» »

Kabelska tv

Kabelska tv

edey ::

Živjo, mam eno vprašanje.
In sicer sem naročnik pri siol-u, optično omrežje. Mam paket duo in še poleg kabelsko tv, ni patek trio. Zdaj me pa zanima kok lahko koristim radijski program na kableski tv? Namreč sem zasledi pri programski shemi da so tudi neki radijski programi vklučeni v naročnimo zdaj pa nevem kako lahko to koristim.... Mi lahko kod da kako info?

LP

Dr_M ::

Za kabelsko tv/radio rabis se sprejemnik, ki pride z namontiran zraven modema.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Okapi ::

Antenski kabel moraš vtaknit v radijski sprejemnik.

O.

edey ::

kje se pa da to zadevo nabavit?

Okapi ::

Kaj bi rad nabavil? Antenski kabel, ki gre v tv, vtakneš v radio. Ker bi verjetno hotel imeti oboje hkrati priključeno, kupiš antenski razdelilec (noter gre en kabel, ven prideta dva), dobiš v vsaki trgovini z elektrorobo.

O.

misek ::

Na konec antenskega kabla daš končno vtičnico in na njo priključiš TV in radio. Ta vtičnica ti razdeli frekvenčne pasove. Morda pa obstaja tudi kakšen razdelilnik na kablu.

edey ::

in kak potem to priključim na radio? Deluje na navadnem radio tu?

lp

misek ::

Na radiu mora biti priključek za zaunanjo anteno. Mhm, morda pa bi na navadnem radiu srednjo žilo na koaksialnem kablu vezal na notranjo anteno?

solatko ::

Radio mora imeti vtičnico za 75ohm-sko antensko vtičnico, enako kot TV, samo obrnjen kontakt na tv je ženski, na radiu moški. Kabel je enak kot za TV. Če tega nimaš, ne moreš koristit radijske sheme.

edey ::

aha, ok hvala za vašo pomoč...
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411241 (6888) Juneau
»

Telemach ukinja vse analogne radijske kanale

Oddelek: Pomoč in nasveti
409549 (7150) mat xxl
»

Telekom Slovenije po svojem omrežju ponudil kabelsko TV

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
418499 (6119) raptor1
»

kabelski radijo na tv fm tunerju

Oddelek: Pomoč in nasveti
182622 (2353) stara mama
»

Motnje pri povezavi graficna (TV-OUT) --> TV

Oddelek: Zvok in slika
292007 (1662) kuglvinkl

Več podobnih tem