» »

Problemi pri inštalaciji OS

Problemi pri inštalaciji OS

TaubiG ::

Pozdravljeni

Kupil sem si nov prenosnik brez operacijskega sistema, zdaj pa mi nikakor ne uspe namestiti windowse XP. Poskusil sem z dvema različnima CD-jema, a mi pri obeh vrže ven neke napake. Problem je v tem ker mi vsak CD prikaže različne napake :|.
Pri prvem mi ob vsakem poskusu napiše nek drugačen error da ne najde neke datoteke oz. je pokvarjena (do zdaj že pet različnih htkrnlmp.exe, pci.sys, aha154x.sys, setupdd.sys, aspiec.sys)

Pri drugem pa mi napiše:
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer ...
In mi priporoča naj prečekiramn za viruse oz. odstranim novo nameščene hard drives or hard drive controllers
Techincal information:
*** STOP: 0X0000007B (0XF78D2524, 0XC0000034, 0X00000000, 0X00000000)

Osnovne tehnične lastnosti:
Procesor:Intel Core 2 Duo T5870 2.0GHz 800MHz FSB, 2MB L2 cache
Mobile Intel 45PM nabor vezja z ICHM9
Pomnilnik: 4GB DDR2 800MHz (razširljiv do 8GB,ni proste reže)
Trdi disk 320GB SMART SATA 5400 rpm
Optična enota: DVD+/- RW DL super multi, light scribe
Grafika: Ati Mobility Radeon HD3430 256MB do 512MB hyper memory, directx 10.1


Upam sicer, da je napaka na obeh CD-jih sam ko sem za te napake pogledal po netu, se ob vseh omenja da je možno da je problem v hardweru. Zdaj pa ne vem kaj naj naredim, ker do drugih CD-jev z windowsi trenutno ne morem, nimam pa pojma kako naj bi ugotovil, če je napaka kje v računalniku samem.
Že vnparej se zahvaljujem za vso pomoč.

P.S. Upam da sm dal temo v pravi del foruma
  • spremenil: TaubiG ()

solatko ::

Najboljše bo, če poizkusiš s kakšnim original CD-jem. Travniške verzije znajo biti problematične. Če pa boš slučajno kupoval OS, pa kupi Visto, ker bo na tvojem prenosniku odlično delovala.

frulz ::

verjetno hočeš instalirati XP-je na notesnik, ki ima SATA disk, tega pa sistem ne zazna, ker za kontroler nima gonilnika. ker verjetno notesnik tudi disketne enote nima, da bi porihtal gonilnike med instalacijo sistema, bo najbolj enostavno v BIOS-u nastaviti, da naj se disk obnaša kot IDE naprava in ga bojo XP-ji videli, nakar bo tudi instalacija teklo čisto normalno

5er--> ::

Napaka pomeni: stop:0x0000007b inaccessible boot device

Torej namestitveni cd (Windows XP) ne najde nobene naprave na katero bi lahko sistem naložil/zbootal.

Namestitvenemu programu moraš "pokazat" gonilnik za chipset tvojega trdega diska (Press F6 to Install a Third Party Driver) ali pa prestavit delovanje le-tega na IDE v biosu (vseeno tudi to včasih ne deluje in moraš ubrati prvo pot).

Za več informacij malo poglej po starih temah slo-tech-a, ker je skoraj vsak teden ena in ista lajna...

Oz. lahko namestiš Visto / Linux...

TaubiG ::

verjetno hočeš instalirati XP-je na notesnik, ki ima SATA disk, tega pa sistem ne zazna, ker za kontroler nima gonilnika. ker verjetno notesnik tudi disketne enote nima, da bi porihtal gonilnike med instalacijo sistema, bo najbolj enostavno v BIOS-u nastaviti, da naj se disk obnaša kot IDE naprava in ga bojo XP-ji videli, nakar bo tudi instalacija teklo čisto normalno


Najverjetneje bo to ta problem ja,ker disketne enote ni sem zdej uštimal disk na IDE in očitno bo šlo naprej brez problema.
Vprašal bi samo še kaj sem js ubistvu s tem zdej spremenil, mi bo trdi disk delal kej počasneje,...
Se opravičujem če je butasto vpršanje sam na te BIOS nastavitve se pa res ne spoznam skoraj nič.

balkanec ::

Ko nalozis winse, jih poupdejtaj in naloz vse gonilnike (tudi za plato), nato preklopi v biosu nazaj na sata.
Ti si ziher pozigalec !!!

TaubiG ::

Ql
hvala za vso pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP se noče namestiti

Oddelek: Strojna oprema
15874 (595) filip007
»

Računalnik se resetira (forever)

Oddelek: Pomoč in nasveti
291786 (1270) GTX970
»

Setup did not find any hard disk drives installed in your computer

Oddelek: Pomoč in nasveti
8603 (494) Duhec
»

Napaka pri inštalaciji Windows XP, prosim pomagajte

Oddelek: Pomoč in nasveti
71180 (1068) R-S-LoVe
»

Error pri instalaciji XP ali Viste! Prosim...

Oddelek: Operacijski sistemi
81536 (1194) Futsal

Več podobnih tem