» »

Kateri brezžični router do 150 EUR?

Kateri brezžični router do 150 EUR?

zmaugy ::

Kupujem brezžični router in me zanima kateri bi bil najboljši do 150 EUR. Lokacije je v drugem nadstropju stanovanjske hiše in in bi želel signal tudi v okolici hiše (cca vsaj 10 m), poleg tega pa bi bilo super, če bi se lahko brezžično priklopil tudi eno nadstropje nižje (torej znotraj hiše). Stavba je klasična gradnja.
Zelo važna mi je varnost, torej bi moral imeti spodoben požarni zid, itak da tudi wpa kodiranje. Gledal sem razne variante N standarda (range max MIMO za 102 EUR, potem je tukaj range next ki je celo cenejši in novejši in še dosti je tovrstnih napravic). WRTG54 imam drugje in preko parih sten ni deloval ravno zadovoljivo, tako da bi želel kaj močnejšega, ampak žal nimam kaj dosti izkušenj z drugimi routerji.

Spajky ::

a boš rabil to samo za internet dostop in koliko močen iNet maš doma? :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

zmaugy ::

Imam Siolov VDSL 5/2, uporabljal pa bi za domačo pisarno, P2P ne uporabljam.

danielka84 ::

Sam ti zelo priporočam kakega Linksysa iz nove serije, sam imam WRT160N z naloženim DD-wrtjem pa špila v nulo, pa še domet ma zelo dober. Ma pa vse napredne tehnologije MIMO ter N standard... Pol še maš ap eno dražjo varjanto.. sem gledal na bolhi bi že mogu dobit za 150€.. WRT610N ma 2 ločena radija enga na 2,4 in enga na 5Gh z MIMO in N tak da si zares univerzaln, je pa tak da še ni podpore za DD-WRT, delajo pa na tem..
ni-da-ni

overlord_tm ::

Apple airport?

zmaugy ::

TOP ::

Kupi kaj od Linksysya so najbolj zanesljivi

trnvpeti ::

zakaj do 150eur
kupis en buffalo, en drug firmware gor, povecas moc, po moznosti se kaksno drugo anteno gor

Spajky ::

Kupiš Najcenejšega Buffalo-ta in ga nastaviš na 802.11b-Only. Ferrari NI za na makedam cesto! :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Voip ::

Buffalo je dober v svojem razredu.

Večina routerjev z ceno 150 EUR je boljša od modela, ki ga vseskozi promovirate.

Poglej http://www.mimovrste.com/artikel/247002...

zmaugy ::

Na koncu sem se odločil za D-Link DIR-655, ki naj bi bil hudo hiter. Na žalost ta butasta škatla vsakih nekaj časa izvaja meritev povezave in v tem času ( tudi kakšno minuto) nimaš dostopa do interneta.
Izredno butasto in seveda mi je zelo žal, da sem kupil to s***je. Tole je izpis:

"Please wait...
The gateway is currently measuring your network connection.
Accessing this web page might have an effect on the measurement.
This page will refresh shortly."

D-Link DIR-655? ODSVETUJEM!

tomzzi ::

Obujam temo, ker imam problem z praktično novim (mesec, dva star) routerjem D-Link DIR-655. Kaj ne štima je, da mi javlja isto kot je zapisal zmaugy. Skratka vsakič ko hočem sprement nastavitve v routerju dobim tole sporočilo:

Please wait...The gateway is currently measuring your network connection.
Accessing this web page might have an effect on the measurement.
This page will refresh shortly.


Tako, da nastavitev ne shrani in praktično ne morem spreminjat NIČESAR v nastavitvah. Vrže mi pa to sporočilo vsakič. Edina opcija mi je firmware 1.20 mislim da ampak to ni rešitev... Se še vedno včasih pojavi ista težava.

Skratka kaj je tukaj za naredit? Mam počas že dost D-Link opreme... Ne bi rekel, da je poceni. Ampak 115€ za stvar ki na pol dela? Hvala lepa. Iščem rešitev in če se komu kaj sanja bi prosil za nasvet.

lp, Tom

ZGI ::

Lahko poskusiš s popolnim resetom naprave, če še nisi.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

tomzzi ::

Lahko poskusiš s popolnim resetom naprave, če še nisi.


Ja sem že probal. To je bila itak prva stvar katero sem sprobal. Sej potem je za nekaj časa mir. Ampak se zadeva ponovi. In je potreben polni reset vkolikor hočem kaj spremenit ali pač vklopit in zklopit wireless. :| Nadležna stvar in nikakor se mi ne da vsakič popolnega reseta delat.

jan01 ::

Zato pa se kupi router, ki je podprt s alternativnimi firmwari...

trnvpeti ::

eni predlagajo nekaj iz izkusenj
drugi kupijo nekaj hi-tech
pol pa ni odziva, so tezave,...

Spajky ::

RTFM !!! nastavi wireless : Setup/ Disable autochannel scan in nastavi fixnega kanala (takega, ki ga nima noben v okolici). Nato nastavi 802.11 mode na B-only in brzino najmanj na 5,5Mbit ter širino kanala 20MHz in Tx rate na 2Mbit ali največ 5,5Mbit. (več ti tako ne da od sebe tvoj iNet priključek) ... ne pozabit sejvat in pol restartat ruter .8-)

Evo par minut guglanja in pdf manual z neta malo pregledan. Lenoba! :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jonynho ::

jaz uporabljam takega pa špila u nulo
http://www.mimovrste.com/artikel/247002
sem malce preuredil eno anteno in mi nese do 100m
po hiši pa v vsaki sobi dobim poln signal, imam pa 10/786 linijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jonynho ()

Spock83 ::

Na koncu sem se odločil za D-Link DIR-655, ki naj bi bil hudo hiter. Na žalost ta butasta škatla vsakih nekaj časa izvaja meritev povezave in v tem času ( tudi kakšno minuto) nimaš dostopa do interneta.
Izredno butasto in seveda mi je zelo žal, da sem kupil to s***je. Tole je izpis:

"Please wait...
The gateway is currently measuring your network connection.
Accessing this web page might have an effect on the measurement.
This page will refresh shortly."

D-Link DIR-655? ODSVETUJEM!


Jaz imam takega ter moj brat tudi in obema deluje perfektno.

kmetek ::

Enako tudi jaz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317873 (13356) Poldy
»

Wireless N Gigabit Router

Oddelek: Omrežja in internet
3510694 (9496) Dr_M
»

Router za cca 120€

Oddelek: Omrežja in internet
161250 (810) axee
»

Kupujem nov WLAN router

Oddelek: Kaj kupiti
71869 (1567) neres
»

Kateri Wireless-N Gigabit Router

Oddelek: Kaj kupiti
122669 (2228) NetName34

Več podobnih tem