» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
16 / 22
»»

icek ::

Bili so problemi z izpadom elektrike. Sedaj je urejeno in bi moralo delat.
Rider of Theli
www.air-tv.net

raners ::

Še mekaj glede kartic: imamo lcd tv LG 26lh2000 in če je TV prižgan in vstavim kartico, mi TV zazna kartico in kodirani kanali normalno delujejo. Če TV ugasnem in ponovno prižgem, mi kartice ne zazna (čeprav nisem ne kartice, ne TV niti dotaknil). Če kartico vzamem ven in jo ponovno vstavim, mi TV ponovno zazna kartico in vse deluje vredu.

Torej, ali moraš kartico kak 'inštalirat' in ali ima kdo drug podobne probleme?

cesy ::

Mi lahko prosim nekdo sporoči, kakšno je privzeto geslo za AIR2001?
LP Cesy

KTr1sk ::

cesy je izjavil:

Mi lahko prosim nekdo sporoči, kakšno je privzeto geslo za AIR2001?

same 6666 da prideš v določene funkicje..če to misliš?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

cesy ::

to, ja. hvala ti.
LP Cesy

Niko_ ::

Dober dan.
Imam par vprašanj za vas, ki imate paket Trio pri Ario-tu. Na dom sem dobil pogodbo, ki jo bom v kratkem izpolnil in odnesel nazaj na Ario. Zanima me kako je s prenosom telefonske številke, sedaj imamo telekom. Ni pa bilo zraven pogodbe kakega lista kjer bi bilo omenjenega kaj o ohranitvi te telefonske številke ki jo imamo sedaj, saj je to možno pri Ario-tu ali ni? Potem me pa še zanima kako dolgo ste približno čakali od dneva ko ste vrnili pogodbo?


Hvala za odgovore

Lp

PaJo ::

Telefonsko številko komot preneseš na Ario oz. ponudnik telefonije pri njih je DeTel. Načeloma stvar deluje, čeprav zadnji mesec opažam določene težave na njihovi telefoniji, samo stacionarni telefon ni več tako bistvenega pomena, ko imam vsi mobilne telefone. Prenos številke pa je pri meni bil urejen kasneje, sem nekaj časa dobil eno drugo številko in se kasneje odločil za prenos telefonske številke in je stvar bila kar hitro preklopljena. Kako hitro pa sedaj vračajo pogodbe ne vem, jaz imam zadevo že 2 leti, tako da v tem času se je že dosti spremenilo, kolikor pa spremljam informacije od prijateljev, pa stvari običajno uredijo v roko 7 do 20 dni.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Niko_ ::

Hvala za odgovora.
Zanima pa me še če ti kar Ario prekine vezavo pri telekomu in uredi prenos številke, saj zraven pogodbe nisem dobil nobenega lista za prenos številke. Pa kako poteka priklop storitve? Glede na to da piše da 10m kabla dajo oni,ampak jaz mislim da bom potreboval dosti več ga, saj bo verjetno to priklopleno nekje na strehi mi pa potem v 1 nadstropju še nimamo narejeno za bivanje ampak samo v pritličju in bo treba kable vlečt. Kakšne imate izkušnje s tem, naj rajši sam poskrbim za kablovje ali pač plačam tisto kaj bo monter dal?

Hvala za odgovor

Lp

PaJo ::

Za prenos poskrbi ario sam, tako da ti ne rabiš nič odjavljat. Je pa za to seveda potreben obrazec, tako da jaz bi jih poklical, da pošljejo še ta del papirjev.
Kar se pa tiče osnovne inštalacije pa je resnično vključeno samo 10m coax kabla, več pa plačaš. Glede na izkušnje monterjev je mogoče boljše da se porabi njihov kable, ker imajo običajno kabel boljše kakovosti in s tem izničimo eno izmed možnih točk napake. Običajno ta kabel pri monterju ni kaj dosti dražji kakor v trgovini, je pa verjetno dosti odvisno od monterja samega. Jaz osebno sem instalacijo pripravil sam, sem pa uporabil malo bolj kvaliteten coax kabel (dvojno oklopljen s folijo).
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Niko_ ::

Dber dan.
Ponovno se obračam na vas uporabnike Aria,saj me zanima par stvari.
Danes dobil klic od monterja in mi pride priklopit zadevo v petek. Sedaj pa me zanima kako potekajo kabli pri Ario?Od antene gre eden do modema(razdelilnika ali kaj pač je) pa pol naprej od modema do računalnik za internet in od modema do tv vmesnikov za tv ali kako? In na kakšni razdalji je vse to,saj na podstrešju še nimam urejene čisto do konca električne inštalacije? Sam imam izkušnje z t-2 kako tam poteka (kabl od telefonske vtičnice do modema pa pol večportni modem in en kabla za internet do računalnika in še en kabl do tv vmesnika za tv)Ali je pri Ariu podobno?


Hvala za odg
Lp

Christian ::

Potek od krožnika koiksalni kabel od antene do razdelilca. Potem iz razdelilca eden v modem,drugi pa v tv,lahko pa se še razdeli na več kablov.Skratka čist preprostoto.
Kaj ima danes kdo težave z internetom in telefonom? Modem mi nenehno resetira in na novo nalaga in potem spet malo deluje. (smer Pohorje) Tv dela bp. LP

BigMan ::

Meni je danes isto zajebavalo, nekje od 16h-19h.

raners ::

Hja... Ario... Nevem, če bom še dolgo pri Ariu... Škoda, da samo sedijo v pisarnah in štejejo denar, ker jih bo konkurenca povozla. Zadnje čase je vedno več izpadov interneta in telefona, pa tudi TV včasih kocka... Internet plačujem 4M/384K, pa mi popoldan in zvečer dela do 200kb/s in manj. Tudi kartice za TV, ki sem se jih zelo veselil, ne delajo vredu (na Sony TV sploh ne delajo, pa tudi na LG mi nekaj zajebava), programska shema se nič ne posodablja, tak da to vse skupaj ni vredu za Ario...

Vglavnem, storitev je vedno slabša, namesto da bi bila vedno boljša... Nažalost.

Upam, da se bodo v kratkem času zbudili in naredili kaj.

Lp.

cesy ::

Tudi jaz nisem ravno zadovoljen z njimi. Ta teden sem odnesel nazaj dva sprejemnika in dve kartici, ker so bili fuč.

Oba sprejemnika sta piskala, ko je bila v njima kartica. Fuč pa sta bili tudi obe kartici. Z eno kartico sem bil nazadnje cel dan brez programa. Sprejemnik ju je zaznal, vendar nista odkodirali kanalov.
Sedaj so mi zadevo zamenjali. Zaenkrat mi kartici delujeta, vendar mi zopet ne deluje eden od sprejemnikov. Ko ga ugasnem, se mi noče več prižgati (mogoče se bo moral nadgraditi. to so imeli probleme že v začetku, ko so lansirali te nove sprejemnike). Še dobro da imam eno kartico na LCD TV (LG), da sem lahko zamenjal sprejemnik, ker se mi res ne da hoditi še enkrat na Ario. Ker človek mora skoraj dopust vzet, da lahko pride do njih. Ali pa vsaj kakšno uro prej iti iz službe...

V tem času se je nabralo kar nekaj napak z njihove strani.
Od tega, da niso sposobni dobavit sprejemnikov, do tega, da ko enkrat imaš sprejemnike, ti ne delujejo. Bog ne daj, da imaš slab signal, ker potem pa mora priti monter. Privije anteno, ker jo je preslabo zmontiral in ti to hoče še računat. Seveda na Ario potem o tem ne vedo nič.
Če pogledam signal je vedno tam nekje 50-70%. Če grem gledat DVBT preko sobne antene pa je signal 97% (Pod 90% ga še ni bilo...). Človek bi pričakoval, da bo pri njih boljši signal, ne pa slabši.

Najbolj me pa razjezi to, da jim je čisto vseeno za probleme. Če jim pa kaj rečeš, ti pa pravijo, da lahko odstopiš. Če bi imel kakšno drugo opcijo, me Ario sploh ne bi videl.
Saj ne vem, ali se te zadeve dogajajo tudi vam, ali sem le jaz brez sreče...
LP Cesy

raners ::

No, da dodam še nekaj "malenkosti"... Tudi podpora (kot je rekel cesy) je obupna; če ne bi bilo tega foruma, bi bili mnogokrat v temi. Določene informacije, ki jih najdemo tukaj na forumu, bi morale biti tudi na njihov spletni strani; če kaj ne dela zvečer, jih lahko pokličeš šele naslednje jutro; itd...

Veseli me, da je drug operater "porihtal" povezave do naše hiše in tako imam možnost zamenjati operaterja (in ne vidim razloga, zakaj bi zapravljal čas (živce) in denar pri Ariu)...

ario ::

raners je izjavil:

Internet plačujem 4M/384K, pa mi popoldan in zvečer dela do 200kb/s in manj.


Predvidevam, da si hotel napisati 4M/512k? 4/384 paketa ni oz. če imaš takšno hitrost, je nekaj res narobe ;)

Zgolj 200kb/s ti prenaša v katero smer, UL ali DL? Lahko mi pustiš naročniške podatke na ZS in bom preveril. Podatkovnih kapacitet je v omrežju več kot dovolj, zato padca hitrosti prenosa podatkov enostavno ne sme biti.

S kompatibilnostjo CI/CAM kartic z različnimi proizvajalci in modeli televizorjev se aktivno ukvarja proizvajalec kodirnega sistema Globtel, ki z novimi posodobitvami firmware-a bazo stalno dopolnjuje. Ne bi šel v podrobnosti, je pa "zanimivo" ugotavljati, zakaj trije modeli televizorjev proizvajalca X z isto kartico brez težav delujejo, eden pa ne.

ario ::

cesy je izjavil:

Oba sprejemnika sta piskala, ko je bila v njima kartica. Fuč pa sta bili tudi obe kartici. Z eno kartico sem bil nazadnje cel dan brez programa. Sprejemnik ju je zaznal, vendar nista odkodirali kanalov.
Sedaj so mi zadevo zamenjali. Zaenkrat mi kartici delujeta, vendar mi zopet ne deluje eden od sprejemnikov. Ko ga ugasnem, se mi noče več prižgati (mogoče se bo moral nadgraditi. to so imeli probleme že v začetku, ko so lansirali te nove sprejemnike). Še dobro da imam eno kartico na LCD TV (LG), da sem lahko zamenjal sprejemnik, ker se mi res ne da hoditi še enkrat na Ario. Ker človek mora skoraj dopust vzet, da lahko pride do njih. Ali pa vsaj kakšno uro prej iti iz službe...

V tem času se je nabralo kar nekaj napak z njihove strani.
Od tega, da niso sposobni dobavit sprejemnikov, do tega, da ko enkrat imaš sprejemnike, ti ne delujejo. Bog ne daj, da imaš slab signal, ker potem pa mora priti monter. Privije anteno, ker jo je preslabo zmontiral in ti to hoče še računat. Seveda na Ario potem o tem ne vedo nič.
Če pogledam signal je vedno tam nekje 50-70%. Če grem gledat DVBT preko sobne antene pa je signal 97% (Pod 90% ga še ni bilo...). Človek bi pričakoval, da bo pri njih boljši signal, ne pa slabši.

Najbolj me pa razjezi to, da jim je čisto vseeno za probleme. Če jim pa kaj rečeš, ti pa pravijo, da lahko odstopiš. Če bi imel kakšno drugo opcijo, me Ario sploh ne bi videl. Saj ne vem, ali se te zadeve dogajajo tudi vam, ali sem le jaz brez sreče...


Z zadnjo pošiljko STB-jev je dejansko kar nekaj težav. Približno 20% zadnjih STB-jev ima skrito napako (piskanje), ki se praviloma pokaže šele po nekaj tednih uporabe, zato je ni bilo mogoče predvideti v naprej. Takšne STB-je seveda zamenjamo.

Naj te prikaz moči digitalnega signala na STB-ju ne zavede, saj ni toliko relevanten in ga različni STB-ji na isti merilni točki prikažejo različno. 50-70% je tako čisto v redu. Podobno je v kabelskih omrežjih, če seveda govorimo o digitalnem signalu.

Trenutno interno testiramo HD STB-je in po odpravi do sedaj ugotovljenih bugov bo za drugo fazo testiranja zadeva na voljo tudi zainteresiranim uporabnikom.

Spremembe v programski shemi so v pripravi, vendar se bodo zgodile hkrati z uvedbo HD programov. Natančnega datuma sprememb žal še nimam.

cesy ::

@ario
sem vam ravno mislil email poslati, pa vas vprašam kar tukaj. Mogoče ima še kdo te probleme.
Kot sem že zgoraj omenil se mi pojavlja problem na sprejemnikih. In sicer, ko se ugasneta ju ne morem več prižgati z daljincem. Pomaga samo izklop iz elektrike. To se dogaja samo, če je noter kartica.

Spomnim se, da je bila ista težava tudi na prejšnih dveh. Tako, da sem potem kar nekaj časa gledal TV brez kartice. Po nekem obdobju sem zopet poiskusil s kartico, ter ugotovil, da so težave izginile.
V čemu je problem? Se bo to rešilo s kakšno nadgradnjo ali moram zopet hoditi k vam?

Še eno vprašanje...Ali je možno kako onemogočiti samodejni izklop sprejemnika? Ali je kakšen smisel, da se sprejemnik ugasne, če pa TV tako ali tako ostane prižgan?

P.S. Hvala za pojasnilo glede signala...
LP Cesy

ario ::

cesy je izjavil:

@ario
sem vam ravno mislil email poslati, pa vas vprašam kar tukaj. Mogoče ima še kdo te probleme.
Kot sem že zgoraj omenil se mi pojavlja problem na sprejemnikih. In sicer, ko se ugasneta ju ne morem več prižgati z daljincem. Pomaga samo izklop iz elektrike. To se dogaja samo, če je noter kartica.

Spomnim se, da je bila ista težava tudi na prejšnih dveh. Tako, da sem potem kar nekaj časa gledal TV brez kartice. Po nekem obdobju sem zopet poiskusil s kartico, ter ugotovil, da so težave izginile.
V čemu je problem? Se bo to rešilo s kakšno nadgradnjo ali moram zopet hoditi k vam?

Še eno vprašanje...Ali je možno kako onemogočiti samodejni izklop sprejemnika? Ali je kakšen smisel, da se sprejemnik ugasne, če pa TV tako ali tako ostane prižgan?

P.S. Hvala za pojasnilo glede signala...


1. onemogočen vklop STB-ja z daljincem
Težava je bila pred časom odpravljena z zadnjim updateom firmware-a.
Postopek za nadgradnjo firmware-a na daljavo je sledeč:

- greš v menu
- izbereš "Nastavi."
- izbereš "SW posodobitev"
- pritisneš OK
- STB sam označi "SW posodobitev z OTA"; pritisneš OK
- potrdiš "Samodejno" z OK

Cel postopek nadgradnje traja približno 2 minuti. STB se vmes ugasne in znova prižge. Zadnji update odpravlja precej bugov, med drugim tudi tega z vklopom STBja z daljincem.

2. samodejni izklop STB-ja po dveh urah neaktivnosti
V tem primeru ne gre toliko za dejansko težavo, kot za pretirano implementacijo EU direktive, ki so jo Azijci vzeli za sveto. Težava je bolj v tem, da samodejnega izklopa zaradi neaktivnosti v meniju trenutno ni možno izključiti, kar je za marsikoga moteče. V zvezi s to problematiko je odprt ticket pri proizvajalcu STB-ja, ki nam bo popravek (upamo) kmalu poslal.

KTr1sk ::

Dolgo nazaj sem posodibil na ta način, pa od takrat vedno lahko prižgem z daljnicem, prej je pa zaštekalo če dolgo ni deloval sprejemnik.
Sem pa še danes enkrat probal posodobit, ker mi programe ko imam razvršene kar samodejno resetira na privzeto nastavljene (na 1 je pop namesto slo1).
V Meniju "CI Status" pod Air CAM imam napisano:
-Air CAM 1.0
-App: v1.01
-Man: Globtel d.o.o.
Serial Nr: 030031....
Part Nr: 399001...

Torej imam jaz zadnji sofware naložen?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ario ::

@KTr1sk: zgoraj si navedel podatke o CAM kartici. Verzijo firmware-a v STB-ju se preveri tako, da se v glavnem meniju pritisne tipko info.
Zadnja verzija je CTKT.102.

KTr1sk ::

Aja to potem pa imam najnovejšo
SW: CTKT.102
HW: T10.5007
Date: 01\Sep\10

Kdaj pa lahko pričakujemo boljše sprejemnike in bo treba doplačat (koliko)?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ario ::

KTr1sk je izjavil:

Aja to potem pa imam najnovejšo
SW: CTKT.102
HW: T10.5007
Date: 01\Sep\10

Kdaj pa lahko pričakujemo boljše sprejemnike in bo treba doplačat (koliko)?


O boljših sprejemnikih (HD) sem pisal par postov višje. Kar se tiče cen in ostale politike pa žal ne morem veliko pomagati, delam v tehniki. Vse te informacije izvemo v najboljšem primeru teden dni prej, preden postanejo uradne. Se pa verjetno strinjaš, da ugibanja ponavadi povzročijo še več slabe volje, saj ljudje neuradne informacije ponavadi vzamemo kot fiksne in se ob morebitnih zamudah uvajanja sprememb potem po nepotrebnem razburjamo.

Christian ::

Pozdravljeni!
Da še povem moje izkušnje z Ariom. Uporabnik sem skoraj dve leti. Res ,da so včasih nastajali ful problemi pri Tv in internetu,jih pa moram to sedaj pohvalit. Tv že dolgo deluje brez težav in tudi internet je dokaj stabilen. Res da se zgodi da včasih kaj ne dela,ampak vseeno ni tak hudo. Res je mogoče malo škoda,da ni tehnične podpore 24 ur na dan,ampak verjamem da bodo tudi to uredili ko bodo imeli še več uporabnikov. No glede cene storitev bi se res dalo kregat,vendar navsezadnje moramo biti zadovoljni. :)))
Zanima me zakaj ni možen 8 mega internet? Pa morda bi res bilo fajn da bi še dodali kakšen tv program. to pa je iz moje strani tudi vse. Lepo vas pozdravljam,prav tako podjetje ARIO.

Niko_ ::

Tako včeraj priključen na storitve Ario.Imam 2 tv-ja, internet 2/384 in telefon.Monter prišo zmontiral vse super. Imam se sedaj vprašanje, na tv se da pogledal kako moč ima antena in kakovost slike al kaj pač pomeni tista kakovost, to se zgodi če par krat pritisneš gum info na pilotu ali imam prav? Zanima me kakšno imate tam procente, sam imam moč:70%, kakovost pa 60%.Mislite da je to dovolj? Včeraj ni bilo motenj na nobenem tv-ju samo me pa zanima ali je to dovolj al premalo? Pa še glede interneta hitro uploada je vredi, download pa se giblje tja do 150 Kb/s mogo pa bi bit glede na to da je naročeno 2mb linija čez 200 ali je za to kriva tista moč in kakovost ki jo lahko vidiš na tv in je prenizka ?h

hvala za odg
Lp

ario ::

Christian je izjavil:

Pozdravljeni!
Da še povem moje izkušnje z Ariom. Uporabnik sem skoraj dve leti. Res ,da so včasih nastajali ful problemi pri Tv in internetu,jih pa moram to sedaj pohvalit. Tv že dolgo deluje brez težav in tudi internet je dokaj stabilen. Res da se zgodi da včasih kaj ne dela,ampak vseeno ni tak hudo. Res je mogoče malo škoda,da ni tehnične podpore 24 ur na dan,ampak verjamem da bodo tudi to uredili ko bodo imeli še več uporabnikov. No glede cene storitev bi se res dalo kregat,vendar navsezadnje moramo biti zadovoljni. :)))
Zanima me zakaj ni možen 8 mega internet? Pa morda bi res bilo fajn da bi še dodali kakšen tv program. to pa je iz moje strani tudi vse. Lepo vas pozdravljam,prav tako podjetje ARIO.


Dostop s hitrostjo 8Mbps še ni na voljo na vseh sektorjih in posledično lokacijah. V kolikor še nisi, lahko javiš svoj interes na podporo, ki te bo takrat, ko bo hitrost na tvoji lokaciji možna, o tem tudi obvestila.

ario ::

Niko_ je izjavil:

Tako včeraj priključen na storitve Ario.Imam 2 tv-ja, internet 2/384 in telefon.Monter prišo zmontiral vse super. Imam se sedaj vprašanje, na tv se da pogledal kako moč ima antena in kakovost slike al kaj pač pomeni tista kakovost, to se zgodi če par krat pritisneš gum info na pilotu ali imam prav? Zanima me kakšno imate tam procente, sam imam moč:70%, kakovost pa 60%.Mislite da je to dovolj? Včeraj ni bilo motenj na nobenem tv-ju samo me pa zanima ali je to dovolj al premalo? Pa še glede interneta hitro uploada je vredi, download pa se giblje tja do 150 Kb/s mogo pa bi bit glede na to da je naročeno 2mb linija čez 200 ali je za to kriva tista moč in kakovost ki jo lahko vidiš na tv in je prenizka ?h

hvala za odg
Lp


Zelo bi cenil, če bi uporabniki prebrali vsaj par postov na trenutni strani, kjer sem napisal kako in kaj je s temi procenti. Če se ti vseeno ne ljubi prebrati, so vrednosti ok in te ne rabijo skrbeti.

Glede hitrosti - kakšne rezultate ti prikažeta http://speedtest.si in http://speedtest.net (strežnik Graz)? Verjetno ni potrebno posebej poudariti, da se hitrost meri pri prazni oz. neobremenjeni povezavi, kajne? :)

Christian ::

Še morda kdo nima dovoljenja na športklub + ?? Jaz ga nimam na nobenem stb-ju! Lp

ario ::

Christian je izjavil:

Še morda kdo nima dovoljenja na športklub + ?? Jaz ga nimam na nobenem stb-ju! Lp


Lahko poskusiš sedaj?

Christian ::

Pozdravljen ARIO. Ne nimam dovoljenja za ogled programa Sportklub + . Pa kolega ko ima isto Ario mu tudi ne deluje. Hvala za hiter odgovor. Zanima me kak to,da včasih pridde do teh zadev da za določene programe nimaš dovoljenja. Samo to potem ponavadi sami porihtate. Ampak žal pač nikoli čez vikend. lp

Sem zelo zadovoljen,da se je med nami našel nekdo ,ki se razume na zadeve ... kar ARIO sam! :))) Pozdravljen v naši sredini!

Zgodovina sprememb…

ario ::

Do tega pride v primeru, ko se pri izvornem sprejemu TV programa na naši strani spremeni t.i. PID programa. Lahko poskusiš pognati samodejno skeniranje programov?

Christian ::

hvala,zadeva deluje! LP

Thunder wave ::

Ali ima še kdo danes probleme z internetom? TV deluje normalno.

Christian ::

Oj!Nisi edini z problemom interneta. Je pa težava nastala že pred sneženjem. Tv dela normalno ,ter tudi karakteristika modema je normalna,tako da signal je vredu. Očitno je res nekaj na Ario narobe. Sicer prej ni delalo nič,sedaj pa samo upload ima težave,download je pa v normali . Res zanimivo. Ario,nas bereš? LP

speedtest.si

Pritisnite START

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 202.85Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 3.64Mb/s

Upload je premalo! Ponavadi je okrog 500 kb/s

Zgodovina sprememb…

ario ::

Generalnih težav ni, se pa lahko krajše motnje pojavljajo pri bolj oddaljenih uporabnikih zaradi sneženja.

@Christian: če ne sneži pri tebi, še ne pomeni, da ne sneži nekje na poti med oddajnikom in tvojo lokacijo.. navajam zgolj za informacijo :)

Ali sta oba vezana na oddajnik Pohorje? Tam namreč že nekaj časa precej močno sneži. Lahko pa mi pošljeta naročniške podatke na ZS in bomo pogledali.

Christian ::

Zdravo Ario! No saj vem da lahko na Pohorji sneži. Sicer pa itak sedaj vsepovsod sneži. Samo skoraj ne verjamem da bi bil sneg kriv za te motnje danes. Ker že mam dve leti to zadevo in nikoli ni bilo teh težav pri sneženju,razen kakšnih manjših. Zadeva je takšna ,televizija dela z normalnim signalom in močjo. Internet pa od 13.ure naprej kar precej jezi. Resetira se modem ,potem se spet normalno naloži,vendar hitrosti skoraj ni,niti Google ne odpere. Telefon pa včasih dela ,včasih ne. Sem pa vezan na oddajnik Pohorje. Zdaj trenutno je začel delat internet in upam da tak ostane. Sicer pa nič hudega če so tehnične motnje,verjamem da boste porihtali. Lp

Ali pa nam je zagodel snegec.. :)))

Zgodovina sprememb…

ario ::

@Christian: ja, se strinjam, da sneg načeloma ne povzroča težav. Malce bolj neugoden je zelo moker sneg, kakršen je danes. Na sektorju proti Murski Soboti smo začasno spremenili nekatere parametre, kar očitno rezultira v boljšem delovanju interneta tudi pri tebi.

Christian ::

Zaenkrat dela vse brez problema - Jurovski Dol! LP

KTr1sk ::

Meni je napisalo ni signala, šel sem pogledat krožnik ki ga imam na balkonu in je bila glava in nosilec čisto zasnežen in sem narahlo z roko odstranil sneg in deluje naprej normalno. (čeprav ni dobro se dotikat da se kaj ne premakne)
Še sreča da sem nekoga tukaj iz foruma poslušal da imam anteno na dosegu "rok", da lahko vedno kadarkoli dostopam do nje :) v usakem vremenu :).
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

beta1 ::

Sneg sploh ni problem :) NLP, radioamaterji in ostale neznane motnje, to so problemi :):):) hahaha

Nextor ::

@ario: Kako to, da vaša programska shema ne vključuje hrvaškega RTL-a? Ga imate kdaj namen dodat?

Thunder wave ::

Baje, da RTL nima pravic za oddajanje na območju RS. Vsaj tak je bil odgovor 2 leti nazaj.

ario ::

Nextor je izjavil:

@ario: Kako to, da vaša programska shema ne vključuje hrvaškega RTL-a? Ga imate kdaj namen dodat?


Uradno se ga ne da prenašati. Kdor ga dobi preko sobne antene (spill-over) ga ima, operaterji pa ga uradno ne moremo distribuirati. Če se zadeve v zadnjem času niso spremenile, ga v (uradni) ponudbi nima noben slovenski operater.

Christian ::

Glede programske sheme se mi zdi škoda, da ni gor Eurosporta. Tega edinega pogrešam od kar več nimam satelitske in imamo Ario.

Nevro^ ::

Je že kdo poskusil na teh novih sprejemnikih z CAM kartico predvajat kakšen film preko usb-ja? Namreč meni po kakšni minuti predvajanja zašteka oz. napiše, da je bila naprava odstranjena, čeprav se usb ključka nisem niti dotaknil in ko odstranim usb ključek zašteka še daljinec oz. se sprejemnik več ne odziva na ukaze daljinca! Pomaga samo, da sprejemnik izpulim iz elektrike! Poskusil sem z različnimi filmi v različnem kodiranju, različnimi usb ključki in na treh sprejemnikih... povsod enako! Vsi trije sprejemniki imajo zadnji firmware (102).

Kakšne rešitve glede tega?

EDIT:
Bi lahko kdo od vas, ki si lastite te nove sprejemnike z CAM kartico preizkusil zadevo, da vidimo, če je problem samo pri mojih sprejemnikih?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nevro^ ()

Thunder wave ::

V katerem formatu si imel film? Jaz sem poskusil z .avi datoteko in sploh nič ni zaznalo :|

ario ::

Ta STB ni mišljen kot Media Player in se kot tak tudi ne oglašuje.

Nevro^ ::

Že, že, ampak koj k. pa pol sploh vsebuje te dodatne funckije, če jih ni sposoben vsaj minimalno prebavit? Zadeva samo dokazuje, kako zelo površno je vse skupaj programirano in izdelano! Ni čudno, da so sami problemi s temi STB-ji!

Da ne omenjam kolikor krat na dan STB med preprostim prešaltavanjem med programi popolnoma zmrzne... ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nevro^ ()

Christian ::

Halo folk! kaj pa imate to za ene škatle? Jaz imam stare stb AIR in nimam nikakršnih težav z njimi.

ario ::

Nevro^ je izjavil:

Že, že, ampak koj k. pa pol sploh vsebuje te dodatne funckije, če jih ni sposoben vsaj minimalno prebavit? Zadeva samo dokazuje, kako zelo površno je vse skupaj programirano in izdelano! Ni čudno, da so sami problemi s temi STB-ji!

Da ne omenjam kolikor krat na dan STB med preprostim prešaltavanjem med programi popolnoma zmrzne... ;((


"Uradno" ta STB podpira prikazovanje slik in predvajanje glasbenih datotek, kar tudi deluje. Še enkrat - zadeva ni Media Player, je pa res, da je v samem meniju ta opcija prikazana (Moj film), ni pa podprta, zato se sami z njo sploh nismo ukvarjali.

To, da STB zmrzne med preklapljanjem programov, je pa novo oz. v tehniki nimamo zabeleženih tovrstnih pritožb. Lahko, da gre za kakšno okvaro - v tem primeru STB zamenjamo.

STB, ki bo uradno podpiral tudi kaj več, pa bo na voljo v prihodnje oz. se zadeva interno testira, kot sem omenil že par postov višje.
««
16 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415146 (2853) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328485 (7494) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52187 (1782) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930312 (18932) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71713 (1462) PaJo

Več podobnih tem