» »

adijopamet

adijopamet

1 2
3
»

Tear_DR0P ::

takrat so se začele pojavljati socialne razlike, da nekateri garajo in trpijo celo življenje, drugi pa lenarijo in uživajo in živijo od njihovega dela

ker prej seveda ni bilo alfa samca v krdelu, ki bi vse druge nabutal zaradi samic ane

vsem privoščim da za en teden probate sanjsko življenje pravčloveka, ki se je moral po ves dan ganjat okrog po svetu, da je nabral dovolj hrane za preživetje, niti slučajno pa ni smel zboleti ali ostareti, ker je prehitro umrl - potem boste znali ceniti današnje lagodno življenje, ko delaš za hrano mogoče eno uro na dan, ostalo je pa za streho nad glavo, možnost preživetja med zimo, na stara leta in v času bolezni.
upam da ste vsi zatirani probal kdaj v času izobilja nabrati hrane za ves dan - ala borovnic, robid al pa kostanja, pa da vas vidim kako bi vi vse leto živeli - reveži zatirani
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

WamPIRe- ::

Bolje imeti neke probleme z denarjem, kot pa probleme brez denarja.... matr sm materjalist ;)

TESKAn ::

ampak vseeno sem prepričan, da je človek živel večino časa bolj srečno, ko je bil lovec-nabiralec, kot pozneje, ko je bil kmet in je moral garati cele dneve.

Te izzivam. Pejt en mesec živet kot lovec - nabiralec, pa potem razlagaj, kako je to lepo življenje - će boš še takega mnenja. Lepo je o tem govorit iz toplega doma, kjer te greje centralna, ma ko zmrzuješ v jami in glodaš zadnje ostanke suhega zajca, imaš po moje malo drugačno mnenje o "romantiki in sreči" takega načina življenja.

kmetovanje pa se je pojavilo, ker zemlja ni mogla več vzdrževati naraščajočega števila ljudi, in je bilo treba zemljo bolj intenzivno izkoristiti.

Mešaš vzroke in posledice. Ni se pojavilo kmetovanje zaradi večjega števila ljudi, pač pa je več ljudi preživelo ZARADI kmetovanja.

saj mogoče bi kdo šel, ampak ne sam ampak z neko večjo skupino.

Pussy.

če živiš od rojstva na nek način se ne da kar naenkrat spremeniti.

Zakaj pa bi spreminjal na slabše?

ko pa je bila kriza je pa relativno hitro minilo,

Jap, kriza je ratala, ko se je pojavil lačen medved, konec jo je pa bilo par sekund za tem, ko te je ta medved pojedel. S tega stališča so bile krize res krajše.

takrat si enostavno umrl ko si bil bolan in se ni vleklo in je bilo tudi boljše tako, ker je bilo manj trpljenja.

Si pozabil dodat "pri petindvajsetih". Koliko nas je tu, ki bi v tistih časih veljali za starčke in že praktično mrtve in neuporabne?

Stradanje je bila nekakšna navada pri teh ljudeh.

Pri nas je bilo v navadi še par sto let nazaj.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

tsh2 ::

če je bila takrat povprečna življenska doba 25 let to še ne pomeni, da si bil pri 25 letih starček. bil si enako mlad kot zdaj, saj imamo vendar iste gene. to samo pomeni, da je veliko ljudi takrat umrlo ob rojstvu in v otroštvu, isto kot je pri živalih.

Mešaš vzroke in posledice. Ni se pojavilo kmetovanje zaradi večjega števila ljudi, pač pa je več ljudi preživelo ZARADI kmetovanja.


najprej je morala biti Zemlji dovolj poseljena, da je imelo kmetovanje kak smisel, ker je lovljenje in nabiranje veliko lažje kot kmetovanje. pozabljaš, da takrat še ni bilo udomačenih živali in rastlin, zato je bilo kmetovanje še dodatno težje.
lovec-nabiralec je rabil veliko površino za lovljenje in nabiranje in velikokrat se je selil. ko je bilo čedalje več ljudi na zemlji se ni imel kam več preseliti oziroma je zmanjkovalo hrane, ki bi jo lahko ujel/nabral, ker so jo pobrale že druge skupine ljudi. zato se je za stalno naselil nekje in šele potem začel izumljati kmetovanje.

upam da ste vsi zatirani probal kdaj v času izobilja nabrati hrane za ves dan - ala borovnic, robid al pa kostanja, pa da vas vidim kako bi vi vse leto živeli - reveži zatirani


veliko lažje je ubiti srno, ki se je sama hranila kot pa, da jo imaš ujeto doma in ji moraš ti pripravljati hrano. samo poglej druge predatorje: leve, tigre, koliko delajo. ujamejo eno srno potem pa lahko lenarijo in ležijo cel teden. isto je lenaril človek, ko je bil lovec.

bistvo je pa tole: do določenega števila ljudi zemlja omogoča ležerno življenje človeku. človek enostavno pobere, kar zemlja sama pridela. lahko povečaš število ljudi, ampak bo kvaliteta življenja padla, ker je veliko težje pridobiti hrano, ko je enkrat presežena neka meja števila ljudi.

ljudje so bili pred pojavom kmetovanja bolj srečni kot v času primitivnega kmetovanja. o tem ni skoraj nobenega dvoma. s tem se strinjajo tudi zgodovinarji (sem prebral nekaj knjig na to temo). zdaj je samo še vprašanje, ali so bil tudi bolj srečni kot moderni ljudje. se mi zdi, da vseeno ne.

se mi zdi, da ima moderni človek nek drug problem. veliko ljudi bi zdaj lahko lenarilo in uživalo, ker je dovolj hrane. 1 modern kmet lahko pridela hrane za 10+ ljudi. torej bi morala večina ljudi danes brezskrbno lenariti. pa ne. ker je veliko stvari, ki jih moderni človek dela, nepotrebnih. isto nepotrebnih kot je bila naprimer granja piramid: nek faraon je zaposlil 10.000 ljudi, da so prelagali kamenje iz enega kupa na drug kup celo življenje. jaz bi jim bolj privoščil, da bi raje lenarili, kot pa gradili nepotrebne piramide. bi imeli več od življenja. :)

T0RN4D0 ::

No ja, moderen kmet lahko preživlja (nekaj) 1000 ljudi, ne 10. Samo ne s takšnimi njivicami kot jih imamo mi po hribih.

Samo kmetu mora nekdo narediti traktor, nekdo nafto, nekdo ga mora obleči, nekdo mora poskrbet za elektriko, nekdo mora to hrano predelati, nekdo jo mora prodat naprej, vmes pridejo še davki, ki poberejo ogromno, nekaj gre za varovanje (vojsko), nekdo mora zgradit ceste, jih vzdževat, potem je vmes še en kup birokratov, banke poberejo svoj delež, tisti kmet potem potrebuje še zobozdravnika, in še 100 drugih kmetov da ne je vsak dan samo pšenice. Če hoče kmet zvečer pogledat televizijo, rabiš spet ljudi ki delajo program, takisto z računalniki in podobno kramo, za katero se danes porabi ogromno časa.

Tako da, čeprav vsak nardi dovolj nekega produkta za 1000 ljudi, je po tisočinkah tudi sam odvisen od 1000 drugih ljudi. Specializacija pač. Bi lahko vsi delali manj, če bi bli resoursi enakomerno porazdeljeni. Tako pa igralci pokasirajo po 10m € na film (ki potem skrbi za zabavo miljonov ljudi za tisti 2 uri). Takšne stvari so sicer precej nov izum, ampak ljudje plačamo par miljard letno, za to da lahko gledamo filme. Računalniki takisto, obstaja miljon programov in noben se ni naredu sam in danes jih procentualno gledano bolj malo služi izboljšanju produktivnosti. Tako si sami nalagamo gradnjo piramid, ker vedno hočemo več. Razvoj stane, oziroma že vzdrževanje današnjega standarda ni tako preprosta zadeva.


Če se pa komu zdi, da je tako lahko blo lovit srne in zajce in nabirat borovničke pa ni problema. Mislim da ima vsak tule dovolj premoženja, da se lahko spravi v katerokoli hosto na svetu pač želi. Opreme tako ne rabiš nobene, že navaden švicarski nož je svetlobna leta v razvoju v primerjavi z obdobjem ki ga hvali tsh2. Probi ulovit srno s kamnom in jo vso zateglo pojest, boš kmalu vidu zakaj je lepše met takšne živali doma nekje pri roki :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Vajenc ::

ljudje so bili pred pojavom kmetovanja bolj srečni kot v času primitivnega kmetovanja. o tem ni skoraj nobenega dvoma. s tem se strinjajo tudi zgodovinarji (sem prebral nekaj knjig na to temo). zdaj je samo še vprašanje, ali so bil tudi bolj srečni kot moderni ljudje. se mi zdi, da vseeno ne.
Tukaj bi bilo zanimivo videti kakšne vire ;p, ker jaz verjamem, da je bil lahko srečen tako tisti, ki je ujel veliko srno kot tisti kateremu se je rodilo zdravo tele. Srečen pa si seveda lahko tudi dandanes ;) BIli pa so tudi nesrečni npr. nek neatletičar, ki ni zmogel ujeti srne ali pa kmetovalec brez antibiotikov za svoje živali in/ali svojce. Nesrečni so lahko tudi dandanes ... brez heca.

Moje mnenje je, da so včasih imeli manj časa za razmišljati o svoji nesreči. S takimi rečmi se je ponavadi ukvarjal lokalni vrač.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

tsh2 ::

ko rečem "srečen" mislim bolj na razmerje med trpljenjem+garanjem in uživanjem+lenarjenjem. ni jim bilo treba nič razmišljati o neki abstraktni sreči. so to takoj občutili, ko so bili zjebani od garanja. pa govorim o povprečju in danih možnostih za srečo, ki jih nek življenski stil prinese s seboj. če si prisiljen delati nekaj, kar ti ne paše delati (ker si len, te ne zanima, nisi motiviran, bi delal kaj drugega) je najbrž tvoja možnost, da bi bil srečen, s tem avtomatično okrnjena.

primer enega "vira":
"Both modern and fossil evidence suggests that hunter-gatherers led longer, healthier and more leisured lives than did farmers until less than a century ago." (in tu moraš upoštevati, da je moralo biti vsaj 90% ljudi kmetov, da so pridelali dovolj hrane.)
http://atheism.about.com/b/2006/01/30/e...

prebral (pravzraprav poslušal) pa sem tele 2 knjige, kjer je to omenjeno:
Big History: The Big Bang, Life on Earth, and the Rise of Humanity
Human Prehistory and the First Civilizations
zabavno in zanimivo je poslušati takole zgodovinsko snov, priporočam. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

Thomas ::

Lovci in nabiralci so še. Ko se nekam naselijo, lahko že v parih dneh izčrpajo okoliško shrambo hrane in morajo naprej. Precej peklenski ritem selitev je to. Smrt kosi z veliko koso med njimi in moški v taki družbi bo najverjetneje končal v spopadu za kakšno žensko. Ženska pa na kakšnem n-tem porodu.

Če jih ne bodo bolezni ali kar lakota že prej.

Lovcev in nabiralcev bi bilo na celi evro teritoriji težko milijon. Takoimenovana "nosilna kapaciteta okolja" je za lovce-nabiralce bistveno manjše kot za ljudi z današnjo organizacijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DeusVult ::

Življenje povprečnega človeka:
Včasih je bilo človekovo delo da si je poiskal hrano. Ko je bil sit je počival in si nabiral moči...kot vsa živa bitja ki proizvajajo kri.
Danes...zbudiš se ko cunja... delaš do 17h, potem se doma nažereš ker cel dan nisi mel cajta niti sendviča pojest v miru. Zraven si misliš da bi blo konc sveta če boš izgubil službo in pravzaprav uživaš da ti lahk raztreseni šef skače po glavi ker imaš že občutek da bi bilo narobe če ti neb. In kaj imaš od tedna? 5 dni čakaš na vikend in ko pride ga zapiješ da niti ne veš da je sploh bil. In če že maš od tedna tisto tretjino-vikend, pol imaš pravzaprav eno tretjino življenja. Misliš da boš užival penzijo? Če te ne bo prej pobrala sladkorna, pritisk pa holesterol si lahk srečen če te ne bo enekcija, ki bo če bo šlo tako naprej, čez 1000 tako smiselna kot je danes 8 urno brcanje šefa v tvojo potrpežljivo rit! Hm če ne boš koristen boš za adijo?

Imaš občutek da gre življenje mimo tebe s svetlobno hitrostjo? Razmisli


Logična in edina možna posledica moderne antikrščanske družbe, ki zaradi slepega egoizma in materializma zanemarja Jezusa.

jype ::

DeusVult> Logična in edina možna posledica moderne antikrščanske družbe, ki zaradi slepega egoizma in materializma zanemarja Jezusa.

Kako natanko pa Jezus spreminja realnost človeka, ki je opisal svojo rutino?

Edino, kar ga lahko v resnici reši pogube, je butnskala.

DeusVult ::

Kako natanko pa Jezus spreminja realnost človeka, ki je opisal svojo rutino?


Ko zanemarjamo Jezusa, Bog premo sorazmerno s tem zapušča človeštvo in nas prepušča lastni pokvarjeni grešnosti.

TESKAn ::

Kako natanko pa Jezus spreminja realnost človeka, ki je opisal svojo rutino?


Ko zanemarjamo Jezusa, Bog premo sorazmerno s tem zapušča človeštvo in nas prepušča lastni pokvarjeni grešnosti.

Ajej, še en verski fanatik. Po moje je pa vera eden glavnih krivcev, da so ljudje nesrečni v življenju. Ker po moje je malo drugih stvari, kjer se pripadniki različnih pogledov tako konkretno sovražijo, kot je to očitno pri vernikih - ne pri vseh, se razume, jih je pa še zmeraj ogromno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jype ::

DeusVult> Ko zanemarjamo Jezusa, Bog premo sorazmerno s tem zapušča človeštvo in nas prepušča lastni pokvarjeni grešnosti.

Nič ni narobe, če bog zapušča človeštvo, itak samo zdraho dela (vse "naravne" nesreče so njegovo maslo!) za dobra dela se mora pa človeštvo kar samo potrudit.

Ne, bog nima nič s tem. Problem naše duševne stiske izvira iz premalo butanja v skalo, ali pač kamen, ki je temelj našega obstoja.

Pejmo zdej direktnga.

gruntfürmich ::

Logična in edina možna posledica moderne antikrščanske družbe, ki zaradi slepega egoizma in materializma zanemarja Jezusa.


hmmmm, jst bi ti rekel da ne mešaj jezusa in moderne krščanske družbe. ker bi ti še sam jezus to zelo zameril...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

Po moje je pa vera eden glavnih krivcev, da so ljudje nesrečni v življenju.


jst pa mislim da so neumni ljudje srečni ravno zaradi vere. in če vzameš v obzir da je teh neumnežev več kot 80%, vidiš da nam(jim) vera pravzaprav pomaga... je pa problem ker jih verski/duhovni voditelji zmanipulirajo. tko kot našega sogovornika^^:)):D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DeusVult ::

DeusVult>Nič ni narobe, če bog zapušča človeštvo, itak samo zdraho dela (vse "naravne" nesreče so njegovo maslo!) za dobra dela se mora pa človeštvo kar samo potrudit.

Ne, bog nima nič s tem. Problem naše duševne stiske izvira iz premalo butanja v skalo, ali pač kamen, ki je temelj našega obstoja.

Pejmo zdej direktnga.


Božja sodba ni nikakršna "zdraha". Vse, kar je dobrega v človeštvu, je posledica tega, da vračamo Božjo ljubezen z trdo vero v našega Gospoda in Odrešenika, Jezusa Kristusa.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

THX 1138 ::

Božja sodba ni nikakršna "zdraha". Vse, kar je dobrega v človeštvu, je posledica tega, da vračamo Božjo ljubezen z trdo vero v našega Gospoda in Odrešenika, Jezusa Kristusa.


Razmišljanje gorečega vernika s katerim ni nič narobe. Me pa moti pljuvanje in podžiganje nekaterih h verski nestrpnosti. Biti ateist, še ne pomeni, biti boljši, inteligentnejši..Tu ne gre toliko za logiko(razum) kvečjemu za abstraktno zaznavanje sveta, ki so mu nekateri naklonjeni bolj nekateri pa sploh ne. Kdo ima čisto prav? Nobeden. Absolutna resnica je za nas še predaleč.

Je pa res, da razlage, tolmačenja določenih religij in izvrševanje le-teh v veliki večini primerov ni ustrezno ali celo napačno.To nam govori zgodovina, celo zdaj se pojavljajo ti problemi kot gobe po dežju,ampak kaj čmo človek je pač neumen. En je omenil prej skalo, pa vam povem da bodo mogle bit glave vernikov in ateistov precej krvave, da bodo spoznali kaj je približno res in kaj ni.

Nazaj h bistvu te teme,..Že Tolstoj je pisal v svoji knjigi Ana Karenina, da srečni ljudje so si podobni, nesrečni ljudje pa so nesrečni po svoje. Pravi tudi, da je gibalo vseh naših dejanj osebna sreča. Če tega primanjkuje ali ga sploh ni, človek trpi, doživlja depresije in nesrečno življenje. Vsi pa stremimo k temu, da bi bili srečni a ne?

Naša civilizacija se je izrodila.Kar je dejstvo. Žagamo si vejo na kateri sedimo...zadnje stoletje to počnemo že z motorko. Kapitalistično naravnan svet...money makes the world go around,sami pa lahko trenutno opazujemo da kapitalizem umira. Tako, ko bodo ali pa so umrle vse stvari, s katerimi si delamo osebno korist.

Sem slišal nekoga, ki je pravil...pojdi na podeželje, posadi si drevesa, uživaj njihove plodove in občuti srečo.
Izgubiti tako ali tako nimaš kaj, če imaš ne-srečo.

WarpedGone ::

Naša civilizacija se je izrodila.Kar je dejstvo.

Vztrajni podaljševanje življenske dobe, vztrajno manjšanje umrljivosti dojenčkov, vztrajno manjšanje števila umrlih zaradi nasilja drugih, vztrajno več dolgčasa, itd itd itd.

Vse to te postavlja na laž. Oprosti, ampak pojma nimaš. Bluziš neke bajke, ki z realnim svetom nimajo skupnega ama nič.

Kapitalizem da umira? Pajade.
Zbogom in hvala za vse ribe

THX 1138 ::

Naša civilizacija se je izrodila.Kar je dejstvo.

Vztrajni podaljševanje življenske dobe, vztrajno manjšanje umrljivosti dojenčkov, vztrajno manjšanje števila umrlih zaradi nasilja drugih, vztrajno več dolgčasa, itd itd itd.

Vse to te postavlja na laž. Oprosti, ampak pojma nimaš. Bluziš neke bajke, ki z realnim svetom nimajo skupnega ama nič.

Kapitalizem da umira? Pajade.


Nisi me razumel. Ne govorim o teh stvareh, ki si jih naštel. Seveda me to ne preseneča, saj so na tvoj nepopisan list pisali iz vseh koncev na različne načine, pa tudi oni so doživeli podobno usodo...tako, da "realen svet" je precej kočljiva stvar.

Kapitalizem umira, da. Ne pravim da bomo postali cashless society, samo naš odnos do sebe in drugih bomo morali spremenit...da bomo sploh vredni denarja, drugače bo denar spet uničil našo civilizacijo. Seveda malo posplošujem, ampak misli so v tej smeri...

Pyr0Beast ::

Vztrajni podaljševanje življenske dobe, vztrajno manjšanje umrljivosti dojenčkov, vztrajno manjšanje števila umrlih zaradi nasilja drugih, vztrajno več dolgčasa, itd itd itd.

Vztrajno povečevanje števila umrlih zaradi nasilja. Povečevanje števila migren, raka in koronarnih bolzeni. Vojne, nemiri, gospodarski kolaps, tržno usmerjena država. Slab TV program ...


.. vidiš kako so se meli fajn ko prej tega niso imeli :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

opeter ::

Pyr0Beast, pa še res je. Tudi dolgčas niso poznali... hum. Zanimivo, ko slišiš mladino, joj kako mi je dolgčas, najraje bi umrl.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gruntfürmich ::

Razmišljanje gorečega vernika s katerim ni nič narobe. Me pa moti pljuvanje in podžiganje nekaterih h verski nestrpnosti. Biti ateist, še ne pomeni, biti boljši, inteligentnejši..Tu ne gre toliko za logiko(razum) kvečjemu za abstraktno zaznavanje sveta, ki so mu nekateri naklonjeni bolj nekateri pa sploh ne. Kdo ima čisto prav? Nobeden. Absolutna resnica je za nas še predaleč.


da ni nič narobe? če si goreč, pomeni da nisi dojemljiv za drugo, razumsko plat da bi ji prisluhnil, dal možnost, dal tudi prav! to JE narobe. ker kot smo se prepričali, vse doživljaš skozi svojo kr. vero. tko kot mnogi po svetu.

moti te pljuvanje in podžiganje? če je 'tvoja', verska stran, tako goreča in nepripravljena na kompromise in tudi priznavanje zmote, je edini način boja proti tej neumnosti 'verska nestrpnost'. žal, ampak tko pač je.

logika & razum vs abstraktno zaznavanje sveta? če imaš prvo lahko vseeno vključiš še drugo. če pa imaš samo drugo, se bojim da je to vse kar imaš...

kdo ima prav? da nobeden? tega pa ti očitno ne moreš vedet, če ne veš, kdo ima prav...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

THX_1138> Biti ateist, še ne pomeni, biti boljši, inteligentnejši..

Če verjameš v skalo, temelj našega obstoja, potem pa si boljši in inteligentnejši!

To, da ateist reče, da boga ni, ker obstoj boga ni bil nikoli dokazan, ni verska nestrpnost.

Je pa verska nestrpnost, če zaradi bedaste verske bukve kamenjajo ali zgolj pretepejo istospolno usmerjene ljudi, to pa.

Kar se mene tiče si je avtor teme svojo bedo zaslužil - jaz ob vikendih ne zapijem vsega, kar zaslužim. Pravzaprav sploh ne pijem alkohola, kar me v mnogih družbah pozicionira med čudake. Kakšna sreča, da so iznašli internet, da lahko najdem dovolj inteligentne ljudi, da se z njimi lahko družim brez bedastih šeg in običajev svoje lokalne skupnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Thomas ::

Vztrajno povečevanje števila umrlih zaradi nasilja


To ni res. Procent umrlih v nasilju pada. To je stalnica že stoletja!

Da nekateri vidijo drugače - češ, poglej si koncentracijska taborišča in gulage 20. stoletja - je to zato, ker ne vedo, koliko jih je umrlo v prejšnjih stoletjih od roke soljudi.

Primitivna družba pobije 40% ljudi, moderna Zahodna še kakšno promilo.

To ali veš, ali pa čvekaš oslarije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DeusVult ::

moti te pljuvanje in podžiganje? če je 'tvoja', verska stran, tako goreča in nepripravljena na kompromise in tudi priznavanje zmote, je edini način boja proti tej neumnosti 'verska nestrpnost'. žal, ampak tko pač je.


Če razumem prav: po tvojem mnenju je normalno, da sovražiš ljudi, ki se strinjajo popolnoma s tvojim pogledom na svet? Res "razsvetljeno" od tebe.


1. člen

1. Prepovedano je spodbujati k narodni, rasni, verski, spolni ali drugi neenakopravnosti, k nasilju in vojni ter izzivati narodno, rasno, versko, spolno ali drugo sovraštvo ali nestrpnost.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

jype ::

DeusVult> Če razumem prav: po tvojem mnenju je normalno, da sovražiš ljudi, ki se strinjajo popolnoma s tvojim pogledom na svet? Res "razsvetljeno" od tebe.

Narobe razumeš. Sovraži ljudi, ki bi na podlagi lastnih verskih prepričanj določali pravila za njegovo življenje. Jaz jih sicer ne sovražim, saj razumem, da se težko odločijo, da svoje verske avtoritete ne bodo upoštevali, a se jim nikoli ne podredim. Če to zahteva konflikt - so be it.

Pyr0Beast ::

To ni res. Procent umrlih v nasilju pada. To je stalnica že stoletja!
Joj, pa res !



Pa zaradi vojn ljudje tudi ne umirajo !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PaX_MaN ::

Joj, pa res !


To ni res. Procent umrlih v nasilju pada. To je stalnica že stoletja!

6 let << stoletje


Pa zaradi vojn ljudje tudi ne umirajo !

Se meni zdi, ali je to samo graf števila napadov?

Bom dal še jaz eno slikco, ampak ker se mi ne da iskat zdajle, si jo bom sposodil:
 A gredo dol al ne?

A gredo dol al ne?


[Slika by: Joker.si]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Pyr0Beast ::

Vendar, da pada že stoletja .. hmm.. nismo ravno v zadnjih parih 100 letih imeli kar nekaj vojn ?

Se meni zdi, ali je to samo graf števila napadov?
Nisem trdil, da vsi preživijo :)




Švedska 1950-2005
Malce raste, a ne ?

Bom dal še jaz eno slikco, ampak ker se mi ne da iskat zdajle, si jo bom sposodil:


Seveda prva zadeva, v kateri je viden jasen padec upošteva zločine povezane z orožjem, ki se niso končali s smrtnim izidom. Jah to pada. Mogoče tudi po zaslugi zdravstva ...

Tudi po FBi-jevem reportu smo iz leta 1950 do 2007 skočili iz 4,6 na 5.9 ubitih na 100k prebivalcev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jype ::

Jasno, da število smrti raste. Od sedem milijard ljudi se jih nedvomno mora pobit vsako leto več kot od manj kot petdeset milijonov, kolikor jih je bilo na začetku paleozoika. Delež ljudi, ki umrejo, je pa vedno manjši.

BigWhale ::

veliko lažje je ubiti srno, ki se je sama hranila kot pa, da jo imaš ujeto doma in ji moraš ti pripravljati hrano. samo poglej druge predatorje: leve, tigre, koliko delajo. ujamejo eno srno potem pa lahko lenarijo in ležijo cel teden. isto je lenaril človek, ko je bil lovec.


Ne, da je lahko lenaril. MORAL je lenariti, drugace bi prehitro porabil zalogo energije in bi moral spet na lov.

Lenarjenje med posameznimi ulovi je obvezna stvar, drugace se izcrpas za naslednji lov.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazonu roboti skrčili stroške za 20 odstotkov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Rezultati
22557180 (51304) zmaugy
»

Foxconn se želi do leta 2018 70-odstotno robotizirati (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33062892 (55730) TESKAn
»

Mletje piščancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1078779 (6387) SomethingEls

Vzdržnost pred poroko? (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
79128289 (19400) WarpedGone
»

Delamo stvari, ki nas ne veselijo in kupujemo stvari, ki nas ne osrečujejo?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1106147 (5089) Daedalus

Več podobnih tem