» »

PayPal DA ali NE?

PayPal DA ali NE?

Jerry87 ::

Zdravo

Ker bi rad kaj naročil online iz tujine me zanima če ima kdo kaj izkušenj z tem plačilom PayPal. Slišal sem nekaj da ni varno preko tega plačevati. S kreditno kartico nemorem plačevati ker nimam takšne. Imam samo kartico EnKa. Slišal sem tudi da ne moreš imeti kreditne kartice če nimaš stalnih dohodkov. Malo me zanima glede tega, ker se nisem nikoli toliko zanimal za to

LuGi ::

Veliko si slisal in nic prebral ker tema ze obstaja na slo-techu.

Debetno dobis na abanaki - visa electron ki jo lahko dodas v paypalu in z njo placujes..

Paypal podpira tudi Slovenijo na dolgo in siroko razpisano :))

Pesimist ::

Paypal je menda najzanesljivejsi nacin placevanja, kaj se preko neta tice. Ce so kake goljufije so vecinoma povezane z ebayem in ne direktno paypal nacinom placila.

Jerry87 ::

Prebral sem tudi neko debato na drugem forumu kjer so to govorili da ni zanesljiv. Na slo tech pa nisem nič iskal. Hvala za link

Ciklamen ::

Eh, je popolnoma zanesljiv in varen način plačila, sam ga uporabljam in še nisem imel problemov.
- End of the Post ->

KoMar- ::

S PayPalom sem opravil več kot 100 transakcij in nisem imel še nobenih težav, tako da ga toplo priporočam.

dzuks ::

Prebral sem tudi neko debato na drugem forumu kjer so to govorili da ni zanesljiv. Na slo tech pa nisem nič iskal. Hvala za link


PayPal je čisto OK. Ja verjetno je res, da lahko pride do kakšne zlorabe, samo so možnosti zelo majhne. Sam PayPal uporabljam in do sedaj nobene panike.

Jerry87 ::

Če prav razumem, ti pri paypal ni potrebno imeti kreditno kartico, imaš lahko tudi navadno kot je naprimer EnKa, in potem kadar potrebuješ kaj nakažeš denar na paypal in potem lahko naročaš preko neta? Sem prav razumel?

bluefish ::

Ne, potrebuješ ali kreditno ali debetno, da lahko nakazuješ na PayPal. Bistvo PayPala je le, da so pravi podatki o kartici skriti ob nakupu v trgovini.

Ciklamen ::

Če prav razumem, ti pri paypal ni potrebno imeti kreditno kartico, imaš lahko tudi navadno kot je naprimer EnKa, in potem kadar potrebuješ kaj nakažeš denar na paypal in potem lahko naročaš preko neta? Sem prav razumel?


Lahko si pa zrihtaš kartico, kot jo imam naprimer jaz, da je virtualna, plačaš mislim da 7$ in ti traja pol leta, ter se ne rabiš bati, da ti bo kdo kaj ukradel (če pride do zlorabe na Paypalu, ti itak nobena kartica ne pomaga).

Edina slabost je, da ne moreš nakazati denarja na to kartico.
- End of the Post ->

bluefish ::

@Ciklamen: lahko malo več o tem?

Ciklamen ::

Am, hja, to mi je priskrbel moj sošolec, ki se bolj s tem ukvarja (dosti z paypalom) in jaz njemu plačam 7$ ali € nevem več, on pa meni priskrbi virtualno kartico, za katero se mi ni treba bati, da bom izgubil kaj denarja iz BANČNEGA računa, pač pa če že, samo tistega ki bi ga imel na paypalu :)
- End of the Post ->

Jerry87 ::

samo če ne moreš gor nakazati denarja, od kje pa potem denar? Ali je tko tok ko mu daš tok maš gor?

Ciklamen ::

Am, on to počne tako:

Izdeluje spletne strani, in zato mu potem ljudje, ki kupujejo to, denar nakazujejo na paypal račun, in to je to. Jaz mu pa samo rečem, če mi kaj denarja nakaže na račun in mu potem dam denar.

Zdaj, če se ne ukvarjaš s podobnim biznisom (ala internet biznis ali kaj podobnega) je bolje, da ostaneš pri navadni kartici.

Drugače je pa ta virtualna kartica kar uporabna, saj ne stane dosti + še skrbi nimaš potem.
- End of the Post ->

bluefish ::

praktično se gre torej za to, da ti njemu daš denar, on ga naloži na PayPal in potem ti do tam dostopaš.

todman74 ::

Kakšne so pa kaj provizije, če plačuješ preko Paypala....sem pred kratkim nekomu nakazal nekaj denarja prek Western Union, pa je provizija kar zasoljena...

Ciklamen ::

Tako je blueFish.

Ampak tak način dela je bolj ali manj kompatibilen za internet biznis.


Joj, ko slišim Western Union, me kar zmrazi (slabe izkušnje).
- End of the Post ->

popster ::

ce hoces varen prenos denarja bi priporocal tko kot klik (z banke na banko)

#000000 ::

popster ne spami s tole krulavo izobrazbo na spletu

todman74 ::

Joj, ko slišim Western Union, me kar zmrazi (slabe izkušnje).


Lahko malo bolj razložiš, če ni skrivnost....

ArisD ::

Kaj zaj fantje?!...

Noben še nidal konkretnega odgovora če je in koliko velika je provizija pri plačevanju preko PayPal-a? Ima kdo konkreten odgovor?

Sem pa opazil, da naj bi bilo plačevanje brezplačno, plačljive pa naj bi bile naslednje takse (prevod iz spletne strani paypal-a):
* Sprejemanje plačil za blago in storitve.
* Prejemanje plačil od prijateljev in družine, ki z debetno ali kreditno kartico.
* Prejemanje plačilo od nekoga, v drugi državi.


Drugače pa preko PayPal-a je definitivno do sedaj zanesljivo in varno plačevanje.

Dejansko rabim konkretnejši info, ker nameravam začeti registrirati domene preko godaddy in plačevati manj. Tam je registracija domen dosti cenejša kot pa pri slovenskih registrarjih.

amigo_no1 ::

https://www.paypal.com - > Help -> Fees

System ::

Moneybookers,Neteller,Visa Electron
To je vse kar rabiš.

BlaY0 ::

Denis, daj malo povej kako ti služi Moneybookers? Pošiljaš lahko verjetno samo tistim, ki imajo Moneybookers account? Za Neteller vidim, da je podobno kot Wirecard. Je še kakšna prednost razen one-time MasterCard številk?

zee ::

Imam Paypal in ga uporabljam izključno za plačevanje stvari na Ebayu. Brez pripomb.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

amigo_no1 ::

Ko gre vse v redu je v redu, v primeru čokoladice v paketu boš drugače piskal /ali ko ti bojo freznili pp account.

zavajon ::

Jaz sem slišal, da je nekdo nekomu nesel gotovino, pa so ga na poti oropali ;)

S tole varnostjo je tako: nič ni 100% varno.
Dejstvo pa je, da je pri plačevanju s karticami, PayPali in podobnim relativno malo nategov glede na število transakcij.
Seveda pa moraš upoštevati par osnovnih pravil. Nikomur osebno zaupati CV kode, pina ali kaj podobnega.

Sam že leta uporabljam PayPal, plačevanje s karticami doma, v tujini in preko interneta. Do sedaj še nisem imel nobenih problemov. Edini primer natega, za katerega osebno vem, je ta, ko je prijatelj nekaj naročil, plačal, pa nikoli dobil. Ampak to ni problem kartice.

amigo_no1 ::

Preberi si TOS explainned od PP, (link zgoraj).
PP garantira samo to da nič ne garantira.

lambda ::

Še en enostaven recept za "varne" nakupe:

Primarni račun pri banki X, kamor pridejo vsi dohodki.
Sekundarni račun pri npr. Abanki in Visa Electron kartica (ima jo še Celje, Koper in NKBM se mi zdi). Ta kartica je debetna, torej ne moreš iti v minus, za vsako transakcijo rabiš zadostno pozitivno stanje na računu.

Urediš si e-bančništvo za oboje in pred vsakim nakupom preprosto narediš transfer iz primarnega na sekundarni način v višini zneska, ki ustreza nakupu. To te sicer stane dobrih 30 centov, vendar so stroški teh nakazil skupaj s tem, da plačuješ vodenje računov vsak mesec, relativno majhni.

Tako me ne skrbi tudi če gre transakcija mimo paypala z direktnim vpisom številke kartice in CV kode.

lopov ::

Yep, nubes ma prav :)

Sploh za take kot jaz -- na CC imam limit 450 evrov, kar je včasih premalo. Enostavno nakažem večji znesek na VE in se elegantno izognem komplikacijam z začasnim povečevanjem limita.

KoMar- ::

Priporočam v branje komu se prepuščate, ko linkate svoje CC na Paypal (in ga uporabljate):

http://paypalsucks.com

http://www.screw-paypal.com
http://www.screw-paypal.com/tos_exposed...

Prek PayPala sem kot prodajalec in kupec izvedel že vsaj 150 transakcij in se ni niti enkrat nič zalomilo. Tako da širit paniko za brezveze je... brezveze.

amigo_no1 ::

Ne mislim širiti paniko, priporočam samo da si preberete njihov User agreement in preverite kaj dejansko PP je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3786742446 (638) beweiss
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817135233 (15197) igi82m
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107315 (34362) PINki

PayPal (osnovne informacije)

Oddelek: Loža
62066 (1999) zee
»

kako plačati (paypal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
4713947 (12157) bluefish

Več podobnih tem