» »

Dropbox - uporabljate?

Dropbox - uporabljate?

«
1
2 3 4

bosmla ::

Se ne dolgo nazaj so me povabili za uporabnika Dropbox-a. Sem mislil, da je pac se ena stran za shranjevanje datotek. Ker me je zanimalo kaj je drugace sem se na hitro registriral potem pa se namestil majhen program na svoj racunalnik (kaj me je sicer presenetilo ampak sem si rekel poizkusimo).
Po kratkem testiranju pa je sledilo popolno navdusenje - datoteke na vseh racunalnikih v t.i. Shared mapi (npr. v sluzbi, doma, sodelavec na drugi lokaciji, direktor,...) se sinhronizirajo popolnoma avtomatsko (prakticno v realnem casu), sledis lahko spremembah pa tudi "web kos" za zbrisane stvari obstaja. Vse je BREZPLACNO (do 2GB) in deluje na Mac, Linux in Win. Vse je dobro razlozeno v vodicu. Skratka vrhunska ideja in izvedba!

Ce bi radi poizkusili lahko uporabite moje povabilo ali pa mi posljite ZS da vam posljem povabilo. Imam jih samo 10.

netanyahu ::

Lahko pa tudi ne uporabimo tvoje referral povezave in se na uradni strani registriramo kar sami. Registracije so odprte za vse.

kopernik ::

Sem si namestil in zaenkrat zgleda obetavno. Me zanima, kako se bo obneslo v praksi. Hvala za informacijo in seveda invite.

bluefish ::

@netanyahu: načeloma referral linkov ne odobravam, vendar se gre pri konkretni storitvi za vzajemno korist, saj se obema poveča količina prostora.

Ice-Heki ::

Stvarca je kul.

Me pa nekaj zanima - a obstaja kaj podobnega, da bi lahko namestil na svoj strežnik?

bosmla ::

Tocno vidim, da nisem tega napisal - s tem ko se nekomu odzoves na vabilo mu omogocis 250MB vecji prostor (do 3GB skupaj).

Ce se hoce se kdo pridruzit...

Ma sem mislo, da se boste zgrebli :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Zurbum ::

In kako komentirate zadevo po dveh mesecih? Pozitivno?

st0jko ::

ima se kdo kaksen invite? jaz bi probal.
keks?

Okapi ::

Dropbox uporabljam že skoraj eno leto (v glavnem kot sprotni backup in za deljeno rabo dokumentov) in deluje brezhibno. V bistvu ga sploh ne opaziš. Uporabljam pa za vsak primer vzporedno tudi Syncplicity, ker pri teh manjših oblačnih firmah nikoli ne moreš biti 100%, da fantom ne bo zmanjkalo denarja in bodo zadevo zaprlo.

O.

M-XXXX ::

Hvala za tole, ravno kar sprobal in prvi vtisi fenomenalni!

Law_Enforcer ::

Dropbox uporabljam kakega pol leta za sinhronizacijo dokumentov doma in v službi. Nisem še opazil kakršnegakoli izpada storitev (zaenkrat na free planu). Poleg funkcije sinhronizacije večih računalnikov je treba izpostaviti še nekatere druge funkcije, npr. deljenje datotek (z drugimi, točno določenimi dropbox uporabniki, ali pa javno - daš kolegu "secret link" in že si lahko preko browserja sname tvoj file, brez da je istočasno tudi sam dropbox uporabnik), čista zmaga pa je možnost delanja web albumov slik.

Aja.. Nekdo je hotel referral link? Klik! :D (sicer ne rabiš invite-a, ker je zadeva free, če pa greš preko referrala, pa dobiš 250 MB ekstra prostora)

Hardstyle ::

Jaz uporabljam LiveMesh, kjer imam 5GB prostora ter remote control na vse naprave, ki jih uporabljam skoraj enako kot VNC.

Mipe ::

Uporabljam.

bluefish ::

če bi kdo želel invite oz. referal naj mi pošlje ZS. Oba dobiva potem dodatnih 250MB.

bosmla ::

Ja tudi jaz sem zelo pozitivno presenecen nad zanesljivostjo in neopaznostjo - PRIPOROCAM!

Link

Edit: dodal link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

__Devil__ ::

kul..

Ciklamen ::

Jaz bi probal blueFish, da vidim kako je :)
- End of the Post ->

bosmla ::

st0jko ::

keks?

bosmla ::

Se en in Razprodano!!!

Kdo bo???

Zurbum ::

Evo še moj ref link:

DropBox

Mipe ::

DropBox ni preveč zanesljiv, večkrat je blokiran s strani Googla in Firefoxa zaradi enih idiotov, ki staknejo virus ali trojana na svoj account. Zaradi tega pa trpijo vsi.

bosmla ::

Tega pa se nisem opazil - res pa da Web interface ne uporabljam dosti; vecinoma samo sluzba-doma.

Kami ::

Jaz sem pred kratkim migriral iz Syncplicity na Dropbox.

Razlog za to je, da ima na žalost Syncplicity veliko pomanjkljivosti pa še razvija se zelo počasi. Pred kratkim so sicer "najeli" celo ekipo za podporo, kar je seveda plus ampak sama podpora brez razvijanja in dodajanja nove funkcionalnosti klientu ne pomaga kaj dosti.

Naj še naštejem nekaj teh pomanjkljivosti:

- velikokrat rabi zelo dolgo, da začne nove datoteke sploh prenašati s strežnika
- indeksiranja večjega števila datotek je zelo počasno (enako je s nalaganjem večjega števila manjših datotek)
- ni podpore za delta sync
- ni podpore za sinhronizacijo preko LAN-a

Prednosti pred Dropbox-om pa so seveda selective sync in možnost izključitve datotek in direktorijev.

bluefish ::

Jap, pri Dropboxu pogrešam ravno dodajanje večih map in podobno naprednejše delo z datotekami.

djordjevic ::

Dropbox uporabljam že skoraj eno leto (v glavnem kot sprotni backup in za deljeno rabo dokumentov) in deluje brezhibno. V bistvu ga sploh ne opaziš. Uporabljam pa za vsak primer vzporedno tudi Syncplicity.

+1
No grave is deep enough to keep us in chains.

lopov ::

Uporabljam dropbox, danes pa sem našel še LiveMesh.
Ne uporabljam kakšne kritične zadeve, enostavno ne zaupam :)

we_are_borg ::

jop,uporabljam že nekaj časa..
death is irrelevant

Zurbum ::

DropBox je povečal max free prostor na 10 GB.

Novi uporabniki naj prosim klinejo na moj ref link Get DropBox, da bova oba dobila dodatnih 250MB prostora.

SodVina ::

Koliko secure je ta zadeva?

Zurbum ::

Jaz ga redno uporabljam, glede na veliko št. uporabnikov, bi rekel, da je dovolj secure, drugače, bi se hitro razvedelo.

bluefish ::

Tudi sam ga uporabljam že nekaj časa za manjše datoteke in o samem servisu oz. varnosti še ni bilo kritik.

Okapi ::

Jaz pri teh oblačnih zadevah vedno uporabljam po dve, za vsak primer, če se z eno kaj zgodi. Konkretno poleg Dropboxa še Synplicity.

O.

bosmla ::

Tudi jaz ze dolgo uporabljam Drobbox (sem tudi odprl to temo) in me do sedaj se ni pustil na cedilu. Zanimivo je bilo ko je na enem racunalniku crknil disk, kjer sem tudi shranjeval lokalno mapo - aplikacija me je tako opozorila, da mape ni in sem mu pokazal novo pot pa je bilo v kratkem spet vse sinhronizirano....

No ce hocete povecat moj in svoj predal - ali ga odpreti na novo kar sledite temu linku.

L.p.

_pobesneli_ ::

Uporabljam dropbox, pa še veliko mojih kolegov iz faxa tudi, namreč imamo med sabo sherane datoteke za vsak predmet v šoli posebaj, tako da ko pišemo literaturo, zapiske, si vse prek tega delimo.
Obljubljajo pa podporo blackberry, to me pa zanima kako bo potekalo, tako na nestrpno pričakujem izid:)
Gregor

BadB0y ::

No pa se moj link ce bo kdo potreboval. Link

No drugace ga tudi sam uporabljam bolj za domačo uporabo. Za neke resne podatke pa takih servisov ne uporabljam.Jih raje drzim lokalno.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadB0y ()

CaqKa ::

bosmla je izjavil:

Ce bi radi poizkusili lahko uporabite moje povabilo ali pa mi posljite ZS da vam posljem povabilo. Imam jih samo 10.

povabil imaš kolko češ, ne pa samo 10. pa pozabil si napisat da od do konca speljanega invajta dobiš 250 mega dodatnega prostora. nevem od kdaj naprej, ampak to sem nazadnje videl ko sem referale čekiral je očitno možno preko referalov zastonjsko verzijo nabildat na 10 GB.

Ice-Heki je izjavil:

Me pa nekaj zanima - a obstaja kaj podobnega, da bi lahko namestil na svoj strežnik?

List of online backup services @ Wikipedia
to si poglej. sicer pa kolkor sem bral mislim da sem enkrat zasledil da jungle box to podpira. sicer pa ima dropbox to med predlaganimi izboljšavami, samo je ful malo folko zaenkrat ki je na voteboxu votalo za tole: https://www.dropbox.com/votebox/441/dro...

st0jko je izjavil:

ima se kdo kaksen invite? jaz bi probal.

lahko prosim lepo mod spremeni zadnji stavek v prvem postu da nebo zgledalo, kot da je invite za uporabo obvezen?

Mipe je izjavil:

DropBox ni preveč zanesljiv, večkrat je blokiran s strani Googla in Firefoxa zaradi enih idiotov, ki staknejo virus ali trojana na svoj account. Zaradi tega pa trpijo vsi.

Razloži...
kakšno vezo bi imelo če je preko googla blokiran? kaj bi to sploh naj pomenlo? itak so samo "secret" linki. do zdaj se mi še enkrat ni zgodilo, da komu moj public link nebi delal, dočim ko sem včasih ko sem si ftp delal imel dostikrat težave... da bi ff bil blokiran tudi prvič slišim.
daj linke, predno tak zavajaš!

Kami je izjavil:

Prednosti pred Dropbox-om pa so seveda selective sync in možnost izključitve datotek in direktorijev.

nobena od teh možnosti ŠE ni v stable verziji. trenutna stable je 0.7.110. v 0.8.30 beta pa je menda že.

djordjevic je izjavil:

+1

pojdite na votebox, pa ne smetit z +1 posti.

Jaz sem dropbox že marsikomu vpeljal. Predvsem vsepovsod tam kjer sem reševal zbrisano seminarsko/diplomsko. sicer pa v društvu in vsepovsod kjer nas več dela. no razn tam kjer so hteli SVN imet :>

moj referal s katerim mi boste omogočili dodatnih 250 mega pa je https://www.dropbox.com/referrals/NTExO...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

BadB0y ::

Jaz sem dropbox že marsikomu vpeljal. Predvsem vsepovsod tam kjer sem reševal zbrisano seminarsko/diplomsko. sicer pa v društvu in vsepovsod kjer nas več dela. no razn tam kjer so hteli SVN imet :>



Tudi sam sem si raje uredil svn. Dobra zadeva. In ja uporabljam ga za doc file in lepo lahko tudi na samo doc spravis podatke svn-ja npr. številka revizije itd...


Zurbum ::

Jaz pa imam SVN na DropBoxu.

BadB0y ::

Pa je potrebno, da ti oba vodita revizijo? Ali vidis v tem kakšno prednost ?


Zurbum ::

V tem primeru DropBox uporabljam izključno zaradi backup-a svn repositorija.

BadB0y ::

Pametno. samo ni mi vsec da grejo podatki ven iz lokalne mreze. Drugace pa mas pri svn-ju moznost backupa svnadmin hotcopy C:\svn\repo D:\backups\svn\repo in pac nastavis pot npr na en drugi računalnik v mrezi.


Zurbum ::

To poznam, ampak sem izkoristil dropbox predvsem zaradi dveh zadev:
-delam na več računalnikih, ki so na različnih koncih slovenije in niso v skupni mreži
-če udari strela in mi skuri vse diske na računalnikih imam še vedno backup na drop box-u (ta je malce paranoična, vem :) )

BadB0y ::

Ni paraniočna. Ampak tud do svn-ja lahko dostopas od koder koli. Tud svn direktorije lahko osvezujes od koder koli. Jaz npr uporabljam v navezi z openvpn-om


energetik ::

Zurbum je izjavil:


-če udari strela in mi skuri vse diske na računalnikih imam še vedno backup na drop box-u (ta je malce paranoična, vem :) )

V ta namen imam jaz zunanji disk vedno odklopljen in lepo spravljen v omari, daleč stran od raznih napeljav in cevi. Poleg tega je pa še kar skrit in ga morebitni vlomilec ne bi kar tako našel... :D
Proti požaru pa pač potrebno uporabiti še tale Dropbox, to pa ja. Sicer pa ker sem paranoičen, imam kopije vseh fotk in najpomembnejših fajlov še na DVDjih in na drugi lokaciji.

CaqKa ::

dropbox napram svnju zato ker imam public folder, pa zato ker se mi ni treba z commitanjem ubadat.
pač dropbox je fully automated. hvala tistemu ki je klikno na moj referal :)

c00L3r ::

Uporabljam DropBox že par mesecev. Sem neverjetno presenečen nad preprostostjo :) Kolega ima Asus EEE Storage, ki je dobil zraven prenosnika, ampak tisto dela kot na dial up povezavo. Ta zadeva pa je odlična za deljenje večjih/več datotek, sploh slik.

Če si bo kdo delal svoj račun, lahko naredi preko te povezave in jaz dobim 250mb več prostora.

Še to, po novem je največ 8gb prostora za brezplačne račune. Ko sem začel uporabljat je bilo samo 3gb se mi zdi.

bluefish ::

in jaz dobim 250mb več prostora.
Pravzaprav dobita dodaten prostor obe strani. Pogoj za to je le, da povabljeni namesti DropBox aplikacijo (pozneje jo seveda lahko odstrani).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

CaqKa ::

c00L3r je izjavil:

Uporabljam DropBox že par mesecev. Sem neverjetno presenečen nad preprostostjo :) Kolega ima Asus EEE Storage, ki je dobil zraven prenosnika, ampak tisto dela kot na dial up povezavo. Ta zadeva pa je odlična za deljenje večjih/več datotek, sploh slik.

Če si bo kdo delal svoj račun, lahko naredi preko te povezave in jaz dobim 250mb več prostora.

Še to, po novem je največ 8gb prostora za brezplačne račune. Ko sem začel uporabljat je bilo samo 3gb se mi zdi.

prej je bilo 2gb osnove +3gb lahko nabereš z referali, skupaj tako 5gb. sedaj je 2gb osnove + 8gb z referali skupaj torej 10gb. plus v obeh primerih če na getdropbox.com izpolniš vse v getting started dobiš še 250 mb.
Uporabi moj dropbox link in si pridobi dodatnih 250 mega

Infinity ::

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dropbox ponuja do 4,5 GB prostora brezplačno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11324514 (16393) Ajrina
»

Odkrita resna ranljivost v Dropboxu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6025874 (21293) ginekolog
»

Izšel Dropbox 1.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5214803 (12290) Gandalfar
»

Chrome OS prihaja letos in prihodnje leto

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
329989 (7659) opeter

Več podobnih tem