriško reklamo.

Čaaaak maaaaaal.
Kaj pol zdej, a Slovenci SMO ali NISMO dobrodošli na Jutub? Mislim, če nam celo domače reklame dajejo, pol en meeeejčkeno dvomim, da smo "drugorazredni"...

Video je v bistvu tutorial igre Team Fortress 2, in lamerski youtube je avtorju rekel, češ da nima avtorskih pravic za zvok(streljanje, bum bum, granata, Medic, Spy!, ........ ) in da naj da AUDIO SWAP.

Jaaaaa, tako kot ima avtorske pravice aranžer pri običnem zvočnem komadu, jih imajo tudi tisti, ki za zvočne knjige/muviz/gejmz vrtijo samo gobec.

Drugače pa še vsaj nekajkrat 2 strani bo potrebno da bosta morda vsaj dva od desetih spremenila svoj hlapčevski odnos do zadeve. In če drugega ne kot sem že omenil. Ne verjamem da večina ljudi ki uporablja youtube sploh ve kaj youtube počne.

Hlapec? Pa bod' ti dec', pa pejt fprašat Gugl, kolk Zelencev™ hočjo, da bodo Slovence končno, fajnli!, začel obravnavat kot "prvorazredne". Če ne, pa v jok pa na lustr, ane?

Prav pa je da vsak v sistemu si nalije čistega vina kaj je. In slovenci smo v sistemu Youtube drugorazredni uporabniki. Tudi če te to ne moti. Meni je dovolj že to da se tega zavedaš.

Spet ta tvoja "drugorazrednost". Polomljena plošča, much?

Ja saj vprašaj na koncu stavka lahko pomeni marsikaj. Sam sem sklepal da si sedaj končno spoznal kaj youtube počne [...]

Oh, saj vem, kaj Jutub počne. Ti je bilo razloženo nekje na začetku tele strani. Pa pol še ene trikrat...

[...] in da si v stiski vprašal za mnenje kaj naj storiš.

I, kaj, naložim _svoje_ _avtorske_ _in_ - pazi zdej tole kajlo - _legalne_ videe!
Kakšen drugorazrednik pa sem, da mi pustijo mi pustijo odprtih rok nalagat filmčke! :O:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

techfreak :) ::

JayKay:
BBC ma vse 4 kanale online, oddajo v SD in pa vedno več v HD, lahko gledaš za nazaj,ipd.


Ampak tega pri nas v Sloveniji ni mogoče gledati.

Icematxyz ::

Kakšen drugorazrednik pa sem, da mi pustijo mi pustijo odprtih rok nalagat filmčke!


Jim vsaj vsebino zastonj dobavljaš in se odpoveduješ svojim avtorskim pravicam. Da imajo oni publiko in služijo denar. Ne moreš pa v zameno videti tega kaj nekdo drug lahko. Izključno zaradi tega ker je neke druge nacionalnosti.

Takšen drugo razrednik si ti ja. Daješ. Ko pa pride čas da se deli. Pa najprej pogledajo kdo si. Pa te zavrnejo. Ker nisi pravi.

Ti pa jim ploskaš. In jih zagovarjaš. Takšen drugo razrednik da.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Po pol leta spet nisi mogel gledat kake serije al pa stand up-a ? ;)

PaX_MaN ::

Jim vsaj vsebino zastonj dobavljaš in se odpoveduješ svojim avtorskim pravicam. Da imajo oni publiko in služijo denar. Ne moreš pa v zameno videti tega kaj nekdo drug lahko. Izključno zaradi tega ker je neke druge nacionalnosti.

Takšen drugo razrednik si ti ja. Daješ. Ko pa pride čas da se deli. Pa najprej pogledajo kdo si. Pa te zavrnejo. Ker nisi pravi.

Ti pa jim ploskaš. In jih zagovarjaš. Takšen drugo razrednik da.

In ti še vedno ne znaš/nočeš brat:
6. Your User Submissions and Conduct
3. For clarity, you retain all of your ownership rights in your User Submissions. However, by submitting User Submissions to YouTube, you hereby grant YouTube a worldwide, non-exclusive, royalty-free, sublicenseable and transferable license to use, reproduce, distribute, prepare derivative works of, display, and perform the User Submissions in connection with the YouTube Website and YouTube's (and its successors' and affiliates') business, including without limitation for promoting and redistributing part or all of the YouTube Website (and derivative works thereof) in any media formats and through any media channels. You also hereby grant each user of the YouTube Website a non-exclusive license to access your User Submissions through the Website, and to use, reproduce, distribute, display and perform such User Submissions as permitted through the functionality of the Website and under these Terms of Service. The above licenses granted by you in User Videos terminate within a commercially reasonable time after you remove or delete your User Videos from the YouTube Website. You understand and agree, however, that YouTube may retain, but not display, distribute, or perform, server copies of User Submissions that have been removed or deleted. The above licenses granted by you in User Comments are perpetual and irrevocable.

Icematxyz ::

Česa nočem brati? Vsakega drugega stavka za tvojim odebeljenim tekstom?

A ti pogodbe bereš vedno samo tisti prvi del. Ko so tebi po volji? Ko pa pride do besede "...howewer..." pa prenehaš z branjem?

Po pol leta spet nisi mogel gledat kake serije al pa stand up-a ? ;)


Tema se je znašla med linki "Priporočamo". In ker takrat nisem več bral odgovorov sem pač sedaj. In verjetno še bom kdaj. Slo-tech je pač z "razvojem" uporabniku to omogočil. Da ne šteje več starost ampak vsebina teme. Iskreno povedano pa od takrat ko sem temo odprl do sedaj sem si skupaj ogledal manj kot 10 videov na youtube. Pred to temo sem si verjetno mesečno ogledal vsaj toliko video spotov in drugih zadev ki me zanimajo. Temu verjetno ni botrovala ta dvorazrednost kjer se prikrito prireja izpis iskalnega niza na podlagi nacionalnosti. Ki se jo youtube gre. Ali pač? V mojih očeh so nekako tako pozicionirani. Ko sediš v čakalnici in čakaš na zdravnika. Pa nekdo pride za tabo. Na vrsti pa bo pred tabo. No če grem še dalje. Ni čisto takšen občutek. Ker v primeru youtube se gre bolj za to da je za tebe dobro le javno zdravstvo zasebnega pa si tako ne moreš privoščiti. Pa ne za to ker nimaš denarja. Ampak ker nisi prave nacionalnosti. Ampak ok. Zdravniku boš še vedno hodil a ne da? Vprašanje je le katerem. TPB naprimer je za moje pojme zelo dober zdravnik za takšne težave. Pa še diskriminirajo me ne. Tisti ki pa jim paše da se jih obravnava drugače zaradi tega kakšne nacionalnosti so. In se jim izključno zaradi tega ponudi nekaj drugega. Nekaj okrnjenega in na prikrit način. In so s tem zadovoljni in to sprejemajo. Celo zagovarjajo? Pa jim privoščim da so srečni s tem kar imajo! Šampioni iz druge vrste. Zmagovalci ki stojijo stopničko nižje. Ampak vsaj za isti tim gre. Isto družino kateri pripadajo. To pa je tudi nekaj!

Double_J ::

Vladi se pritoži, da ne moreš gledat. Kitajci še kaj več ne morejo.
Dve šivanki...

Icematxyz ::

Zakaj vladi? Saj pa vlada ni kriva za to da sem na youtube če ga obiščem prikrajšan za popoln iskalni niz ker nisem prave nacionalnoti.

Ne vem kaj ima tokrat s tem vlada. To si verjetno nekaj pomešal?

Double_J ::

A pri Kitajcih pa je vlada kriva, da ne vidijo vsega?

Naša vlada bi lahko zrihtala, da bi gledal vse. Še najlažje preko EU komisije.
Dve šivanki...

ahac ::

Nacionalnost nima tle nobene veze. A to si ti izmišljuješ samo zato, da izpadejo kao rasisti?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Icematxyz ::

Seveda ima nacionalnost vse s tem. Ne rasisti pa niso. Ker nisem nikjer napisal da njihov filter preverja ali si črnec ali belec. Ali sem kje to napisal? Pa še v zadregi bi bili če njihov predsednik ne bi imel dostopa do tega portala. A ne da?

Diskriminirajo na podlagi nacionalnosti. In dokler to prinaša denar s tem nimajo težav. Imajo se za "worldwide" servis. Ki ponuja uporabnikom neko "storitev". Želijo world domination. Pri tem pa uporabljajo diskriminacijo uporabnikov glede na nacionalnost/lokalnost na prikrit način.

Naj napišejo. Vaš iskalni niz je vrnil 100.000 rezultatov. Na vaši lokaciji (v bistvu kar državi) je na voljo zaradi razno raznih dogovorov in avtorskih pravic ki nam prinašajo denar 70.000 rezultatov. To je prvi korak. Se pravi da nekaj kaj se ima za "worldwide" servis svojim uporabnikom odkrito in transparentno postreže z resnico. Ne pa z prikrivanjem resnice. Kot neka Kitajska vlada. Če se že omenja.

Bolje potem da propadejo in to vlogo "worldwide" servisa prevzamejo decentralizirane enote. In med seboj tekmujejo. Ne pa monopol ki temelji na diskriminaciji dostopa do vsebin izključno na podlagi nacionalnosti in tega kaj se ponudniku splača. Da je to edino merilo in praktično edina izbira. To imamo pri desktop OS že z Microsoftom. In posledice so katastrofalne.

In pa če še pomisliš da podjetje s takšno prakso želi biti svetovna zakladnica pisane besede? Ni čudno da se EU obrača v želodcu že samo ob misli na to.

To je komercialni portal primarno namenjen ZDA. Druga stran tega portala kjer se pa zraven spusti preostanek sveta pa je namenjena le temu da se kuje dobičke s prikazovanjem reklam. Za vsebino pa skrbijo uporabniki sami. Se pravi spet nihče ti ne nudi nič zastonj. Kot tukaj nekdo mi očita. Češ kaj se pa pritožujem. Saj jaz nič ne plačam. Brez uporabnika ki skrbi za vsebine njih ni. Ni dobičkov in ni reklam in ni nič. Youtube je brez uporabnikov le še ena skripta več. Kot nešteto drugih. Uporabnik je tisti ki ustvarja youtube. V zameno za to da ti skrbiš za vsebino ki širi in vzdržuje bazo uporabnikov pa oni prikazujejo reklame in kujejo dobičke. Pravijo sicer da se jim ne splača. Ampak zanimivo da potem vsega skupaj ne ukinejo a ne da? Če so podjetje ki dela izgubo.

Ni mi čisto jasno zakaj točno je to komercialno podjetje tako drugačno od kakšnega drugega komercialnega portala? Ki bi ga tisti trenutek najverjetneje zapustili ko bi izvedeli da zaradi svoje lokacije niste enako obravnavani kot nekdo drug? Pa nekdo drug ima drugačen status in je upravičen do vseh vsebin. Vi pa le do dela vsebin. In pa edini kriterij za to diskriminacijo bi bil ta katere nacionalnosti si. Ne za to ker bi več plačal. Ali ker več prispeva ali ker si si bolj zasluži. Ampak le na podlagi nacionalnosti. Kakšen "worldwide" servis pa je to?

Naj ločijo posel od posla. Ali pa naj obravnavajo uporabnike na enak način in jim omogočajo ob istih pogojih dostop do istih vsebin. Dokler ne storijo enega ali drugega so komercialen ponudnik ki trdi da je "worldwide" ki diskriminira uporabnike na podlagi njihove nacionalnosti. In na podlagi tega omogoča enim več drugim pa manj.

Naredimo še na slo-tech tako. Napišimo da smo "worldwide" tehnološki forum. Potem pa začnimo prirejat iskalen nize da bodo v ZDA videli toliko v EU toliko... Naredimo to na ne-transparenten način. Ali pa gremo takšne teme kot je ta pa nam niso po godu preko nekega filtra skrivati. In da se ne bodo več pojavljale v temah zadnjih 24 ur. Ker to pač nekomu ni po godu. Brez možnosti "safe filter off". Gremo se boga. Ki diskriminira in prireja in se odloča namesto uporabnikov kar je dobro za njih. Pri tem pa naj nam bo edino merilo služenje denarja. Pa bomo videli kakšno bo mnenje uporabnikov portala in njegova vrednost.

Temo sem pa odprl primarno z namenom da slovenski uporabnik tega "worldwide" servisa dejansko dobi tudi informacije o tem česar se youtube zaradi takšnih ali drugačnih razlogov odloči da niso dovolj pomembne da bi jih oznanjali. In zagotovo bom to informacijo še naprej širil. Če se pač youtube ne zdi to dovolj pomembno da bi poudaril in transparentno prikazal svojim uporabnikom.

Nenazadnje to podjetje ki se poslužuje takšnih praks deluje na več pomembnih področjih. In tudi edino pravilno je da podjetje s takšnim vplivom in močjo uporabnik spoznava skozi njegovo delovanje in prakso ki jo ima z vseh vidikov. Ne pa samo da prebereš tisto kar ti je všeč. Drugo pa spregledaš.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

> Seveda ima nacionalnost vse s tem.

> Želijo world domination. Pri tem pa uporabljajo diskriminacijo uporabnikov glede na nacionalnost/lokalnost na prikrit način.

> Ni mi čisto jasno zakaj točno je to komercialno podjetje tako drugačno od kakšnega drugega komercialnega portala? Ki bi ga tisti trenutek najverjetneje zapustili ko bi izvedeli da zaradi svoje lokacije niste enako obravnavani kot nekdo drug?

And slowly, we're getting somewhere ...
https://dolhar.si/

Icematxyz ::

Torej opravičuješ to diskriminacijo ki se vrši izključno na podlagi "preverjanja" nacionalnosti s tem dejstvom da ne gre za nacionalno diskriminacijo ker pač se lahko preseliš v ZDA. In je s tem problem rešen?

Idealna rešitev za vse ne ZDA uporabnike youtube? Diskriminacije uporabnikov na podlagi nacionalnosti in prikrivanje prirejanja iskalnih nizov pa naenkrat kar več ni? Pravi "worldwide" servis ja.

Saj pravim. Uporabniki youtube dobavljate vsebino. V zameno za "prostor" in "bandwith" pa gledate reklame. Vse lepo in prav.

Je pa še en drug youtube. Katerega rezultat in vsebino vam pa prikrijejo. Vzporeden "sistem" bom rekel. Za tisti del pač niste prave nacionalnosti. Pa četudi se slepite da lahko greste v ZDA in si tiste vsebine ogledate legalno. To je potem pa res tisti višek zaslepljenosti že. In edini kriterij pa kakorkoli obrneš zakaj nimaš dostopa do tistih vsebin je tvoja nacionalnost.

In kaj. Ko bo google digitaliziral vso pomembno svetovno literaturo. In boš v ZDA lahko bral vse. Izven nje pa zaradi svoje nacionalnosti le določena dela. Potem boste pa še bolj ploskali? Aja pozabil sem. Proxy boste uporabili. In se inkriminirali. Čiste in poštene agencije iz ZDA pa bodo spet napisala poročilo da ZDA najbolj spoštujejo avtorske pravice in najmanj "kradejo" vsi ostali pa so slabši?

Načeloma mi je vseeno čemu ovce sledijo. Sam obiskujem drugega pastirja. Vsak pa se naj odloči sam. Seveda pa upam da ne bo kdo trdil da je TPB in uporaba ustreznega proxya ki omogoči dostop do teh vsebin nekaj popolnoma različnega. In da eni so pošteni drugi pa ne. Kot sem že napisal. Tema je nastala v informativne namene. Niti ni njen namen prepričati prepričane. Gre se bolj za to da neko prikrito in ne-transparentno delovanje in diskriminacijo na podlagi nacionalnosti prikažeš in poveš kako deluje. Da ne bi kdo res mislil da tega ni. In ne. Tudi če imaš možnost da se preseliš v ZDA in si legalno ogledaš vse vsebine na youtube ki se ti sedaj prikrivajo še to ne pomeni da nisi diskriminiran zaradi svoje nacionalnosti. Seveda si. Vprašanje je le motiv zakaj si tega nočeš priznati. To pa naj najde vsak pri sebi.

Zgodovina sprememb…

temameseca ::

Thumbs up, odlična debata!

Zanimivo je tudi, da so v tem primeru zaradi svoje lokacije zapostavljeni tudi tisti uporabniki youtuba, ki pa so dejanski prebivalci ZDA, a se trenutno nahajajo priklopljeni na internet nekje na nedomačem območju (npr. so na počitnicah v Evropi itd). Kje je torej zdaj njihova pravica?

ahac ::

Pa četudi se slepite da lahko greste v ZDA in si tiste vsebine ogledate legalno. To je potem pa res tisti višek zaslepljenosti že. In edini kriterij pa kakorkoli obrneš zakaj nimaš dostopa do tistih vsebin je tvoja nacionalnost.


Mi se slepimo? Heh.
Če grem v ZDA lahko gledam vse kar je namenjeno ZDA trgu. Na youtube, na TV, v kinu. Nikjer ne zahtevajo potnega lista!
Važna je lokacija in SAMO lokacija.

Sicer pa... zakaj je Youtube kriv, da lastnik avtorskih pravic ne dovoli predvajanja neke stvari v Sloveniji?
Zakaj ne pizdiš čez Kolosej / POPtv / Menart / kdorkoli pač ima zakupljene pravice za Slovenijo? Oni so tisti, ki bi lahko naložil neko stvar tudi za slovenski trg... ampak je ne.

Lahko pa seveda še sam narediš podobno stran pa naložiš gor stvari za katere misliš, da bi v Sloveniji moral imet pravijo jih gledat samo zato, ker imajo to pravico v ZDA.
Potem boš pa v tožbah točno lahko prebral zakaj tega ne bi smel naredit. Grem stavit, da nacionalnost ne bo omenjena.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenašanje torrent datotek legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5024653 (22900) tekkkno
»

Universalove čeri v varnem pristanu

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
149589 (7746) BaToCarx
»

Kako poteka hitro skeniranje knjig

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
105062 (3906) opeter
»

youtube in US only content

Oddelek: Omrežja in internet
121021 (755) nuclear
»

Kitajci popustili

Oddelek: Novice / Zasebnost
334102 (3128) poweroff

Več podobnih tem