» »

miška- g9 ali mx

miška- g9 ali mx

Alessio983 ::

oj

kupujem že dlje časa novno miško , in se odločam med logitec-kom G-9 , ter MX revolution. Veliko igram igrce , tako da nevem kako bi se odzivala ta MX- ker je brežžična ...


http://www.ceneje.si/logitech-brezzicna...

http://www.ceneje.si/logitech-laserska-...

Lp

tilinho20 ::

Najbolje je če kupiš Razer DeathAdder ali pa Logitech Mx518 (ker si rekel da velik igraš igre). MX ne, ker je brezžična, G9 ma pa ne vem koliko Teh dodatnih tipk ampak vedi da te tipke (ipd.) se vedno hitro uničijo. Prijatelju se mu ni več vrtel tisti kolešček ko si nastavu da se skor skoz vrti (G9(ni se mu tako dolgo vrtel)).

Alessio983 ::

eh ,te razer mi niso ušeč ... ,ta logitech ko si napisal pa je g5 boljša ,kolkr vem , samo mi tudi ni všeč :D , ima jo kolega in ni kaj prida

tilinho20 ::

Ja lej jaz ti pravim. G9 je ful draga kar pač ponuja. Ja vzami pol MX518. Ne vem če je boljša G5 ker je ta laserska Mx518 pa optična. Optične so pa boljše.

Alessio983 ::

ja ta MX518 je dokaj ugodna , bom še premislil ...

tilinho20 ::

Review
Tukaj maš teste za miške.

Freezy ::

Ne vem kaj bluziš tilinho, laserske miške so v vseh pogledih(natančnost, odzivnost, ..) boljše od optičnih, razen v ceni.

moowy123 ::

Laserska je optična miška. Razlika je le v tem da optična uporablja LED diodo za osvetljevanje površine, laserska pa laser in ta omogoča boljšo resolucijo in so zato bolj natančne.

EvilDare ::

Logitech ima že od nekdaj dobre miške, še posebej brezžične. Jaz sem začel s serijo mx700 in od takrat kupujem samo brezžične. S svojo G7 nimam nobenih težav pri igranju, nobeneg laga oz. kakršnih drugih nevšečnosti. Sam veliko igram CoD 2, 4 serijo in Battlefield 2. Edino kar je morda za nekatere moteče, zame ne, da moraš tako rekoč vsak dan zamenjati baterijo, to pa tako ali tako napraviš v parih sekundah. Predvsem ima miš veliko porabo zaradi tega ker se laser ne ugaša več tako hitro kot pri MX 1000 seriji, ki je bil poleg teže še največji problem.

Firebat ::

Imam doma Logitech G7, Mx500, mx1000 ter Razer Copperhead in od vseh mi je najboljša G7 za igranje , za delo po internetu pa so takaltak vse dobre. Pri optičnih včasih nagaja podlaga, kar pa se mi pri laserskih še ni zgodilo. Na Razerja se pa ne morem in ne morem navadit, je kar preveč ploščata. Aja pa G7 in G5 sta skoraj identične, in da ima G5 zdaj v drugi generaciji že vse tipke tako kot legendarna mx500 +nagib scrool whela.

tilinho20 ::

Ne vem kaj bluziš tilinho, laserske miške so v vseh pogledih(natančnost, odzivnost, ..) boljše od optičnih, razen v ceni.

Si prepričan?
Laserska tehnologija zaostaja za optično.
Tuki si malo poglej

Master94 ::

kupi G9- najboljša miška ta hip
sicer ima samo 3.200 dpi v primerjavi z nekaterimi razer ki majo 4000 vendar saj toliko tako ali tako ne rabiš...
res dobra miška- prilagajanje teže, dve ohišji (večje,manjše), natančna...

tilinho20 ::

ja pa kup dodatkov k sploh ne veš da so? Pa da se ti hitrej uniči tko ko frendu? Super...
Pa dpi sploh ni fora
Vprašanje je če kdaj ti igraš z 400dpi.
Tako da dpi sploh ni fora

Alessio983 ::

mmmmm ja dpi-ji so fora , trenutno imam miško z 2000 dpi , in igram skos na to , če dam na 400 ali 800 je miška počasna kot hudič ...

tilinho20 ::

Ja seveda. Ene cca. 200dpi imej, več je itak brezveze.

Sc0ut ::

Mogoče se ti bo zdelo smešno, ampak idi in kupi to miško!

Stara, poceni, samo 400dpi, lahka, ampak z njo igrajo prvaki. Ne lažem. Samo pogooglaj za imeni kot so cooller, toxic, fox, fatal1ty, purry, fooki, socrates. Eni igrajo sicer z intelli explorer 3.0, ampak imata itak obe enaki senzor.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

Freezy ::

Če špilaš igre pri visokih resolucijah se odloči za miško z več dpija, ker je to zelo pomembno za dovolj hitro premikanje. Če pa igraš nekje pri 1280*1024 bo 800 dpi pomoje dovolj.

Tilen ::

Kaj bluzite? Saj pa vsaka ne ravno predpotopna igra ima sensitivity settingse. Imam 1920x1200 in igram na 800 DPI - MX510 in deluje bp.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

neres ::

No, če imaš 400dpi in zvišaš sensitivity potem se ti bo kurzor premikal "po stopnicah".
Tako da če ti ne ustreza zelo nizka občutljivost in hočeš natačnost je boljše met malo več dpi.

Freezy ::

Kaj bluzite? Saj pa vsaka ne ravno predpotopna igra ima sensitivity settingse. Imam 1920x1200 in igram na 800 DPI - MX510 in deluje bp.

Seveda da deluje tudi pri uporabi in-game nastavitev, ampak ni tako natančna kot, če bi imela namesto in-game nastavitev občutljivosti večji dpi.

Edit: Je neres napisal, nisem opazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Freezy ()

Planetarium ::

Revolutiona ne svetujem za igre, nevem enkrat sem ga sprobal pa bi se mogoče mogu mal navadit. O G9 ti ne znam povedat ker je nisem imel. Nevem če se ti gre za igre bi ti jaz priporočal Razer deathadder vsaj zarat senzorja, sicer ergonimičnost ni ravno razerjev plus. Kakšno podlago pa imaš?

tilinho20 ::

ja če mu paše v roko je tut Deathadder dobr. Meni paše v roko in je super. Jaz igram na 22'' pa mam nastimano na 900dpi in je super. Sensity mam mal pod 9,5. Pa na 500hz naštimano.
Najbolje je da vzameš miško v roke pa probaš kera ti je dobra.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miška za gaming ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10311328 (7639) Sc0ut
»

Miška do 40eur

Oddelek: Kaj kupiti
272090 (1600) ;-)
»

Microsoft ali razer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586069 (5185) mihajlo carr
»

laserska vs optična miška

Oddelek: Kaj kupiti
1510029 (9730) roli

Več podobnih tem