» »

posodobitev računalnika

posodobitev računalnika

Jose ::

Imam star računalnik in ga bo treba posodobiti.

Procesor bo: CPU Desktop Core 2 Quad Q8200 (2.33GHz,1333MHz,4MB,Kentsfield,95W,S775) box

RAM bo 800MHz DDR II

Težave imam pri izbiri zanesljive ustrezne matične plošče, ki naj ima GLAN in zvočno. Računalnika ne mislim navijati in ne želim BSODov.

Grafična kartica tudi naj ne bo preveč draga. Mora biti pci-e, naj bi imela TV-out (svcd ali composite). Nisem igračar a popolnoma si vrat za igre ne želim zapreti. Najraje bi imel pasivno hlajenje. Do zdaj sem imel ATIjeve kartice in sem bil z njimi zadovoljen.

Kaj mi priporočate?

Aja, napajalnik imam 430W in upam, da bo dovolj. Ohišje je Chieftec midi tower.

JOSE.

jest10 ::

Grafična HD4670, za matično je pa skoraj vseeno, če ne boš navijal.

Jose ::

Hvala jest.
Če kartica ni preglasna, požrešna in če najdem nekaj malega več denarja, bi znala ta kartica biti v novi konfiguraciji.

gvidovic ::

Sam imam HD4670 ti jo priporočam mi laufajo špili tekoče skoraj vsi na high

Jose ::

Torej bo grafa zelo verjetno HD4670. Je ta grafa glasna?
Zdaj se sprašujem le še okrog matične. Predlagana mi je bila Asrock G41M-LE. Plošča ima vse in še več kar rabim a jo uporabniki grajajo, ker ob manjši spremembi parametrov se zna zgoditi BSOD. Premišljujem v smeri kake bolj znane firme napr. GA-G31M-S2L v1.0. Je kaj narobe, če je uATX format, jaz pa imam večje ohišje (ATX)?

Hvala, JOSE.

paljer ::

Ne rabiš kupiti matične z G chipsetom, če boš kupil drugo grafično. Če želiš dobro matično ploščo za malo denarja ti priporočam Gigabytovo GA-P31-DS3L. Poceni, odlična navijalka, stabilna.

Lawler_ ::

Ali pa ta grafična s pasivnim hlajenjem.

http://www.mimovrste.com/artikel/263005...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za Photoshop ipd...

Oddelek: Kaj kupiti
482699 (1433) thebaloh
»

Katero graficno?

Oddelek: Kaj kupiti
372083 (1383) Meizu
»

Nakup PC

Oddelek: Kaj kupiti
282185 (1576) R O N I N
»

Nakup ne preglasne grafične

Oddelek: Kaj kupiti
111717 (1451) Maryk
»

Rabim pomoč pri nakupu računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546446 (5444) opeter

Več podobnih tem