» »

Težave z povezavo v omrežje (SUSE 10.3)

Težave z povezavo v omrežje (SUSE 10.3)

medo88 ::

Sem v študentskih domovih v LJ in pač kot se spodobi imam tudi internet. Na računalniku mam dual boot (XP,SUSE) in imam problem pri prijavi v omrežje. Use storim kot je napisano tukaj KLIK, vendar mi stvar ne dela.
Ko v konzolo napišem "ifdown eth0", mi stvar izpiše sledeče:

"Network interface is managed from NetworkManager
NetworkManager cannot be advised to take down an interface."

Me zanima če kdo pozna rešitev. Hvala za odgovore.

Zako ::

Jzt sm isto v študentek domu (Blok B) in imam Ubuntu 7.10, pa mi je isto internet full zajebavo, ni hotlo povezat pa sm naredil vse kot treba. Potem sm pa čez čas še enkrat probal in zdaj mi dela.

Bila je fora v tistem wpt certifikatu, moraš prav pazit katerega namestiš (v mojem primeru za AMD 64bit procesor).

Damjan
Zako je zakon!!!

kriko1 ::

@medo88: uporabi networkmanager namesto ifup ter v /etc/init.d/boot.local dodaj:
/usr/sbin/wpa_supplicant -Dwired -ieth0 -c/etc/wpa_supplicant.conf -d > /dev/null &

shrani ter ponovno zaženi računalnik (ali pa ročno postoriš če veš kaj delaš). Tista skripta v navodilih je b0rked, določene funkcije ji celo manjkajo, več kot toliko pa nisem gledal.

Če ti še kaj ne dela pa povej, v glavnem moraš slediti navodilom za konfiguracijo in ko si prav skonfiguriral, samo ponovno zaženi. Ob novi prijavi, če se ti ne sam zažene, poženi knewtorkmanager (če imaš gnome pa drugo) in poglej če ti dobi veljaven IP.
Meni tako dela 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

suse80 ::

Pojdi v Yast, izberi network devices, ter v odprtem oknu nastavitev (global) izberi "traditional" oz. IFUP metodo managementa kartic ( kot privzeto namreč suse predlaga knetwork manager). Potrdi vse in zapri yast. Odpri terminal in se logiraj kot root (su root) ter vpiši svoje root geslo.
vpiši: ifdown eth0
nato pa še: route -n
sedaj bi ti motalo izpisati samo lokalni naslov (lo).
zdaj vpiši: ifup eth0
moralo bi dvignit kartico.
vpiši: route -n
in nekje bi morala biti takšna vrstica

0.0.0.0 192.168.1.xxx (oz. ip tvojega gatewaya) 0.0.0.0
pa še več kolon.

kadar imaš vklopljen knetwork manager, ifup ne dela.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ubuntu] DNS lookup ne dela

Oddelek: Operacijski sistemi
61069 (973) MrStein
»

Ubuntu 10.10 SIOL IPTV in nastavitev dveh kartici

Oddelek: Pomoč in nasveti
103811 (3685) prastroj
»

eth3 -> eth0?

Oddelek: Operacijski sistemi
91416 (1260) poweroff
»

Ubuntu in adsl

Oddelek: Operacijski sistemi
202209 (1925) gregs
»

Internet dela ali ne dela (lnux)

Oddelek: Operacijski sistemi
271871 (1540) root

Več podobnih tem