» »

AMD-jeve novičke

AMD-jeve novičke

AMD - Podjetju iz Sunnyvala se ne obetajo rožnati časi, so zapisali v svoji napovedi za zadnje četrtletje letos. Spričo težkega ekonomskega položaja po svetu načrtujeje za četrtino nižje prihodke kot v tretjem četrtletju, torej zgolj 1188 milijonov dolarjev. Na začetku leta so pričakovali, da bodo ti ostali na isti ravni kot četrtletje poprej. Končne podatke bomo dobili v drugi polovici januarja, ko bo AMD naredil obračun. Že prej je tudi rival Intel napovedal, da načrtuje za deset odstotkov nižje prihodke kot je bilo prej načrtovano.

The Inquirer poroča, da bomo v Evropi dočakali nove Phenome II še pred božičem. V Evropi 220 evrov in v ZDA 235 dolarjev vredni Phenom II X4 920 SKU bomo na prodajnih policah ugledali 18. decembra. Prav tako tudi močnejšega brata 940, ki bo v ZDA stal 275 dolarjev, za Evropo pa še ni podatkov. Če upoštevamo enako razmerje, se bo cena zavihtela do 265 evrov.

Mimogrede omenimo še, da bo AMD čez Lužo znižal cene svojih grafičnih čipov. ATI Radeon HD 4870 bo tako na voljo že 199 oz. 239 dolarjev (s pol ali celim gigabajtom pomnilnika), z čimer si želi doseči petdesetodstotni tržni delež. V tretjem četrtletju je AMD prodal 40 odstotkov vseh grafični kartic, nVidia pa 60. Če bo do znižanj prišlo tudi v Evropi, ni znano.

15 komentarjev

kuglvinkl ::

Vprašanje, kaj bi blo z ATI-jem, če ga ne bi prevzel AMD. Meni se zdi, da je naredil z GPU-j enako kot nekoč s svojimi CPU-ji. Ni se več trudl za najboljše (GTX 280), ampak je imel/ima izredno dober izdelek v mid-segmentu. Nvidia je to popolnoma presenetlo :).

Kakorkoli, mi je všeč, da se napoveduje boj, kaj boj, mesarsko klanje pri grafičnih kartah. Oba se bosta trudila čim prej preiti na 40nm :) pomeni, več hitrosti za manj energje.
Your focus determines your reallity

krho ::

@kuglvinkl: Jep, najbrž si tole bral... The RV770 Story: Documenting ATI's Road to Success

Cena je ql, Na žalost ima tole 125W TDPja :(
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

filip007 ::

Kdaj pa bo HD4870 za 200€ pol rabljeno dobiš za 150€ bo še treba čakati pol leta...

Izi ::

Tudi med procesorji bo mesarsko klanje.
V razredu do 300 €, kjer kupujemo navadni smrtniki bo AMD kot kaže pometel z Intelom. (Intelovi i7 procesorji so vsi čez 300 € in tako ne padejo v isti cenovni razred z novimi AMD procesorji)

Dva štirijedrnika iz cenovno istega razreda:
Phenom II 940 za 265 € proti Intel Q9400 za 280 €

940 bo kot sedaj vidimo celo cenejši od Q9400, kot pa kažejo benchmarki je med 20 do 40 % hitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

kuglvinkl ::

@Izi, ja, tko bo kot kaže. Sicer sem pred 1 mesecem presedlal na Intla: q8200. Intel bo dal ven zelo vrčne (65W) quade (serija s) drugo leto. In bom prav z veseljem ga bom zamenjal z Q9500s, ki bo moral biti cenejši, kot pa je zaenkrat napovedano.
Your focus determines your reallity

nocutius ::

Ali obstajajo kje že kaki konkretni benchmarki za phenom II? Če bo res tako dober kot se govori, bom z veseljem zopet presedlal na AMD, sploh če bodo tudi am3 plate opazno cenejše od intelovih.

Izi ::

Jaz sem pričakoval, da se bomo primerjali Phenom II proti Core i7.
Celo imena imajo podobne Phenom II 920 in 940, proti Core i7 920 in 940.

i7 je res hitrejši kot Phenom II, samo ko pogledaš cene pa ugotoviš, da je Phenom II procesor za množice, Core i7 pa procesor za bog si ga vedi koga z ceno 1100 € za 3,2 GHz model
Pri Funtechu pride CORE i7 940 kar 620 € :O, kar je neprimerljivo več od 265 € kolikor naj bi stal Phenom II 940.

Phenom II bo kot kaže Core Quad killer, i7 si pa tako ali tako nihče ne bo mogel privoščiti.

Ne smemo pozabiti še, da bo matična plošča za Phenom II stala med 100 in 150 €, tista za i7 pa okoli 300 €.
Potem lahko zraven Phenoma II uporabljaš DDR2, ki je čisto poceni in ga vsi že sedaj uporabljamo, za Core i7 pa rabiš DDR3, ki je še vedno drag kot žafran.

Ko vse to sešteješ, ugotoviš, da Core i7 nima za burek proti Phenomu II.

Valvoline ::

Intel pa itak ve da folk še dobro leto ne bo prešaltal na i7 platformo. Edino bolani računalniški navdušenci in bogatuni katerim cena ne pomeni nič,le da ima najboljše in najhitrejše.
Tko da HIGH tech navdušenci bojo kr navalil na i7 medtem k normaln folk na c2d wolfdale in novi 45nm QUAD-i ki prhajajo. Phenom II če ne bo pokazal kkšnih izrednih performans in navijalski potencijal bo spet kar daleč zadaj ostal.
Pametn je intel brez skrbi.

Izi ::

Navija se menda Phenom II bolje kot i7.
Japončki so že navili obe 940-ke. Ista skupina je pod enakimi pogoji navila Phenom II 940 na 5,73 GHz, Core i7 940 pa na 4,44 GHz.
Nisem pa uspel razbrati kakšno hlajenje so uporabljali, zračnega sigurno ne.
Je pa bil pri eni drugi navijalski skupini Phenom II 940 že navit na 6 GHz z tekočim dušikom.
Seveda tukaj še ne gre za serijske modele, ker Phenom II sploh še ni uradno zunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

M-XXXX ::

Navija se menda Phenom II bolje kot i7.
Japončki so že navili obe 940-ke. Ista skupina je pod enakimi pogoji navila Phenom II 940 na 5,73 GHz, Core i7 940 pa na 4,44 GHz.
Nisem pa uspel razbrati kakšno hlajenje so uporabljali, zračnega sigurno ne.
Je pa bil pri eni drugi navijalski skupini Phenom II 940 že navit na 6 GHz z tekočim dušikom.

Veš kaj mene tukaj tako moti? Tist menda! Nobene validacije, nič nobenega celega screenshota...
Mimogredo že 920 gredo NA ZRAKU več kot 4.44ghz:D

Izi ::

Veš kaj mene tukaj tako moti? Tist menda! Nobene validacije, nič nobenega celega screenshota...

Tisti "menda" je tam namenoma in bo tam še cel mesec oz. dokler Phenomi II ne bodo v trgovinah.
Vse so samo govorice.

že 920 gredo

Če sedaj napišeš 920 ali 940 ni dovolj, saj se ne ve ali gre za AMD ali Intel >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

gruntfürmich ::

Navija se menda Phenom II bolje kot i7.
Japončki so že navili obe 940-ke. Ista skupina je pod enakimi pogoji navila Phenom II 940 na 5,73 GHz, Core i7 940 pa na 4,44 GHz.
Nisem pa uspel razbrati kakšno hlajenje so uporabljali, zračnega sigurno ne.
Je pa bil pri eni drugi navijalski skupini Phenom II 940 že navit na 6 GHz z tekočim dušikom.
Seveda tukaj še ne gre za serijske modele, ker Phenom II sploh še ni uradno zunaj.


če pride ph2 ven decembra, so to že zelo zelo serijski modeli, če so jih pred kratkim testirali8-)

izgleda kot da je amd skapiral da ni vse v podiranju benčmarkov, da je bolj pomembno performance / cena...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

squngy ::

To AMD že zelo dolgo zelo dobro ve... (in dejansko je to kršil samo z FX serijo)

FireSnake ::

Veš kaj mene tukaj tako moti? Tist menda! Nobene validacije, nič nobenega celega screenshota...
Mimogredo že 920 gredo NA ZRAKU več kot 4.44ghz:D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Ne vem, zakaj ni slo popravit.

Tole sem hotel dodat:

http://www.fudzilla.com/index.php?optio...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD presenetil z izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8627821 (21129) m0LN4r
»

Težave v Nokii se nadaljujejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9020897 (15297) PrihajaNodi
»

BlackBerry odpušča

Oddelek: Novice / Rezultati
86194 (4382) metalc
»

Intel z nekoliko nižjim dobičkom presegel napovedi analitikov in razočaral investitor

Oddelek: Novice / Rezultati
113635 (2987) skika
»

Intel v prvem kvartalu slabše

Oddelek: Novice / Rezultati
144046 (3281) nodes

Več podobnih tem