» »

[FORK] Duhovi, voodoo and things

[FORK] Duhovi, voodoo and things

1
2
»

jype ::

RIPMORK> Nekako kot Apple kar se dizajna tiče

Takoj jutri se grem k jezuitom vpisat :)

PacificBlue ::

@jype
Če ti nekdo reče, da je v peklu bolj vroče kot v nebesih, mu boš verjel?

Ne seveda da ne, ker Imho pekel ne obstaja. Lahko bi mogoče edino rekel, da obstaja za nekatere tukaj na Zemlji. Seveda pa je pekel izmišljotina religioznih fanatikov, ki so si želeli(in so si) podredili množice.

@Ripmork

pa da ne bom totalno offtopic: kot otrok sem po tem, ko sem prebral dosti o duhovih, enega "zagledal" v polsnu tudi sam - in imel nekaj časa resne težave pri spancu, naenkrat je bil vsak gib zavese sumljiv in trajalo je nekaj let, da sem si to teorijo o duhovih izbil iz glave. Na koncu ugotoviš da je vse le v glavi

Vidiš, pravilno si se odločil. Sprejel si eno izmed rešitev.

jype ::

PacificBlue> Seveda pa je pekel izmišljotina religioznih fanatikov, ki so si želeli(in so si) podredili množice.

Kako pa veš to? A si kdaj bil tam, kjer bi moral biti pekel, pa ga ni bilo?

Ker jaz podobno gledam na posmrtno življenje.

PacificBlue ::

Kako pa veš to? A si kdaj bil tam, kjer bi moral biti pekel, pa ga ni bilo? Ker jaz podobno gledam na posmrtno življenje.

Hudič se me zgleda boji..:\

jype ::

Moraš biti pa od hudiča! :)

Vprašal sem te zgolj zaradi tele zanimive zgodbice, ki dokazuje, kako sta znanost in razum z roko v roki sposobna opraviti s še tako "mainstream" pravljico:

The temperature of Heaven can be rather accurately computed from available
data. Our authority is Isaiah 30:26, "Moreover, the light of the Moon
shall be as the light of the Sun and the light of the Sun shall be sevenfold,
as the light of seven days." Thus Heaven receives from the Moon as much
radiation as we do from the Sun, and in addition seven times seven (49) times
as much as the Earth does from the Sun, or fifty times in all. The light we
receive from the Moon is one ten-thousandth of the light we receive from the
Sun, so we can ignore that. With these data we can compute the temperature
of Heaven. The radiation falling on Heaven will heat it to the point where
the heat lost by radiation is just equal to the heat received by radiation,
i.e., Heaven loses fifty times as much heat as the Earth by radiation. Using
the Stefan-Boltzmann law for radiation, (H/E)^4 = 50, where E is the absolute
temperature of the earth (~300K), gives H as 798K (525C). The exact
temperature of Hell cannot be computed, but it must be less than 444.6C, the
temperature at which brimstone or sulphur changes from a liquid to a gas.
Revelations 21:8 says "But the fearful, and unbelieving ... shall have their
part in the lake which burneth with fire and brimstone." A lake of molten
brimstone means that its temperature must be at or below the boiling point,
or 444.6C (Above this point it would be a vapor, not a lake.) We have,
then, that Heaven, at 525C is hotter than Hell at 445C.
-- "Applied Optics", vol. 11, A14, 1972

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

opeter ::

Če ti nekdo reče, da je v peklu bolj vroče kot v nebesih, mu boš verjel?


V peklu ni vroče, ampak hladno. Vsaj tako je opisano v Božanski komediji. Sicer pa vprašajte Danteja in Vergila v DMC4 (Devil may cry) :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

PacificBlue ::

Hehe..ful zanimiva zgodbica. Samo mislim, da se tukaj pozablja IMho na eno pomembno stvar. Da potem, če si duša(oziroma nimaš več fizičnega telesa) itak nimaš čutil s katerimi bi občutil temperaturo. Verjetno se jo edino zavedaš.Občutiš je pa ne. Vsaj kot fizičen občutek ne.

T-h-o-r ::

Zakaj so (ste) filozofi tako prepričani, da ima tvoje (naše) življenje nek vnaprej določen cilj?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

PacificBlue ::

Zakaj so (ste) filozofi tako prepričani, da ima tvoje (naše) življenje nek vnaprej določen cilj?

Ker ta razlaga nam je najbolj smiselna. Predstavljaj si vse ljudi na Zemlji, da bi vsi počeli isto stvar,da bi zanimale nas iste stvari. Kako dolgočasno bi bilo oziroma nesmiselno. Tako pa se ustvari neki red. Lahko bi rekel naravni red stvari.

Edit: Nekateri pravijo temu usoda, samo jaz te besede raje ne uporabljam.Ker usoda je neka fiksna stvar. Vendar so možne variacije,ki so pa posledice odločitev.

Zgodovina sprememb…

username ::

No in jaz iščem to, da ne bi uporabljal razuma
No, to ti je že uspelo.

ampak da bi abstraktni pojmi ,zaznavanja in ostale podobne stvari potekala direktno v mene ali skozi mene,da bi jih zaznaval takšne kot so in da se ne bi trudil z uporabo razuma
Se pravi, ne ljubi se ti uporabljati razuma ali pa imaš tako malo zaupanja v konkretno svojo razumsko sposobnost.

ker razum nima vedno prav..zato pravim, da razum izvira iz ega, iz notranjega jaza, ki ti govori, kaj je narobe in kaj je prav, je kot prepreka,ki ustvarja iluzijo.
Razum ima vedno prav. Ravno zato, ker izhaja iz ega; in ravno razum je prepreka, ki varuje pred iluzijami (če je dosledno uporabljan)

vseobsegajoča ljubezen..najbolj čista misel in občutek.
To je bluz on so many levels, izhaja pa iz osnovnih predpostavk, ki jih skušam prikazati. Za eksaktnejšo razlago si poiščite knjigo Ayn Rand: For The New Intellectual.

Tukaj na Zemlji si se rodil z namenom, da se nekaj naučiš. Da vesoljski kozmični energiji, daš zavedanje o tistem kar si počel
Ničesar ne dolgujem ne Zemlji, ne neki kozmični energiji in podobnem crapu.
Imam pravico zasledovati svojo srečo (svojo, ne kogarkoli drugega) in pri tem tudi ne ovirati kogarkoli drugega. Ter stopati v interakcijo z drugimi (ki v to privolijo) in z njimi izmenjevati dobrine na enakopravni osnovi.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

Zakaj so (ste) filozofi tako prepričani, da ima tvoje (naše) življenje nek vnaprej določen cilj?
"Filozofi" prodajajo idejo, da mora biti nek cilj. In to na način, s katerim implicitno (včasih pa direktno) potem še opredelijo, da je ta cilj neka "dolžnost" do "boga", "kozmične energije", "drugih ljudi/družbe" (take your pick) - in s tem jemljejo posamezniku pravico, da živi in dela za sebe, za svoje veselje in svojo srečo.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

svenica ::

Zakaj so (ste) filozofi tako prepričani, da ima tvoje (naše) življenje nek vnaprej določen cilj?

Saj niso. Pokaži mi enega. Razen če je po tvoje tale debata 'filozofiranje' in udeleženci v njej 'filozofi'.

"Filozofi" prodajajo idejo, da mora biti nek cilj. In to na način, s katerim implicitno (včasih pa direktno) potem še opredelijo, da je ta cilj neka "dolžnost" do "boga", "kozmične energije", "drugih ljudi/družbe" (take your pick) - in s tem jemljejo posamezniku pravico, da živi in dela za sebe, za svoje veselje in svojo srečo.

Sklepam, da si prebral zelo malo oz. nič filozofske literature, saj v nasprotnem primeru tega ne bi napisal. Tako kot drugod, so tudi v filozofiji številni tabori, in kar tako laično vse metati v isti koš žal ne gre. No, odvisno od tega komu 'prodajaš svoje ideje'.

username ::

Nepripravljeni, bodi pozoren na narekovaje levo in desno od besede "filozofi" v mojem prejšnjem postu. Tam niso naključno.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

PacificBlue ::

Filozofija je modroslovje, je razglabljanje o bistvu in o zadnjih vzrokih vsega kar je.


CELOTNA ZGODOVINA FILOZOFIJE
kozmološka
teološka
antropološka


Ad. 1: sem spada predvsem grška filozofija. Postavlja se predvsem vprašanje o svetu okoli nas. Išče se urejenost sveta. Za grškega človeka je bil problem ta svet, ki je krhek, minljiv, ˝je in ni˝, se spreminja. Grška filozofija išče neko počelo, ki bo bolj trdno, ki bo utemeljitev sveta in družbe. Za grškega človeka je temelj poiskati nekaj trdnega.

Pri krščanskem pogledu je svet ustvarjen - gre za stvarjenje. Pri grškem pogledu pa gre za oblikovanje kaosa v kozmos in v to vnesti nek red.


Ad. 2: srednjeveška filozofija postavi v središče Boga; vsa vprašanja izhajajo iz izhodišča Svetega pisma; tako je napisano v SP in tako je. Teološka filozofija izhaja iz božanskega.


Ad. 3: Antropologija je veda o človeku. V središču filozofije je človek. Pojavi se KOPERNIKONSKA REVOLUCIJA: v središče je postavljen človek; vse ostalo: svet, Bog, družba, narava … je odvisno od človeka. Človek je racionalno bitje. Obdobje racionalizma doseže po stopnjevanju vrh s Heglom. Človek obvladuje vse, celo Boga. In ker obvladuje celo Boga ga lahko ukine. Človek se začne ukvarjati sam s sabo, s svojimi sposobnostmi.


Odgovor na antropološko dobo je EKSISTENCIALIZEM. Človek je tu še vedno v središču, ampak ne kot racionalno bitje, ampak človek, ki se ukvarja z nesmislom in smislom, upanjem in obupanem…, človek, ki se ga ne da obvladovati oz. je tu človek, ki je v svojem bistvu nekaj, kar uhaja obvladovanju. Dostojanstvo osebe ni samo v njeni izvoljenosti, pač pa tudi človek kot tak.


POSTMODERNA FILOZOFIJA je odgovor na to. vse se še bolj postavi pod vprašaj.


Sokrat je dejal: »Prava modrost pride, ko spoznamo, kako malo razumemo o življenju, o sebi in o svetu okoli nas.

jype ::

R33D3M33R ::

Evo še dva dogodka, ki smo ju obnovili danes med kosilom

Pred časom smo imeli telefonski aparat drugje in sicer je stal na majhnem stojalcu. Stojalo je bilo postavljeno pod leseno izrezljano glavo jelena, ki je visel na steni na žeblju. Zadeva je visela na steni več let čisto OK, potem pa je lepega dne padla na telefon. In lej naključje, še tisti dan smo prejeli klic, da je umrla mamina teta. Jelenje glave se ni nihče dotikal, možnosti, da bi padec povzročila kaka žival pa ni bilo, saj so bila vrata zaprta.

Drugi primer je podoben. In sicer je visel na stropu en navaden lestenec z žarnicami. Tisti dan ga nihče ni brisal, se ga dotikal ali karkoli podobnega, pa je karnaenkrat zgrmel s stropa. Spet je sledil klic, da je umrla ena izmed sorodnic.

Precej strašljiva naključja, ni kaj.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jype ::

Kolk reči pa v vaši bajti pade dnevno?

R33D3M33R ::

Nič. Ne hecam se...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Weather modifications and Haarp (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15911805 (6084) krneki0001
»

Nova gripa in farmacevtske družbe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11810070 (7256) nejcpirc
»

Kaj veste o Lizbonski pogodbi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16910840 (7029) Ziga Dolhar
»

Najstnika obsojena zaradi virtualne kraje :S

Oddelek: Loža
192624 (1678) jype

Vzdržnost pred poroko? (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
79128291 (19402) WarpedGone

Več podobnih tem