» »

Islam v Evropi

Islam v Evropi

««
14 / 26
»»

pegasus ::

Dvomim, da ima kak sosed v krogu 50m za materni jezik slovenščino. Pa so vsi čist ok ljudje. Za razliko od kjer sem živel prej, sami kleni slovenci, cela ulica skregana med seboj. Tako kot se pri nas spodobi, a ne.

Grumf ::

Half-Saint je izjavil:

Še en, ki si domišlja, da je boljši od drugih..

Ne boljši od drugih, enak kot ostali normalni. V zadnjih letih pa sicer opažam, da jih je vedno manj.

pegasus je izjavil:

Dvomim, da ima kak sosed v krogu 50m za materni jezik slovenščino. Pa so vsi čist ok ljudje. Za razliko od kjer sem živel prej, sami kleni slovenci, cela ulica skregana med seboj. Tako kot se pri nas spodobi, a ne.

Tako kot se spodobi, odlično povedano.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Karaya 52 ::

Hayabusa je izjavil:

Naj pustijo svojo mentalno prtljago v prvotni državi, kajti v drugi državi so gostje, a bi radi postali gostitelji.


To je zelo tezko, da ne napisem nemogoce za veliko vecino.

Okapi je izjavil:

Jaz živim v zloglasnem predelu;)

In takole gre multikulturnost pri nas.
Grem en dan v lift in notri so 3 mulčki. Eden se je očitno na novo priselil in drugi ga ravno sprašuje, a je musliman ali pravoslavec ali kaj? Mali ni imel pojma in odkrito pove, da ne ve. Pa pravi tretji, saj ni važno, zdaj je Fužinc.;)

O.


Revez je zmeden, to bodo se problemi. To sem ze pred leti opazil na otrocih iz mesanih parov. Je pa tocno to rezultat multikultija.

vostok_1 ::

Jaz bi se bal vsakega, ki se aktivno razglaša za muslimana (ali kake druge vere, Islam sam še toliko bolj).

To pomeni, da nista zgolj nedeljska muslimana, ki morata v mošejo, ker drgač bodo stari jezni in jim ne bodo pomagal pri obnovi stanovanja or something.

Tisti trije iz videa so recimo tak primer. Poslušajte, kako zmerja tistega mimoidočega..."Racist prick"! Očitno je Islam zdaj rasa...no vsaj tako so progresivisti strenirali širšo javnost.

Osebno bi mnogo raje imel fundamentalističnega protestanta kot fundie muslimana za soseda.

Ni moj namen širiti nestrpnost, ampak če gledamo osnovne dogme, je islam res precej bolj okrutna kot kak protestantizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

gruntfürmich ::

nurmaln je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ja, muslimane je potrebno izgnati od koder so prišli.

Absolutno. Pa kristjane tud, pa budiste tud, žide, druide, sikhe in hinduiste takisto.

a kristjane smo tudi uvozili? poznaš ti sploh zgodovino?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pithlit ::

Tisti Jeruzalem tam blizu Ljutomera ni glih 'original'.
Life is as complicated as we make it...

pegasus ::

gruntfürmich je izjavil:

a kristjane smo tudi uvozili?

Tako je, Svetovid nas bo vodil v boj, da nevernike pošljemo k Morani!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

marS ::

pegasus je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

a kristjane smo tudi uvozili?

Tako je, Svetovid nas bo vodil v boj, da nevernike pošljemo k Morani!


Tega je pa precej, evo ena kost za glodat. Se bomo po tem bolj razumeli?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

pegasus ::

Ne, ne bomo se, dokler vsi ne dojamemo, da je vse skupaj pointless, prismuknjeno zabavno in drug drugemu mirno dopuščamo, da verjame, kar mu najbolj paše.

globalna80 ::

Krivoverci v Evropi so čez zgodovino bili vsi tisti, ki so verjeli v reinkarnacijo. To so bili npr. prakristjani, bogomili, katari, mahinejci. Bili so samozadostni in velik trn elitam, saj jim niso vladali.
Take so preganjali, iztrebljali, pokristjanjevali, islamizirali itd.

Deli in vladaj. Razdeliš ljudstvo na druge religije in vladaš.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Ramon dekers ::

Deli in vladaj. Razdeliš ljudstvo na druge religije in vladaš.


Točno tako. In judje so majstri v tem. Sami bi razdavajali in uvajali multikulti, sami pa imeli interracial marriages. Kako krasno.

The Chosen People

One may ask, however, why must I continue this chain, to pass on the traditions and to carry the baton just because my mazal was that I was born Jewish? There are plenty of others who will carry on the traditions. What difference does it make if I sidetrack a little and shunt myself into a dead-end?

Jews are called Bnai Yisrael. The word Yisrael is an acronym for the phrase, "Yesh Shishim Ribo Otiot LeTorah" which means that there are 600,000 letters in the Torah. Every Jew is compared to a letter in a Torah scroll. Even if only one letter is missing the entire scroll is incomplete and invalid. Every Jew is an ambassador of his people in his echelon in society. That is his G-d-given responsibility and privilege. To shirk this responsibility is to deny oneself the ultimate privilege.


Jaja, še ena teorije zarote.

Eureka ::

Krivoverci v Evropi so čez zgodovino bili vsi tisti, ki so verjeli v reinkarnacijo.

In še mnogi drugi ...

Bili so samozadostni in velik trn elitam, saj jim niso vladali.

Odvisno kaj tebi pomeni vladanje ... Jaz tudi ne nasedam raznim religijam in ostalim podobnim bedarijam, pa mi nažalost še vedno vladajo butalci, katerim ne verjamem 5% ...


Sicer pa pri nestrpnosti vernikov ni nič čudnega oz nepričakovanega, samo poglejmo debato v kakšni slotech temi "amd vs intel" :)

Grumf ::

Karaya 52 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Grem en dan v lift in notri so 3 mulčki. Eden se je očitno na novo priselil in drugi ga ravno sprašuje, a je musliman ali pravoslavec ali kaj? Mali ni imel pojma in odkrito pove, da ne ve. Pa pravi tretji, saj ni važno, zdaj je Fužinc.;)


Revez je zmeden, to bodo se problemi. To sem ze pred leti opazil na otrocih iz mesanih parov. Je pa tocno to rezultat multikultija.

Ne, ni zmeden in ne bo problemov. Starši ga niso vzgajali v duhu ver svojih staršev, verjetno sta oba ateista in se jima to niti ni zdelo pomembno, mali je verjetno prvič slišal za to in se mu čez en teden prav hebalo za to.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Grumf ::

pegasus je izjavil:

Ne, ne bomo se, dokler vsi ne dojamemo, da je vse skupaj pointless, prismuknjeno zabavno in drug drugemu mirno dopuščamo, da verjame, kar mu najbolj paše.

Res je, kar pa se ne bo zgodilo, ker je vera in nacionalizem nekaj, kar je super za razmnoževanje, če citiram jypa "idiotov", ni jim treba nič narediti, pa se lahko iz nule pumpajo, da oni pa so nekaj. Takšnih ljudi je ogromno in z poneumljanjem populacije, ki se dogaja iz dneva v dan bo samo še slabše.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

LuiIII ::

Ja getoizacija se počasi povsod izkazuje za pogubno. Tako na Švedskem, Londonu,... Glede vere je pa tako, da kjer radikalizem naleti na drugo vero, se bo zelo verjetno tudi ta radikalizirala ali pa bo izbrisana. Seveda je govora o radikalizmih in ne o nekem sprejemanju drugačnosti ipd. Precej logično. Seveda to v končni fazi vodi v konflikt oz. vojno.

jype ::

LuiIII> Ja getoizacija se počasi povsod izkazuje za pogubno.

Sej Karaya je nekakšen arhitekt in bi moral zelo dobro poznat to problematiko in verjetno tudi v resnici jo, pa se tule raje dela neumnega, ker to ustreza njegovim političnim blodnjam in onaniranju.

Rasist kot rasist, saj ni sam kriv, da je imel takšne starše in odraščal v taki družbi.

gruntfürmich ::

sj v resnici nobeden ni rasist po defoltu.
to je samo obrambna reakcija na blodnje levičarskih idiotov, ki delujejo proti osnovni človeški naravi; namreč proti znanemu, utečenemu, navadam.
in potem dobiš multi kulti družbo, v kateri so vsi po večini srednje ali manj pametni, in začne se separacija ker nobeden nobenega ne pozna in mu ne zaupa, reševanja problemov se debilni levičarji itq lotijo po napačni poti (zaposlovanje manjšin na silo, sankcioniranje kriminala ko je že prepozno...), skratka v resnici delajo večjo škodo vsem, kot bi jo desničarji, zaradi debilnih in napačnih pravil in zakonov.
tako da ne nasedat nekim polpismenim (dejansko ti levičarji sploh niso tako pametni kot se folku zdi na prvi pogled; le bolj pameten je treba biti od njih (privilegij manjšine) pa hitro vidiš kako psihopatske ideje imajo...) levim varuhom človekovih pravic in zagovornikom multikultija, ker zaradi njihovih debilnih idej delajo še večjo škodo tako nam kot prišlekom...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Looooooka ::

Ce se ze verskih objektov(tudi krscanskih), hijabov, prikrivanj obraza in podobnih neumnosti ne da prepovedat...ce je jebanje m. javnemu usluzbencu lahko kaznivo dejanje bi v isto kategorijo dal se kakrsno koli izjavo o tem, da bodo ateisti po _insert_religious_event_or_apocalypse_here najebal, koncal v peklu, ostali brez "duse" in podobne neumnosti. Pa dvojna kazen ce poskusa kdorkoli tako "psihicno nasilje" izvajat nad otrokom. Trojna ce ni njegov.
Nekaj, da bi se ateisti nehali pocutiti depriviligirane v tem svetu norcev, ki pri 7-8 letih niso znali nehati brati pravljice...it's just not fair :)

jype ::

gruntfürmich> to je samo obrambna reakcija na blodnje levičarskih idiotov

Nope. Rasistov je največ tam, kjer ni nobenega liberalca.

Looooooka> Nekaj, da bi se ateisti nehali pocutiti depriviligirane v tem svetu norcev, ki pri 7-8 letih niso znali nehati brati pravljice...it's just not fair :)

Depriviligirane? Meni se že to, da mi ni treba verske prtljage ves čas tovorit, zdi dovolj velik privilegij. Ni čudno, da so praktično vsi ateisti kolesarji, verniki majo pa karavane pa SUVe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

Ni čudno, da so praktično vsi ateisti kolesarji, verniki majo pa karavane pa SUVe.


 Nune se imajo prav fino na kolesih.

Nune se imajo prav fino na kolesih.


 Muslimanke ne smejo same ven. Kaj pa tandem kolesa?

Muslimanke ne smejo same ven. Kaj pa tandem kolesa?


 Buda ne daj, da bi povozil mravlje!

Buda ne daj, da bi povozil mravlje!


 Kolesa so kosher!

Kolesa so kosher!



Vennov diagram pravi, da je tvoj ego prevelik.

jype ::

Shopped.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Nope. Rasistov je največ tam, kjer ni nobenega liberalca.

nope. to je samo posledica predhodne liberalne zablode. če ni multi kultija tudi rasizma ne more biti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pithlit ::

gruntfürmich je izjavil:

če ni multi kultija tudi rasizma ne more biti.

Mešaš vzrok in posledico.

Po defaultu smo ljudje netolerantni do drugačnosti (rasisti, homofobi, whatever... - jaz, recimo, sem izredno nezaupljiva do obritih glav). Z vzgojo se pa to okrepi ali omili. Multikulti ne more biti vzrok za rasizem.
Life is as complicated as we make it...

gruntfürmich ::

da pa se debilen folk loteva multi-kultija pa je več kot očitno jasno iz domačega primera ciganov in primera jugoslavije; ciganom se popušča na vseh področjih ker bi potem ai in podobni psihopati skočili v luft in jasno da gre to vse v škodo lokalnih prebivalcev, ki popizdevajo, ter slovencev ki postajajo nestrpni proti čokoladnim priviligirancem. ter juga, kjer se je multi kulti vsiljeval, zdaj pa so vsi sovražniki.
skratka tipični napačni pristopi nekih liberalcev.

Pithlit je izjavil:

Multikulti ne more biti vzrok za rasizem.

ja in ne. če pa ni multikultija pa tudi o rasizmu ne moremo govoriti. morda tole spominja na kuro in jajce...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

gruntfürmich je izjavil:

morda tole spominja na kuro in jajce...

Napadi na tuja plemena in posledični genocid so... kura ali jajce?

Folk je rasističen tudi če multikulti-ja niti od daleč niso povohal.

Folk je homofoben tudi če nobenga homoseksualca ne poznajo.

itd...

P.S.

gruntfürmich je izjavil:

če pa ni multikultija pa tudi o rasizmu ne moremo govoriti.

Malenkost nazaj se pepca zgraža da ni cerkve v savdski arabiji. Nimajo dol multikultija, o tem se verjetno strinjamo, drugačnosti (verske, v tem primeru) pa vseeno ne sprejemajo najbolje. Ergo, sovražnost obstaja tudi če drugačnosti ni.

V bistvu je to definicija vseh fobij (sem spada tudi rasizem): irracionalni strah pred nečim.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Karaya 52 ::

Grumf je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Grem en dan v lift in notri so 3 mulčki. Eden se je očitno na novo priselil in drugi ga ravno sprašuje, a je musliman ali pravoslavec ali kaj? Mali ni imel pojma in odkrito pove, da ne ve. Pa pravi tretji, saj ni važno, zdaj je Fužinc.;)


Revez je zmeden, to bodo se problemi. To sem ze pred leti opazil na otrocih iz mesanih parov. Je pa tocno to rezultat multikultija.

Ne, ni zmeden in ne bo problemov. Starši ga niso vzgajali v duhu ver svojih staršev, verjetno sta oba ateista in se jima to niti ni zdelo pomembno, mali je verjetno prvič slišal za to in se mu čez en teden prav hebalo za to.


Naaah, zadeva ima sirsi kontekst. Postmoderna druzba, mnostvo resnic in relativizacija vsega. Vse postaja "druzbeni konstrukt"... razlika med spoli, med rasami, med verami, med civilizacijami etc. Kvalitativne primerjave so tabu podrocja. Decko je pa dal precej zmeden odgovor, ne BMK varianto.

jype ::

Karaya 52> Vse postaja "druzbeni konstrukt"

Vse že od pamtiveka je točno to - družbeni konstrukt. Če misliš drugače, misliš narobe.

Karaya 52 ::

Postmodernisticna jajca. Nek sociolog je pred leti ob odkritju, da je nek faraon umrl za tuberkolozo, izjavil, da to ni mogoce, ker je tuberkoloza druzbeni konstrukt 18. ali 19. stoletja. Teh bluzacev se s palico ne dotaknem. Ne samo, da se v prakticno vsem motijo, se globoko nazadnjasko neznanstveni so.

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

gruntfürmich je izjavil:

nurmaln je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ja, muslimane je potrebno izgnati od koder so prišli.

Absolutno. Pa kristjane tud, pa budiste tud, žide, druide, sikhe in hinduiste takisto.

a kristjane smo tudi uvozili? poznaš ti sploh zgodovino?


Ne, kristjani in njihovi predniki so bili prvo in avtohtono ljudstvo v slovenskem prostoru od kar je Noetova barka po vesoljnem potopu pristala na blejskem otoku.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

lovephilips ::

Pravi Islam je najbolj cista postena vera,kdor je Kuran enkrat prebral se je zacel drugace obnasat razmisljat.
Zahod in elite pokvarjenih pedofilov,korumpirancev,kriminalcev kateri zastopajo krscanstvo so naredili del Islama za sebe iz osebnih razlogov pa tudi da ga iskoriscajo okradejo in za vojne baze.

Pithlit ::

lovephilips je izjavil:

Pravi Islam je najbolj cista postena vera

Ne, ni. Glih taka je kot vse ostale.
Life is as complicated as we make it...

Eureka ::

jaz, recimo, sem izredno nezaupljiva do obritih glav


LOL wierd, ampak ne osamljen primer. Jaz sem v srednji poleti rad nosil "frizuro" na nulo, pa mi nova sošolka tam po pol leta reče (ko sem že imel grivo), da ko me je spoznala je mislila da sem naci :D Mislim, zdaj me bojo že po frizuri obsojali ;(( Kaj pa pleškoti, ki jih ni sram pleše in se namesto zakrivanja&prekrivanja raje lepo obrijejo so tudi deležni tvojega nezaupanja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

Okapi ::

Glih taka je kot vse ostale.
Glih taka v smislu, da ima svoje pluse in minuse (v primerjavi z drugimi verami).

O.

Pithlit ::

Eureka je izjavil:

Mislim, zdaj me bojo že po frizuri obsojali

Ni blo tko mišljeno...
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Kaj pa pleškoti, ki jih ni sram pleše in se namesto zakrivanja&prekrivanja raje lepo obrijejo so tudi deležni tvojega nezaupanja ?
Samo če imajo obute bulerje ali nosijo jakno Thor Steinar.;)

O.

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Glih taka v smislu, da ima svoje pluse in minuse (v primerjavi z drugimi verami).

Pa da vse bazirajo na pravljicah.
Life is as complicated as we make it...

Eureka ::

Pithlit je izjavil:

Okapi je izjavil:

Glih taka v smislu, da ima svoje pluse in minuse (v primerjavi z drugimi verami).

Pa da vse bazirajo na pravljicah.

+ strašenju vernikov

Tega sem bil tudi sam deležen kot otrok pri verouku, ki sem ga bil prisiljen obiskovati.

lovephilips ::

Pred drugo svetovno vojno je Hitler imel v nacrtih da vse Zide unici ostale nearijske rase
danes ti isti zidi svetom vladajo,clovek dobi resne pomisleke ce bi se najdo se eden Hitler v moderni
dobi pa zacel muslimane istrebljevat bi se sigurno zgodovina ponovila samo vprid Muslimanov.
Gledamo sporocila vsako uro kaj se dogaja da smo prica sami sebi prepusceni sistem se vec ne briga za nas
sovrazimo lastno drzavo kar je res sramno in zalosno,oropani smo vse so nam vzeli ostalo nam je se malo mozganov katere nam bodo resetirali in spodbujali se vecjemu sovrastvu in nestrpnosti do drugih.

Pithlit ::

OK... I don't get it...
Life is as complicated as we make it...

gruntfürmich ::

Pithlit je izjavil:


Napadi na tuja plemena in posledični genocid so... kura ali jajce?
Folk je rasističen tudi če multikulti-ja niti od daleč niso povohal.
Folk je homofoben tudi če nobenga homoseksualca ne poznajo.
itd...

P.S.

gruntfürmich je izjavil:

če pa ni multikultija pa tudi o rasizmu ne moremo govoriti.

Malenkost nazaj se pepca zgraža da ni cerkve v savdski arabiji. Nimajo dol multikultija, o tem se verjetno strinjamo, drugačnosti (verske, v tem primeru) pa vseeno ne sprejemajo najbolje. Ergo, sovražnost obstaja tudi če drugačnosti ni.

V bistvu je to definicija vseh fobij (sem spada tudi rasizem): irracionalni strah pred nečim.

malo zelo bluziš ti. neka plemena, genocidi... vse to so jajca. glavna in edina ideja okoli katere lahko gradimo naprej je neka skupnost v katero utaknemo eno drugo. če je ne utaknemo ne moremo govoriti o strpnosti in nestrpnosti. ker to je potem N/A. šele ko utaknemo noter drugo kulturo se začnejo zadeve razvijat naprej. in takrat lahko sprožimo debato jajce/kura...

iracionalni strah praviš... ravno zaradi tega smo preživeli miljone let, da nas niso ne druga plemena ne druge živali izbrisale iz obličja. samo temu se lahko zahvalimo da smo kar smo.
in potem se eni zgražajo da je iracionalen...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

arnecan1 ::

lovephilips je izjavil:

Pravi Islam je najbolj cista postena vera,kdor je Kuran enkrat prebral se je zacel drugace obnasat razmisljat.
Zahod in elite pokvarjenih pedofilov,korumpirancev,kriminalcev kateri zastopajo krscanstvo so naredili del Islama za sebe iz osebnih razlogov pa tudi da ga iskoriscajo okradejo in za vojne baze.

Ja, seveda. Muslimani imajo spore z hindujci, budisti, ateisti, vsemi ločinami kristjanov, ločinami muslimanov, pogani v Afriki, šiiti in suniti med seboj, torej praktično celim svetom.

Poglej Mindanao na Filipinih, južna Tajska, Ujguri na Kitajskem, Burma, Indija, izgon Židov po 2. svetovni vojni iz arabskih dežel, preganjanje in množični poboji Asircev v Iraku, maroniti v Libanonu, kopti v Egiptu, problemi v Avstraliji, Angliji, Franciji, sedaj na Švedskem, Balkan, Sudan, Nigerija, sektaški masakri in obračunavanja med suniti in šiiti po celem svetu, nenehno pozivanje k vojnam, džihadu, oblačenje 5 letnih otrok v uniforme in dajanje pušk v roke......

Pravzaprav nima smisla več naštevati, saj bi za to porabil preveč časa. Vsaka vera, vsaka kultura, vsak narod ima svoje probleme, svoje grehe, za katere mora odgovarjati in jih popraviti, ampak nobena niti približno trenutno tako velikih kot muslimanska. Vsepovsod, kjer se namnožijo v dovolj velikem procentu, pride do naslja, izseljevanja, padca standarda življenja, skratka kaos. Vsi razen ultraliberalcev in ekstremnih levičarjev se jih bojijo in hočejo omejiti njihovo število, saj življenje z njimi ni možno, v kolikor se jim ne podrediš v celoto, to pa pomeni popolna asimilacija v muslimansko kulturo v prihodnosti.

Ironično pa je to, da so kristijani kot ljudje knjige manj ogroženi kot ateisti. Le-ti so pri muslimanih na prvem mestu za odstrel, pa jih nekateri med njimi (ne vsi seveda) najbolj branijo in upajo na nekakšno mirno sožitje. To me spominja na nekatere, ki so mislili, da bodo tudi s popuščanjem Hitlerju dolgoročno dosegli nkakšno mirno sobivanje. Konec zgodbe seveda vsi doboro poznamo.

P.S.: Pa mi je žal, da sem tudi jaz v debato vpletel Hitlerja, saj preveliko sklicevanje nanj v zadnjem času otopi razpravo, ampak osebno vidim velike vzporednice med nacizmom in današnji islamom (ne v smislu ideologije, ampak uveljavanju le-te).

arnecan1 ::

lovephilips je izjavil:

Pred drugo svetovno vojno je Hitler imel v nacrtih da vse Zide unici ostale nearijske rase
danes ti isti zidi svetom vladajo,clovek dobi resne pomisleke ce bi se najdo se eden Hitler v moderni
dobi pa zacel muslimane istrebljevat bi se sigurno zgodovina ponovila samo vprid Muslimanov.
Gledamo sporocila vsako uro kaj se dogaja da smo prica sami sebi prepusceni sistem se vec ne briga za nas
sovrazimo lastno drzavo kar je res sramno in zalosno,oropani smo vse so nam vzeli ostalo nam je se malo mozganov katere nam bodo resetirali in spodbujali se vecjemu sovrastvu in nestrpnosti do drugih.

??????

Pithlit ::

gruntfürmich je izjavil:

malo zelo bluziš ti. neka plemena, genocidi... vse to so jajca. glavna in edina ideja okoli katere lahko gradimo naprej je neka skupnost v katero utaknemo eno drugo.

Aha. Razumem. Napad in izbris neke kulture iz strahu pred le-to ni rasizem...

gruntfürmich je izjavil:

iracionalni strah praviš... ravno zaradi tega smo preživeli miljone let, da nas niso ne druga plemena ne druge živali izbrisale iz obličja.

Preživeli smo izključno zaradi povsem racionalnih strahov.

Iz irracionalnih strahov smo pa par vrst iztrebili... pa plemen, seveda.

gruntfürmich je izjavil:

in potem se eni zgražajo da je iracionalen...

Normalno. Saj menda veš kaj pomeni irracionalen?
Life is as complicated as we make it...

Half-Saint ::

Pithlit je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

malo zelo bluziš ti. neka plemena, genocidi... vse to so jajca. glavna in edina ideja okoli katere lahko gradimo naprej je neka skupnost v katero utaknemo eno drugo.

Aha. Razumem. Napad in izbris neke kulture iz strahu pred le-to ni rasizem...


Ne, ni.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

gruntfürmich ::

Pithlit je izjavil:

Aha. Razumem. Napad in izbris neke kulture iz strahu pred le-to ni rasizem...

ne, opažam da nič ne razumeš. kar nekaj okoli bluziš z nekimi brezveznimi primeri, ovinkariš namesto da držiš čisto rdečo nit... čemu to služi?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Grumf ::

gruntfürmich je izjavil:

sj v resnici nobeden ni rasist po defoltu.
to je samo obrambna reakcija na blodnje levičarskih idiotov, ki delujejo /.../


Ti ga pa pihneš, sploh ne vem kje bi začel. Rasizem izvira iz strahu pred neznanim in je psihološko tipičen za konzervativno usmerjene osebke, razen tega ga tipično podpihujejo lokane verske organizacije, ker se bojijo konkurence. Sicer pa tvoja fascinacija z "levičarji" že dokaj jasno kaze, da spadaš v to skupino.

Naprej, ravno zadnjič sem govoril s klenim dolejncem iz okolice Ribnice o Romskem problemu, dejansko je potarnal, kako so lahko ljudje tako zabiti in so getoizirali Rome v prejsnjih generacijah, zdaj pa jamrajo čez njih. Saj poznaš tisto "Kdor seje veter žanje vihar", ne? No in enake neumnosti zagovarjaš sam, sicer pa že tvoj nick nakazuje fascinacijo nad nemčijo, poskusi se iti vdinjat tja, zavedati se moraš da ima vsak narod svoje "južnjake", tako nemci kot avstrijci :D

Žal nimam več časa, bom pa chop suey naredil iz tvojih pogledov ob prvi naslednji priliki, šele začel sem...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

sj v resnici nobeden ni rasist po defoltu.
to je samo obrambna reakcija na blodnje levičarskih idiotov, ki delujejo /.../


Ti ga pa pihneš, sploh ne vem kje bi začel. Rasizem izvira iz strahu pred neznanim in je psihološko tipičen za konzervativno usmerjene osebke, razen tega ga tipično podpihujejo lokane verske organizacije, ker se bojijo konkurence. Sicer me tvoja fascinacija z "levičarji" že dokaj jasno kaze, da spadaš v to skupino.

Naprej, ravno zadnjič sem govoril s klenim dolejncem iz okolice Ribnice o Romskem problemu, dejansko je potarnal, kako so lahko ljudje tako zabiti in so getoizirali Rome v prejsnjih generacijah, zdaj pa jamrajo čez njih. Saj poznaš tisto "Kdor seje veter žanje vihar", ne? No in enake neumnosti zagovarjaš sam, sicer pa že tvoj nick nakazuje fascinacijo nad nemčijo, poskusi se iti vdinjat tja, zavedati se moraš da ima vsak narod svoje "južnjake", tako nemci kot avstrijci :D

Žal nimam več časa, bom pa chop sui naredil iz tvojih pogledov ob prvi naslednji priliki, šele začel sem...

Včasih dve kulturi ne gresta skupaj, ker sta preveč različni.

Tudi če sta dve osebe preveč različni, potem pride do ločitve. Če ne, pa pride do prepirov, pretepov, mogoče celo umora. Ne držiš dveh različnih oseb skupaj.

Ne držiš dveh različnih kultur skupaj, če pa že, pa si moralno soodgovoren za vso trpljenje, ki bo iz tega prišlo.

Grumf ::

arnecan1 je izjavil:


Včasih dve kulturi ne gresta skupaj, ker sta preveč različni.

Tudi če sta dve osebe preveč različni, potem pride do ločitve. Če ne, pa pride do prepirov, pretepov, mogoče celo umora. Ne držiš dveh različnih oseb skupaj.

Ne držiš dveh različnih kultur skupaj, če pa že, pa si moralno soodgovoren za vso trpljenje, ki bo iz tega prišlo.

Ne, težava je čisto drugje, ko najdeš enega gruntfürmich iz ene kulture in potem še enega gruntfürmich iz druge kulture in ju daš skupaj. Takrat pa res nastanejo problemi. Če bi getoizirali takšne osebke, potem ne bi bilo nobenih problemov ne z "lokalci" ne z "prišleki".

Dejansko vsi vidijo samo vrh ledene gore, bučmane na eni in drugi strani, ki se, recimo temu nežno, "nedostojno obnašajo" do soljudi in potem povzamejo to na obnašanje vseh "njim podobnih". Zato mi gredo tudi taki pacienti tako zelo na živce, nočem da me kdorkoli gleda kot na "gruntfürmichu" podobnega, bi me bilo sram.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Včasih dve kulturi ne gresta skupaj, ker sta preveč različni.

Tudi če sta dve osebe preveč različni, potem pride do ločitve. Če ne, pa pride do prepirov, pretepov, mogoče celo umora. Ne držiš dveh različnih oseb skupaj.

Ne držiš dveh različnih kultur skupaj, če pa že, pa si moralno soodgovoren za vso trpljenje, ki bo iz tega prišlo.

Ne, težava je čisto drugje, ko najdeš enega gruntfürmich iz ene kulture in potem še enega gruntfürmich iz druge kulture. Takrat pa res nastanejo problemi. Če bi getoizirali takšne osebke, potem ne bi bilo nobenih problemov ne z "lokalci" ne z "prišleki".

Nisi me razumel, oz. prećital mojega prejšnjega posta. Ni problem v posameznikih. Ko muslimani prekoračijo kritično točko števila prebivalstva, pride do problemov. In tu ni važno ali je to hindujska, krščanska ali pa ateistična družba.

Predlagam, da getoiziramo nas, ki zagovarjamo stališče, da sobivanje z islamom na dolgi rok ni možno in tiste, ki zagovarjate "sanjsko življenje z njimi". Me zanima, kako bi izgledalo čez 20, 50 ali 100 let pri vas in kako pri nas.:)

P.S.: Pri tem pa ne mislim, da bi morali deportirati kar vse muslimane iz Evrope povprek. Vsekakor pa tiste, ki z verbalnim ali bilo kakšnim drugim nasiljem, oz. dejanji ogrožajo naš način življenja. So ga naši dedi in babice predrago in prekrvavo plačali v zadnjih 150 letih, da bi sedaj uvajali šeriat in kalifat za neprilagodljive manjšine in bi naši zanamci trpeli v verskih in kulturnih vojnah, za katere smo mislili, da smo jih pustili za nami.

Grumf ::

arnecan1 je izjavil:

Predlagam, da getoiziramo nas, ki zagovarjamo stališče, da sobivanje z islamom na dolgi rok ni možno in tiste, ki zagovarjate "sanjsko življenje z njimi". Me zanima, kako bi izgledalo čez 20, 50 ali 100 let pri vas in kako pri nas.:)


Kontra predlog: dajmo skupaj vse muslimanske ateiste in vse lokalne ateiste, potem pa dajmo skupaj verne muslimane in verne lokalce. Koliko časa daš drugi skupnosti? Teden preden bo tekla kri? Prva skupnost mislim da ne bi imela težav.

arnecan1 je izjavil:

uvajali šeriat in kalifat za neprilagodljive manjšine


Daj preberi si ustavo. Kot v sloveniji ni možno uvesti terorja katoliške vere (čeprav se RKC trudi na vse pretege), tako to ni možno za muslimane ali pa hare krišne.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()
««
14 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998147989 (133652) BigWhale

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47185410 (75877) Gandalfar
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22936208 (31609) guest #44
»

Pakistan blokiral Facebook, Youtube, Wikipedijo in Flickr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7627048 (25186) ahac

Več podobnih tem