» »

Za vse brihtne glave na Slo-techu!!

Za vse brihtne glave na Slo-techu!!

1
2
»

;-) ::

@dejanchek
ah ja

(2 + 26 + 6 + 25 +1 + 81 + 5 + 27 + 9 +27 +2 +4 +61 +18)-11 -17= 266

Dejancek ::

Jaz to razumem, sem pogledal to, sam porkamadona, tisti X potem kaj dela tam ?!??!?

Tisti 3 + 1 - 31 mi nikakor ne gre v glavo ;((

Profesor matematike, bi me objajcal, če bi ga sploh to vprašal, kako to gre :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejancek ()

PacificBlue ::

Počakajmo kaj poreče Thomas na to:)

Arto ::

Jah lahko rečejo da tisti X ni številka ampak črka. Pa smo tam :D

Senitel ::

266 lahko dobiš tudi tako da pač sešteješ številke kot številke, torej 2 = 2, 26 = 2 in 6 in potem vzameš še da je - = 1, + = 10, x = 10 in = = 2 uno IV pod ? pa "pozabiš"... Ampak glede na "logiko" zadi, je boljše če igraš loto.

tlozej ::

Možnost:

Seštejemo vse arabske številke:
2+2+6+6+2+5+1+8+1+5+9+3+9+3+1+3+1+2+4+6+1+9+2+1+1+1+7 =101
...vse rimske desetke X
9 krat "plus" =90
2 krat "množenje" =20
...rimska pet V (v znaku majnše ali enako) =5
...rimska štiri IV (v znaku majnše ali enako) =4
...rimska dva II (v enačaju) =2
...rimska I:
8 krat "minus" =8
9 krat "plus" (po dve I) =18
2 krat "množenje" (po dve I) =4
enačaj (dve I) =2
v znaku manjše ali enako (3 I) =3
rimsko ena lahko vidimo še v številkah "1" (8 krat) =8
in v številki "4" =1

Vsota: 101+90+20+5+4+2+8+18+4+2+3+8+1=266

Iz arabskih številk sem "razbral" rimske enke le v navpični legi čez celo številko. Nisem pa jih "razbral" iz npr. 5 in 7 (vodoravna črtica)...

Torej možno je samo seštevati številke 8-)

LP

m_a_t ::

in zakaj si štel "rimska" števila kot so x in + dvakrat. Arabska pa samo enkrat?
Pa še neki pravi SSKJ:
"štévka 2 -e ž (ẹ̑) knjiž. posamezen znak v številki; cifra: številke zapisujemo s števkami"
potemtakem ti nisi sešteval števila pac pa števke

ShowDown ::

Ko sem to, po domače povedano, napizdancijo prvič videl po TV sem se najprej vprašal, če je to zakonito. Ker če pogledaš zadevo, vidiš da je to zavajanje in sleparjenje ljudi na precej veliki ravni.

šernk ::

Ko sem to, po domače povedano, napizdancijo prvič videl po TV sem se najprej vprašal, če je to zakonito. Ker če pogledaš zadevo, vidiš da je to zavajanje in sleparjenje ljudi na precej veliki ravni.


ko sem prvič videl sem skoraj klical...zaradi izjemno lahke naloge...po tistem ko je nekdo povedal moj odgovor in je bil napačen pa me je minilo vse skupaj. ta oddaja je težja matematika kot tista ki ji pravimo "višja" matematika
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Volta ::

No, bistvo te oddaje je itaq, da mastno zaslužijo. Dajo zelo lahko nalogo, ljudi ne spustijo v eter, ženska še napihuje vse skupaj in številka na njihovem računu raste v višave. Od tega dajo neke procente za igro, za nameček si zmislijo neko čudno rešitev in ponavadi še tistih 1300 evrov, kolikor pač znaša najvišji znesek, dajo v svoj žep, tistih tolažilnih 50 eur, pa dajo nekomu, ki ga pač spustijo v eter.

Barabe, pač :P

// Drugače pa : Tlozej - zanimiva logika... Ti kr da malo mislit :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

tlozej ::

in zakaj si štel "rimska" števila kot so x in + dvakrat. Arabska pa samo enkrat?
Pa še neki pravi SSKJ:
"štévka 2 -e ž (ẹ̑) knjiž. posamezen znak v številki; cifra: številke zapisujemo s števkami"
potemtakem ti nisi sešteval števila pac pa števke


Rimskih števil nisem štel dvakrat, pač pa sem seštel tista "ki sem jih videl". V "X", "+" lahko vidiš rimsko deset in dve rimski enki :)
Je pa res, da bi na tak način lahko tudi v 8 videl zraven še 3 8-) Toda potem seštevek ni več pravi :P

LP

dzinks63 ::

Pravkar poteka na A kanalu novo seštevanje števik, katerih ne zna nihče sešteti, zopet nov nateg.

Volta ::

Niti ne mislim gledat, ker so verjetno podobne finte spet. Glavno da služijo. Lepo bi bilo tud, da bi bli vsak pošteni pri rezultatih :P

T0RN4D0 ::

Sej služijo tud če dajo neki trvialnega kar zna vsak (in tudi priznajo kot rešitev). To, da dajejo nemogoča vprašanja in nagrade na koncu sploh ne izplačajo je pa itak višek :) Kako se vam da to sploh gledat...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

macgajver ::

Preklapljam med kanali danes in zasledim na kanalu A tole oddajo. Preprosto vprašanje na sliki so bili evrski kovanci seštej in povej rezultat. OK 2eur 1eur 50cent 50cent 20cent 20cent 5cent 1cent 1cent.
Ok logično 4.47eur. Naredim si zajest in skoraj spregledam rezultat ki ga ni nihče uganil. Nisem prepričan ampak pomoje je pokazala listek 1.27eur. To me je tko razpizdl da sm klical na Pomoč uporabnikom
Za morebitna dodatna vprašanja v zvezi z nagradno igro, ter v zvezi z nagradami, lahko uporabniki pokličejo klicni center na številko 01 474 5082. Oglasi se po glasu sodeč ena prijazna ženska. Ko sem jo vprašal če mi lahko še enkrat prosim pove pravilni odgovor na vprašanje s kovanci mi lepo odgovori da ona te oddaje ne gleda in mi ne more pomagat. Ok sem si mislil pa povej kdo lahko ali kje si lahko pogledam pravilne odgovore. Pravi če bo ponovitev oddaje mogoče drugače pa nimaš šans. Potem sem ji še prav lepo povedal kaj si mislim o vsem skupaj in vrgel dol. Mislim če pa to niso največji nategi možni.
tenstan krompir je pa zakon

echo ::

Pravi če bo ponovitev oddaje

:D
Višja logika očitno...

macgajver ::

Še ena cvetka prov slikal sem jo ker sem vedel da bo odgovor kar nekaj.
Če komu uspe rešit naj pove.

Seštejte vse evre na sliki


Odgovor:7.08 EUR
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

MTm2H37rqt7B ::

Kako je lahko .08 ce je na sliki 20 centov (kovanci manjsi od 10)

Zgodovina sprememb…

MeGreat ::

jebiga, tako fdvjevci računajo

bluefish ::

sem ravno takrat tudi vklopil TV in opazil to zajebancijo. Se mi je kar zdelo, da se bo znašlo tule :).

Good Guy ::

Še ena cvetka prov slikal sem jo ker sem vedel da bo odgovor kar nekaj.
Če komu uspe rešit naj pove.

Seštejte vse evre na sliki


Odgovor:7.08 EUR


če sešteješ vse evre pride 3 :)

ostalo so centi
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Marc` ::

+ bankovec, pa je že 8, brez vseh centov...očitno spet neka fora z "fejk" kovanci, in to bi se naj prepoznalo na tvju. Res mi ni jasno, kako jim je to dovoljeno, dobesedno si lahko zmislijo številko. :\

Matev ::

od kje 7,08

???

9,70 je seštevek

oziorma 9 če samo v evrih izrazimo rezultat

KandazaR ::

Največji smeh pa je ko na 24ur razlagajo o prevarah iz tujine. Naj začnejo v lastni hiši malo pucat bodo hitr našli prevare. Me zanima kako bi bili pa ustvarjalci te odaje veseli če bi njim na tak način zaračunavali davke, kupljeno blago v trgovini... :D

tx-z ::

To so prou bedne dvoumne naloge. Krneki. Če piše seštej vsa števila: 31+42 - 11 lah ti seštejt to kot 3+1+4+2+1+1 al pa kj....Sploh nočm gledat takih oddaj k kr žiučn rataš pa še una ženska skos mori pokličte, dodala bom 50€ blablabla :D
tx-z

macgajver ::

Ampak človk se še zmerej vpraša jest ne kličem normalni ljudje ne kličejo ubistvu nobeden ne gleda tega. Mislim WTF kdo hudiča sploh kliče tja? A imamo res tolk norcev v SLO.
tenstan krompir je pa zakon

Utk ::

Očitno da, če imamo stalno teme o tem. Se pa strinjam, da to kličejo in gledajo samo bedaki.

Super Sonic ::

"od kje 7,08 "

To je spet ta varianta, ko nekateri kovanci niso popolnoma narisani in se smatra, da to niso pravi kovanci,...

Se pa strinjam, da je tole kraja ljudstva, ampak dokler imajo dovolj telefonskih klicev...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

free_k_shot ::

a majo kje spletno stran kjer bi se lahko mal pozanimal al pa pritožil da kradejo ko P***e.

sicer nisem klical sem pa probal računat. naloga je bila taka....
seštejte številke na sliki!

6+4-7*3-18+5*9+4-(5+7)=? jaz sem dobil rezultat =8. in glih takrat je en mudel poklical reku 8 in ni blo prav. odgovor je bil 850. wtf????
zna kdo do tega rezultata pridt???
rezultat je lahko le eden. in ne moraš si pravila sam zmišljevat, ker potem ne moraš govort o računanju. da zvem kako pridt do njih ga bojo naj***l!

Zgodovina sprememb…

Matev ::

takrat je en mudel poklical


še so budale na svetu

kar prav jim dam, da strižejo ovce

evolucijsko so pač pred njimi

world ::

Tale oddaja je resnično primitivna.Že voditeljice imajo verjetno končano samo osnovno šolo in konec.Ko sem bil še manjši sem gledal to oddajo, predvsem zato ker sem užival ob tem, kako kretensko se obnašajo.Celo oddajo niso spustili noter nobenega klica itd.Najbol od vsega mi je pa žal to da sem tja klical.Imel sem komaj 11-12 let, in 300 evrov je bilo zame veliko dnarja ne.RESSNIČNO sem bil idiot ker sem kakšen dan poklical tudi 20x!!

Nevem kaj me je tolk cukalo, uglavnem hmal sm spoznal da je ta oddaja resnično en nateg stoletja.V eter ne prideš nikoli, ker te morajo oni kao poklicat nazaj pokličejo pa ne nikoli, mogoče 2 minuti pred koncem oddaje, tako da nekomu podelijo tistih 200 evrov.

________Tako mi je žal da sm kuru dnar v prazno da je groza, pa kaj čmo sm bil pač majhn in se nism še zavedu, da te samo vlečejo za nos.

Sigurno se bi dalo dobit v tej oddaji kako luknjo, mislim v pravnem smislu, ker ne moreš tako ljudi vozit okol.Garant je kje kaka ppomankljivost, če bi jo le dovolj preštudirali bi mogoče lahko na kak način tožili njih in njihovo oddajo.Bi vsaj ne kradli dnarja več ;)
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srečni klic - nateg (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12931284 (19734) fullOFclever
»

Koliko je rezultat?

Oddelek: Loža
498045 (6145) Malcolm_Y
»

Fantastični klic na kanalu A (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23930127 (17607) Kron
»

Srečna linija. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549463 (4891) GLAVNI
»

seštevanje

Oddelek: Loža
221829 (1404) šernk

Več podobnih tem