» »

Linksys wrt54gl wireless se sesuje ob IPTV prometu

Linksys wrt54gl wireless se sesuje ob IPTV prometu

Vanadium ::

Skratka imam ta router in na njemu najnovejši tomato firmware. Če se spravim gledat IPTV preko njega (preko utp kabla priklopljeno) mi recimo če brskam z laptopom wireless dol pada. Skratka probal z tremi različnimi laptopi in vsakič prekine wireless ko prižgem IPTV preko VLC na fiksni kibli. Se komu kaj sanja kaj bi bilo narobe :S

xandros ::

Tako pac je!
Ali je bug v tomato in dd-wrt, ali pa hw od routerja ne zmore.

Vanadium ::

Ma nebi reku, da HW ne zmore ker npr. kolegu dela B.P. z istim modelom routerja. Prej bi reku da je kaki bug ali pa pač tovarniška napaka :S

mihax00 ::

menjaj FW! Sam imam Talisman varianto
prej sem sam tudi imel probleme z preobremeitvijo prometa na ruterju (torrenti, emule ...)
Menjal sem ogromno FW in ko sem sprobal Talisman mam sedaj že kake pol leta mir in ruter dela BP tudi pod obrmenitvijo prometa ;)

mogoče pa pomaga tudi tebi LP!

xandros ::

Hoces povedati, da je tomato do ku...?
In da je talisman boljsi?

Kaj je razlicno od recimo tomato?

Vanadium ::

neverjamem da bi bil tomato kriv. Je ze slo čez njega 50/50 linija na polno torrent, ko sem ga posodu kolegu tako da tomato in moč routerja zihr ni kriv ker sem preko njega gledal tudi 2 HD kanala in je v tomatu kazalo preko 50mbit prometa. Skratka ko gledam IPTV se nekje neki zjebe in začne wireless prekinjat :S je mogoče kje kaka nastavitev glede tega? marsi komu preko tega routerja HD dela skoraj B.P. preko wirelessa :S

xandros ::

zelo zanimivo
I'm dumping Sveasoft Talisman for DD-WRT
After the most recent bullshit with Talisman from Sveasoft (not releasing the source code for their dev snapshots, dev builds that never work right, etc), I've decided not to renew my subscription with them.

I'm now using DD-WRT which has much more functionality and stability. Currently, i'm using the DD-WRT v23 SP1 (4/10/2006), which fixes one of the ipv6 bugs which was keeping me from using this third-party firmware

http://www.linksysinfo.org/forums/archi...

jan01 ::

@MadPanter tisti linlsys ima prek wana prepustost do 30mb. (brez da bi še wireless povezave in kakega pppoe)
Sprobaj raje s tomato mod. Pa ne pozabi narediti hard reset(najbolje da izklopnes, zacnes tiscati reset in priklopte ter tiščiš še 30s).
Za iptv prek wirelessa na routerju: wpa2 s aes(ne tkip) in pri advance-wireless daj multicast rate na kakih 12.
Koliko pa si odaljen od routerja?

mte ::

http://192.168.1.1/advanced-wireless.asp in nastavi Multicast Rate na cca 11 oz. probaj tam okoli.
lp

Vanadium ::

Ma router je zraven bil ko je dol padalo. Pa mislim da ste malo narobe razumeli glede vsega. Trenutno mi ni prioriteta naštimat da bi IPTV delal preko wirelessa, ampak da obični wireless internet nebi dol padal ko vklopim na kibli, ki je z kablom direkt vštekana v router IPTV :S ker takoj ko vklopim IPTV kateri koli laptop imam priklopljen enostavno dol pade, in potem sploh ne najde routerja dokler ne isklopim IPTV. Skratka izredno moteče in moreča zadeva :D

@jan s tomato firmware je blo testirano da gre 50/50 linija b.p. skozi, jaz sem to na svojem videl in je deloval, z orginal firmware gre tam ene 20-25mbit ddwrt 30mbit max

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

xandros ::

Mad, mogoce wireless loci od lan.

mte ::

Čakaj malo - a si probal omejit multicast promet in imaš še vedno isti problem ali govoriš nekaj na pamet? Sicer ne poznam tehničnega ozadja zakaj tako, ampak če multicast prometa ne omejiš, bo ta vseeno zafilal wireless, čeprav ne gledaš tv preko wireless ampak samo preko kabla.
lp

Vanadium ::

bom probal ko bom doma probat tole tvojo foro mte pa potem sporočim.

mihax00 ::

Hoces povedati, da je tomato do ku...?
In da je talisman boljsi?

Kaj je razlicno od recimo tomato?


stari nimam pojma in me tudi ne zanim, vem sam da mi zdaj dela pri ostalih mi pa ni :D

Vanadium ::

Evo sem probal zadevo omejil iptv na wireless na 1mbit zadeva še vedno pade. Takoj ko vklopim IPTV na fiksnem računalniku ki je z kablom povezan v router mi na laptopu brezžična povezava dol pade in napiše limited or no connectivity :? skratka jaz sem izčrpal vse ideje če komu bilo kaj pade na pamet kaj bi probal naj pove

xandros ::

Isti problem pri meni, in ga nikakor nisem resil

All ::

Podobno je pri meni.
Bufallo z tomatom. Ko zalaufam Ip-tv prek njega mi sesuje ceu net. tv dela tut brezžično....net pa ne...do reseta ruterja

jan01 ::

1.imate sploh pri advance->firewall obkljukano allow multicast?
2. svetujem tomato mod
3. kaj imaš nastavljeno pri advance-wireless?

trnvpeti ::

1.Ce ne bi imel obkljukano, potem ne bi mogel gledati iptv na eni masini
2.vsi , tomato, victek,dd-wrt povsod sesuje
3.je povedal da 1M

Vanadium ::

torej je to neki common bug ali v firmware, ki nezna obenem multicasta in neta sprejemat ali pa celo HW bug :|

jan01 ::

1.tomato mod ima igmproxy
2.1Mb ni edina nastavitev pod advance wireless!!!!!!!!!!!!
3. večina jih pozabi narediti hard reset

luky ::

Druščina naletel sem na problem pri pododobitvi reuterja LinkSyS WRT54GL in sicer, sedaj imam gor naložen firmware dd-wrt v24-sp1. Vse skupaj sem hotel posodobiti z firmware od Tomata in izbral pravo datoteko za moj router za posodobitev in ko začne posodobljanje in preteče tisti čas ki odšteva nato še nekaj časa dela in vrže ven okence "Posodobitev ni bila uspešna".

Kašna je rešitev....., prosim strokovnjake za routerje....

lp. Luky!
luky!

All ::

pr men je biu hard reset.....sicer to prebrau že...sam jest tega nism nucu...khm khm :-))).....

Vanadium ::

nevem če je zjebu flashanje routerja je dvoje lahko:
1. Ruter si zjebu in je za smeti
2. Router si zjebu in ni za smeti ker se baje prek telneta da gor pridet in popravt rabiš pa baje taki kabel:

http://www.bolha.com/oglas2316646/proda...!

Kako ga popravit z tem kablom neznam svetovat ker nevem, zihr je pa kje na netu kak FAQ oz na tomato strani vem da je bil.

L.P.

YesweScan ::

DrMrky ::

Tema je malo zaspala, problemi pa ostajajo. Tudi jaz imam enako težavo kot MadPanter - Wireless pade takoj, ko zaženem IPTV preko VLC na kateremkoli kompu (ki pa je žično povezan v mrežo).
Je kdo že našel rešitev?
LP,M
Kurim drva, olje in ojačevalce

Vanadium ::

Smo našli rešitev. Na tomato daš multicast rate na 54mbit sedaj deluje ko šus :D

DrMrky ::

Meni pa ne pomaga :-(
Aja, nimam enakega ruterja ampak je moj TP-LINK TL-WR642G.
Kakšna ideja?
Kurim drva, olje in ojačevalce

Vanadium ::

Aja nebi pol vedel. Pri meni je to pomagalo :S drgać maš tomato gor al kaj?

DrMrky ::

Firmware je originalen od TP-LINK-a.
MOde imam že od začetka nastavljen na 54Mbit pa se vseeno wireless sesuje ko zaženem IPTV.
Jezi me to, da preko kablov vse dela kot je treba - internet + TV + lokalni promet naenkrat.
Kurim drva, olje in ojačevalce

jan01 ::

Zkaj pa ne vprašaš/poslušaš preden kupiš. Nasvet: prodaj in kupi odličnega buffalo whr-g125 za 35 € pchand.si

Jack86 ::

Uporabljam WRT54GL z Firmware: DD-WRT v24-sp1 (07/27/08) std in sm nastavil:
WMM Support: enabled

In zadeva kr laufa BP-ja
Dela LAN + IPtv + internet.

LP Jaka

Cokolinar ::

Uporabljam enak router in Tomato Firmware v1.23.1607

Na routerju imam odprt port 5000, nastavljen multicast rate 54 mbps, WMM enable, multicast enable.

v sliki se pojavljajo artefakti, zvok šteka, internet pa dela normalno. Vse skupaj prenašam preko wireless-a na laptop.

Če ima kdo kakšen predlog se zahvaljujem :)

trnvpeti ::

odprt port 5000?
kako,kam imas to odprto?

Cokolinar ::

UDP Port forwarding na routerju :)
<a href="http://www.mikec.si">Mikec blog</a>

trnvpeti ::

zakaj pa to forwardiras?

Cokolinar ::

V navodilih na neuradnem forumu piše :) Sicer pa tud če ga ne, sem sedajle sprobal in očitno res ni potrebno, še vedno ne deluje =(
<a href="http://www.mikec.si">Mikec blog</a>

aiko ::

Imam Asus WL-500gP, ter Firmware: DD-WRT v24-sp1 (07/27/08) mega
Firewall izklopljen, WMM enable
dela brezhibno IPTV (preko kabla) + internet + wlan, edino preko Wlana mi IPTV malo "šteka". Se da to kako rešit?

amigo_no1 ::

Kakšen je bitrate Tvja ?
S kakšno hitrostjo prenašaš (up/down) fajle v lanu preko wirelessa ?

Če je ta hitrost manjša ko bitrate Tvja ti noben WMM ne more pomagati.

po kmečko povedano:

Če bi rad da se vodni mlin vrti, mora biti pretok reke vsaj neka minimalna vrednost.Če je pretok manjši od te vrednosti se lahko na glavo postaviš.

Zgodovina sprememb…

DSmidgy ::

Sem imel enake težave z Lisksys WRT54G2 - ko sem routal IPTV na lokalno mrežo, preko switch-a/PA-ja, je Wireless zablokiral.
Malo sem se igral z nastavitvami in ugotovil, da če hitrost oddajanja za Wireless nastavim na 54 Mbit/s, stvar deluje normalno.

aiko ::

Imam še vedno isti router kot par postov zgoraj, torej Asus WL-500gP, ter Firmware: DD-WRT v24-sp1 (07/27/08) mega.

Do sedaj je delalo vse bp (iptv preko kabla + wireless internet 54 mbit istočasno).
Sedaj pa se je pojavil isti problem kot pri mnogih, namreč wireless pade, ko zaženem iptv (prek kabla itak). Upgrade firmwareja ni pomagal..

Problem sem zaobšel tako, da sem wireless hitrost dal na 11 Mbit. Vem, da to ni ravno rešitev (še posebej zato, ker je prej skoraj tudi iptv lavfal prek wirelessa, ampak vseeno)
Ni kaj, zanimiv pojav, da se kr odloči nehat delat....

Sam za info, če bo komu pomagalo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720810 (4503) mtosev
»

WRT 160NL + T-2 - firmware

Oddelek: Omrežja in internet
102525 (2191) blze
»

Težave z ruterjem?

Oddelek: Omrežja in internet
102142 (1951) srus
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822868 (13695) umexteacher
»

problem tomato+wireless

Oddelek: Omrežja in internet
252158 (1778) xandros

Več podobnih tem