» »

Evropa sprejema protipiratsko zakonodajo!

Evropa sprejema protipiratsko zakonodajo!

Joze_K ::

Evropa sprejema protipiratsko zakonodajo!

... sem nekaj takega zasledil včeraj na enem od TV kanalov (ali je bil CNN, ali pa celo kak EU prg...) in sicer:

internetni ponudniki bodo MORALI izklapljati vse, ki prenašajo nelegalne datoteke....

kaj zdaj to pomeni? A naj grem na OPTIKO, ki nam jo sedaj gradijo? Ker če ne bomo rabili 20/20 potem bo tudi 1/512 dovolj kot imamo zdaj, za kak mail pogledat, pa kaj posurfat .... :|

BaRtMaN ::

S hitrostjo tudi internet pridobiva nove in nove storitve - VoIP, IPTV, Video on Demand... Video še posebej rad kuri veliko pasovne širine, zdaj si pa predstavljaj po nekaj HDTV kanalov v vsako bajto, če je več TV-jev...

Pasovno širino se da zapolniti tudi s povsem legalnim prometom, ne se bat.

Je pa res, da je za neintenzivne uporabnike sedanja ponudba na optiki res čez glavo, ampak za take cene se kar splača.

Pa mimogrede, popularne postajajo oglasno podprte storitve kot npr. last.fm, tako da povsem odrezani od profesionalnih virov zabave tudi ne bomo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Senitel ::

Vse omenjene storitve sicer pridejo po internetni pipci v hišo, vendar ne potrebuješ 20/20 priklopa v internet zaradi tega. ;)

Joze_K ::

hja, saj to me skrbi,.., mamo zdaj 1/512 pa je obremenjena le 3 ure na dan - pa smo vsaj 3-je gor (dva sta bol na messengerju, jaz pa na kakem SloTechu), pa še to ne na polno...., dosedaj nekaj mastno nismo DL-ali, ker je za kaj takega bila pipca res bolj švoh, da pa bo dva tedna comp zato non-stop laufal pa ni smiselno...
.. smo pa zdaj na FullHD LCD prišli, pa bi se že kak FullHD DivX :) prilegel,..., vendar po tem predlogu zakonodaje, pa se bo vse bolj zakompliciralo...., ... a naj grem odjavit Optiko (pardon - se ne prijavit, ker še namreč ni dokončano)

jype ::

Senitel> Vse omenjene storitve sicer pridejo po internetni pipci v hišo, vendar ne potrebuješ 20/20 priklopa v internet zaradi tega.

Kar pa ne pomeni, da ne obstajajo legitimni načini uporabe take pipe. Jaz bi brez 10/10 povezave bil invalid, 100/100 bi mi pa še kako prav prišla.

Pa nisem noben pirat.

Joze_K ::

ok, to pa me zanima, kaj ponuca tvojih 10/10,... legalno ?, verjamem namreč, da ne poznam vsega kar bi lahko izrabljal na netu,... bo dobrodošlo kot nasvet,..., oz. katere so storitve, ki bi 100/100 rabile ???

MeGreat ::

ja kaj bodo izklopili pol slovenije? kdo bo pa potem financiral internet providerje?

crniangeo ::

ja kaj bodo izklopili pol slovenije? kdo bo pa potem financiral internet providerje?

Rode.

Ali pa še bolje: ISP Mariborska nadškofija, ki bi imel vse ipje blokirane. Dovoljene bi bile strani z krščansko vero.

Padre Pio FTW

aljazh ::

P2P ne uporabljam, za optiko pa upam, da kmalu pride v naš kraj, da bom končno lahko naredil spodoben mirroring na drugo lokacijo.

Za odklapljanje uporabnikov se ne sekiram, ker ne počnem nič protizakonitega. ;)>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljazh ()

poweroff ::

Novica na to temo z več informacijami: EU pripravlja represivna pravila za preprečevanje piratstva.

Predlagam, da nadaljujemo tam.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6617846 (6857) iwasbilbo
»

hitrost internetne povezave za 4k na TV

Oddelek: Zvok in slika
258160 (7437) ...:TOMI:...
»

Razlika med varianto 10/10 in 20/20 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
644145 (3782) Hayabusa
»

Internet Hitrost in vpliv

Oddelek: Pomoč in nasveti
211975 (1685) Machiavelli
»

Internet se ne ceni več (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11611927 (8800) darksamurai

Več podobnih tem