» »

Instant internet natega

Instant internet natega

dronyx ::

Žal živim na vasi, kjer praktično nimam druge možnosti za dostop do interneta kot prek UMTS. Sliši se neverjetno za leto 2008, ko se večina pogovarja o paketih 10GB/10GB, ampak je resnično.

In ker nisem imel druge možnosti, mi je ostal samo Mobitelov UMTS, ki pa seveda stane toliko kot kakšen trojček na optiki. Ampak za to sem se odločil šele po tem, ko sem ugotovil, da na moji lokaciji dosegam zame kar solidno hitrost 1500 kbs, ki omogoča kolikor toliko normalno uporabo interneta. In kje je tu natega?

Ja, zadeva je nekaj časa res delovala s tako hitrostjo, potem pa čedalje slabše. To mi je sicer skoraj neverjetno, ker jaz lokacije nisem menjal, antena je še vedno na istem kraju, 100 metrov zračne linije stran. Edina razlaga je, da Mobitel enostavno lahko sam omeji hitrost poljubno, kakor mu paše. Nenazadnje ne garantira čisto nič, tako da pravno bi bilo verjetno tudi 1 kbs še vedno čisto v redu.

Recimo v zadnjem času so takšne hitrosti nekaj čisto običajnega:



To je pa žal že zelo blizu starim analognim modemom in za to pa po moje težko danes računaš 30 € na mesec.
  • zavaroval slike: Tilen ()

ganimed ::

Na žalost je hitrost povezave odvisna tudi od števila priklopljenih na neko bazno postajo. Verjetno imaš še kakšnega ali še več "sotrpinov", pa si delite omrežje. Vsekakor pa pokliči no Mobitelovo podporo uporabnikom, pa se njim malce potoži.

mtosev ::

Žal živim na vasi, kjer praktično nimam druge možnosti za dostop do interneta kot prek UMTS. Sliši se neverjetno za leto 2008, ko se večina pogovarja o paketih 10GB/10GB, ampak je resnično.

In ker nisem imel druge možnosti, mi je ostal samo Mobitelov UMTS, ki pa seveda stane toliko kot kakšen trojček na optiki. Ampak za to sem se odločil šele po tem, ko sem ugotovil, da na moji lokaciji dosegam zame kar solidno hitrost 1500 kbs, ki omogoča kolikor toliko normalno uporabo interneta. In kje je tu natega?

Ja, zadeva je nekaj časa res delovala s tako hitrostjo, potem pa čedalje slabše. To mi je sicer skoraj neverjetno, ker jaz lokacije nisem menjal, antena je še vedno na istem kraju, 100 metrov zračne linije stran. Edina razlaga je, da Mobitel enostavno lahko sam omeji hitrost poljubno, kakor mu paše. Nenazadnje ne garantira čisto nič, tako da pravno bi bilo verjetno tudi 1 kbs še vedno čisto v redu.

Recimo v zadnjem času so takšne hitrosti nekaj čisto običajnega:



To je pa žal že zelo blizu starim analognim modemom in za to pa po moje težko danes računaš 30 € na mesec.

zivis v Tirani ne?:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

fosil ::

Stari analogni modei so imel 14/28/56. Tako da tako hudo še ni.
Upload je čist soliden. Download pa bi lahko bil boljši.
Moraš pa vedet da tudi v mestih nimajo vsi optike, u bistvu so tisti z 10/10 precej redki srečneži, večinoma v blokih.
Tako je!

Pyr0Beast ::

Ej, karkoli je bolje kot dial-up na 16.8kb/s (če je bil dobr dan), kjer ti povezava timouta preden se stran prenese :/
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spajky ::

Karkoli (stalno OL za enako ceno) je bolje kot TeleLopov impulze plačvat! 8-) . No ja, DL maš itak še vedno kot najbolj švoh kabelski paket (256kb/s). Sploh pa je IMHO boljše kot nevem kako brzino, imet dobro odzivnost pri surfanju ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Vanadium ::

Pri fotru bila ista zadeva, pred uvedbo unlimited paketa je imel prenose 3mbite, zaj ko je unlimited 0,5mbit dosega ker je folk navalio nato ker ni druge za internet tam. Saj na čase še doseže 2mbita sam dokler se antena ne nadgradi ali nevem kaj jebolj porazno vse skupaj ampak še zmeraj vrhunsko proti isdn. Pač potrpet moraš tko je in jebiga

imagodei ::

onyx> "Sliši se neverjetno za leto 2008, ko se večina pogovarja o paketih 10GB/10GB, ampak je resnično."

Verjamem, da je tole lapsus, ker ravno hitrosti 10Gbit/10Gbit pa tudi še niso komercialno dostopne :) Ampak, naj se ti besede pozlatijo...
- Hoc est qui sumus -

dronyx ::

Jaz vidim problem zlasti v tem, da ti dajo nekaj za testirat, da se na podlagi tega odločiš o nakupu, potem pa ko skleneš pogodbo, pa čez nekaj mesecev seveda ni več govora o kakšni hitrosti 1500 kbs. Čez nekaj časa pa verjetno ne bo hitrost več niti 200 kbs, ampak morda samo še 50 kbs, kar bo pa seveda še vedno vredno 30 € na mesec, pri čemer unlimited paket seveda nima potem nobene veze, ker niti teoretično ne moreš prenesti neke omembe vredne količine podatkov, tudi če imaš 24 ur na dan prižgan računalnik. Da ne govorim o pingih, ki so večinoma bistveno višji od tega zgoraj. Ponavadi okrog 200 ms.

Samo to je naša poslovna mentaliteta teh operaterjev telekomunikacij. Samo da vržemo na finto potrošnika, da se veže z pogodbo, potem nanj pozabimo in iščemo nove naivneže. Jasno, več nas je na eni anteni oziroma bazni postaji, počasneje zadeva dela. Ampak da bo zadeva še bolj balkanska, oni uvajajo še dodatne storitve, RTV program prek mobilnika in podobno, kar samo krade pasovno širino.

Samo nekega dne potrošniki ne bodo več naivni in se bodo (bomo) takšnih nategatorjev v dolgem loku izognili. In slaba reklama je najboljši način, da se naše operaterje telekomunikacij vrne na prava pota, kjer bo potrošnik, ki plačuje drage položnice, car.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

residual ::

Samo nekega dne potrošniki ne bodo več naivni in se bodo (bomo) takšnih nategatorjev v dolgem loku izognili. In slaba reklama je najboljši način, da se naše operaterje telekomunikacij vrne na prava pota, kjer bo potrošnik, ki plačuje drage položnice, car.

folk hitro pozablja, trgovina je stara nekaj tisočletij in žal bodo prišli drugi pa se bo enak vzorec ponavljal še kar nekaj časa... in folk bo spet jeb.l ježa...

tudi ostali ponudniki nategujejo da je kr joj... VSEENO pa imamo v SLO še vedno nadpovprečne DL in UL, glede na nekatere EU države..

včeraj opazim da leti DVB-T (digitalna TV) signal po Sloveniji po zraku z 19.9 Mb/s in na TV kaže da je signal "full strenght". zdaj pa mi naj eden reče da je WiMax še daleč stran.... juhuu, adijo baker in paraziti ;)

PaX_MaN ::

pa čez nekaj mesecev seveda ni več govora o kakšni hitrosti 1500 kbs. Čez nekaj časa pa verjetno ne bo hitrost več niti 200 kbs, ampak morda samo še 50 kbs

Nekje v pogodbi je besedica do, če se ne motim.

dronyx ::

Saj po naťih avtocestah se lahko peljeť tudi do 130 km/h. Zdej, �e padeť v kolono, ki se pomika 10 km/h ali celo stoji, je pa pravno tudi OK. DO 130 km/h. Ve� od tega je pa oversp:)

Vsa čast adminom tega foruma. Tole zgoraj nisem zanalašč napisal, ampak je tehnična okvara oziroma napaka na prenosnih zvezah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

_Dejan_ ::

Ja na naših AC se lahko voziš do 130km/h samo se ne smeš za 50% počasneje kot je dovoljeno torej 65km/h je minimum. Razen v izrednih okoliščinah (hudi zastoji, prometne nesreče, megla, hudi nalivi...) vendar to ni vsak dan... Tako da če obljubljajo do 3.6Mb/s ni fer da ti dela 200kb/s ali manj glede na to kako govorijo kako dobro pokritost imajo z signalom...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Ice-Heki ::

@onyx - nas je vse več takih. :( Včasih dela hitro, včasi pa počas.

Person ::

Me spominja name, kako je bilo celo v Ljubljani, ko še nisem imel T-2 optike, pa sem bil na internetu preko HSDPA telefona ... pa je na začetku bilo tudi hitro, potem pa zmeraj slabše ... (no so bile izjeme, da je delalo hitro :) ) ... slabše pa najbrž zaradi večjega števila uporabnikov.
Let's make something useful!

SaXsIm ::

dejan, če smo natančni, je na avtocesti minimalna hitrost 60km/h.
Onyx, če prav imaš odprto hitrost, mora v pogodbi pisati koliko je minimalna zagotovljena hitrost. Če si pod to mejo, pomeni da ponudnik ne izpolnjuje svojega dela pogodbe in (lahko, če ti želiš) pride do prekinitve pogodbe (brez penalov na tvoji strani) ali dogovora o nižji ceni ali kaj tretjega.
Drugače pa če si kje bolj na podeželju, mislim da ne bi smel biti problem ugotoviti kdo downloada na muč, pa greš do njega pa mu malo omeniš (v končni fazi lahko tudi ti čakaš na čas, ko bo omrežje minimalno obremenjeno in začneš downloadati na muč in bodo oni v tvojem položaju).
Po drugi strani pa bi lahko tudi pomislil, da so takšne rešitve namenjene bolj zagotavljanju dostopa in ne omogočanju downloadanja s 3mb/s 24/7. Unlimited paket je tukaj tako ali tako natega.

Sicer pa, sprijazni se s tem da si na podeželju. Ne moreš imeti vsega, poceni zemljišč in dobre tehnične infrastrukture.
SaXsIm

Icematxyz ::

Sicer pa, sprijazni se s tem da si na podeželju. Ne moreš imeti vsega, poceni zemljišč in dobre tehnične infrastrukture.


Zakaj pa lahko imam jaz? ;)

Edit: Nič se ti ni treba sprijaznit.

Ti samo pritiskaj na njih kolikor veš in znaš. Dokler ne dobiš enega solidnega ADSL priključka. Tako preveč požrejo in zagonijo denarja za nič. Pritiskaj dokler ne dobiš. Od vaške skupnosti, župana pa naprej gor. ;)

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Prava rešitev je optika in to župan dobro ve. Kar se tiče pa UMTS interneta pa mislim, da v pogodbi ni nikjer navedena minimalna hitrost. Tako da je pravno vse v redu, samo da se vmesnik (modem) poveže v internet. Pa nenazadnje bi bilo teoretično tudi 200 kbs, če odmislim ceno, čisto v redu za moje potrebe, samo bojim se, DA TO ŠE NI DNO. Če bodo s takim tempom priklapljali nove uporabnike in storitve, je verjetno čez kakšno leto realno samo še 1kbs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitelove spremembe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10512098 (10014) BlueRunner
»

Simobil unlimited - omejena hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12518499 (12567) ZdravkoČolič
»

Bodite pazljivi s tuŠtelekomom da se ne opečete kot mi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506090 (4065) JJM
»

Mobitelov instant internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
103248 (2980) dronyx
»

Mobitel-ITAK poceni internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5211014 (8624) bf4ed

Več podobnih tem