» »

Kaj se zgodi z 4gb rama v ne-64bitnih winsih?

Kaj se zgodi z 4gb rama v ne-64bitnih winsih?

dov1234 ::

Lep pozdrav,

zanima me kaj se zgodi, če imaš v navadnih (ne-64 bitnih windowsih) več rama kot ga sistem lahko uporablja. In sicer vem da windowsi če niso 64 prepoznajo samo 3.xxGb rama. Torej kaj se zgodi z preostalim? naprimer mene zanima kaj bi mi delalo hitreje 2gb v dual chanelu VS 2Gb v dual chanelu + 1gb normalno VS 2x 2gb v dual chanelu?

Senitel ::

Ram je še zmer tam, samo ni dosegljiv. Torej še vedno imaš dual channel pri 2x 2GB.

dov1234 ::

To se rpav nebo nič počasneje zarad tega delal? bo teh 4gb (2x dual chanel) še zmer hitreje kukr 3gb?

OChack ::

ja sj maš pol 3,5GB, plata še vedno v DC dela in vse sam winsi ne znajo še 500 mega koristit
Int€l inside, IDIOT Outside

McMallar ::

Ni nujno, da samo 3,5GB. 32bit OS zna nasloviti 4GB pomnilnika. To ne pomeni, da lahko uporabljaš toliko rama, ampak da si takšen naslovni prostor delijo vse naprave, ki jih imaš v računalniku. Od grafične kartice, raznih I/O in podobno. Na primer, v službi je sodelavec na workstation z 4GB RAM in 2x Quadro 512MB grafično kartico inštaliral 32bit windowse. Na razpolago je bilo nič več kot 2,5GB RAM.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

dov1234 ::

aha to se prav on ubistvu podpera 4gb raba sam ga neki razdeli okol in zato ostane na samo 3.5gb? Ok jest sm se bav da če dam 4gb bo kej počasnej delal ker bi upošteval samo naprimer pov ene palčke.

To se prav 4gb pol on uporablja. Za več pa rabim 64 ane?

StratOS ::

Ja poleg 64 bitnega OS-a in kompatibilnih ramov more tudi plata in BIOS to v celoti podpirati.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

dov1234 ::

ja plata mi podpera 8gb ddr3.
Kaj pa glede teh 64bitnih OS, a bi kdo znal mi povedat če je res tak problem z njimi?
moj prijatlej jih je uporabljal in pravi, da niso nevem kaj ker pov stvari ne dela na njih. In pa da vsaka aplikacija ki jo dpre laufa kot normalen servis in pa še kot 64bit in mu to porabi veliko več rama

Gandalfar ::

4gb rama mas .. kako ti to sploh uspe zapolnit?

dov1234 ::

ne zdej mam samo 2gb zaenkrat in zafilam v xp takoj! igram mmo igro (ne wow) na največji grafiki in mi to vzame 1.4gb nekje, potem pa ko čakam umes gledam film pa brskam po netu. Če pa zalaufam še kako musko al pa kej lovdam je pa že kriza, kje šele da bi kej velikega lovdu prek kakšnega p2p programa...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32 ali 64bit Windows na laptop, kjer je bil Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
121301 (941) hojnikb
»

Ne zazna mi ramov

Oddelek: Pomoč in nasveti
455726 (5316) hojnikb
»

RAM

Oddelek: Strojna oprema
151190 (804) 6151
»

Nadgradnja Dell Vostro A860

Oddelek: Strojna oprema
314550 (3529) Mare2
»

Zazanavanje rama problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181385 (1260) StratOS

Več podobnih tem