» »

Wlan ne vidi lokalne mreže

Wlan ne vidi lokalne mreže

Provy ::

Imam WRT54GL Linksysov wlan router, ki pa ga uporabljam zgolj kot AP za wlan uporabnike. Uporabniki v lokalni mreži uporabljajo fiksne IPje (ni DHCP serverja), zato je na rouerju za internet access nastavljen StaticIP, wlan uporabniki pa nato dobijo IP naslov preko routerjevega DHCP. Maska je povsod 255.255.255.0, ustrezno so nastevljeni tudi vsi IPji (povsod se menja le zadnja cifra).

Rezulat je, da wlan uporabniki imajo dostop do interneta, ne vidijo pa drugih uporabnikov na lokalni mreži in obratno. Firewall na routerju sem izklopil, potem pa mi zmanjka idej ...

AndrejS ::

Se pravi imaš en router in linksys WRT54GL (router) ...

WRT54GL priklopi na mrežo preko LAN porta (ne WAN) , pred tem izklopi DHCP na routerju.

Provy ::

Sem probal in je delalo ... ene pol minute ;(( Potem se je sesula cela mreža in ni nič delalo dokler nisem izklopil WRT54GL. Žal do glavnega routerja v mreži nimam dostopa, naj pa na njem zagotovo ne bi deloval DHCP.

Včeraj sem na WRT54GL spregledal še en del nastavitev - Advanced routing, tam je mogoče izbirati med 'gateway' in 'router', nastavljeno je bilo prvo.

Bi znal kdo razložiti, kaj se je zgodilo in kako rešiti zadevo?

jan01 ::

Provy ::

In kaj mi bo to pomagalo, če mi ne veš povedati, kje je sploh problem?

jan01 ::

Prednaložen bugast firmware?!

Mavrik ::

Večina routerjev ima možnost "AP Isolation", "WLAN client isolation" ali nekaj podobnega, ki loči LAN in WLAN omrežja na dva kosa, internet pa še vedno dela obema. Najdi to nastavitev in jo izklopi.
The truth is rarely pure and never simple.

Provy ::

Predvidevam, da se ta nastavitev skriva pod Advanced routing, a nisem uspel najti zmagovalne kombinacije :( Drugače pa sta LAN in WLAN omrežji ločeni (to dela bp), problem nastane, ker bi rad, da se računalniki vidijo med seboj (glej nekaj postov višje).

@jan01: in kateri bug povzroca, da mreža pade, ko se računalniki vidijo med seboj?

5er--> ::

Bug #4112: Computers trying to ping cause the router to crash.
Fix: See solution to bug #3521.

Bug #3521: Buggy stock firmware.
Fix: Upgrade firmware.
:D

PS: Tečen si.

Wireless in lan sta uspešno ločena, ampak ti bi rad, da nista?

PS2: WLAN od Mavrik-a je mišljen kot Wireless lan, ne pa kot fizični WLAN port na routerju.

Provy ::

Kaj ne bom tečen, če pa folk odgovarja ne da bi prebral, kaj je že napisano, enako kot počneš ti.

PS. Si te buge potegnil iz lufta al imaš kak link, ker kar sem jaz našel, naj bi bil obstoječi FW čisto OK glede na starejše verzije. Boš ti prišel rihtat router če po menjavi FWja ne bo nič bolje?

toxius ::

Kaj ne bom tečen, če pa folk odgovarja ne da bi prebral, kaj je že napisano, enako kot počneš ti.

PS. Si te buge potegnil iz lufta al imaš kak link, ker kar sem jaz našel, naj bi bil obstoječi FW čisto OK glede na starejše verzije. Boš ti prišel rihtat router če po menjavi FWja ne bo nič bolje?


Ne vem zakaj napadaš ljudi, ki ti hočejo pomagat...

imagodei ::

> "Ne vem zakaj napadaš ljudi, ki ti hočejo pomagat... "

Ker brezvezno nalaganje novega firmwareja brez razumevanja napake nekatere moti? Jaz vem, da mene bi.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tomato Firmware 1.21 v slovenskem jeziku

Oddelek: Omrežja in internet
408223 (3319) Veron
»

Povezovanje dveh brezžičnih routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
133882 (3079) LeftyD
»

DD-WRT ali TOMATO?

Oddelek: Omrežja in internet
222128 (1624) ManDriver
»

VLC - stream se prekine po 2-3 minutah

Oddelek: Zvok in slika
152140 (1575) weilwiel
»

Kater Tomato oz firmware za Buffalo WHR-HP-G54

Oddelek: Omrežja in internet
73108 (2891) Veron

Več podobnih tem