» »

NASN Music

NASN Music

tech4 ::

Pred kratkim smo izdali spletni portal NASN Music testno različico Alpha 0.5.1, poglejte komentirajte, karkoli. Kot sem rekel, portal je v fazi razvoja, kmalu bo izšla Beta različica z njo pa tudi iskalnik in še veliko drugih opcij. Do takrat pa bo vsak dan odpravljenih še nekaj majnših napak in dodanih nekaj funkcij. Portal je spisan iz nič.

Trenutno podpiramo:

Internet Explorer 8.0+, nižje različice imajo težave z rendiranjem (nič novega). In pa vse druge novejše različice popularnih brskalnikov (Safari, Firefox, Opera...).

http://nasn.kicks-ass.net/music
http://nasn.kicks-ass.org/music

Hvala!
  • spremenil: tech4 ()

PaX_MaN ::

Portal?!
Jaz vidim le triljavžent verjetno da spiratiziranih komadov v zastarelo obupnem dizajnu.

tech4 ::

Zgleda, da ne poznaš izraza Alpha. Vseeno hvala za mnenje.

Pa definicijo portala si poglej, zgleda da jo ne razumeš.

Web portal @ Wikipedia
Portal:Internet @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tech4 ()

SodVina ::

Na tankem ledu stoji ta stran. Tako design kot vsebina...Free mp3? Let's enjoy while it lasts.

tech4 ::

Imaš prav, vendar imamo izredno priložnost za legalizacijo, amapak na tem delamo mi, vi pa izkoriste, če gre pol kej narobe.

SodVina ::

Mnja, prav zanima me, kako boste legalizirali zastonj mp3-je za celo splosno rajo. Res ne zanima.

PaX_MaN ::

Zgleda, da ne poznaš izraza Alpha. Vseeno hvala za mnenje.

Pa definicijo portala si poglej, zgleda da jo ne razumeš.

Web portal @ Wikipedia
Portal:Internet @ Wikipedia

Oprosti, ampak seznam datotek zapakiran v malo bolj napredno, a še vedno zanič, obliko od strežnikovega seznama, ni portal.

tech4 ::

To je res, ampak seznam datotek iz mreže 10 računalnikov pa je portal. Lej kmalu bomo ponudili možnost, da boste vsi lahko priklučili svoje računalnike na portal, podobno, kot torrent, trenutno samo testiramo s parimi računalniki v www mreži.

SodVina ::

In "portal" ki ponuja mp3 vsebino, ki je s strani izvajalcev avtorsko zascitena, je piratski portal. Pa naj bo material na eni masini ali pa desetih. Mislim, da je skoda karkoli komentirati dalje v tej temi, ker slo-tech ne podpira piratiziranja, torej bo tale tema kmalu v najboljsem primeru "samo" zaklenjena.

lp,
SodVina

tech4 ::

Mnja, prav zanima me, kako boste legalizirali zastonj mp3-je za celo splosno rajo. Res ne zanima.


Download lahko odštejete seveda (prosto ponujen), ampak ciljamo na samo poslušanje glasbe. Naslednji teden imam sestanek s parimi večjimi podjetji glede veliko večjega/resnejšega projekta in bomo malo govorili tudi o tem. Vam več povem potem. To stran sem najprej imel za lastno uporabo zdaj je začela iti skozi predelave.

tech4 ::

In "portal" ki ponuja mp3 vsebino, ki je s strani izvajalcev avtorsko zascitena, je piratski portal. Pa naj bo material na eni masini ali pa desetih. Mislim, da je skoda karkoli komentirati dalje v tej temi, ker slo-tech ne podpira piratiziranja, torej bo tale tema kmalu v najboljsem primeru "samo" zaklenjena.

lp,
SodVina



Ja res je, ampak potem je potrebno tudi zapreti skoraj vse teme na temo YouTube - edini razlog, da še obratuje v takšni obliki je zato ker ima Google dovolj denarja.

PaX_MaN ::

Ne. YouTube ima Terms Of Use - glej četrto točko in jasno ti bo. Na tvoji strani ni niti stavka tega.

tech4 ::

Ne. YouTube ima Terms Of Use - glej četrto točko in jasno ti bo. Na tvoji strani ni niti stavka tega.


Poznam pogoje, na strani jih ni zato ker je v testiranju, take strani se ponavadi objavijo v Beta različici, sam sem se odločil, da jo bom pač prej, zato razen samega osnovnega pogona na strani ni nič druga. Tehnično gledano, je tam uporabnik odgovorn za svojo naloženo vsebino, tukaj pa še ne more biti, ker je vsebina trenutno statična (in smo krivi samo mi za piratizirane datoteke, zaenkrat je tako).

user4683 ::

tech4 ::

http://www.srs.newagesoftware.net/index...


Ooo kako lepo, to je pa naš trenutno primarni projekt. Bil je tudi zbran za enega izmed najbolj inovativnih projektov v Sloveniji leta 2008. Predstavljen bo na Slovenskem forumu inovacij 2008 v Cankarjevem domu, vsi vabljeni 21. in 22. oktobra.

hamax ::

Dajte enega designerja najet :D Prosim vas...

tech4 ::

Da nam bo naredu stran ko se bo svetla pri ločlivosti 1024x768 pri drugih jo bo pa nepregledno in neprebavno razmetal, ne hvala. Na prvem mestu je vedno delovanje in dostopnost informacij, design pa je skoraj preveč subjektiven za resno razpravo. :)

Dajte enega designerja najet :D Prosim vas...


Naš design na SRS strani (malo višje je povezava) je 100% kompitabilen z vsemi brskalniki in njihovimi starimi različicami, kar pomeni, da je vsepovsod izgled strani popolnoma enak. Temu jaz pravim design. NASN stran ne zaostaja veliko, seveda je še v začetni fazi razvoja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tech4 ()

hamax ::

Daj no, bodi resen.
Ko grem na http://www.srs.newagesoftware.net/index... me mine, da bi sploh prebral s čem se ukvarjate.

Če ti poznaš samo slabe designerje to ne pomeni, da ne obstajajo dobri.
Nekateri so celo svinjsko poceni ;)

tech4 ::

Mogoče tebe res mine, ampak sporočilo vsaj pride do velike množice ljudi, nekateri obužujejo naš design drugi ga sovražijo, vsaka reklama pa je enako dobra. Lahko bi naredili drug design, zakaj pa ne, ampak, če nam je ta všeč, čisto tako rečeno. Aja zgornji post, pred tvojim zadnjim sem mal spremenil, pa si ti vmes glih postu. :) Verjamem da si dober designer, poznam pa jih velik, ko sam govorijo njihov izdelek je lahk lep amapk je praktično neuporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tech4 ()

hamax ::

> Naš design na SRS strani (malo višje je povezava) je 100% kompitabilen z vsemi brskalniki in njihovimi starimi različicami,
 Konqueror 4.0.3; Ubuntu 8.04

Konqueror 4.0.3; Ubuntu 8.04

tech4 ::

Haha, glih zdle pakiram paket slik za na strežnik, sm mislu dat link, da bi lahk sami pogledal rezultate vse 80 različic. Konqueror uporablja izredno malo ljudi, design je pa popolnoma enak samo center strani je postavljen v novo vrsto, napak brskalnika, ker ne zna učinkovito upravljati z večjim številom tabel, vsi drugi bolj popularni brskalniki nimajo težav oz. noben nima težav razen tega in brskalnika Dillo v različici 0.8.5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tech4 ()

hamax ::

V Safariju in Chromeu je center zamaknjen, v Operi menu izgleda drugace kot drugje...

Ne misli, da te kakorkoli napdam. Zelim samo poudariti, da je design slab in s tem zbijate kredibilnost vasih projektov.

echo ::

Design ni enako zgradba strani. Kompatibilnost je odvisna od zgradbe strani. Če namesto grdega stan.gif daš en minimalističen, všečen lepi_stan.gif, se to nebo poznalo s kompatibilnostjo

Future awaits :))

tech4 ::

V Safariju in Chromeu je center zamaknjen, v Operi menu izgleda drugace kot drugje...

Ne misli, da te kakorkoli napdam. Zelim samo poudariti, da je design slab in s tem zbijate kredibilnost vasih projektov.


Lepo da poveš, za Opero vem, obroba gumbov tako ni bila najprej planirana, je pa čudno. Safari ja je zelo zanimiva stvar, če testiram na netu preko teh ponudnikov, pri nekaterih prikaže zamaknjeno, medtem ko sem pa glih snel za test iz neta zadnji Safari, ker ga na prenosniku nisem mel, pa deluje stran vredu, samo ena slikica je malo iz smeri, medtem ko je na nekaterih slikih iz spleta več slik zamaknjenih iz smeri, različica brskalnika je pa enaka, bom še enkrat spustil spletne teste skozi.

tech4 ::

Design ni enako zgradba strani. Kompatibilnost je odvisna od zgradbe strani. Če namesto grdega stan.gif daš en minimalističen, všečen lepi_stan.gif, se to nebo poznalo s kompatibilnostjo

Future awaits :))


No prosim te, knjige niso svete. Steve Jobs je rekel: "Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works". In ja se bo poznalo če bo slika prevelika glede na sestavo kode in parametre v njej.

LapD ::

To, da stran izgleda enako v vseh brskalnikih in je kot ti praviš uporabna, nikakor ni delo "designerja".
web&motion designer

tech4 ::

To, da stran izgleda enako v vseh brskalnikih in je kot ti praviš uporabna, nikakor ni delo "designerja".


Odvisno od katerega designa, jaz gledam na design kot celoto, če gledamo vizualni design potem je to delo za oblikovalca, da, imaš prav. Prikaz pa delo programerja, seveda pa če je sam vizualni design zelo neprilagojen strani tudi sama stran ne more biti nevem kako kompitabilna, vedno se nekdo prilagodi ali izgledu ali delovanju večinoma pa iščemo ravnovesje. Sestrinjam s teboj.

echo ::

S takšno stranjo upaš navajat Jobs-a?
In ne, .html in iPod ni isto.

Kaj ti nuca velika kompatibilnost, če je stran estetsko odbijajoča? Me ne mika, da bi več kot 0,32s opazoval tisto, čemur ti rečeš design.
Po tem se zgleduj http://csselite.com/

tech4 ::

S takšno stranjo upaš navajat Jobs-a?
In ne, .html in iPod ni isto.

Kaj ti nuca velika kompatibilnost, če je stran estetsko odbijajoča? Me ne mika, da bi več kot 0,32s opazoval tisto, čemur ti rečeš design.
Po tem se zgleduj http://csselite.com/



S takimi kot si ti se nima smisla ukvarjati, meni govoriš da .html in iPod nista isto, pa lepo te prosim, pokaži svoje dosežke, pokaži reference, domnevam da jih nimaš, vtipkaj svoje ime v iskalnik pa boš dobil odgovor. Pa še to, get a life. Boš ti mene tako žalil ja, oglasi se čez 10 let, ko boš imel saj 2 milijona vrstic več kode napisane in ne, samo-generirane ne štejejo. Zgledujem se po tem kar je meni všeč, vaše strani, ki so po večini kopija od kopije me ne zanimajo tako ali tako imajo samo en sam cilj, služiti denar, nekateri imamo višje cilje.
Vaša mnenje me zanimajo, vaše žaljenje pa preziram do neke meje. Te motijo zastoj mp3-ji, ali te moti to, da imamo projekt, ki ima potencialno možnost spremembe trga kot ga poznamo.

Jobs-a imam veliko večjo pravico navajati, kot ti, to mi kar lepo verjami.

Nekateri designer-ji mislite da veste vse, problem je ko trčite s programerji. Izstopam iz te teme, ker je preveč off-topic, estetika je subjektivna pa lahko trdite karkoli, tako pač je. Hvala za vsa mnenja.

hamax ::

Tvoje strani so objektivno in subjektivno grde in nepregledne. Pa si misli kar hoces.
Nihce ni kritiziral vasih projektov, le desgn. Ce te kritiki nisi pripravljen vzeti
v obzir, potem ne vem zakaj si link do strani prilepi sem.

KaRkY ::

Mene najbolj moti da so vsi napisi neon like kot da bi bli v prejšnem stoletju ko je bil neon najjači. Potem tiste slike ob mp3-jih morš prvo stisnit da veš zakaj se gre v glavnem so katastrofa saj neveš kaj pričakovat ob pritisku. Potem ko pridem na stran z takim ali podobnim izgledom ponavadi grem raje stran ker dobim občutek da je polna virosov. Potem odpiranje novih tabov ob pritisku na nek link je stvar ki jo najbolj sovražim ker mam vedno eno stran v enem tabu. Potem če bo vam uspelo upam da boste meli tudi zvrsti ki niso zlo poznane pa popularne saj me to pri glasbenih straneh zelo moti. Potem upam da bo negdo ki se zelo zelo dobro spozna na glasbo te stvari urejal ne pa da bojo komadi ki so pop v techno gener in podobno kar se pri nas pogosto dogaja.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

andromedar ::

Ne mislit, da te zdaj žalim. Tudi nisem webdizajner, sigurno pa vem kaj mi je všeč.
Fant, daj si prosim rečt, da je stran oblikovno katastrofalna. Vsi pač nismo rojeni za oblikovalce. Po tem kar govoriš imaš mogoče res dobro zamisel, ampak s takim dizajnom boš pregnal morebitne uporabnike portala.

Drugače, pa se mi zdi, da te je že nekdo prehitel: http://listen.grooveshark.com
Tukaj si poglej kako bi zgledal uporaben vmesnik za tvojo stran.

lp
Eh?

Misak ::

andromedar: tale link je pa svetoven!
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

KaRkY ::

ja je ja samo so napake na strani tako da ne verjet vsega kar tam piše še posebej keri artisti spadajo pog keri gener. Ker nevem od gdaj je Elton John HardTrancer:P kot primer.
Men je bolši Last.fm
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KaRkY ()

PaX_MaN ::

meni govoriš da .html in iPod nista isto

Ja, tebi.

pa lepo te prosim, pokaži svoje dosežke, pokaži reference, domnevam da jih nimaš, vtipkaj svoje ime v iskalnik pa boš dobil odgovor.


Tvoja referenčna stran je grda; to je potrdilo že več ljudi. Zato ti svetujem,
get a life.


Boš ti mene tako žalil ja, oglasi se čez 10 let, ko boš imel saj 2 milijona vrstic več kode napisane in ne, samo-generirane ne štejejo.

Dvomim, da so tvoje sploh generirane. Sodeč po videnem jih je manj kot 2 milijona.

Zgledujem se po tem kar je meni všeč, vaše strani, ki so po večini kopija od kopije me ne zanimajo tako ali tako imajo samo en sam cilj, služiti denar,

Tole boš moral malo obrazložiti. Kako lahko rečeš, da so naše stvaritve kopije od kopij, če ni niti eden od sodelujočih prilimal povezave na svojo referenčno stran?
Kako lahko spletna stran neposredno služi denar?

nekateri imamo višje cilje.

Glede na prejšnje komentarje ti odganjanje strank lepo uspeva, moram priznati.

Vaša mnenje me zanimajo, vaše žaljenje pa preziram do neke meje.

Kritika != žaljenje.

Te motijo zastoj mp3-ji, ali te moti to, da imamo projekt, ki ima potencialno možnost spremembe trga kot ga poznamo.


Tvoj idol, torej Jobs, je spremenil trg kot ga poznamo. Ti, menim, ne boš.
(Poglej si andromedarjev link.)

Jobs-a imam veliko večjo pravico navajati, kot ti, to mi kar lepo verjami.

Malček nekredibilen si, da bi ti verjeli na besedo. Dvomim, da sta ovce skupaj pasla.

Nekateri designer-ji mislite da veste vse, problem je ko trčite s programerji.

Če se kot programer vtikaš v načrtovalčevo delo, potem ja, imaš probleme.

Izstopam iz te teme, ker je preveč off-topic, estetika je subjektivna pa lahko trdite karkoli, tako pač je.

Seveda je subjektivna, ampak če ti večina ljudi napiše, da je stran grda, nekaj na tem mora biti, se strinjaš?

andromedar ::

ja je ja samo so napake na strani tako da ne verjet vsega kar tam piše še posebej keri artisti spadajo pog keri gener. Ker nevem od gdaj je Elton John HardTrancer:P kot primer.
Men je bolši Last.fm



Ja, tud jaz imam raje Last.fm...ampak groovesharka sem se najprej spomnil.
Eh?

mte ::

Fantje, za osebno kreganje uporabljajte PM. Človek je vprašal za mnenja, nekaj teh mnenj je dobil in če slabe kritike ne sprejme, je to njegova stvar. Če se bo nekonstruktivna debata nadaljevala, bo sledil zaklep teme.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene profi portalov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1098783 (6178) Mr.B
»

Resolucija spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
151994 (1603) Gost
»

Približna cena izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
997707 (5670) JanezekNovak
»

Zaposlimo programerje!

Oddelek: Izdelava spletišč
292957 (2363) Trubadur

Mnenje o dveh enakih designih

Oddelek: Izdelava spletišč
131121 (949) Gandalfar

Več podobnih tem