» »

kupil nov ddr ram - imam problem

kupil nov ddr ram - imam problem

ulavre ::

danes kupil nov ram ddr 1gb od JetRam-a v comshopu...potem doma montiral in kmalu opazil problem, saj se rac ni zmogel prebiti do windowsev..nalagalo jih je ze..toda ko bi se moglo pojaviti namizje se je rač restartal in ta postopek bi se lahko vlekel v nedogled..vse do izklopa stroma..v biosu sem videl da je ram zaznalo saj je kazalo da je skupna vrednost obeh (starega in tega) 1536 kar je tocno..pojma pa nimam zakaj ne morem v windowse..je z novim ramom kaj narobe al obstajajo kake nastavitve za nove Rame? Ko sem s5 dal novi ram ven in pustil samo starega je stvar s5 normalno funkcionirala..

hvala in lp

Matej_K ::

Probaj obratno...notri daj samo nov ram in starega ven...če bo delal se "tepeta" med seboj...
... .. .

ulavre ::

probal tud to oz skor najprej to..sam j isto - n dela

DADOXP ::

hm cudno jaz sem kupi isto ddr 1gb pa sm ga ustaviu in dela perfektno. probaj zamenjati tam ko imas stari RAM ustavi novega.ce nebo delovalo ti priporocam formaterat racunalnik z vstavljenim ramom 1gb.ce se takrat nebo delovalo potem pa nekaj nebo uredu z novim RAMOM:P LP:P

mumbley ::

Ko bi napisal za kakšno matično ploščo gre, bi ti kdo mogoče celo bil sposoben pomagati, tako pa se lahko gremo le streljanja v temi.

Šimpanz ::

Kaj pa če bi ram stestiral. Vzelo bi ti uro ali dva ne pa da bojo ljudeki še tri dni ugotavljali kaj bi bilo narobe.

ender ::

Formatiranje ne bo imelo na RAM nobenega vpliva. Namesto tega snemi MemTest86 in spusti čez vsaj en prehod (lahko traja nekaj ur).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

ulavre ::

nisem nek rac strucko sam sm vseeno nrdu nek pregled rama z hirens boot cd-jem...mi j delalo 3h in pol in ker nism vedu kolk casa lahk to se traja sem pol prekinu..sm pa opazu da do takrat ni na ram-u naslo nobene napake..bom pustil magari rajsi cez noc..

gfighter ::

Daj poženi rajši memtest, kot so ti že napisali. Memtest je referenca in če bo on našel napake, ti bodo ram najbrž zamenjali brez problemov...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

NoXy ::

Moj frend je kupo enake rame, pa mu comp tud ni delu...
Jih je nesu nazaj pa je dobu denar pa vse nazaj(comshop)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
161122 (966) premak
»

Ni zagona

Oddelek: Pomoč in nasveti
5655 (584) malcolm
»

Računalnik se ne prižge - huda kriza

Oddelek: Strojna oprema
141525 (1242) jest10
»

Stirje RAM moduli in konflikt?

Oddelek: Strojna oprema
261618 (1340) Tilen
»

kateri ram?

Oddelek: Kaj kupiti
191561 (1170) strumf666

Več podobnih tem