» »

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu

««
11 / 15
»»

gruntfürmich ::

te nove kartice bi morale imeti nekakšen podstavek, da bi si lahko vodo zagrel za čaj, ali pa da se ti vsaj ne bi ohladil.

kje se da dobiti kartice s kljućkom?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OChack ::

Zgrešil si bistvo mojega posta!!! Če bi Nvidia pri GTX260 uprabila naprimer 256 bitno vodilo in uporabila 512 rama DDR3 bi se lahko tudi cenovno kosala z 4850 poleg tega da bi bil še hitrejši. Za GTX 280 pa bi lahko uporabila na istem čipu DDR5 rame, ne pa da razvijajo nov čip. Tako so pa komplicirali z vodili in količino rama. 9800GTX (G92) je bil uporablen samo kot primer, da R700 ni nič posebnega po zmogljivosti. Ja in 9800GTX je dražji za izdelavo saj je izpeljanka stare tehnologije. Zato so se tudi odločili za nov čip in ga zajebali v price/performance zaradi preveč kompliciranja.


no začuda je hec da ima 512bitni DDR3(280GTX) enako propustnost kot 256bitni DDR5 (ATI) oziroma še malnekost večjo

še malo o nvidii in kje so se opekli...pa menda da grozno malo novih grafičnih čipov prodajo, le nekaj tisoč..
http://www.techpowerup.com/65752/GeForc...
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

mesoreznica ::

Ne verjamem da ima AMD/ATI precej cenejši proizvodni proces. Do zdaj je ATI malo šepal zadaj, zdaj pa hoče dominacijo na trgu. Zato tako poceni grafe. Nvidia pa ne reagira dovolj hitro.

Sicer pa sta se ta dva titana ves čas mernjavala na prestolu. Se še spomnite ATI-jevih 9500 in 9700 ki so dobesedno raztrgali Nvidio za en čas. Potem sta se bila en čas relativno izenačena, sledi Nvidia ki potolče ATI. In sedaj ATI vrača udarec. Nič novega. To da Nvidia ne pride skozi je samo dobro za vse. Zdaj bodo morali odgovorit na ATI-jev udarec. Mi pa bomo kupovali za male pare.

Hvala bogu.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

dzinks63 ::

Tako poceni grafičnih kot so sedaj, že dolgo ni bilo, upamo da bo boj trajal še dolgo in da bomo od tega imeli lepo korist, dobre grafične za sprejemljivo ceno.

Jakob_X ::

Ne verjamem da ima AMD/ATI precej cenejši proizvodni proces. Do zdaj je ATI malo šepal zadaj, zdaj pa hoče dominacijo na trgu. Zato tako poceni grafe. Nvidia pa ne reagira dovolj hitro.

LP


ATI ima skoraj zagotovo precej cenejsi proces. 4xxx serija je pol manjsa od gtx2xx serije, kar pomeni da na en wafer spravijo dvakrat toliko procesorjev (plus proizvodni proces je manjsi). Ker ima nvidia vecji cip je tudi verjetnost da cip ne deluje precej vecja in ima ATI skoraj sigurno precej boljse yielde. Potem pa imamo tu se 512 bitno vodilo kar se dodatno poveca ceno, ker je sama plata precej bolj zapletena kot pa pri 256 bitnih karticah. V tej generaciji se mi zdi da je ATI precej bolje pozicioniran kar se tice zmanjsevanja cene. Nvidia bo na boljse case morala pocakati do prihoda g200b.

Meizu ::

Pa še to dvomim, da bo konkurenca prihajajočemu X2 4870... Čemu pa naj bi konkurirala tale g200b? Al se še ne ve?

Aja OCHack, btw na moji grafi sm se učeraj igral malce z navijanjem moje hd4870 in sm prišel do frekvenc 790/1100 (uglavnem, kar je catalyst omogočal, to sm dvignu). bandwidth se mi je dvignu na 140.3GB/s o.O To je pa ZELO blizu GTX280. Razlika v hitrosti je pa takorekoč ogromna. Crysis na 1680x1050 povp. 35-40FPS malce niha.

OChack ::

Ne verjamem da ima AMD/ATI precej cenejši proizvodni proces. Do zdaj je ATI malo šepal zadaj, zdaj pa hoče dominacijo na trgu. Zato tako poceni grafe. Nvidia pa ne reagira dovolj hitro.

Sicer pa sta se ta dva titana ves čas mernjavala na prestolu. Se še spomnite ATI-jevih 9500 in 9700 ki so dobesedno raztrgali Nvidio za en čas. Potem sta se bila en čas relativno izenačena, sledi Nvidia ki potolče ATI. In sedaj ATI vrača udarec. Nič novega. To da Nvidia ne pride skozi je samo dobro za vse. Zdaj bodo morali odgovorit na ATI-jev udarec. Mi pa bomo kupovali za male pare.

Hvala bogu.

LP

verjam da ima cenejšo proizvodnjo, 1čip velik 5 cm2 v 65nm tech ali 2,5cm2 velik čip v 55nm tech, sedaj pa izračunaj koliko katerih dobiš iz 30cm rezine silicija ;) + če ej čip velik je večja možnost okvare zaradi same napake strukture silicijeve rezine tako da so za NVIDIO kar težki časi čeprav sami ne priznavajo da je ceneje 2 mala čipa kot 1 velik
Int€l inside, IDIOT Outside

BC3 ::

Meni dela ok, niti enkrat mi ni vrglo ven.

s katerimi driverji?

Meizu ::

Verjetno 8.6? EJ fantje a uni hotfix ki je zunaj a to so že 8.6 drajverji?

destroyer2k ::

jimyboy

Pri ati-ju so dali ddr5 zaradi tega, ker ima večjo frekvenco in lahko ostane 256 bitno vodilo. Pri nvidiji pa so pustili ddr3 in so mogli dati 512 bitno vodilo da so kompenzirali namesto ddr5.

dzinks63 ::

Z 512bitnim vodilom je ATI že experimentiral. Serija HD 2900xt ni bila glih uspešna. Iz te napake se je ATI nekaj naučil in je naredil sedanjo serijo HD 4000 na drugi filozofiji in je zadel v polno.

OChack ::

DA, samo je pa 512Bitov dražjih kot gddr5 oziroma vež nožic in tega (2x več nožic kot pri 256) kar niti ni lahko narediti, zato j osnovna cena G200 proizvodov več kot 100$
Int€l inside, IDIOT Outside

Senitel ::

Ni proizvodnji proces cenejši! TSMC za wafer na 55nm procesu zagotovo računa več kot za isti 300mm wafer na 65nm. Stlači pa ATI bistveno več čipov na en wafer in tudi verjetnost da je čip pokvarjen je manjša (čeprav se da to z redundancami zlo kontrolirat). Kar NV potrebuje je 55nm (ali manjši) GT200 z enimi spodobnimi clocki. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

destroyer2k ::

Senitel

Sam zakaj pa nvidia nebi preskočla 55nm in šli direkt na pod 50nm. Ali je prehud korak ali cenovno predrago? Tak malo čudno se mi zdi, ko ati se mi zdi da bo naslednjo leto šlo na 45nm nisem čisto siguren sam vem, da se nekaj govori da ati se zanima za 45nm proces ali 40nm ne spominjam se točno ko novica je že kar nekaj časa nazaj bila ko sem bral.

Jakob_X ::

45nm pri TSMCju bo sele naslednje leto. Naj nvidia najprej na 55nm skoci. Sigurno bodo precej konkurencnejsi kot pa so sedaj. Glede na to da je g200 baje zamujal verjetno g200b ni tako dalec stran. Verjetno pa razen malo vecjih hitrosti kaksnih hujsih izboljsav ni za pricakovati.

Senitel ::

Točno to... Zakaj pa NV ne bi enostavno preskočila 55nm? ;) GT200 zamuja tam pol leta (se spomnite tistega o TFLOP čipu do konca 2007?), frekvence čipa so dejansko smešne v primerjavi s tistimi, kakršne naj bi bile (že čist očitno: frekvence GTX280 nižje kot original G80 na 8800 Ultra). Torej imamo čip, ki zamuja in ne pride do načrtovanih frekvenc, očitno so bili problemi. Namesto z ogromnim čipom, ki bi bi zmlel R700 imamo opravka z ogromnim čipom, ki je sicer hitrejši od RV770 ampak zaradi velikosti enostavno predrag.
Kaj bo NV naredila bomo pa vidli, Jen-Hsun je zelo resourceful kakor bi se temu reklo (na Beyond3D je nekdo napisal, da se z upokojitvijo Billa Gatesa Jen-Hsun pomakne na prvo mesto ljudi v industriji, ki enostavno sovražijo izgubljat :D). Ena pot je definitivno spravit GT200 na 55nm in privit clocke ala GT200b. Ni pa ta pot nujno tako kratka kot Jakob_X predlaga (GT200 je zamujal, torej mora bit GT200b tik pred vrati). Ker bo GT200b kvečjemu popravek GT200 in če nebi dal ven GT200, potem bi bil pač "GT200b" = GT200. Druga varianta je pa pač pustit GT200 takega kot je in tam kjer je (CUDA market) in enostavo spravit ven next gen stuff kakor hitro se da.

Vuli ::

Nekje sem zasledil debato o jedru GT300, a je možno?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

lprelesn ::

seprav spet en zmazek....:\

lprelesn ::

ja tud jst sm bral neki na tem linku :

http://www.techpowerup.com/index.php?65...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

krho ::

Če kdo slučajno ni nižal IDLE clockov na 4850.. Sam sem storil ravno to. Dal IDLE clocke na 160/500, ter voltažo na 1V, V Radeon BIOS editorju sem še nastavil "Set all Fan settings to recommended values", kjer se nastavi PWM.. Popravil sem le Tmin na 60°C.. Rezultat... GPU temperatura je šla dol iz 80/81 na 70-72°C,
Ventilator se vrti tam okoli 30% oz okoli 2000RPM in je neslišen, med igranjem pa se št. obratov zvezno s temperaturo povečuje...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

OChack ::

40nm pr TMSC bo šele drugo leto, drugega proizvajalca skorajda ni tako da bosta AI in NV istočasno na 40nm, če bi nvidia vztrajala an 65nm do drugega leta bi hitro pogorela....tako da 55nm je nuja čeprav skoraj leto za ATIjem

bdv G300 naj bi dejansko nbil to kar bi moral biti že G200 ;)
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

WyattEarp ::

krho - moja 4850 ma na idle 72-73 stopinj, pa nisem nič zmanjševal IDLE clockov ne nič. kje si snel ta radeon bios editor, ali kako je s tem? ker če znižam še te frekvence kot ti praviš, mi bo skoraj hladila grafična :)
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

destroyer2k ::

OChack

Sej sem rekel da drugo leto gre ati na 40nm, ampak meni se zdi bol logično, če nvidia tako zamuja z 55nm zakaj nebi kr preskočli in šli direkt na 40nm.

Senitel ::

Saj imaš G92b na 55nm, GT200 je bil vedno planiran za 65nm. GT200 je G80 refresh, G300 (al kar koli že) je pa next gen.

krho ::

@Gospodar: Moja je imela 80/82°C v idle. Imam pa Sapphirovo, če imaš MSIja, potem že imaš 160/500MHz idle frekvence. RBE
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

WyattEarp ::

Krho - imam Gigabyte. in so osnovne k jih vidm u ATI neki nadzorni plošči da je 500/750 na idle. dal bi na manj če bi vedu kje pa da bo bolj mrzlo (in isto tiho, ker je na idle res neslišno), pa da ne bi vplivalo na nič drugega.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Meizu ::

Jst sm pa sam povišal hitrost obratov kr prek profila v catalystu. Sam nardiš profil, in najdeš tam pod documents and settings, pol greš pod tvojga userja, pa local settings, pol application data, najdeš mapo ati, in pol še uno mapo ki je notr in prideš do .xml fajlov. Pol sam tisto odpreš neki naštimaš in je. Ma sej to verjetno že veste. In zdej imam vent na 40%, pa jo mam navito na 790/1100, pa imam v idleu 50C, v špilih ne gre čez 61C.

gruntfürmich ::

za tiste ko pa ne vemo pa malo bolj podrobno povej prosim:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

AapocalypseE ::

Jaz sem tudi naredil novi profil in sem nastavo Manual in 40. Za hec sem še fajl Profiles spremenil na Manual in 40. Sem zbrisal profil, ki sem ga naredil in vseeno dela na 40% in tudi po resetu računalnika ostane lepo na 40% brez ponovnega štelanja. Prej pri 29% sem mel 81°C v idle zdaj pa 62°C.

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

Kaj šparate ventolator, vsaj na 90% in bo hladno.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Meizu ::

Ma ni potrebe. Pomojem je 50C v idle in 60 load pod navito grafo zadosti. Brezveze, ker pol je pa že preglasno.

gruntfurmich: Eko, citiram navodila z nekega foruma -

Make a profile in catalyst after turning on Overdrive and make sure clock and memory settings are correct.

For Vista

Then go to the following location and open the following file for editing "C:\Users\Your Windows ID\AppData\Local\ATI\ACE\Your CCC Profile.XML. The xml file will have the same name as the Catalyst Profile you saved. right click and hit edit.

For XP

Then go to the following location and open the following file for editing "C:\Documents and Settings\Your Windows ID\Local Settings\Application Data\ATI\ACE\Your CCC Profile.XML. The xml file will have the same name as the Catalyst Profile you saved. right click and hit edit.

Now go down the page until you see the following lines in the XML file ...

Feature name="FanSpeedAlgorithm_0"
Property name="FanSpeedAlgorithm" value="Automatic" /
/Feature
Feature name="FanSpeedRPMTarget_0"
Property name="Want" value="0" /
/Feature
Feature name="FanSpeedPercentTarget_0"
Property name="Want" value="23" /

Change the "Property name="FanSpeedAlgorithm" value=" from "Automatic" to "Manual"

Then change "Property name="Want" value=" from "23" to your desired fan speed.

Save the file then reload the Profile you just edited in the CCC.

You will have to select the profile everytime you re-start the computer.


No, kot je rekel Streetracer, potrdim še jaz. Nič ni treba vedno znova profila štimat, ker Catalyst poskrbi, da se vedno sam naloži.

AapocalypseE ::

Sem ugotovil, da je treba še malo pospešit ventilator. Za idle je dovolj 40% in je na okoli 63°C, ampak ko igram igro pride do 90°C. Tako da zdaj sem si naredo dva profila enega z 40% za idle in enega z 70% za igre. Če je na 70% mi pride do 72°C v igrah. Meizu, si točno pogledal stopinje kake so, ko igraš igro, ker tisto v Catalyst Test custom clocks ni tapravo in ne obremeni dovolj grafe. Jaz sem testiral tako da sem nekaj časa igral Frontlines - Fuel of War, predtem sem odprl catalyst overdrive. Med igranjem sem stisno ono tipko zraven levega ctrl-a in na hitro pogledal na catalyst, ker drugače nekak ne gre, ker še ni novega RivaTunerja.

Meizu ::

Hmm, ja bom pogledal. Sam zdej se mi ne sesuje več. Prej ko sm mel ventilator na stock, ko sm navil na te frekvence, sm igral crysis, pa mi je čez čas zamrznlo vseskupaj in ati mi je vrgel uni recover gpu al kaj je že. Pol sm pa dau vent na 40% in zdej mi kr ne zamrzne. Očitno se je prej pregrevalo, zdej se ne. Tko da mam za stalno frekvence 790/1100. Pač max kot ponuja Catalyst, več trenutno ne rabim. Še stock mi je dovolj... Razn za Crysis, ko mi je pa še kšn FPS već dobrodošel pri nativni resoluciji 22''...

AapocalypseE ::

Zanima me, če je kdo, ki ima 4850 že kaj navijal zadevo? Jaz jo imam na 650/1050, ker vse kar je več kar zamrzne. Recimo dam gpu na 680 zaženem GRID in že v meniju zašteka in morem resetnit. Pomoje gre gpu višje, ampak sumim napajalnik da zabava.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Verjetno je napajalnik ja, ker nima nekih močnih linij. Sam meni je rešlo problem dejstvo da sm povišal obrate. Sej pravim, prej na 790/1100 nisem mogu špilat. No, Crysis je po 5 min igranja zamrznil in je resetnlo. Sm iz stock obratov povišal na 40% in zadeva zdej laufa 24/7.

Jakob_X ::

Samo opozorilo za tiste ki ste dajali accelero s1 gor. Morda bi bilo dobro dati nazaj originalen cooler :)

http://www.fudzilla.com/index.php?optio...

Vuli ::

Pa sej je logično, da moraš tut za VRM poskrbet. Če hladilnik že sam ne pokriva, uštimaš pa kako hladilno telo gor.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

rdecaluc ::

Pa sej to je že dolg znan .. isto pri men na x1950pro .. pač sm dau en bakren hladilničk gor .. plus dobr prevetren ohišje
Est modus in rebus. ,typos

WyattEarp ::

men na stock dela na 690 / 1143

res bedno, da ta ATI catalyst prikazuje samo stopinje in gpu activity, škoda da ne še obrate ventilatorja.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Sem šal za finto odvit procesor in ga dal na stock 2GHz. Grafa na 680MHz se isto zgodi, ko prej, na 670MHz lahko celo igram kako minuto potem pa zmrzne. Ventilator sem še dal na 50%, tako da temperatura ni problem in vseeno zmrzne. Čudno res. Bi še vedno lahko bil problem napajalnik?
Se pa lepo vidi recimo v GRID in procesor na 2GHz, da ni čisto tekoče igranje. Šteka sicer nena, ampak se opazi da ni to to. Tak da še en dokaz kak procesor vpliva na zadevo. Navit pa dela smooth ko baby ritka :D Premišljujem o kakem E8400, ampak nevem kolk bi kaj pridobil s tem. No glede navijanja pa nevem zakaj ne gre višje. Napajalnik al pa je grafa lena :D

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ma če bi bil napajalnik bi ti že na začetku obremenitve zaštekalo. Dvomim da je napajalc.

OChack ::

gonilniki + hotfix in patch za grid ;)

OChack

Sej sem rekel da drugo leto gre ati na 40nm, ampak meni se zdi bol logično, če nvidia tako zamuja z 55nm zakaj nebi kr preskočli in šli direkt na 40nm.

enostavno bi preveč zamudil, namreč nebi mogl izboljšat jeder, kar pomeni d abi firma več kot pov leta stagnirala in bi bila popovnoam enkonkurenčna, tako im pa umesna faza z 55nm da vsaj nekaj dodatnega zaleta dokler ne pride 40nm. koliko se 55nm trenutno splača za NV pa ne vem
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

WyattEarp ::

kdo ve, kuk majo te 4850 temperaturni prag? recmo za CPU piše in za diske piše na uradnih straneh - running temperatures pa to. kaj pa za to grafo? kaj če bi skuz na 100 stopinj jo grel bi blu narobe? al pa kje je una meja? ma kdo kak podatek? vem da je ni tuk za gret, samo vprašam, kuk ma top temperaturo da še ni nič narobe.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

destroyer2k ::

Gospodar-

Okoli 120 stopinj, je meja nad tem pa je nevarno da se čip čisto pokvari.

WyattEarp ::

120. se mi je zdelo da tam nekje... sej, čez 85 še nisem vidu, tako da zaenkrat ok :)
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

mihajlo carr ::

lahko si skuhaš kosilo na njej>:D
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Mr.B ::

Ne to pomeni, da ko kupiš 8800GT, potem pa se čez pol leta spomniš da lahko daš SLI, nisi nič nabolšem, kot če kupiš novo kartico, za polovično ceno, ko staro prodaš... Pa še ns SLI plato ni potrebno kupiti...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krho ::

Qrc tale hudič mi ugasne mašino sred igranja Q3 :(. Ut2004, bioshock ostalo pa dela Ok povsod na Glisti x64 in WinXP
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

tilinho20 ::

Men zanima če paše accelero s1 na 4870/4850

Meizu ::

paše. Sam morš še dodatno poskrbet za rame ane...
««
11 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[NVIDIA] GeForce GTX 200 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24920394 (10643) Jst
»

Pošast je tu HD 4870 X2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
35525796 (15891) tilinho20
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706193 (4828) opeter
»

Uradni testi Radeona HD 4850 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6312931 (9989) OChack
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465174 (3368) gruntfürmich

Več podobnih tem