» »

Kater prenosnik?

Kater prenosnik?

venom89 ::

Zdravo!
Zaradi študija se odločam za nakup prenosnika. Gledal sem te modele:
http://www.mimovrste.com/artikel/275010...
http://www.mimovrste.com/artikel/275009...
http://www.mimovrste.com/artikel/275009...
Vidim, da so si zelo podobni. Razlike so le v zaslonih, procesorjih, ramu in naloženih Windowsih. Zanima me kateri bi bil najboljši? Aja, nalaganje Windowsev mi ni noben problem, zato se sam najbolj nagibam k tistemu modelu brez Windowsev in 4GB rama. Kaj pa menite vi?
Hvala!
LP
  • spremenil: venom89 ()

kmetek ::

LOL

venom89 ::

Kaj je tukaj smešnega? Ni ti treba smetiti po tej temi.

Leks ::

Mogoče se je nasmejal zaradi prvega stavka opisa "Prenosnik HP Compaq 8710p je poslovni prenosni računalnik namenjen najzahtevnejšim uporabnikom. ", ti si pa rekel da ga potrebuješ za študij. Sicer nisi navedel kateri študij oz. za kaj ga boš uporabljal.
+ tega tolik tem je že odprtih o prenosnikih da....

V večini primerov so za študij dovolj primerni prenosniki v rangu cene 500€ :)

Lp

bluefish ::

kot že rečeno, če kupuješ prenosnik, ki bo res namenjen študiju, potem bo dober praktično vsak med vstopnimi modeli. Sem pa opazil, da si našel take, ki so v rangu 1.200€. V tem primeru bi bilo morda bolje, da se ozreš po lažjih modelih, ki jih je bolj prijetno tovoriti naokoli - tisti iz linkov so vsi težji od 3kg, kar pa zna biti kar nerodno. Prav tako ne potrebuješ 17" velikega zaslona.

Torej, za okoli 1.200€ dobiš računalnik, ki tehta malenkost manj kot 2kg, ima 14" ekran, integrirano grafično, zadosti velik disk in dvojedrni procesor. Poleg vsega je avtonomija baterije kar dobra, možno pa je dokupiti boljši akumulator, ki zdrži še nekaj več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kmetek ::

ne ker je tok tem že.

venom89 ::

Študirat grem na Elektro ali pa FRI. Pozabil sem povedat, da iščem zmogljiv prenosnik, ki ga ne bom rabil samo za študij, ampak tudi za kakše druge stvari (snemanje in obdelava zvoka, igranje iger, gledanje filmov, obdelava slik in videa...). Hočem pač malo boljši računalnik, ki naj bi zdržal kašne 2, 3 leta in bi lahko poganjal, kakšne bolj zahtevne programe (Cubase, Audition, Photoshop..) in pa seveda novejše igre. Teža me ne moti, zaslon pa mi najbolj ustreza 17" (kar je več oz manj ne pride v poštev).

XImhotep ::

enako. Tudi jaz grem študirat naprej, in imam podobne misli. V kolikor sem se in se še zanimam za prenosnike so ti ki sem jih našel:

Tega si bom kupil, vendar v Slo ga ni. Iz Nemčije.
Toshiba Satellite P300-133
ACER AS5920G-603G32BI T7500
DELL 1720 T8100
Asus F7Se-7T075
+tisti ki si jih omenil. Pa še ta HP Pavilion dv9890.ew sam linka nimam. ( se mi ne ljubi iskat ga :)

So še kateri ostali, ampak meni so ti padli v oči.

Pyr0Beast ::

15˝ je dosti premalo za normalno delo, sploh, če gre za Wide screen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gledanje .MKVjev preko prenosnika vs. HD predvajalnika

Oddelek: Zvok in slika
142018 (1803) Invictus
»

kateri 17" laptop

Oddelek: Strojna oprema
61067 (968) tomaz-
»

Kateri prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
71758 (1554) keitai
»

Grafična kartica pri prenosnikih!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
292658 (2371) a-aljo
»

Vprašanje glede Prenosnika HP Compaq 8710p

Oddelek: Kaj kupiti
61893 (1747) moowy123

Več podobnih tem