» »

Težave z mrežo - router

Težave z mrežo - router

-ziga- ::

Moja težava je sledeča:
Na router imam priključena dva namizna računalnika in laptope na wireless. Internet in printer delata vsem, ne morem pa koristiti skupne rabe datotek - čeprav se občasno zgodi, da lahko, a po resetu ne deluje več. Ko odprem MShome se pokažejo vklopljeni računalniki. Če kliknem na katerega (razen tega iz katerega dostopam), prikaže sporočilo:

"\\... ni na voljo. Morda nimate dovoljenja za uporabo tega omrežnega vira. Obrnite se na skrbnika tega strežnika, če želite izvedeti, ali imate dovoljenje za dostop.

Omrežne poti ni bilo mogoče najti."

To napiše ne glede na to iz kje poskušam dostopati (laptop - namizni, namizni - namizni, namizni - laptop).
OS je Win XP SP2 na enem namiznem in prenosniku na drugem namiznem je pa verjetno SP1.

Na vseh računalnikih imam vse pravice, nastavljene mape v skupni rabi, vsi računalniki so v skupini MShome.

Mi zna kdo svetovati, kaj naj nastavim, da bo delovalo?

blackbfm ::

Ping deluje..?

-ziga- ::

Ja, pinga ga normalno.

amigo_no1 ::

Če imaš na pcju prazno geslo po defaultu ne moreš dostopaati do drugega pcja.
v registru:
HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\limitblankpassworduse

spremeni iz 1 na 0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

-ziga- ::

Zdaj sem to spremenil. A je potreben restart? Ker še vedno pravi isto.

-ziga- ::

Še vedno ne dela. Nastavil sem to na obeh računalnikih, med katerima sem poskušal prenašati datoteke. Še vedno mi javlja isto napako.

errhec ::

Kateri firewall uporabljaš?
Poizkusi začasno izključit FW in preizkusi.
Pa javi :)

LP
dd

-ziga- ::

Firewall samo od Windowsev. Sem ga že izklapljal pa ni pomagalo. Bom še zdaj poskusil, ko imam nastavljeno tisto "blank password".

EDIT: Nič ne pomaga. Na obeh računalnikih sem izklopil firewall pa ni nič pomagalo. Na namiznem zdaj celo sploh računalnikov ne vidim - tisto sporočilo, ki sem ga v prvem postu napisal sem izpiše, samo da ni na začetku ime računalnika, ampak kar MShome is not accesible.

A je možno, da je kriv router? Imam ASUS WL500g.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -ziga- ()

-ziga- ::

Še vedno imam ta problem. Vmes sem enkrat lahko dostopal do datotek na drugem računalniku, drugače pa ne gre. Pa nisem nič drugače naredil.

-ziga- ::

Težko verjamem, da nihče ne ve ali nima ideje, glede na to, da je na forumu, kar precej strokovnjakov.

Ice-Heki ::

Poskusi:
\\IP_racunalnika\
Dela?

Invictus ::

Poglej če so vsi računalniki v isti "workgrupi". Če se v različni, se ne moreš it menjave datotek.

Sploh če imaš mešanico domačih in službenih škatel.

LP I.

-ziga- ::

Poskusi:
\\IP_racunalnika\
Dela?



To pa dela:)
Sicer se ne bom še prehitro veselil, ker vse skupaj včasih dela, včasih ne. Sem pa preveril dostop prek "Moja omrežna mesta" in javi error, tako da ta IP zaenkrat zgleda obetavno.

Mi razložiš zakaj to dela, tisto pa ne?


@Invictus - vsi so v isti skupini, ja. Sem preveril večkrat in tudi nekajkrat na novo delal povezavo.

McMallar ::

Na hitro bi rekel, da zaradi DNS. Če imaš na routerju DHCP, ob tem pa imajo nekatere mašine statično nastavljen IP, potem router ne zna routati na ta hostname. Zelo groba rešitev bi bila, da v hosts datoteko zapečeš hostname in IP naslove vseh računalnikov na mreži in jim vsem nastaviš statični IP.

Verjetno pa obstaja tudi kakšna bolj elegantna rešitev...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

-ziga- ::

Aha. Hvala za pojasnilo. Saj mrežo za prenos datotek rabim nekajkrat na teden, tako da bo ta rešitev za enkrat delovala.

Mati ::

Ta IP varianta je tudi mene jezila zelo dolgo.

Zanima me, če kdo ve zakaj se včasih enostavno ne morem povezati na omrežje prek wireless? Enostavno napiše Unable to connect to prefered....Potem resetiram ali počakam nekaj minut in se sam poveže.

To mi dela tako doma kot v službi. Imam pa Linksys WRT54GL...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Oddelek: Strojna oprema
132047 (1927) nejcek74
»

Težave z domačim omrežjem

Oddelek: Omrežja in internet
81186 (1070) tv6865
»

? printanje in wireless povezava

Oddelek: Omrežja in internet
263257 (2882) Mati
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243195 (2617) Pyr0Beast
»

vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132252 (1985) boogie

Več podobnih tem