» »

PC ne dela

PC ne dela

mitjaje ::

Pozdravljeni,

Torej imam probleme z enim starim računalnikom, ki skoraj več nima smisla zgubljati denarja za njega ampak vseeno...

Torej kar naenkrat je PC prenehal delovati. Ko ga vklopim, vse komponente dobijo napajanje, procesor standardno zaškrota za 1s in računalnik obmiruje. Na ekranu pa se ne pojavi nič! Niti splash screen matične plošče.

Seveda sem takoj pomislil na matično ploščo in kupil novo (rabljeno), kar me je že stalo 31€. Ko vse priklopim, se z računalnikom dogaja enako.

Odklopil sem že vse možne varjante (diske, cd rmoo, disketnik, front usb, procesor, rame...). V enem in edinem načinu se matična plošča glasovno javlja in se PC izklopi... to je, kadar z procesorja vzamem dol hladilnik. Na ekran pa se v dobenem primeru ne pojavi nič.

Če vzamem cel procesor ven, se pravtako matična ne javlja... Aja še to, na matični plošči gori zelena lučka!

Kakšen konkretni predlog glede rešitve?

Ne bi pa sedaj kupil ponovno novega procesorja...

Blinder ::

Samo si talent da prizigas komp brez hladilnika za procesor. Tako si lahko skuril procesor veš. Kaki socket je plosca? al kaki procesor je gor?
Lahko pa je narobe dosti komponent
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mitjaje ::

Jah totih 5s ko prižgem PC, pa ja menda ne skuriš procesorja pa če tudi AMD, kar tudi je Amd athlon XP :|

Matična je socket A - amd athlon xp

Ravno zaradi tega, sem odklopil vse komponente, da vidim če je kaj narobe s katero drugo komponento in problem se pojavlja vedno znova in znova. Pravtako sem tudi testiral ekran, kateri na drugem komu dela.

Blinder ::

Pomoje si ga skuril. Si v lj slucajno?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Azrael ::

Kaže, da mu vsaj zaščita procesorja dela, če pride policija in se stvar ugasne, ko je vklopil brez hladilnika.

Za ostalo pa najprej konkretne podatke.
Procesor kateri ?
Plošča tip?
Grafa integrirana/samostojna kartica, vodilo, tip?
RAM vrsta in koliko palčk?
Nekoč je bil Slo-tech.

Blinder ::

Ja zanimivo da se ni skuril. Ce si v lj ti prinesem enga athlona v okvari, pa ga skurimo:D bos videl kak se to hitro segreje. 60W na tistih nekaj deset 80mm².
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Azrael ::

>>>pa ja menda ne skuriš procesorja pa če tudi AMD, kar tudi je Amd athlon XP

Brez skrbi, z 99% zanesljivostjo ga skuriš. Take hece mogoče prenese P4 bolj verjetno pa le kak P2 ali starejši.

Poleg tega obstaja pri Socket A možnost, da CPU okrusiš, če si neroden pri montaži hladilnika, poleg tega lahko pri tem poškoduješ ploščo (spodletel izvijač!).

Kakorkoli že, procesor je sedaj skoraj zanesljivo uničen, razen če je plošča izklopila izredno hitro.

Vendar ob skopem opisu, dvomim, da je osnovni problem CPU. Največ možnosti za vzrok težavam gre npripisati:
- RAM
- grafa
- prešibak napajalnik
- slabi kontakti
- zataknjena reset tipka
...
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

mitjaje ::

Blah če sem ga skuril sem ga pač skuril, sej pomojem je tako ali tako kriv procesor...

Zadeve pa so sledeče:
Procesor: AMD athlon XP (pomojem je 1700, ne vem točno ker je sedaj ima sestra ta računalnik)
Plata 1: ASUS 47v8x - mx (mogoče tudi 47vbx-mx)
Plata 2: MSI KM2M Combo (MS-6738)
Grafična integrirana na plati
Ram 1 x DDR 256mb
Disk 2x ATA
CDrom - mogoče pekač
disketnik
....

Sej pomojem je kriv procesor... kišto sem se že skoraj odločil, da jo vržem pri oknu ven... oz prodam za povšalno ceno.

LP

mitjaje ::

Če je kriv ram in če ga vzamem ven, kolikor vem bi se moral pozdravni screen prikazat ali pa plošča vsaj piskat (nič od tega se ne zgodi.
Mi lahko kdo pove, kako ugotovim, če so krivi rami?

Grafika je bolj težko, glede na to, da se enak problem pojavi tudi na drugi plati

Prešibki napajalnik je možno, ampak če je stvar delovala 5 let in brez sprememb prenehala delovati je skoraj nemogoče (napajalnik pa spusti tok skozi)

Slabi kontakt - dvomim, glede na to, da sem priključil novo plato

Reset gumbek pa deluje če ga pritisnem

Ja procesor pa res zgleda da je sedaj fuč :'(:D - nič več ne zaškrota

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Blinder ::

sony: si z lj? za kolko prodas komp? čene pa mam nekaj spare partov za tvoj komp..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mitjaje ::

ne žal sem iz MB.

Kaj pa pomeni spare? :)

Če ga bom prodajal bo to nekje 20-30€ morem pogledat cene na tržišču...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

STARI PC PRIDE DO NEKE TOČKE in ne gre naprej

Oddelek: Strojna oprema
191113 (950) Blinder
»

Odpovedal računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
351892 (1374) gt55gre
»

Ali sem pokvaril CPE?

Oddelek: Strojna oprema
121575 (1232) plavi85
»

Ali je crknil procesor?

Oddelek: Strojna oprema
161913 (1700) Lorek
»

Kaj ste vse uspeli skurit z OC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
885808 (3557) MasterMiG

Več podobnih tem