» »

Implementacija phpBB foruma

Implementacija phpBB foruma

MihaFirst ::

Pozdravljeni!

Zanima me, kako bi phpBB forum "olupil" in ga dal v svojo spletno stran, dejansko v nek layer, tako da bi izgledalo, kot da gre za del strani. Razni framei odpadejo, prav tako ni dovolj, da priredim CSS foruma, ker bi moral izgledat kot vsebina/eden od delov strani.

LP

meacho ::

Najlažje boš to naredil tako, da forumov template predelaš tako, da bo enak kot tvoja stran.

MihaFirst ::

Že, ampak, kako enostavno bo dodat še meni na levo stran, pa header, pa footer, ki so prisotni na drugih podstraneh?

preem ::

iframe?

MihaFirst ::

Že povedano, ne bi šlo.

Gost ::

Že, ampak, kako enostavno bo dodat še meni na levo stran, pa header, pa footer, ki so prisotni na drugih podstraneh?


Torej, kot ti je povedal meacho, spremeni template foruma. Tako je to, če želiš uporabljat že narejene opensource aplikacije.

Hardstyle ::

Zakaj ne uporabiš phpbb portal aplikacije?

roli ::

Jaz sem imel nekoč pred kakimi leti enak problem. V mapi od teme, ki jo uporabljaš so vse potrebne stvari - tebe bo verjetno zanimal overall_header in overall_footer (v mapi /tvojatema/templates).

Sam sicer ravnokar obdelujem SimpleMachinesForum, da bo lepo šel v mojo stran. In mi je uspelo v parih minutkah - sedaj je potrebno samo še barve poštimat pa sem fertik.
http://www.r00li.com

hamax ::

SMF je fajn za obdelovat, ker imas template v bazi in lahk kar preko browserja popravljas celoten stil...

Kami ::

Tudi pri phpBB 3 lahko urejaš template kar v brskalniku, ker ima cache templatov shranjen v bazi.

Edini problem je, da sprememba ni stala in izgine, če pobrišeš cache.

roli ::

Kolikor vem lahko pri PhpBB urejaš template v brskalniku, ki se shranijo v datoteko (če so prav naštimane pravice) ali pa se vse skupaj shrani v bazo (če seveda nima pravic za urejanje po serverju).

Sicer pa, ko že govorimo o forumih - a je kak prevod SMFja kje? Tisti SLO language pack ni preveden 1%. Po pravici povedano nisem našel 1 prevedene besede. Če ga ni bom pa že sam prevedel samo malo X mi je to prevajat, če je že nekdo to naredil.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315395 (10877) mmorph
»

Pomoč pri designu - HTML/PHP/CSS

Oddelek: Izdelava spletišč
81330 (1330) Atos
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
304066 (3479) snow
»

Integracija PhpBB v spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
251822 (1494) roli
»

phpBB install

Oddelek: Omrežja in internet
71343 (1230) poweroff

Več podobnih tem