» »

xp na prenosniku

xp na prenosniku

multiscan ::

prenosnik ibm lenovo r50 je bil prednaložen z xp-ji, pa so mi začeli nekaj nagajat, očitno se bliža čas njihovemu brisanju oz. ponovnemu nalaganju.

na zadnji strani računalnika je nalepka z kodo xp, zanima pa me, glede na to, da originalnega cdja nimam, imam le kopijo.....torej, če naložim win xp s te kopije in vpišem registracijsko kodo z nalepke......a to gre?

markx ::

Če imaš kopijo originala kot praviš to ne bo problem. Ti sam upiš tisto kodo in to je to. Pri kodah je važno samo to da prime le na isti verziji-release kandidatu xp-jev, tudi če so piratski. Tak da nč bat, ti kr inštaliri, more delat.

multiscan ::

Bemti, ni isti release:(

Zheegec ::

Ponavadi je na disku skrita particija do katere prideš s tipko "access IBM" in narediš kompletni restore sistema. S tem je IBM začel :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

multiscan ::

No zdej sem pa naredil pizdarijo
Zapeljal sem čez XPje
Nič ne dela več tako kot bi moralo!?
KAj naj storim sedaj?

Mare2 ::

A nimaš možnosti System restore?

Pri štartu računalnika pritisni tipko ...

multiscan ::

A nimaš možnosti System restore?

Pri štartu računalnika pritisni tipko ...

prenosnik ima tipka acess ibm, ki me vrže v nek menu, kjer lahko izbedem system restore ampak hoče original verzijo xpjev, torej tisto predinštalirano, jest sem pa čz ŽE zapeljal drugo verzijo

Mare2 ::

Če bi rad obdržal original XP, ti morda lahko na microsoftu pomagajo.

Lani so meni pomagali, važno je da jim po telefonu poveš neke številke iz nalepke.

Sicer še malo pobrskaj po sistem restoru (ziher si dobu kako knjižico zraven) manjkajoče driverje pa naložiš iz strani proizvajalca.

šernk ::

ponavadi se za system restore ne da kar tako povoziti, ker večinoma je na skriti particiji, no ja vsaj meni je brez tega namena še ni uspelo, pa čeprav sem se bal da sem vse skupaj povozil, na koncu pa vendarle nisem

edit: opozoril bi te glede driverjev ki so na uradni strani od IBM...lahko rečem le sranje od sranja, niti modema nisem uspel usposobit. vse tiste driverje je treba posodobit, saj nekdo mi je rekel kako, vendar nato sem računalnik nastavil na tovarniške nastavitve in kot po čudežu se pojavijo XPji namesto viste, tako da tam sem končal se ukvarjat z driverji
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

multiscan ::

ponavadi se za system restore ne da kar tako povoziti, ker večinoma je na skriti particiji, no ja vsaj meni je brez tega namena še ni uspelo, pa čeprav sem se bal da sem vse skupaj povozil, na koncu pa vendarle nisem

edit: opozoril bi te glede driverjev ki so na uradni strani od IBM...lahko rečem le sranje od sranja, niti modema nisem uspel usposobit. vse tiste driverje je treba posodobit, saj nekdo mi je rekel kako, vendar nato sem računalnik nastavil na tovarniške nastavitve in kot po čudežu se pojavijo XPji namesto viste, tako da tam sem končal se ukvarjat z driverji


Če zapelješ čez nove winse potem povoziš stare:(
Particije ne znam najti, vem pa da tam je.Setup enostavno ne dovoli da bi jo popravljal, brisal, ali da bi naredil novo:(

Okrog driverjen na ibm huh ne vem kaj naj rečem, karkoli dam gor ne dela tko kot bi moralo.
Ali res ni kake enostavne zadeve s katero bi naredil format c in vse skupaj na novo naložil?

Mare2 ::

Si probal tele driverje.

Sicer pa, takoj, ko se računalnik prižge, imaš možnosti pritisnit tipke:
F11
ALI
F9

ali kaj podobnega..

šernk ::

glej sam sem popolnoma formatiral disk z XP SP3... nisem mogel uštimati driverjev...obnovim na računalniške nastavitve in vse dela lepo in prav...dam linux gor...nekaj zajebam med inštalacijo...niso delal ne XPji ne linux in ponovno na tovarniške. mogoče pa da ti te particije nimaš. zdi se mi da mi te particije CD od windowsev niti ni zaznal vendar nisem 100%
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

multiscan ::

kako pa si naštimal na tovarniško nastavitev če nisi imel recovery diska ali prednaloženih winsov?
Se to da?

Mare2 ::

Tukaj imaš pa navodilo za inštalacijo XP- jev. :)

multiscan ::

Tukaj imaš pa navodilo za inštalacijo XP- jev. :)


Jest nebi bi zadovoljen če nebi spet našel kak AMPAK

torej ampak
Restore c:\IBMTOOLS from the backup copy you made before starting the installation.
tole mi hoče zadevo postavit na nov restore point, to je včeraj, ko sem že zapeljal čez preloaded xp drugo verzijo winsov, torej ne pomaga dosti:( ali pač?

Mare2 ::

Poglej, na kateri datum ti hoče dat.

Sicer si pa blizu.

Poglej, morda imaš še posebej particijo, kjer je skranjen prvotni windows. :)

multiscan ::

Tkole se je zgodilo....naložim winse, povozim prejšnje, ne deluje tako kot bi moralo, fali cel kup drajverjev.Nalagam driverje, na koncu obupam:(
IBM ACCESS magična tipka, ki mi je naredila kar nekaj sivih las....

našel sem recovery program, ga zagnal
prišel do dela, kjer hoče potrditev, strinjanje, seveda sem se strinjal:)

dobim na izbiro Y/N, kresnem Y pa noče sprejet, kresnem N me vrže ven....
tko je bilo 1x, 2x, 1113x,zakaj ne morem potrdit mojega strinjanja, ta forum drugi forum, oči kar otekle od forumov, toliko angleške ga gradiva nisem prebral še nikoli, hehe

Pa pride žena mimo pa pravi, a je mogoče kaka druga tipka tista..... JEBEMTI slovensko tipkovnico, če bi stisnu Z, navaden Z namesto Y, bi mel malo manj zakompliciran vikend(beri noč iz sobote na nedeljo bi bila normalna).

Skratka, naložil sem winse iz skrite particije, seveda z vsemi driverji ki jih prenosnik rabi.

to bi bilo to.... :)

Mare2 ::

Važno, da si rešil zadevo.

Jaz sem samo vedel, da mora bit na disku, za zamenjavo tipk pa ne. :)

šernk ::

vidiš da se skrite particije ne da kar tako povozit :D

lepo da ti je uspelo rešit problem
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik LENOVO 3000 N200 težava

Oddelek: Strojna oprema
326867 (3819) TribesMan
»

Nadgradnja IBM računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
191354 (1148) noraguta
»

Butast bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
242034 (1642) rock_girl_
»

šklocanje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91166 (1005) kiFni
»

kako se pride v bios pri starejšem IBM Netvista

Oddelek: Operacijski sistemi
61411 (1268) bmen

Več podobnih tem