» »

PCI EXPRESS -> PCI

PCI EXPRESS -> PCI

EverSLO ::

Pozdrav!

Imam en problem in sicer .. Kupil sem grafično kartico ATI Radeon SAPPHIRE cross fire x hd 3650 512ddr2 pci-e, vodila v računalniku pa imam samo PCI. Kartica pa je PCI EXPRESS. Zanima me, če mogoče kak vmesnik ki ga vtakneš v PCI na drugi strani pa je PCI-E ??

Pa če ima morda kdo kak link kje bi se dalo kupiti novo PCI kartico vsaj 512mb po možnosi hd...

LP in hvala za odgovore.

Bethrezen ::

Ne :))
www.urbanterror.net

bluefish ::

Ne bo šlo.

kixs ::

To ne gre.

Napisi se kaksen racunalnik imas (procesor,ram,plata, trenutna graficna).

lp

EverSLO ::

IBM Thinkcentre
Intel Pentium 4 3000MHz (2CPUs)
1512MB ddr ram
grafična intergrirana

novo grafično kartico sem kupil samo zato da bi lahko hd filme gledu pa kak špil vsak tolk časa...
morda kdo prodaja kako pci grafo? vsaj 512mb??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EverSLO ()

kixs ::

Ziher imas AGP vodilo. Torej isci nekaj na AGP-ju. Kaksna ATI HD2600 ti bo dodatno procesirala pri HD videih.

lp

karafeka ::

PCI kot v vlogi grafičnega vodila je zastarelo že enih 10 let. (vsaj za kaj uporabnega). Tako, da imaš 100% agp.

Azrael ::

Ni nobene garancije, da ima njegova matična plošča AGP. Gre za sestavljen mlinček in tam so razširitvene možnosti običajno zelo omejene. Če ni nujno, potem ni.

512MB grafike na PCI IIRC ni, sicer pa že sam pretok podatkov preko PCI prepočasen za HD in tudi če kje dobiš kako PCI kartico z 32 ali 54MB, boš na slabšem, kot z integrirano.
Nekoč je bil Slo-tech.

kixs ::

Azrael ima prav. Glede na to, da je tole IBM, je mozno, da sploh nima AGP porta. ;((

Na PCI pa graficna itak odpade. To je bilo uporabno nekje do leta 2000 (imam Voodoo 3 na PCI)

lp

EverSLO ::

agp-ja ni nažalost no noter.

kaj pa kake pcx oz pci-x kartice?

taka bi sla noter?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EverSLO ()

karafeka ::

Malo sem gledam po mimovrsti,tam je en thinkcetre 3ghz, pa ima pci-e.
http://www.mimovrste.com/artikel/275009...

Tako, da verjetno tudi ti imaš, samo še ne veš ;)

mtosev ::

agp-ja ni nažalost no noter.

kaj pa kake pcx oz pci-x kartice?

pci-e=pci-x
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

EverSLO ::

@karafeka

moj ni pokončen ampak zvrnjen.

ibm thinkcentre 8183 pa poglej
http://www-307.ibm.com/pc/support/site....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EverSLO ()

Azrael ::

Na linku piše, da ima ta tvoj mlinček 2 PCI reži in to je vse.

Vanje lahko vtakneš samo PCI kartice. Vse ostalo kar je PCI in še kakšna črka zraven, ne gre notri, razen z macolo in tudi v tem primeru ne bo delalo.

Mislim, da so obstajale neke ATi grafike za navadem PCI x2???, bila nekoč novica na tem forumu, toda je ne najdem. Samo res dvomim, da bi PCI grafika, ne glede koliko ima RAMa, prebavila HD film.
Nekoč je bil Slo-tech.

darkolord ::

agp-ja ni nažalost no noter.

kaj pa kake pcx oz pci-x kartice?

pci-e=pci-x

NE!!!

PCI-E je PCI Express
PCI-X je PCI eXtended

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

PrimozR ::

agp-ja ni nažalost no noter.

kaj pa kake pcx oz pci-x kartice?

pci-e=pci-x


Em... Ne. PCI-X je izboljšan PCI standard - 533 MHz vs. 133 MHz, za bite ne vem točno (16 proti 64 ali je dodatna potenca na dvojki?), bistvo pa je precej višja hitrost. Na desktopu praktično neuporabljano, razen v workstationih, predvsem pa v serverjih. Pred prihodom PCIe-ja (PCI Express za grafe je PCIe oz. PCI-E) je bil (in je še ponekod) uporabljan za RAID kartice, saj je edini nudil dovolj prenosa.

HD filmi ne delajo samo na procesorju? Kako je sploh s tem, če imaš dodatno kompresijo (recimo 720p film na 4 GB v Matroška kontejnerju)?

EDIT: tisti Thinkcentre na mimovrste je dokaj nov, ima 45 nm proc, za sistem originalnega posterja pa dvomim da je sploh dual core (da je P4 s hyper threadingom).

EDIT2: tako je, P4. Po možnoti še s478.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Azrael ::

Našel novico, Klik!

Govoti o Radeonu X1300 PCI 256MB RAM

Na kratko: redko, počasno in drago.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

OmegaBlue ::

agp-ja ni nažalost no noter.

kaj pa kake pcx oz pci-x kartice?

pci-e=pci-x


Ne, ni. Pci-e je serial pci-x pa paralel. In niti približno kompatibilna med samo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Shegevara ::

Vbistvu mam jaz eno rešitev zate.

Če pogledaš tole tvojo PCI-E grafično kartico, vidiš da ima odspodaj take zlate črtice. Te vtakneš v tvoje vodilo, ker pa ne paše pa tist del ki ven štrli odlomi stran, potem pa mora delat>:D

Ok, ne me resno vzet

Azrael ::

Upam, da je videl, da se šališ. Namreč primeri, ko so "malo" obžagali kartico, da je šla v slot, so se že zgodili. Po vklopu, je navadno bilo fuč oboje, ne samo kartica.
Nekoč je bil Slo-tech.

LuGi ::

Prodaj to škatlo in si kupi nekaj spodobnega 8-O

EverSLO ::

Kartice sploh nimam več ampak sem jo že vrnil v trgovino. Sem si pa naročil preko ebay-a Visiontek VTK X1300256PCI RADEON X1300 256MB PCI 2PORT

link: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi...

Ta pa bi mogla it notr :) Upam, da bodo HD filmi brez štekanja zdaj delovali :)

grex ::

čist tko... a ne bi raje potem kakšen popcorn hour ali kaj podobnega kupil. Je boljše, bolj zanesljivo in ne bi imel problemov z driverji. Da ne rečem, da bi izgledalo lepše, ker bi bilo lahko zraven televizije, magari z mrežno povezano z računalnikom, ki ga že imaš.

kixs ::

EverSLO:
ne vem, ce si naredil najboljsi posel.

Povej koliko te bo tole kostalo v Evrih?

Za malo vec denarja bi nadgradil celoten racunalnik (maticna+cpu+ram) z on-board grafiko, ki bi cisto lepo prikazovala HD filme. Pa se potencial za kaksno boljso graficno bi imel, ce bi hotel igrat novejse igre.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI reža

Oddelek: Strojna oprema
61581 (1367) kixs
»

DirectX10 kartic za AGP le ne bo?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
303851 (2700) ender
»

Intel Pro/1000 MT Server Adapter Dual Port

Oddelek: Strojna oprema
182715 (2466) Spc
»

Katero grafično se splača kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
171648 (1349) sid911
»

Dvoprocesorski Opteroni in AGP?

Oddelek: Novice / Procesorji
112233 (2233) Brane2

Več podobnih tem