» »

Vista = težava !

Vista = težava !

skuma91 ::

Živjo !
Js sm pred kratkim inštaliru Visto Home Premioum ( clean instal ) ampak sem se je naveliču ker imam preslab procesor . Zej pa hočem it na XP-je nazaj vendar mi noče Boot cdja. V BIOSu je nastavljeno First Boot : CDROM , Secend Boot : Hard Drive ... nem ko bi zbootu Xp-je še drugače ...

solatko ::

Naredi si boot disk na Acronis disk partition, boot s tem diskom, formatiraš particijo in bo šlo naprej brez problema.

skuma91 ::

emm ... lahko mal bol natančno poveš k ne dojamem lih kej dobr :D

solatko ::

Z programom Acronis disk partition lahko narediš boot disk, s katerim startas računalnik. Ta disk ti odpre orodje disk partition, katero je namenjeno delu z diski. To delaš izven OS enako, kot s hiren diski. Z njim lahko brišeš particije, jih na novo postavlješ, širiš, krčiš..... Torej pobrišeš particijo c, potem pa na prazno normalno instaliraš OS.

bluefish ::

dolgovezenje. Zaženi računalnik s DVD-jem od Viste in formatiraj sistem. Potem bi moralo zaznati XP CD.

solatko ::

Vistino formatiranje ne omogoča instalacije XP - preizkušeno. Samo nek program, ki mimo sistema zbriše particijo na kateri je sistem. Ni dolgovezenje, ampak je postavil konkretno vprašanje, na katerega je dobil dolg odgovor, da bo lažje razumel, kaj naj naredi.

opeter ::

Hmm, kako to? Jaz sem enostavno vstavil Windows XP CD, instalacija je vse lepo prepoznala, potem pa sem enostavno izbrisal Vistino particijo in je že delovalo. Nisem rabil nobenega posebnega orodja. Saj uporablja Windows Vista isti datotečni sistem kot predhodnik: NTFS.

Ali pa imaš ti že WinFS? 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zee ::

WinFS? IIRC je bil WinFS crtan iz Viste ze nekaj casa.

tudi sam se testiral Visto in sem potem sformatiral nazaj na XPje, enostavno tako da sem zbootal sistem iz Windows XP CDja. zadeva je delala od prve.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bluefish ::

tudi meni. Sem pa že nekaj podobnih problemov zasledil naokoli. Moja opisana metoda je ponavadi pomagala.

energetik ::

To je res čudno. Če nastaviš za First boot CD-ROM je čist vseen kaj je na disku, če najprej bere CD/DVD. Po mojem imaš defekten CD od XPjev al pa prepozno pritisneš tipko ko vpraša če hočeš bootat s DVDja.

Lp

skuma91 ::

ok hvala sm si poštimu zej ... mev sm oba cdja od XP-ja neki zjeb**a :\ :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 začel uspešno (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16814916 (10598) Jst
»

free program podoben partition magic-u

Oddelek: Programska oprema
272840 (1896) izi12
»

Protipiratski Vistin SP1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
535978 (5976) Jst
»

WinFS Beta 1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
394126 (2699) CaqKa
»

Kokoš ali jajce?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
315001 (3529) krho

Več podobnih tem