» »

Islam v Evropi

Islam v Evropi

««
18 / 26
»»

Ramon dekers ::

Ravno na temo diskriminacije se je šlo, če ima RKC lahko cerkve, ima lahko islamska skupnost džamije, minarete in vse kar zraven spada. Če vas moti džamija, potem bodite nediskriminatorni in se zavzemajte še za rušenje cerkev. S tem, da islam vsaj nosi denar v državo za izgradnjo džamije, RKC pa ga jemlje iz državnega proračuna in posredno krade iz mojega žepa.


Pa zakaj je to potrebno? To mišljenje je enako butasto kot da bi hotel imeti v Savdski Arabiji toliko cerkva kot je đamij, ali pa da imamo vsi ljudje na svetu enako denarja, enako število žensk. Če neka kultura ne spada v določeno območje pač ne spada.

Mimogrede kaj kadiš, jaz bi tudi?

Hayabusa ::

harmony je izjavil:

Mipe je izjavil:

Vere nimajo prostora v moderni družbi pa pika. Lahko so hobiji, dokler drugim ne kratijo pravic.

Kakšne pravice ti krati musliman v Sloveniji?

Eden ne, vendar ko se jih nabere malo več, npr 8%, radi zahtevajo svoje zakone.

UK
http://www.cbn.com/cbnnews/world/2012/N...

http://frontpagemag.com/2013/dgreenfiel...
1/3 of young UK Muslims believe a Muslim who converts to another religion should be executed.

http://www.bbc.co.uk/news/uk-16522447


Švedska:
http://islamineurope.blogspot.com/2007/...
Khalfi thinks that imams in Sweden should have a right to decide if a divorce is authorized according to Islam, side by side with Swedish laws. At the same time, the president of Sweden's Muslim association, Mahmoud Aldebe, wants to facilitate Swedish Muslims "living according to Swedish and Islamic law". He thinks moreover that the religious courts in Muslim countries "in priciple are like courts in Western countries" and denies that they systematically discriminate against women.

arnecan1 ::

Grumf je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

A nisi ti prej nekaj govoril da bi porušil vse džamije in cerkve?

Ravno na temo diskriminacije se je šlo, če ima RKC lahko cerkve, ima lahko islamska skupnost džamije, minarete in vse kar zraven spada. Če vas moti džamija, potem bodite nediskriminatorni in se zavzemajte še za rušenje cerkev.

Samo malo, meni očitaš versko in rasno diskrimancijo, tvoje besede o rušenju džamij in cerkev pa nonšalantno odpraviš z levo roko. Ne moraš za mene postavljati visoka merila, sam pa jih zaobiti. Ali mogoče ti ustvarjaš pravila na tem svetu?

Sicer pa sem jaz versko diskriminacijo priznal, samo da je pozitivna. Rešiti se versko fanatičnih oseb, ki pomenijo nevarnost nam in našim zanamcem. Tudi v ZDA imajo pozitivno rasno diskriminacijo. Pa imajo črnega predsednika, še nedolgo nazaj pa so sedeli v busih ločeno. Tudi mi in velik del muslimanov v Evropi živimo ločeno, drug mimo drugega. Daj, razrešimo to, čez 20 let bo še slabše.

Ramon dekers ::

Invictus je izjavil:

Edina rešitev da se ljudje ne pustijo manipulirati religiji, je da dvigneš standard in izobraziš ljudi.

Zato pa pravijo religiji opij za ljudstvo. Pa čeprav je to budizem. Tisti na oblasti to vedno izkoriščajo.


Poglej kako se matramo z romi v Sloveniji, še malo pa bo njihovo izobraževanje v njihovem jeziku, napredek je viden.

jype ::

Ramon dekers> Če neka kultura ne spada v določeno območje pač ne spada.

Ja, ni problema, se jih natrpa v Barbaro in zasuje.

Ramon dekers> Poglej kako se matramo z romi v Sloveniji, še malo pa bo njihovo izobraževanje v njihovem jeziku, napredek je viden.

Tolk se matramo, kot so se matrali s sužnji pred Lincolnom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ramon dekers ::


Ja, ni problema, se jih natrpa v Barbaro in zasuje.


Saj zgodovina se ponavlja, torej greste tja sedaj levaki oziroma bo sedaj vaš čas.


Tolk se matramo, kot so se matrali s sužnji pred Lincolnom.


Ne žali sužnje s takšnimi primerjavami.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Tudi mi in velik del muslimanov v Evropi živimo ločeno, drug mimo drugega. Daj, razrešimo to, čez 20 let bo še slabše.

Evrope se obnaša kot se Slo do ciganov, glavo v pesek in ponavlja mantro "vse je v redu".
Ne ni: http://www.radiokrka.com/iskanje_clanko...



http://www.welt.de/politik/deutschland/...

Ramon dekers ::


Evrope se obnaša kot se Slo do ciganov, glavo v pesek in ponavlja mantro "vse je v redu".
Ne ni: http://www.radiokrka.com/iskanje_clanko...


Btw. a ni ravno angelca rekla da bodo uvedli v šolo turščino, češ sa se bosta tako Turčija in Nemčija bolje gospodarsko povezovali?

jype ::

Seveda, ker je to tudi v njenem interesu. Angelca ni neumna, samo delat se mora, da je, da jo kristjani lahko volijo.

Ramon dekers> Saj zgodovina se ponavlja, torej greste tja sedaj levaki oziroma bo sedaj vaš čas.

Kar pridi po nas, bomo hitro videli, kje kdo stoji.

Ramon dekers ::

Seveda, ker je to tudi v njenem interesu. Angelca ni neumna, samo delat se mora, da je, da jo kristjani lahko volijo.


A si to govoril tudi takrat ko je podprla JJ. Opa spet se tvoje izjave obračajo kamor veter piha. Ampak to je pri tebi klasika.

Kar pridi po nas, bomo hitro videli, kje kdo stoji.


Mah Jurček, zate je škoda koraka, sicer pa smo spet na nivoju kjer ti ne boš dobil naziva, tema pa se bo zaprla. Klasika.

arnecan1 ::

Hayabusa je izjavil:

harmony je izjavil:

Mipe je izjavil:

Vere nimajo prostora v moderni družbi pa pika. Lahko so hobiji, dokler drugim ne kratijo pravic.

Kakšne pravice ti krati musliman v Sloveniji?

Eden ne, vendar ko se jih nabere malo več, npr 8%, radi zahtevajo svoje zakone.

UK
http://www.cbn.com/cbnnews/world/2012/N...

http://frontpagemag.com/2013/dgreenfiel...
1/3 of young UK Muslims believe a Muslim who converts to another religion should be executed.

http://www.bbc.co.uk/news/uk-16522447


Švedska:
http://islamineurope.blogspot.com/2007/...
Khalfi thinks that imams in Sweden should have a right to decide if a divorce is authorized according to Islam, side by side with Swedish laws. At the same time, the president of Sweden's Muslim association, Mahmoud Aldebe, wants to facilitate Swedish Muslims "living according to Swedish and Islamic law". He thinks moreover that the religious courts in Muslim countries "in priciple are like courts in Western countries" and denies that they systematically discriminate against women.

Hvala za linke. Saj te stvari so mi sicer znane, samo ne da se mi iskati linkov. Ampak za nekatere tudi to ni dovolj, da se takšne stvari dogajajo pred našim pragom, v Evropi. Saj, dokler se je to dogajalo v Indiji ali Nigeriji se jaz tudi nisem sekiral, ampak sedaj pa so se mi vžgali alarmi. Pravzaprav že kar nekaj let nazaj.

Nekateri se ne bodo zdramili niti, ko bo ansambel na Titaniku zaigral poslednjo skladbo.

enadvatri ::

Ramon dekers je izjavil:

Harmony in ostali bo treba malo okoli sveta. Kakšna Nemčija ne bi škodila. Tak preprost izlet, lahko tudi s kolesom, da si razjasnite dejstva in nehate flancati samo na slo - techu. Sem dal že link, pa ga bom dal še enkrat:



Harmony bi ti dal otroka v šolo, kjer je večinska populacija muslimanska? Aja mogoče sem izpustil neznanko, da to ne gre za gimnazijo pač pa neko teksas varianto šolo. Pa koga slepite? Same sebe? Jure pa tako ali tako kot iti od službe in nazaj s kolesom in nato poročati na slo - tech kaj je videl ne zna.

Kako so lahko muslimani vse do prihoda krščanskih fanatikov iz Francije mirno sobivali s kristjani in judi?


Daj malo si preberi, evo v slovenščini:

Pipin Mali @ Wikipedia



Situacija je podbna številnim šolam pri nas, pa čeprav je znatno manj muslimanov (le nekaj odstotkov). V tem primeru niso popolnoma ničesar krive korenine in veroizpoved teh otrok oz. njihovih staršev, pač pa je kriva šola oz. država. Ker ne zna narediti reda.

Pa še en video o muslimanih ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

Ramon dekers ::

Hvala za linke. Saj te stvari so mi sicer znane, samo ne da se mi iskati linkov. Ampak za nekatere tudi to ni dovolj, da se takšne stvari dogajajo pred našim pragom, v Evropi. Saj, dokler se je to dogajalo v Indiji ali Nigeriji se jaz tudi nisem sekiral, ampak sedaj pa so se mi vžgali alarmi. Pravzaprav že kar nekaj let nazaj.


Bomo dali pa smrtne kazni za posiljevalce. Aja smo v Sloveniji, tu še kriminalcev ne najdejo ne pa, če se skrivajo zraven policijske postaje. Raje se naredijo, da ne vidijo nič, ker drugače je potreben zapisnik.


Situacija je podbna številnim šolam pri nas, pa čeprav je znatno manj muslimanov (le nekaj odstotkov). V tem primeru niso popolnoma ničesar krive korenine in veroizpoved teh otrok oz. njihovih staršev, pač pa je kriva šola oz. država. Ker ne zna narediti reda.


Mogoče, kar pa ne odstrani dejstva, da večje število muslimanov še bolj razdvaja ljudstvo in vodi do konfliktov. Sožitje in sobivanje ni možno. Upam samo, da je v Zloveniji čim manj ljudi s takšnimi mišljenjem kot je naš forumaš Jure. Ker potem se nam ne piše dobro in gremo nazaj v srednji vek.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Ramon dekers je izjavil:

Mogoče, kar pa ne odstrani dejstva, da večje število muslimanov še bolj razdvaja ljudstvo in vodi do konfliktov.

Ja, na tolerantne in netolerantne.

Ko muslimanov ni je seveda vse v redu (ko so pizdarije, recimo po šolah, če smo že na tem)... ko se muslimane nekje zavoha so pa avtomatično oni krivi, ane?
Life is as complicated as we make it...

Ramon dekers ::

Ja, na tolerantne in netolerantne.

Ko muslimanov ni je seveda vse v redu (ko so pizdarije, recimo po šolah, če smo že na tem)... ko se muslimane nekje zavoha so pa avtomatično oni krivi, ane?


Ne, šolski sistem je že sam po sebi fucked up, saj se sankcij nihče ne drži, tudi če, jim učitljica da podpis in jih bo mogoče fant dobil doma od očeta kmeta po riti. Pa dodaš temu razredu še rome in muslimane pa dobiš ven anarhijo. Oziroma še težje rešljivo situacijo, kjer jih bo pa zagotovo dobila učiteljica po riti od očeta roma ali Muhmeda.

Še enkrat, gre za enkrat princip mišljenja, če imamo probleme ustvarimo nove. Če imamo cerkve, naredimo še đamije, kljub temu, da nas prve motijo. Jaki ste v ateisti, liberalci ali kakorkoli se že imenujet.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Pithlit je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

Mogoče, kar pa ne odstrani dejstva, da večje število muslimanov še bolj razdvaja ljudstvo in vodi do konfliktov.

Ja, na tolerantne in netolerantne.

Ko muslimanov ni je seveda vse v redu (ko so pizdarije, recimo po šolah, če smo že na tem)... ko se muslimane nekje zavoha so pa avtomatično oni krivi, ane?

Eh, dobro veš, da je to ponostavljanje, otroško vlečenje zaključkov. Samo od islama namesto pizdarij lahko pričakuješ še večje pizdarije, če se jim ne ukloniš pa reke krvi. Do nevernikov ni milosti. Dokler ne bo cel svet islamski.

Samo niso se še zmenili ali sunitski ali šiitski. Nuč hudega, bo še ena runda potem.

Pithlit ::

Mimogrede... jaz se še kar fajn spomnim une teme o Breiviku. Pa se tudi spomnim kar nekaj sodelujočih ki so takoj s prsti kazali na muslimane in vpili kolk so žleht k pobijajo nedolžne mulce.

Pol ko je postalo jasno da muslimani nimajo prstov vmes pa je storilec hitro postal, hja, nekje med normalnim človekom in herojem (ker je šel pobijat 'hudobne levake').

Zadnja dva posta pa nakazujeta točno to.
Life is as complicated as we make it...

arnecan1 ::

Pithlit je izjavil:

Mimogrede... jaz se še kar fajn spomnim une teme o Breiviku. Pa se tudi spomnim kar nekaj sodelujočih ki so takoj s prsti kazali na muslimane in vpili kolk so žleht k pobijajo nedolžne mulce.

Pol ko je postalo jasno da muslimani nimajo prstov vmes pa je storilec hitro postal, hja, nekje med normalnim človekom in herojem (ker je šel pobijat 'hudobne levake').

Zadnja dva posta pa nakazujeta točno to.

Nekje med normalnim človekom in norcem. To je bilo delo enega samega človeka, ne organizacije, strankarske partije lai verske organizacije. Mi pa govorimo o islamu.

Pa na koncu koncev mu skoraj nihče ni ploskal. Ko pa kakšen musliman kaj zagreši, pa mu priljubljenost v anketah poskoči bolj kot Pahorju letos pred predsedniškimi volitvami.

Hja, včasih res ne gre zaupati statistiki. Če bi gledal samo statistiko in moral staviti denar, bi verjetno večina stavila na islam. Včasih pač te statistika zafrkne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

enadvatri ::

Iran v sedemdesetih!

Ramon dekers ::

Zadnja dva posta pa nakazujeta točno to.


Na kaj? Da z vašimi liberalnimi problemi dobivamo še več problemov? Kaj pa zažiganje avtomobilov na Švedskem? Danes avtomobili jutri državljanska vojna? Eh ni problema, samo da tega ni zraven tebe, ane. No alI pa je kriva revščina, pomankanje izobrazbe in to kar na Švedskem. My, my, še skandinavija ni več to kar je bila.

Sicer pa kdo je Breivik norec ali revolucionar, osvoboditelj?

Mogoče bi bilo fino, da se malo sprehodiš med muslimanskimi brati, da zadevo vidiš od blizu. Pa ne mi z izjavami poznam soseda, ki je iz Bosne. Že sprehod po Albaniji je dovolj, mogoče Kosovu.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

enadvatri je izjavil:

Iran v sedemdesetih!


In kaj si s tem dokazal? Islamic Golden Agea pač ne bo. Čakaj še malo, Turčija je naslednja, ki bo šla po poti Irana. Na poti stoji še samo vojska, ampak večno ne vzdržala pritiska.

In naslednja je Evropa. In potem bodo Kitajci in Američani kazali posnetke, kakšni smo mi hodili po Evropi, kakšni pa hodijo sedaj naši pravnuki.:8)

vostok_1 ::

Preden se greste nekih zgodovinski lekcij, se malo bolj pozanimajte o golden islamic age. Golden je bil predvsem zaradi pomanjkanja islama, lahko bi rekli, da so imeli bolj hedonistično obdobje tarkat. Že takrat so bili določeni, ki so nasprotovali temu razcvetu, sam v času izjemne trgovske aktivnosti so bili pač preslišani. Zato pa so tudi prvi križarji imeli tolk uspeha, ker so ujeli muslimane with their pants down.
Veliko, veliko znanja pa so seveda muslimani pridobili od grkov.

Library of Alexandria @ Wikipedia (proti koncu)
je recimo bil pravi Islam. Islamic golden age je bil čas miru pred trdo roko islama.

Secularism FTW. Islam je izjemno politična religija.

Pithlit ::

Ramon dekers je izjavil:

Na kaj?

Na to da kadar kleni slovenci delajo pizdarije je vse normalno... je kriva šola, učitelji, država, you name it.

Ko se pa muslimanu sfuzla so pa kar kolektivno krivi in jih je treba najmanj izgnat... nekateri bi jih pa najraje kar s parimi jedrskimi zasuli.
Life is as complicated as we make it...

Berserker ::

Grumf je izjavil:

Berserker je izjavil:

Muslimani bodo rabili vsaj še 500 let, da pridejo na isto stopnjo mentalitete.

In cerkev bi rabila 4 leta, da pride na muslimansko stopnjo mentalitete, nas učijo primeri iz druge svetovne vojne. Organizirane religije so si vse enake, proti njim se je treba "boriti", ne pa proti ljudem, ki zaradi ekonomske brezizhodnosti iščejo življene drugje. Predvsem pa razni rasistični prenapeteži, ne pozabite, da je Slovenija v precejšnjem dreku, iz katerega gleda samo še toliko nosu, da lahko diha. Prav realna možnost obstaja, da boste tudi sami postali kakšni "čefurji" v UK, DE, ... kjer se bodo enake vrste prenapeteži pogovarjali o VAS!



Vojne zločine ene države ne moreš pripisat celotni cerkvi in veri.

Ti ljudje naj iščejo svojo življenje doma na rudni grudi. Ni bolj sramotnega ko folk beži iz rodne dežele ker se ne more prilagodit in potrpet. Tudi južni korejci niso bežali v tujino v 50. letih. Pa so kljub razbiti državi danes ekonomsko uspešni in razviti. Enako se je tudi evropa gospodarsko pobrali in tudi mi. Za svoj standart so evropejci tudi delali. Muslimani naj to ponovijo, kot so v 9. stoletju, ne pa da iščejo socialo v evropi.

Sicer pa ne gre vse zgolj zaradi vere, ampak tudi kulture. Kdo pri zdravi pameti bi menjal današnji način življenja ki stoji na civilizaciji z barbarskim manj razvitim. Arabske šege ? Pisava, glasba, mentaliteta ? Zresni se no.

Invictus ::

Harem je kar zanimiva zadeva ...

Mogoče islam ni tako slab ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vostok_1 ::

Invictus je izjavil:

Harem je kar zanimiva zadeva ...

Mogoče islam ni tako slab ;).


Misogynist ;)

Mipe ::

Seveda feministk Islam ne moti tako zelo kot moški.

Ramon dekers ::

Na to da kadar kleni slovenci delajo pizdarije je vse normalno... je kriva šola, učitelji, država, you name it.

Ko se pa muslimanu sfuzla so pa kar kolektivno krivi in jih je treba najmanj izgnat... nekateri bi jih pa najraje kar s parimi jedrskimi zasuli.


No ja, sem prilagodljiv, jaz se lahko spreobrnem pa še več žensk imaš lahko. Glede na določene neumnosti, ki ste jih sposobne izdahniti pa verjamem, da je včasih že z eno križ.

Mipe je izjavil:

Seveda feministk Islam ne moti tako zelo kot moški.



Mogoče niti ne bi bilo slabo za take kot so Pithlit, da se jim moškega izbere že ob rojstvu. Potem bi bila lahko vesela, če je ne bi našli ko bi pobegnila in bi se lahko s čolnom (če se ne bi prej potopil) priguncala do Lampeduze.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: enadvatri ()

Berserker ::

vostok_1 je izjavil:

Preden se greste nekih zgodovinski lekcij, se malo bolj pozanimajte o golden islamic age. Golden je bil predvsem zaradi pomanjkanja islama, lahko bi rekli, da so imeli bolj hedonistično obdobje tarkat. Že takrat so bili določeni, ki so nasprotovali temu razcvetu, sam v času izjemne trgovske aktivnosti so bili pač preslišani. Zato pa so tudi prvi križarji imeli tolk uspeha, ker so ujeli muslimane with their pants down.
Veliko, veliko znanja pa so seveda muslimani pridobili od grkov.

Library of Alexandria @ Wikipedia (proti koncu)
je recimo bil pravi Islam. Islamic golden age je bil čas miru pred trdo roko islama.

Secularism FTW. Islam je izjemno politična religija.



Poslušaj, križarji so bili komaj pljunek od vala ki jih je čakal. Spomni se tiste lekcije, ko je perzijski šah odsekal glave mongolskim poslancem, ter hordi mongolskih psov, ki je uničila perzijo, izvedla genocid nad bagdadom ter trkala na vrate egipta. Takrat so še križarji pomagali mamelukom. Takrat se je končala ta zlata doba.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

vostok_1 je izjavil:

Preden se greste nekih zgodovinski lekcij, se malo bolj pozanimajte o golden islamic age. Golden je bil predvsem zaradi pomanjkanja islama, lahko bi rekli, da so imeli bolj hedonistično obdobje tarkat. Že takrat so bili določeni, ki so nasprotovali temu razcvetu, sam v času izjemne trgovske aktivnosti so bili pač preslišani. Zato pa so tudi prvi križarji imeli tolk uspeha, ker so ujeli muslimane with their pants down.
Veliko, veliko znanja pa so seveda muslimani pridobili od grkov.

Library of Alexandria @ Wikipedia (proti koncu)
je recimo bil pravi Islam. Islamic golden age je bil čas miru pred trdo roko islama.

Secularism FTW. Islam je izjemno politična religija.

Se strinjam. Njihov zlati čas je močno precenjen. Za večino napredka in ohranitve znanja so bili odgovorni kristjani in židi, pa tudi Perzijci, nekateri še pred kratkim zoroastri. V Perziji so namreč še do 11. stoletja nekateri predeli ostali nepomuslimanjeni. Papir je prišel iz Kitajske, nula iz Indije. Večina znanja je že obstajala od prejšnjih generacij v Egiptu, Iraku, Bližnjem vzhodu, Perziji, negovali so ga napol pomuslimanjeni potomci teh narodov. Ko je islam bolj in bolj prevzemal vajeti v svoje roke, delež starih verstev in navad pa upadal, je tudi njihova zlata doba izginjala. In ko cel svet leze iz tega srednjeveškega blata, oni lezejo vedno globlje.

In sedaj s pomočjo naših opranoglavih neoliberalcev vlečeji nazaj v Srednji vek še Evropo. Samo mene na tem vlaku ne bo.

vostok_1 ::

Berserker je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Preden se greste nekih zgodovinski lekcij, se malo bolj pozanimajte o golden islamic age. Golden je bil predvsem zaradi pomanjkanja islama, lahko bi rekli, da so imeli bolj hedonistično obdobje tarkat. Že takrat so bili določeni, ki so nasprotovali temu razcvetu, sam v času izjemne trgovske aktivnosti so bili pač preslišani. Zato pa so tudi prvi križarji imeli tolk uspeha, ker so ujeli muslimane with their pants down.
Veliko, veliko znanja pa so seveda muslimani pridobili od grkov.

Library of Alexandria @ Wikipedia (proti koncu)
je recimo bil pravi Islam. Islamic golden age je bil čas miru pred trdo roko islama.

Secularism FTW. Islam je izjemno politična religija.



Poslušaj, križarji so bili komaj pljunek od vala ki jih je čakal. Spomni se tiste lekcije, ko je perzijski šah odsekal glave mongolskim poslancem, ter hordi mongolskih psov, ki je uničila perzijo, izvedla genocid nad bagdadom ter trkala na vrate egipta. Takrat so še križarji pomagali mamelukom.


True, sam mongolci so padli z neba. Islam pa krščanstvo se treta že dlje časa. Point je bil drugačen. V Islamic golden age je bilo malo pravega islama.

jype ::

arnecan1> Kako boš pa rekel temu dejstvu?

Da je zihr neki narobe z barbari, pardon, kristjani, če jih še muslimani nočjo za sosede.

vostok_1> V Islamic golden age je bilo malo pravega islama.

Ja, sej v reformaciji je pa malo pravega krščanstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Berserker ::

vostok_1 je izjavil:

Berserker je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Preden se greste nekih zgodovinski lekcij, se malo bolj pozanimajte o golden islamic age. Golden je bil predvsem zaradi pomanjkanja islama, lahko bi rekli, da so imeli bolj hedonistično obdobje tarkat. Že takrat so bili določeni, ki so nasprotovali temu razcvetu, sam v času izjemne trgovske aktivnosti so bili pač preslišani. Zato pa so tudi prvi križarji imeli tolk uspeha, ker so ujeli muslimane with their pants down.
Veliko, veliko znanja pa so seveda muslimani pridobili od grkov.

Library of Alexandria @ Wikipedia (proti koncu)
je recimo bil pravi Islam. Islamic golden age je bil čas miru pred trdo roko islama.

Secularism FTW. Islam je izjemno politična religija.



Poslušaj, križarji so bili komaj pljunek od vala ki jih je čakal. Spomni se tiste lekcije, ko je perzijski šah odsekal glave mongolskim poslancem, ter hordi mongolskih psov, ki je uničila perzijo, izvedla genocid nad bagdadom ter trkala na vrate egipta. Takrat so še križarji pomagali mamelukom.


True, sam mongolci so padli z neba. Islam pa krščanstvo se treta že dlje časa. Point je bil drugačen. V Islamic golden age je bilo malo pravega islama.


Glej jasno je bilo da so takrat obstajale tri civilizacije: kitajska, arabski kalitat in vzhodni rim.

Dejanje cerkve ki je bila pod vplivom germanskih barbarov ni nobena od teh treh sprožila.

jype ::

arnecan1> Njihov zlati čas je močno precenjen.

Nič bolj ni precenjen njihov zlati čas, kot je podcenjen vaš črni čas.

Mipe> Seveda feministk Islam ne moti tako zelo kot moški.

Popolnoma vseeno je, koliko islam moti feministke, koliko pa feministke motijo islam.

Dejstvo je, da ste tu mnogi, ki bi se radi milom ili silom znebili muslimanov, pa ne znate povedat čemu. Da sožitje ni možno, pa sploh nobenega ne poznate.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Berserker ()

vostok_1 ::

arnecan1 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Preden se greste nekih zgodovinski lekcij, se malo bolj pozanimajte o golden islamic age. Golden je bil predvsem zaradi pomanjkanja islama, lahko bi rekli, da so imeli bolj hedonistično obdobje tarkat. Že takrat so bili določeni, ki so nasprotovali temu razcvetu, sam v času izjemne trgovske aktivnosti so bili pač preslišani. Zato pa so tudi prvi križarji imeli tolk uspeha, ker so ujeli muslimane with their pants down.
Veliko, veliko znanja pa so seveda muslimani pridobili od grkov.

Library of Alexandria @ Wikipedia (proti koncu)
je recimo bil pravi Islam. Islamic golden age je bil čas miru pred trdo roko islama.

Secularism FTW. Islam je izjemno politična religija.

Se strinjam. Njihov zlati čas je močno precenjen. Za večino napredka in ohranitve znanja so bili odgovorni kristjani in židi, pa tudi Perzijci, nekateri še pred kratkim zoroastri. V Perziji so namreč še do 11. stoletja nekateri predeli ostali nepomuslimanjeni. Papir je prišel iz Kitajske, nula iz Indije. Večina znanja je že obstajala od prejšnjih generacij v Egiptu, Iraku, Bližnjem vzhodu, Perziji, negovali so ga napol pomuslimanjeni potomci teh narodov. Ko je islam bolj in bolj prevzemal vajeti v svoje roke, delež starih verstev in navad pa upadal, je tudi njihova zlata doba izginjala. In ko cel svet leze iz tega srednjeveškega blata, oni lezejo vedno globlje.

In sedaj s pomočjo naših opranoglavih neoliberalcev vlečeji nazaj v Srednji vek še Evropo. Samo mene na tem vlaku ne bo.


Strinjam.

Praktično povsot kjer je klerokracija prevzela oblast se je slabo pisalo.

Nekoč mi je musliman povedal, da za bit musliman je dovolj, če se držiš njegovih 5 stebrov. No, takega muslimana bi še prenašal. Ko pa povleče vn koran ali bog ne daj hadite...me mine vse.
Sicer imam isti odnos do večine abrahamskih ver. Budizem še nekako sprejemam brez reakcije.

Berserker ::

jype je izjavil:

arnecan1> Njihov zlati čas je močno precenjen.

Nič bolj ni precenjen njihov zlati čas, kot je podcenjen vaš črni čas.

Mipe> Seveda feministk Islam ne moti tako zelo kot moški.

Popolnoma vseeno je, koliko islam moti feministke, koliko pa feministke motijo islam.

Dejstvo je, da ste tu mnogi, ki bi se radi milom ili silom znebili muslimanov, pa ne znate povedat čemu. Da sožitje ni možno, pa sploh nobenega ne poznate.


Zakaj bi sosed moral živet v isti hiši kot jaz, če lahko živi v svoji ? Pač vsaka kultura naj živi zase.

Invictus ::

jype je izjavil:


Dejstvo je, da ste tu mnogi, ki bi se radi milom ili silom znebili muslimanov, pa ne znate povedat čemu. Da sožitje ni možno, pa sploh nobenega ne poznate.

Definitivno ...

Če bi se en musliman lepo obril in napravil po zahodni modi, bi ga v najslabšem primeru imeli za čefurja.

Ker bi izgledal tako kot oni, samo malo bolj temne polti.

In tukaj 99% sploh ne pozna nobenega muslimana.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::


Dejstvo je, da ste tu mnogi, ki bi se radi milom ili silom znebili muslimanov, pa ne znate povedat čemu. Da sožitje ni možno, pa sploh nobenega ne poznate.


Beseda dejstvo ni enaka pojmu abstraktno. Vendar ti očitno to enačiš. Pač če nisi sposoben dojeti da je 1 + 1 = 2 in 2 - 1 = 1 potem ti pač ni pomoči, kljub temu še vedno verjamem vate, ker si mogoče uredu dec, samo pojme maš malo sfuzlane.
Če hodiš s kolesom v službo in je to tvoj svet to ne pomeni, da živiš v Brezjah zraven romskega naselja, pri čemer nas prepričuješ kako lepo je tam.

Saj bo. Še slepa kura zrno najde.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Berserker> Zakaj bi sosed moral živet v isti hiši kot jaz, če lahko živi v svoji ?

Pojma nimam, sej če je tvoja bajta jo lahko zapreš.

Če je tvoja država jo tudi lahko, ampak Slovenija je moja, jaz pa dovolim muslimanom, da pridejo sem.

Ramon dekers> Če hodiš s kolesom v službo še ne pomeni,m in je to tvoj svet to ne pomeni. da živiš v Brezjah zraven romskega naselja, pri čemer nas prepričuješ kako lepo je tam.

Lej, če si naci to še ne pomeni, da bomo vsi kar dvigali desno roko, ko nekaj pripomniš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

jype je izjavil:


Dejstvo je, da ste tu mnogi, ki bi se radi milom ili silom znebili muslimanov, pa ne znate povedat čemu. Da sožitje ni možno, pa sploh nobenega ne poznate.

Pa smo. Tisočkrat, milijonkrat. Samo liberalni zaslepljenci kot si ti nočejo poslušati.

Pithlit ::

jype je izjavil:

Dejstvo je, da ste tu mnogi, ki bi se radi milom ili silom znebili muslimanov, pa ne znate povedat čemu. Da sožitje ni možno, pa sploh nobenega ne poznate.

Dejstvo je, da če ne bi imel muslimanov za dežurne krivce, bi našli pa koga drugega.

Ponovno. Kadar se enemu muslimanu sfuzla so avtomatsko vsi krivi. Ko pa en ameriški (al pa evropski, saj nismo imuni na gluposti) pobije kakih 20 drugih šolarjev... je pa to normalno in nihče ne krivi verske, rasne, nacionalne... pripadnosti. Se mu je pač... sfuzlalo.

Ampak to je skrajnežem nemogoče pokopčat.
Life is as complicated as we make it...

Ramon dekers ::

Če je tvoja država jo tudi lahko, ampak Slovenija je moja, jaz pa dovolim muslimanom, da pridejo sem.


Seveda, tipičen ateist no liberalec.

Lej, če si naci to še ne pomeni, da bomo vsi kar dvigali desno roko, ko nekaj pripomniš.


Prej žid, ki opozarja na nevarnost, ki jo povzročate vi s svojimi nerazumnimi dejanji. Seveda, smo takoj napadeni z vseh strani tako z tistih, ki so priseljeni kot "liberalcev", ki sveta razen v sosednji vasi še videli niso.

Mogoče imaš pa fetiš ko gledaš zakrite ženske. Vsakomur svoje.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Invictus je izjavil:

jype je izjavil:


Dejstvo je, da ste tu mnogi, ki bi se radi milom ili silom znebili muslimanov, pa ne znate povedat čemu. Da sožitje ni možno, pa sploh nobenega ne poznate.

Definitivno ...

Če bi se en musliman lepo obril in napravil po zahodni modi, bi ga v najslabšem primeru imeli za čefurja.

Ker bi izgledal tako kot oni, samo malo bolj temne polti.

In tukaj 99% sploh ne pozna nobenega muslimana.

Kaj misliš da živimo v Trenti? Seveda je že vsak spoznal muslimana. V Sloveniji so to večinoma bosanski, ki so velik del kar lepo socializirani. Ampak povem ti, velik del tudi bosanksih muslimanov svoje hčerke ne bo dala nemuslimanu. S temi sem jaz končal sodelovanje. PIKA.

Berserker ::

jype je izjavil:

Berserker> Zakaj bi sosed moral živet v isti hiši kot jaz, če lahko živi v svoji ?

Pojma nimam, sej če je tvoja bajta jo lahko zapreš.

Če je tvoja država jo tudi lahko, ampak Slovenija je moja, jaz pa dovolim muslimanom, da pridejo sem.

Ramon dekers> Če hodiš s kolesom v službo še ne pomeni,m in je to tvoj svet to ne pomeni. da živiš v Brezjah zraven romskega naselja, pri čemer nas prepričuješ kako lepo je tam.

Lej, če si naci to še ne pomeni, da bomo vsi kar dvigali desno roko, ko nekaj pripomniš.


Torej se nebi sekiral, če bi se ti lepo tukaj naselili, v par desetletjih bi postali večina, povečal bi se kriminal, prenaseljenost, korupcija, onesnaženje. Zmanjšal bi se standard, kakršno koli upanje na sodoben varen svet bi izpuhtelo, prav tako na področju znanosti in medicine bi nazadovalo. Čez čas bi začeli izhajat zakoni o prepovedi alkohola in zahodnih dobrin ter vrednot ter plačevanje raznih verskih taks, požig cerkev in kulturne zgodovine, ter smrtne grožnje.

Ramon dekers ::


Dejstvo je, da če ne bi imel muslimanov za dežurne krivce, bi našli pa koga drugega.


Geji imate še kar gej parade, tako, da pojdi tja boš videla, da lahko izražaš čustva in da vam ni hodi. Pač vsak človek ima probleme, kdor pa poveličuje islam se pa njegovi problemi še povečajo in povzroči razkroj.

Pithlit ::

arnecan1 je izjavil:

Kaj misliš da živimo v Trenti? Seveda je že vsak spoznal muslimana. V Sloveniji so to večinoma bosanski, ki so velik del kar lepo socializirani. Ampak povem ti, velik del tudi bosanksih muslimanov svoje hčerke ne bo dala nemuslimanu. S temi sem jaz končal sodelovanje. PIKA.

No ja... jaz poznam par Irancev, recimo. So čist kleni muslimani. Pa čist fajn ljudje.

Ti pa le sodi miljardo (in več) folka po tistih parih ekstremistih ki jih vidiš na TV.
Life is as complicated as we make it...

Ramon dekers ::


Kaj misliš da živimo v Trenti? Seveda je že vsak spoznal muslimana. V Sloveniji so to večinoma bosanski, ki so velik del kar lepo socializirani. Ampak povem ti, velik del tudi bosanksih muslimanov svoje hčerke ne bo dala nemuslimanu. S temi sem jaz končal sodelovanje. PIKA.


Bog ne daj da dobiš albanko. Ali pa celo da hčer dobi albanca. Uf, se ti žlahta takoj poveča za 400%, če so pizdarije pa pridejo povsod. To so veze in poznastva.

No ja... jaz poznam par Irancev, recimo. So čist kleni muslimani. Pa čist fajn ljudje.

Ti pa le sodi miljardo (in več) folka po tistih parih ekstremistih ki jih vidiš na TV.


Pa ti kdaj prebereš kar napišeš? Sodiš islam po par srečanju s par iranci? Sem ti že rekel da pojdi iz naše kure. Vsaj v Egipt. Dobiš že zelo ugodne ponudbe. Ti dam link?

vostok_1 ::

Pithlit je izjavil:

jype je izjavil:

Dejstvo je, da ste tu mnogi, ki bi se radi milom ili silom znebili muslimanov, pa ne znate povedat čemu. Da sožitje ni možno, pa sploh nobenega ne poznate.

Dejstvo je, da če ne bi imel muslimanov za dežurne krivce, bi našli pa koga drugega.

Ponovno. Kadar se enemu muslimanu sfuzla so avtomatsko vsi krivi. Ko pa en ameriški (al pa evropski, saj nismo imuni na gluposti) pobije kakih 20 drugih šolarjev... je pa to normalno in nihče ne krivi verske, rasne, nacionalne... pripadnosti. Se mu je pač... sfuzlalo.

Ampak to je skrajnežem nemogoče pokopčat.


Ne vidim ravno pogosto, da bi američan šou na morilski pohod in se dru "Hvaljena Amerika!", vidim pa pogosto ljudi, ki se ob pobijanju derejo "Allahu Akbar".

Če se američanu sfuzla gre običajno za en precej bolj praktičen razlog.

Pithlit ::

Ramon dekers je izjavil:

vam ni hodi.

Dragi moj... pojma nimaš kako hudo mi je. Kar precej bolj hudo kot si ti v najbolj mokrih sanjah domišljaš. Diskriminirajo me tako zakoni kot družba. Ti greš lahko komot punco za rit šlatat pa jezik ji v grlo potiskat sredi Ljubljane. Jaz? Hja, načeloma lahko... ampak se vsaj žaljivkam ne bom ognila. Če nimam sreče bom pa še kaj hujšega doživela. Obrite glave so namreč na zunaj razpoznavne ravno toliko kot geji in lezbijke.

Ampak to ni debata za to temo.
Life is as complicated as we make it...

arnecan1 ::

Ramon dekers je izjavil:


Kaj misliš da živimo v Trenti? Seveda je že vsak spoznal muslimana. V Sloveniji so to večinoma bosanski, ki so velik del kar lepo socializirani. Ampak povem ti, velik del tudi bosanksih muslimanov svoje hčerke ne bo dala nemuslimanu. S temi sem jaz končal sodelovanje. PIKA.


Bog ne daj da dobiš albanko. Ali pa celo da hčer dobi albanca. Uf, se ti žlahta takoj poveča za 400%, če so pizdarije pa pridejo povsod. To so veze in poznastva.

No ja... jaz poznam par Irancev, recimo. So čist kleni muslimani. Pa čist fajn ljudje.

Ti pa le sodi miljardo (in več) folka po tistih parih ekstremistih ki jih vidiš na TV.


Pa ti kdaj prebereš kar napišeš? Sodiš islam po par srečanju s par iranci? Sem ti že rekel da pojdi iz naše kure. Vsaj v Egipt. Dobiš že zelo ugodne ponudbe. Ti dam link?


No, nisem musliman, tako da ne iščem druge žene. Ampak hvala za opozorilo, nikdar Albanke:D
««
18 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998147992 (133655) BigWhale

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47185410 (75877) Gandalfar
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22936209 (31610) guest #44
»

Pakistan blokiral Facebook, Youtube, Wikipedijo in Flickr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7627048 (25186) ahac

Več podobnih tem