» »

Max Payne 3

Max Payne 3

1 2 3
4
5

oo7 ::

Saj ravno to je fora Max Payna 3 močna zgodba:).Včasih so res dolgi filmčki ampak bolše,da so kot pa,da jih ni.

Kar se pa tiče filmčkov pa jih ni mogoče prekinjat,ko igraš v prvo,ko pa enkrat preigraš celotno igro in greš igrati še enkrat pa lahko po mili volji skipaš vse filmčke:)

korenje3 ::

ko so bili v final fantasy 5, 6, 7 cut sceni z prerenderiranimi visokokakovostnimi filmi, se ni noben pritoževal... zakaj? zato ker so bili filmi daleč nad nivojem za tiste čase.

če se ocenjuje igro, jo ne ocenjuješ za tiste stvari ki ni, ampak za tisto kar je. ne moreš ocenjevat strategije ker ni role-playing ipd. ocenjuješ znotraj okvirjev tistega kar je.

sicer če enim toliko pomenijo ocene amaterjev kot so total biscuit ipd. tut prav. pač so ljudje razočarani nad tistim kar kupijo, ker se niso prej pozanimal.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Berserker ::

Bor H je izjavil:

The hell? V starcraft lahko skipneš cutscene, še v Deus Ex lahko pogovore skipaš.


Lol zakaj bi skipal ? Nekateri se v zgodbo poglobimo. Sem že napisal da so špili, kot so max payne 3 bolj za spremljanje zgodbe kot igranje, če ti igralni model bolj leži, pa igraj MP. Mene je podoba favel kar presunila, se pozna da rockstar dela bolj odrasle špile.

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Nima veze kaj je komu všeč, še vedno 80% ljudi preferira da bi lahko skinili cutscene. A je res tako težko malce pohitrit loadanje in potem preprosto skipneš filmček. Sploh pa bi 3/4 filmčkov prikazali kar z pogonom samim in ne bi bilo potrebe po enormnih video datotekah.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

korenje3 ::

69charger je izjavil:

Nima veze kaj je komu všeč, še vedno 80% ljudi preferira da bi lahko skinili cutscene. A je res tako težko malce pohitrit loadanje in potem preprosto skipneš filmček. Sploh pa bi 3/4 filmčkov prikazali kar z pogonom samim in ne bi bilo potrebe po enormnih video datotekah.


tebi spet ni jasno, pa tistim tvojim 80% ljudem tudi ne. igrico lahko igraš v "arcade mode" kjer ni vmesnih filmčkov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

tattoo ::

Moje skromno mnenje je, da če preskočiš cutscene igra izgubi smisel. Presenečen sem nad slabo prodajo, kot pa vemo to ni nujno odraz slabe kvalitete ampak je velikokrat posledica slabega marketinga. Igra me je pozitivno presenetila, nobena igra še ni na tak način pripovedovla zgodbe kar je tudi zelo dobrodošlo, sem pa bil malo razočarani nad dolžino. 13€ je zagotovo vredna, zato kar v nakup :) Ocena 8/10, da dobite občutek Batman Arkham City dobi 9.5/10 (1 oceno višje samo zaradi dolžine).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tattoo ()

yayo ::

Jaz sem šel v igro brez nekih pričakovanj, zavedal sem se, da to ni več "pravi" Max Payne, pa tudi nisem nek pristaš Hiše Rockstar, za GTA mi dol visi - nobene nisem igral - Red Dead Redemption pa mi je ukradel dva meseca življenja in me v bistvu opeharil, ker je igra en kurćev dolgcajt. Ampak MP3 igram prav z guštom, vsak večer par ur, in to pri 29 stopinjah, pa filmčki me sploh ne motijo, v bistvu prav uživam v njih. Ne bom trdil, da je igra mojstrovina, daleč od tega. Ogromno WTF momentov je v njej, oziroma je, kot bi rekli stručkoti, polna "ludično-narativne disonance" t.j. nasprotja med tistim v kar te hoče zgodba prepričati (MP je pijani nesposobni luzer, ki zajebe vsako nalogo) ter tistim, kar prikaže sama igra (MP pobija bataljone nasprotnikov kot za šalo, je nekašen križanec med Rambotom in Terminatorjem) Kljub temu jaz prav uživam, vleče me in vleče kot me ni nič vleklo že dolge mesece. Razumem pa da ni za vsakega, ampak saj je na trgu streljačin kot dreka, na koncu pa publika zahteva vedno eno in isto, COD oziroma BF. Zaradi enega akcijskega interaktivnega filma ja ne bodo nikomur jajca odpadla.

69charger ::

korenje3: Jaz nisem 50€ dajal zato da bom igral en usran interaktiven film, ampak streljačino kar v osnovi Max Payne je. Če pa ne morejo ene preproste skip funkcije noter dat pa niso vredni centa. Vzelo bi jim 1min časa da bi to naredili ampak ne...
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Tr0n ::

oo7 je izjavil:

Saj ravno to je fora Max Payna 3 močna zgodba:).Včasih so res dolgi filmčki ampak bolše,da so kot pa,da jih ni.

Kaksna mocna zgodba?

Kill all.

End of story.

69charger ::

korenje3: Ja, pravi trol se je oglasil. Si samo še en ki da veliko na grafiko ne pa gameplay. Če bom hotel story ga bom spremljal, če pa nočem pa pričakujem da bom lahko prosto nadaljeval, ne pa se dolgočasil. Imamo pa tudi demokracijo in lahko prosto povem svoje mnjenje.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Bor H ::

Točno to, če mi bo pasal bom spremljal, če mi ne bo ne bom, a ni zoprno ko te špil sili spremljat zgodbo?

Tr0n ::

Bor H je izjavil:

Točno to, če mi bo pasal bom spremljal, če mi ne bo ne bom, a ni zoprno ko te špil sili spremljat zgodbo?

Ce pri tem omejuje in prekinja gameplay, je precej zoprno ja.

oo7 ::

Tr0n je izjavil:

oo7 je izjavil:

Saj ravno to je fora Max Payna 3 močna zgodba:).Včasih so res dolgi filmčki ampak bolše,da so kot pa,da jih ni.

Kaksna mocna zgodba?

Kill all.

End of story.


Zame osebno zelo dobra odrasla zgodba.:)

mjolnir ::

korenje3: Ja, pravi trol se je oglasil. Si samo še en ki da veliko na grafiko ne pa gameplay. Če bom hotel story ga bom spremljal, če pa nočem pa pričakujem da bom lahko prosto nadaljeval, ne pa se dolgočasil. Imamo pa tudi demokracijo in lahko prosto povem svoje mnjenje.

Max ima dober gameplay, tega ne moreš zanikat. Si mogoče kje na spletu pogledal če se slučajno da izklopit cutscene?

69charger ::

Trenutno ni možnosti skippanja cutscen. Gameplay je res dober, ampak če bi ga bilo več in da bi mi manjkrat igra ukradla kontrole bi bil pa špil super.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

korenje3 ::

mjolnir je izjavil:

korenje3: Ja, pravi trol se je oglasil. Si samo še en ki da veliko na grafiko ne pa gameplay. Če bom hotel story ga bom spremljal, če pa nočem pa pričakujem da bom lahko prosto nadaljeval, ne pa se dolgočasil. Imamo pa tudi demokracijo in lahko prosto povem svoje mnjenje.

Max ima dober gameplay, tega ne moreš zanikat. Si mogoče kje na spletu pogledal če se slučajno da izklopit cutscene?


ene pač moti, da se med cut sceni loada naslednji level in bi radi raje gledali statično sliko pa kolešček ki nakazuje da se loada naslednji level. pač vsakega moti una igla v kopici sena. sej če bi bilo tudi to pošlihtan, bi se pa pritoževal ker max payne nima vseh zob.

ta tip itak nima igrice, ker je napisal da ne misli dajat 50€ za neki kar mu ne ustreza. v glavnem tipični nergač.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

69charger ::

Kdo si ti da boš govoril ali imam igro ali ne? Sploh nimaš pojma pa še kar nekaj nabijaš v prazno. Leveli se 100% ne nalagajo 5 minut, mnogo večje igre naložijo v nekaj sekundah, tukaj pa traja 5min? Japajade.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

miraldi ::

Nevem kaj vas ene tok motjo cutscene ker brez konkretne zgobe bi bila to ena navadna duhomorna streljačina. Meni je osebno Max Payne 3 zelo dobra igra všeč so mi tudi cutscene ki dodajo filmsko vzdušja in skoz sproti govorijo zgodbo pravo vzdušje je v celotni igri in Max se je konkretno postaral in je zelo resna-depresivna oseba ki se mu v lajfu zmeraj neki slabga zgodi oz. njegovim dragim osebam, se mi pa zdi igra za starejše ne pa razne mulčke k itak sam BF3 pa COD MW3 nabijajo. Multiplayer je pa res čisto nasprotje od singleplayerja ker v singelplayerju je zgodba in filmsko vzdušje v multiplayerju pa samo golo in golo nažiganje pobij čimveč in čimmanjkrat umri kar nima veze z singleplayerjom. Kar se tiče pa igralnosti in pa grafične podobe MP3 ga pa itak raztura.
Kje se dobi original za 12 Eurov ??
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

69charger ::

Mene ne motijo cutscene, moti me da jih ne morem prekiniti. Max Payne 3 se pa dobi na G2PLAY za 17€.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

cen1 ::

12€ mogoče v Bosni na tržnici ponaredek.. >:D

miraldi ::

Mogoče je to za dost igralcev moteče da nemoreš preskočit cutscene sploh če igraš ponovno od začetka drugače pa treba slediti zgodbi 8-)
Vidm ja cena ful ugodna sem poslov kolegu link bi ga rad kupu da lahko multiplayer nažiga k mu je tok dober.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

ahac ::

Max Payne 3 se pa dobi na G2PLAY za 17€.

To je samo cdkey (ni Steam ali kaj podobnega), kar pomeni, da moraš špil še vedno dol potegnit s torrentov. :|
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

69charger ::

Ne vidim problema tukaj, še celo prednost imaš da potegneš manjšo verzijo ki je velika cca. 10gb ker ima stisnjene filmčke.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

yayo ::

WTF Is... : Max Payne 3 ?

korenje3 ::

69charger je izjavil:

Ne vidim problema tukaj, še celo prednost imaš da potegneš manjšo verzijo ki je velika cca. 10gb ker ima stisnjene filmčke.


kakšne stisnjene filmčke? tukaj ni filmčkov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

korenje3 ::

yayo je izjavil:

WTF Is... : Max Payne 3 ?


ta pravi da ima kao hiter pc... ker meni loada vsak level največ 5 sekund. torej po petih sekundah lahko praktično prekinem skoraj vsak cut scene.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tr0n ::

Jaz mam tudi hiter PC pa SSD pa sploh ne morem skipat, ker mi vedno pise "still loading".

Rockstar zajebal big time.

69charger ::

korenje3: Ti kar nekaj blefiraš. NOBENEMU igre ne naloži v 5 sekundah ker je tako narejena. Vse cutscene pa so v video fajlih,1080p lossless. Pirati so se pa znašli pa so stisnili posnetke na 720p in prihranili 18GB!!!!!!!!!!!!! prostora. Razlika v kvaliteti pa zelo majhna.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Izi ::

korenje3 je izjavil:

69charger je izjavil:

Ne vidim problema tukaj, še celo prednost imaš da potegneš manjšo verzijo ki je velika cca. 10gb ker ima stisnjene filmčke.


kakšne stisnjene filmčke? tukaj ni filmčkov.

O pa so. Cut scene oziroma vmesne filmčke ne dela igra s svojim motorjem ampak so to vnaprej posneti filmčki v HD resoluciji.
Gre se za 8 GB filmčkov s končnico BIK in resolucijo 1920 x 1080.

Piratska verzija BlackBox, katero omenja 69charger, pa tudi nima stisnjenih filmčkov, ampak so hackerji prekompresirali vse video datoteke v manjšo resolucijo 1280 x 720, da zavzamejo manj prostora. Zraven pa so še ven vrgli vse govorjene jezike razen angleščine.
Tako so prišli iz 27 GB na 22 GB, na koncu pa so celoten paket skompresirali na 10 GB, da se zadeva lažje distribuira. Igra se še vedno nainštalira na 22 GB pa še več kot 1 ura traja inštalacija.

Tako vsaj pravijo piratje. Jaz o tem ne vem nič :P

korenje3 ::

No ja v direktorijih so res neki bink videoti, skupno 7,57GB. tako da ne nabiji o 18GB.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Izi ::

korenje3 je izjavil:

No ja v direktorijih so res neki bink videoti, skupno 7,57GB. tako da ne nabiji o 18GB.

Kdo je rekel kaj o 18 GB??? Filmčkov je za slabih 8 GB.
So jih samo prekompresirali, kar je prineslo par GB manj.
Nato se ven vrgli vse govorjene jezike razen angleščine in so prišli na 22 GB.

Igro so torej zmanjšali za 5 GB.

Tistih 10 GB pa je skompresiran file, ki je namenjen distribuciji piratov. Ob inštalaciji tistih 10 GB nazaj naraste na 22 GB, kar je samo 5 GB manj kot original.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

korenje3 ::

pišem drugemu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

69charger ::

A Rockstar pa nebi mogel kompresirat datotek? Mislim...tako butastih osebkov pa še ne.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

yayo ::

So že imeli svojo računico, revnejši gejmerji, ki verjetneje piratizirajo imajo ponavadi internetno povezavo z minimalno hitrostjo, v ZDA in Angliji velja tudi pogosto omejitev na število gigabajtov, ki jih lahko naročnik sname na mesec. Mislim, to je moja kmečka logika 8-)

oo7 ::

Pak aj ima veze koliko je velik špil pa koliko ima filmčkov uglavnem špil je zakon8-).Odrasla zgodba za odrasle ljudi:)).
Če ti ni všeč ti ni in to je to.

Janac ::

kva boš te tanove špile špilu k so tok bedni -.- sama neka prihodnost pa vesolci pa zombiji, grow up, lol

Izi ::

69charger je izjavil:

A Rockstar pa nebi mogel kompresirat datotek? Mislim...tako butastih osebkov pa še ne.

Kaj pa so CAB datoteke? Preden koga obtožuješ se je pametno malo pozanimati o zadevah.
Igra JE kopresirana, podobno kot večina iger danes. Poglej enega izmed štirih DVD-jev z igro in boš videl velikanske CAB datoteke. To so kompresirani kabineti, kjer je znotraj mnogo manjših datotek in vse skupaj je močno skompresirano.

Ne moreš pa to primerjati s super kompresijo, katero uporabljajo pirati in katere slabost je velika počasnost. Pirati si lahko privoščijo, da se njihova igra na dokaj hitrem računalniku inštalira 1 do 2 uri. Izdelovalci iger morajo narediti, da bo igra inštalirana tudi na počasnejših računalnikih v največ četrt ure, drugače bi marsikdo izgubil živce.

Najbolj pomembno pa je, da so DVD-ji poceni. Igra ne bo nič dražja, če je na štirih ali pa samo na dveh DVD-jih. Važno, da se čim hitreje instalira na računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

cen1 ::

Mislim eni res nimate logike.. zakaj bi dali nižjo resolucijo če jim ni treba?

yayo ::

No, če razmišljam malo bolj resno potem je najverjetneje, da so pri Rockstar bili tako zelo zaljubljeni v igro, ki so jo naredili, da jim ni prišlo "na kraj pameti", da bi jo lakho trg zavrnil. Po mojem so res bili prepričani, da se bo tale interaktivni film prodajal kot vroče žemljice. Žal se ni zgodilo. TotalHalibut, ki je naredil vidoblog katerega sem linkal zgoraj pove nekaj pametnih stvari: originalni Max Payne je skušal posnemati film noir, medtem, ko je tale zadnja ameriška inačica bolj blizu hollywoodskim blockbusterjem kot npr. Die Hard. Dober kos zgodbe je ukraden filmu Man on Fire (z Denzelom Washingtonom). Pa tisti del videa, ko se preizkusi v multiplayerju in ne uspe nikogar pokositi niti ko vanj izprazni poni šaržer je prav zabaven :)) No, osebno, čeprav dobro razumem vse kritike, v single playerju kar lepo uživam.

korenje3 ::

bink video je itak standard za igrice, ker ga podpira večina konzol poleg pcja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Bananovec ::

Nisem bral, če je že blo omenjeno, ampak zanimivo, kako Rockstar pristopah h goljufom.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

kmetek ::

kdor še nima, must buy

10,19€!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Bor H ::

Sem že zdavnej reku da več k 10€ ne dam, čakam nasledno akcijo...

Unknown_001 ::

Meh, sem že preigral dvakrat cel storyline. Morm rečt, da zanimiva zgodba in odlična grafika.

Jerry000 ::

Pa se lahko primerja z Max Payne 1 in 2? Je bolš al slabši?

Unknown_001 ::

Absolutno gre za zelo zelo dober špil, ki ti ga ne bo žal.

Leprechaun ::

Ravno danes sem igro obrnil in vsaj meni se je zdela zelo dobra - te kar pritegne.
Vmesni filmčki me niso niti malo motili saj je proti koncu akcije več kot preveč.
igri bi dal oceno 85/100 - igralni čas cc. 14h

+vzdušje
grafika
igranost
zgodba
bad ass
glasbena podlaga
sam na 7790 na najvišji grafiki z izklopljenim AA nisem zabeležil kakšnih večjih FPS nihanj - vseskozi nad 55 (razen scena v Panami)
zanimive lokacije
dokaj težka (na določenih lokacijah so me kar klali)

-na čase se že rahlo vleče (takrat sem prekinil z igranjem in jo ponovno zagnal čez nekaj dni)
shranjevanje (sploh v chap. 2, kjer sem nekajkrat moral ponoviti cc 5 min igranja)
včasih se pojavi lesenost - recimo ne da se zamenjati kritja

Če je kdo še ni preigral lahko samo priporočam
*************************************************************

Terminathor ::

Ali je kdo usposobil max payne 1 na windows 10? Imam stam verzijo pa ne gre. V procesih laufa igra... na zaslonu pa nič.

opeter ::

Tako naj bi bilo najenostavnejše:
https://romanluks.eu/blog/how-to-play-m...

To preneseš, odpakiraš in je to to.

Oziroma, tu je najnovejša verzija:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

Ker so vse teme Max Payne 1 in 2 stare po 20 let bom kar tukaj napisal :)

Remedy's creative director has shed more light on the upcoming remakes of Max Payne and Max Payne 2.
https://www.videogameschronicle.com/new...


Menda so remakea napovedali že lansko leto.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Max Payne 2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
23018780 (2584) ahac
»

MAX PAYNE is O U T !! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1139518 (2616) Jerry000
»

Quantum Break (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26536698 (22102) oo7
»

SAVE game

Oddelek: Loža
7932 (773) fosil
»

Remedy želi razviti Alan Wake 2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
145412 (4808) PrimozR

Več podobnih tem