» »

MAG in njegova usoda

MAG in njegova usoda

«
1
2

jozek ::

Najprej: naj pišejo tisti ki dajansko poznajo Vsebino MAGa ne zgol iz povedanega..

Kdor pozna MAG ve da je zelo koristna popestritev v našem medijskem prostoru. Kaj pa se bo z njim dogajalo v prihodnje pa je po mnenju Šurle zelo vprašljivo.
Vaša mnenja o usodi MAGa?
Draga nafta je gonilo razvoja ;-P ..

Thomas ::

Moje mnenje je simple. Slivnik je svoj projekt prodal Delu, Delo ima pivovarna (kilava sicer, ampak ne tako kilava, da bi ne mogla imeti "osrednjega slovenskega časnika").

Zato je logično, da se bo vsebina Maga obrnila na "levo".

Ni kej jamrat. Nehaš kupavat Mag, pa je.

Zdej nej pa Slivnik odpre nov desni cajteng, če ima interes. Ali kdorkoli drug.

Če je v Sloveniji to sploh možno.

Bomo rajš bral v English language. Popolna levizacija Slovenije pomeni začetek konca - SLOVENSKEGA JEZIKA. So be it.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Kakšen proklet idiotizem. Kaj hudiča pa imajo Šroti opraviti z levico???

Kar pa se Maga in drugih javnih sredstev obveščanja tiče, je pa tako, da lastnik seveda narekuje tudi politiko, važno pa je, da ni lastnik Vlada RS in da si ne dela samoreklame z davkoplačevalskim denarjem.

Luka Percic ::

A ne veš?

SLS je leva stranka. Odkar so zamenjali vodstvo.

Sem pa mislil da je to vsem jasno. Poslušaj njihove izjave, pa boš prebral med vrsticami.

Edino mi ni popolnoma jasno al hočejo porazit Pahorja, al ga hočejo za front man-a.

Imam občutek da ga vedno bolj minirajo, da ni pravi levičar (govori kot liberalec).

Karaya 52 ::

Če smatraš SD za levico ima potem Boško veliko opravka z njo. Izkaznico lahko sicer "vrneš", kaj je pa pod kožo...

Očitno pa so lastniki Dela ocenili, da se jim splača uničit Mag. Precej smešna "poslovna" odločitev...

jype ::

Jaz mislim, da ni nič narobe s tem, da je Mag utonil.

Desničarji itak pravijo, da naj lastnik počne kar želi, levičarji pa takih smešnih revij tako in tako ne beremo.

Master D.> Izkaznico lahko sicer "vrneš", kaj je pa pod kožo...

Janez Janša?

Master D> Očitno pa so lastniki Dela ocenili, da se jim splača uničit Mag. Precej smešna "poslovna" odločitev...

Ah, saj so tudi Delo uničili.

Thomas> Ni kej jamrat. Nehaš kupavat Mag, pa je.

Kupiš Mladino. Angleško, če je treba.

Karaya 52 ::

Delo so uničil? A bejž no bejž.

Js tudi nisem nikoli bral Maga, zato mi zanj vseeno. Všeč mi pa je da v obdobju "vladne cenzure levih medijev" propadajo desni mediji. Božanska komedija!

jype ::

Master D.> Delo so uničil? A bejž no bejž.

Naklada je padla za več kot 30%.

Master D.> Všeč mi pa je da v obdobju "vladne cenzure levih medijev" propadajo desni mediji.

To nič ne pove o levih medijih, precej pa o desnih.

Daedalus ::

Desničarji itak pravijo, da naj lastnik počne kar želi,

V bistvu so jih pof*kale slabo premišljene in kratkoročno zastavljene poteze, ki bi jim naj prinesle določene medije pod kontrolo. Zdaj se je pa situacija obrnila...in iz vsega skup ne bo absolutno nič dobrega. Dogaja se isto sranje, kot se je z Delom, RTV... trikrat hura za svobodo informacij (in govora) v Sloveniji:|

Všeč mi pa je da v obdobju "vladne cenzure levih medijev" propadajo desni mediji.

Sej je Makarovič pred nekaj časa pogruntal, da Janša nima več nadzora nad mediji. Se je skregal z nekdanjimi kompanjoni - in ti majo več denarja, kot on.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

dzinks63 ::

:)) Sam sem tudi odjavil tri revije in en časopis , sedaj kupujem samo še eno in se nikakor ni za čudit da naklade padajo, saj je obdobje eletronskih medijev tukaj in sedaj.

jype ::

http://www.vest.si/2008/01/10/vesti-na-vesti-00158-10-01-08/

HA HA HA.

Poslušte Grimsa! Čist na začetku! ROTFLOL, al kako se že reče v teh čudnih časih.

luli ::

Če MAG ne bo imel bralcev naj propade! Od nekdaj se mi je zdela največja neumnost, da so državna podjetja kot so TELEKOM financirala zgubo nesposobnim!

MadMicka ::

No, Luka veliki, dej razlož, zakaj je z zamenjavo vodstva SLS sedaj "levičarska" stranka? Ali to pomeni, da je bila prej "desničarska"?
Ali so spremenili program, pa zamenjali člane pa volilno bazo? Jo še bodo?

In še pred tem razloži, kdo sploh je levičarska stranka? Lahko navedeš več kriterijev - sociala, gospodarstvo, politične svoboščine.

Mislim, če nekdo trdi, da je LDS levičarska stranka, pa da so Šroti, ki komulirajo kapital in vpliv, levičarji, potem je tudi Bill Gates levičar. Ne vem točno, kdo bi potem bil desničar?? Verjetno kak revež in obenem poštenjak, da mu ni para, ki umira od lakote in se mu gre za boljše življeje ali kako?

No dej, spesni kaj na to temo, preden boš spet okoli razlagal, kaj delajo levičarji in kaj desničarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

Nej kar propadejo desni mediji. Čimprej, tem bolje, ker za njimi bodo hitro še levi. Sej ne moremo bit nekakšen post sovjetski muzej na prostem. Potem se pa začne še razkroj slovenskega jezika.

Oziroma, vse to se je že zdavnaj začelo. Samo film še gledamo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Karaya 52 ::

jype> To nič ne pove o levih medijih, precej pa o desnih.

Sicer namiguješ na kvaliteto ampak si mimo vdaril. Ne se sprenevedat.

Kar se pa tiče Dela, pa je naročnina padla vsem tiskanim medijem. Morda bo to koga zaskelelo ampak največje izgube ima prav Dnevnik, ki je precej levosučni. Kljub temu da trdiš da so Delo uničili se mu viša naklada, pravzaprav edinemu. Očitno to pove veliko o "levih" medijih. Še dobro da sem šel podatke preverit, drugače bi ti verjel.

Kar se tiče pa JJ pa njegove izkaznice pa te moram ponovno razočarat ker do njega ne gojim simpatij. Pravzaprav sem zagovornik lustracije. Pri nas so se pa "komunisti" in komunisti čez noč prelevili v nekakšne "demokrate". Zelo nehigienično, to je tako kot bi po francoski revoluciji na oblast ponovno prišlo plemstvo, cerkev pa bi dobila isto oz. še večjo moč. Prekaša trojanskega konja v vseh kategorijah.

Thomas ::

> No, Luka veliki, dej razlož, zakaj je z zamenjavo vodstva SLS sedaj "levičarska" stranka?

Seveda je levičarska. Nasprotovanje prodaji Triglava pa modelu NKBM in zavzemanje za ohranitev državne lastnine je samo bistvo levičarstva.

Zdej sem jaz za koalicijo SDS+NSi+LDS.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Zdej sem jaz za koalicijo SDS+NSi+LDS.

Kot bi volil za partijo.

Master D.> Sicer namiguješ na kvaliteto ampak si mimo vdaril. Ne se sprenevedat.

Dovolj Magov sem prebral da vem, da kvaliteta ne zadostuje mojim razmeroma visokim standardom. Zanimivo je, da Mladina pa po drugi strani je na nivoju, čeprav objavlja mnenja vseh političnih barv.

Master D.> Zelo nehigienično

Kandidiraj in prepričaj ljudi, da ti pa že nisi tak.

Thomas ::

> Kot bi volil za partijo.

Izbiram edino varianto, po kateri se bo prevlada državne lastnine nehala.

Levičarji bi jo pa obdržali. Vem. To je samo BISTVO levičarstva, Chaveizem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Lejga Thomasa, pravi "zavzemanje za državno lastnino je bistvo levičarstva". Kaj takega pač lahko trdi človek, ki nima pojma o predmetni zadevi.

Država kot pravna oseba brez lastnine sploh ne more ne funkcionirati. Država brez lastništva sploh ne bi mogla obstajati. Razen seveda po utopičnih, skrajnih komunističnih teorijah, kjer država v končni fazi odmre.

Povsem nekaj drugega pa je, da država kot večinski lastnik v posameznih, močnih podjetjih nastavlja vodstvo po politični liniji in se tako bohoti korupcija in slabo poslovanje. Proti temu pa se je potrebno boriti. In najbolj efikasna in najlažja pot je ta, da država v posameznem podjetju nima večinskega deleža oz. deleža, ki bi ji zagotavljal prevladujoč vpliv.

Opomba moderatorja: Žalitev je prepovedana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Thomas ::

> takoj ko bo v to prepričal Busha in ko bo Bush prodal letanosilke, katerih lastnica je država

Mici ... Bush bo letalonosilke obdržal v državnem lastništvu. Mi bomo obdržali Patrie v državnem lastništvu.

Za državnega uslužbenca bi morala biti razlika med službovanjem na letalonosliki ali davkariji na eni - in v zavarovalnici ali železarni na drugi strani.

Vojska in davkarija sta državni ustanovi, komercialne firme pa naj vodijo svobodni posamezniki, ne državni uslužbenci.

Kej kapiraš?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Ti bom po vrsti razložil: Ti praviš, da je bistvo levičarstva zavzemanje za državno lastnino. Pri tem pa prezreš, da državna lastnina ne obstoji samo nad podjetji, temveč lahko tudi nad nepremičninami in premičninami, med kar spada tudi npr. letanosilka, pa čeprav je privezana za dok :) . To je seveda napaka, ki jo vidi vsak, ki zna brati.
Nadalje tudi prezreš, da lastnina v podjetjih je v osnovi dobra stvar. Dobivaš dobiček. Zakaj bi se država temu odrekla??

Edina slaba stran pri državni lastnini v podjetjih je, da država, kjer se oblast menja vsake toliko, mimogrede nastavlja v podjetja, kjer ima kot lastnik dovolj velik vpliv, takšne ljudi, ki jih skrben gospodar ne bi postavil. Takšne, kjer ni pomembno, kaj zna, temveč, čigav je.

Temu se seveda da izogniti na več načinov. Eno je omejitev deleža države v podjetju, drugo je izkjučitev oz. omejitev glasovalnih pravic, tretja, v praksi najbolj uporabna pa je tista znana demokratična - volitve. Če oblast svoj položaj zlorablja, plača ceno na volitvah.

Točno to se je zgodilo z LDS. Ker pa so SDS še bolj grabežljivi, jih bo takšna usoda verjetno doletela v kratkem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

MadMicka ::

Luka veliki, tebe pa še vedno čakam, da morebiti obrazložiž katere so levičarske stranke in katere desničarske.

Morda ti bo to uspelo bolje kot Thomasu. Slabše skorajda ne more biti.

Luka Percic ::

SLS je menjala retoriko še pod podobnikom. Naenkrat pompozno na veliko govorijo o sociali, prej tega niso počeli. Pa pečeta ki je proti vladi podpirajo(on pa njih nazaj)- pa o dogovorjeni koaliciji se govori (ok, govorice pač), pa šrotovi častniki veselo udrihajo po vladi, edini provladni častnik pa kljub ekonomski polomiji prvzgajajo.

Obvezen ogled; Pahor na Intervjuju pri Ambrožiču

Osebno se zavzemam za koalicijo SDS+LDS+liberalci z pahorjem ob boku(:D), potem ko se ga bodo "pravi levičarji" znebili. Ambrožič je Pahorja v intervju živčno napadal (da ni pravi levičar, ker ne nasprotuje velikim razlikam v zaslužkih če so plod tržne ekonomije) imo bodo kmalu topovi usmerjeni nanj. Ali pred temi volivami, ali za naslednje, pa nisem prepričan. Odvisno koliko samozavestna bo Šrot+Kučan+Golobič naveza.


Edina možnost da negre dol, je to da postane res močan. Že sedaj mu je neugodno in zavrača pritiske iz ozadja. K novi vladi(če bo do nje prišel) pa bo povabil tudi sds (do janše je še vedno zelo prizanesljiv!), pa tudi omenja da bo tri ministre od sedanje rad obdržal (Virant, notri si!).
Ko se to zgodi, je pa le še vprašanje časa kdaj stranka razpade. Če bo zelo močan (hmm pri nas je težko bit)- se ga bodo oklepali, drugače pa ga bodo izpljunili.

Pahor je "desen"(liberalec,libertarec).
Zato gre dol. Dobrodošel med "naše" Pahor!

Thomas ::

> Nadalje tudi prezreš, da lastnina v podjetjih je v osnovi dobra stvar. Dobivaš dobiček. Zakaj bi se država temu odrekla??

Ker ni stvar države, da se ukvarja s pridobitvenimi dejavnostmi in s tem (nelojalno) konkurira svobodnim posameznikom. To najprej.

Ko bi si država naredila "državno zavarovalnico Triglav", bi bilo s tem precej konec konkurence na zavarovalniškem področju in stagnacija cele panoge.

Chavez razmišlja kot Mici in Stalin. Nacionalizira panogo ali njen del in svobodne podjetniške pobude ni več. S tem pa pot navzdol odprta.

p.s.

Miciju nič ne razlagam, namenjeno je za druge.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

Se ena zelo zanimiva oddaja je bila, sicer polna govoric, ampak imo ti ponudi en zanimiv vpogled; Vroči stol z Jelinčičem.

Svetovni komentar Slivnika; Da je zares smetišče za levico(vzamejo vse), in z golobič da jo bo nadziral kot nek centralni komite:D.

MadMicka ::

Če je SLS levičarska in če so Šroti levičarji in če se levičarji zavzemajo za državno lastnino, potem očitno Šrot starejši komaj čaka, da država prevzame vajeti v Laškem v svoje roke :)

Sedaj se pa zmenta med sabo Thomas in Luka, kako in kaj.

Za Thomasa pa še posebej: pravi, da ni stvar države, da se ukvarja s pridobitno dejavnostjo in s tem nelojalno konkurira svobodnim posameznikom.

Jaz izjavljam, da imam delnice Krke, pa to še zdaleč ne pomeni, da se ukvarjam s farmacijo. Daleč od tega. Temu se reče naložba. Dobra naložba.

In normalno, da tudi država, kot skrben gospodar in paradržavni organi, kot npr. KAD (ki naj bi skrbel za pokojninsko blagajno) , morajo skrbno ravnati s premoženjem. V skrbno ravnanje s premoženjem pa spada tudi naložba.

Še enkrat, posebej za Thomasa (drugim ne razlagam, ker to že vejo), če nekaj investiraš na borzo oz. v delnice, to ni ukvarjanje z dejavnostjo, to je naložba.

pa še glede sociale: vse stranke so polna usta tržnega gospodarstva, pa sociale, pa pravne države. In sedaj Luka veliki, če te prav razumem, meniš, da se levičarji zavzemajo za socialo?? No, potemtakem so vse stranke levičarske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Luka Percic ::

MadMicka; lej nerabim jaz tebe prepričevat da je SLS menjal tabor. To je imo jasno vsakomur. Levičarske pa bi moral dat v narekovaje. Mišljeno je bolj kot "levičarski tabor".
Sej bomo na volitvah videli (čeprav mislim da jim bo Pahor povzročal težave). Ok?

Če država kupuje delnice, ima z njimi tudi vpliv. Saj ne kupi tako malo kot državljan. In če ima vpliv, imamo političo kadrovanje. Kar je slabo za podjetje.

Država naj pobira le davke- služi pa naj od tega, da podjetja brez njenega deleža v povprečju hitreje rastejo, in tako sama nabere več davkov. No ja, razem če zagovarjaš da država podjetju v katerem ima delež pomaga preko pravil/razpisov do monopolnega položaja. Le v takem primeru ima država kot lastnica "prednost". Smo ga pa pa potrošniki najebali takrat (in to dejansko že velikokrat).

_marko ::

->Obvezen ogled; Pahor na Intervjuju pri Ambrožiču

Luka:
Kje bi to našel?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Luka Veliki> Smo ga pa pa potrošniki najebali takrat (in to dejansko že velikokrat).

Tudi pri zasebnikih smo ga, zato to ne more biti argument. Tisti, da panoga utegne stagnirati, je tudi iz trte zvit, dokler se ne vmeša država in monopole (državne ali zasebne) z ustrezno zakonodajo prepreči.

In ko se pogovarjamo o medijih, je seveda nedopustno, da lastniki na tak način krojijo uredniško politiko. Jasno, da kot lastniki morajo imeti možnost nekaj terjati od podjetja, a tega prav gotovo ne.

Če ja, potem lahko vsako tele z dovolj denarja uniči medij, s katerega pisanjem se ne strinja. Na popolnoma enak način kot so zdaj uničili Mag, so prej uničili Delo - s političnim vmešavanjem lastnikov v uredniško politiko so sprožili val odjav časopisa, ki je pred tem veljal za enega boljših v državi. Vseeno je, kam se je politično klasificiral, pomembno je, da mu je kot podjetju šlo dobro. Zdaj mu pač ne gre.

To seveda nima nobene zveze z državno lastnino - vladajoča koalicija vedno ima zaveznike, ki razpolagajo s kapitalom (in pri nas ironično več kapitala obračajo tisti, ki jih zmerjajo z "levimi", med katere se pa začuda za zdaj mariborska škofija še ne šteje, navkljub fiasku s T2).

Po moje bi morala biti obveznost lastnikov medijskih podjetij z zakonom predpisana javna transparentnost pri kadrovanju. Če se kdo hoče s tem ukvarjati, mora vedno zaposlovati in odpuščati javnosti na očeh, da si javnost lahko sama ustvari sliko o kredibilnosti medija, tudi na podlagi ljudi, ki ga urejajo.

Luka Percic ::

Če ja, potem lahko vsako tele z dovolj denarja uniči medij, s katerega pisanjem se ne strinja.


Za razliko od tebe, jaz take mahinacije sprejemam za pozitivne.

Prvič- tele ki gre uničevat medij, zgubi dnar. Kar je fajn, ker to pomeni eno bogato tele manj- in bo počelo manj škode v gospodarstvu. Drugo- pomeni tudi da bo prišlo do zasebne pobude zamenjati tale medij (prosti novinarji, "prosti" naročniki), ki pa najbrž nebo prodal svojega deleža ravno vsakemu klepcu (ali pa ga sploh nebo prodajal).

Kar je imo najboljše kar se mediju lahko zgodi. Ni naprodaj!

Luka Percic ::

Kje bi to našel?


Intervju/Arhiv

jype ::

Luka Veliki> Prvič- tele ki gre uničevat medij, zgubi dnar. Kar je fajn, ker to pomeni eno bogato tele manj- in bo počelo manj škode v gospodarstvu.

Naivno predpostavljaš, da potrebuješ za uničenje medija več denarja, kot si ga lahko privošči vreči proč povprečen lastnik medija.

Luka Veliki> Drugo- pomeni tudi da bo prišlo do zasebne pobude zamenjati tale medij (prosti novinarji, "prosti" naročniki), ki pa najbrž nebo prodal svojega deleža ravno vsakemu klepcu (ali pa ga sploh nebo prodajal).
Luka Veliki> Kar je imo najboljše kar se mediju lahko zgodi. Ni naprodaj!

Tu imaš prav, vendar to ni nekompatibilno z omejitvami, ki sem jih predlagal.

Luka Percic ::

Naivno predpostavljaš, da potrebuješ za uničenje medija več denarja, kot si ga lahko privošči vreči proč povprečen lastnik medija.


Denar je denar. Če ga tele ima manj, je to bolje.

Pri nas je vedno problem ko podjetje propade. Meni se zdi to nekaj najboljšega. UStvaru se je nov prostor za boljša podjetja. Delavci so poceni, da se lažje začne nov posel, ki bo v končni fazi prinesel precej več dnarja(tudi delavcem seveda) kot tejle stari monstrumi.

Ni lepota kapitalizma le v nastajanju novih podjetij, je tudi v sesedanju okuženih.


To da ima pa Laško vpliv prekov več plasti gospodarstva je pa seveda treba presekat. Ga razrezat po domače.

Kdo se boji korporacij?

jype ::

Luka Veliki> To da ima pa Laško vpliv prekov več plasti gospodarstva je pa seveda treba presekat. Ga razrezat po domače.

Zakaj pa nenadoma to?

Luka Percic ::

Monopol.

Splača se jim vreči denar stran (uničit mag), v zameno za politični vpliv ter prilagoditev pogojev.

Sej zato to počnejo.

Bi blo pa fajn da se neha.

kopernik ::

pa še glede sociale: vse stranke so polna usta tržnega gospodarstva, pa sociale, pa pravne države. In sedaj Luka veliki, če te prav razumem, meniš, da se levičarji zavzemajo za socialo?? No, potemtakem so vse stranke levičarske.


To je povsem res. Pri nas imamo to v ustavi, "Slovenija je pravna in socialna država". Vse parlamentarne stranke potem jasno delujejo v tej smeri (le take bodo izvoljene od ljudi, ki so sprejeli tako ustavo). Temu jaz ne bi rekel levičarstvo, temveč kalup za "izdelavo" vsake stranke v Sloveniji. Iz takega kalupa potem zraste (logično) bolj socialno naravnana politika. To pogojuje tudi t.i. vseobsegajočo državo, ki skrbi za človeka od rojstva do smrti, ker je po moje zgrešen koncept. Ampak, to imamo in v okviru tega moramo delovati.

jype ::

kopernik> Ampak, to imamo in v okviru tega moramo delovati.

To se komot spremeni, če ljudi naučiš, da znajo sami zase v povprečju skrbeti bolje, kot zanje poskrbi država.

Da to dosežeš seveda potrebuješ učinkovito šolstvo, ki pa ga ta država očitno še nekaj časa ne bo financirala.

Luka Veliki> Monopol.

Razpršeno lastništvo ni dolgoročno stabilno stanje - kot lahko vidiš iz prakse. Iron Law of Distribution: Them that has, gets.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jozek ::

Ahh čist ste zabluzli debato. Vidm pa da ni dosti bralcev tlele.

ka ste lih začel :Mladina ima pa samo vizualno višjo kvaliteto, o vsebinski pa se ne more kosat z Magom, nekoč,..
Saj Mladina je cisto en druh časopis kot je bila 1990! Z Magom bo pa isto!
Draga nafta je gonilo razvoja ;-P ..

jype ::

jozek> o vsebinski pa se ne more kosat z Magom,

Če se ne strinjaš z zapisanim še ne pomeni, da vsebina ni kvalitetna.

jozek> Saj Mladina je cisto en druh časopis kot je bila 1990! Z Magom bo pa isto!

Če gledamo naklado ni nobenega dvoma o tem, kateri časopis je boljši, kajne?

_marko ::

jype:
A Direkt je pa najkvalitetnejša?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

_marko> A Direkt je pa najkvalitetnejša?

Koliko naročnikov pa ima Direkt?

_marko ::

A nisi razumel poante?

Mladina(19.000) in MAG(16.000) sta tednika.
Direkt pa menda dnevnik(18.000).
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Nisem razumel poante - Direkt ni konkurenca Mladini in MAGu.

_marko ::

Poanta je, da ni samo naklada kriterij za kakovostni časopis.

Čeprav je IMO kar dober pokazatelj...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Ja, saj zato sem rekel, da je Mladina bržkone kvalitetnejša.

Sem tudi prepričan, da se ne bi branila novinarjev z MAGa, glede na to kako z njimi delajo tam.

Luka Percic ::

jype se norca dela.

Mladina ima enega "desnega" novinarja, še tega le za razstavo, da vsakemu v obraz vržejo, da imajo tudi desne novinarje. V bistvu pa celotna vsebina demantira kolumno enega "desničarja".
Uravnoteženost?

Sej menen ne moti da je ni, me pa moti ko kdo trdi da je.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Mene pa moti, ko se Mladini non-stop očita neka fakin levičarska usmerjenost. Ne vem, kot da ljudem ne bi segel spomin v leta pred 2004. Kdor trdi, da so Drnovškove in Ropove vlade nosili po rokah, evo, laže. Sicer pa, če so do Janše in njegove ekipe manj prizanesljivejši kot do prejšnjih premierjev, kar mnogi trdijo, je to čista posledica dejstva, da so neprimerno ošabnejši od prejšnjih vladajočih ekip.

Karaya 52 ::

Mladina je bila še pred letom 2004 bolj prizanesljiva do takratne vlade kot do takratne opozicije. Drugače pa do danes nisem vedel da dejansko obstajajo ljudje, ki Mladine ne uvrščajo med levosučne. Vsak dan se naučim nekaj novega.

Luka Percic ::

Takrat sem še bral mladino. Vedno ko so kritizirali prejšnjo vlado, so vedno povdarili da boljše alternative ni.
Da se mora LDS spremenit, ne pa druga vlada gor pridet,

Tako da taka kritika znotraj partije pač ni vredna dosti. Bi prej reku da so sledili splošnemu nezadovoljstvu bralcev.

Nobene alternative ničesar. Sej tudi Mag kritizira Janšo, pa si nikoli ne upa napisat da obstaja boljša alternativa:).

Same shit:D

Le da nekateri pač rajše beremo desni, drugi pa levi šit.

Sicer pa, če so do Janše in njegove ekipe manj prizanesljivejši kot do prejšnjih premierjev, kar mnogi trdijo, je to čista posledica dejstva, da so neprimerno ošabnejši od prejšnjih vladajočih ekip.

Temu se reče levičarstvo. Le da ga nekateri ne preoznate:D(nekateri imamo svoje desničarstvo pod stalno ketno in stalno preverjamo če je še pripeto. Še drži zaenkrat:D)

Seveda je resnica le ena, je pa lepo da se zavedaste da ni to nujno vaša verzija(velja tudi zame kakopak). Potem zna človek menjat stran, kjer se počuti osvobojenega. Jaz sem že, mi bo kdo sledil?
:))

djordjevic ::

Saj pol so meli po svoje prav. :D Ker če je to, kar imamo zdaj, boljša alternativa, pol hvala lepa.
Nočem biti žaljiv, samo če je to, kar piše, denimo, Demokracija, ko ima v vsakem drugem stavku Kučanov klan in sile iz ozadja in ne vem kaj še vse, kvalitetno novinarstvo, sem tramvaj. Pa zanemarimo dejstvo, da je to, kot bi se naš vrli premier izrazil, njegov hišni cajtng.
Glede MAG-a pa takole. Jasno, da ni prav, da se imenuje urednik, ki mu vsi nasprotujejo. Ampak to začudoma še pred par leti ni bil problem, ko se je 'sproščalo' Delo. Namreč, da lahko lastniki uveljavijo svojo pravico in nastavijo kogarkoli želijo. Če bi bilo po moje, bi pustil MAG, kakršen je. Naj si izberejo svojega urednika in naj pišejo, kar jim paše. Dokler ga bo kupovalo dovolj ljudi, da bo cajtng imel dovolj sredstev in bo lahko izhajal v neokrnjeni obliki ter kvaliteti, da bo lahko zadovoljil tudi tiste, ki pravijo, da se njihova resnica ne sliši, naj bo. Naj o njegovem obstoju odloča trg in bralstvo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

predsedniška razprava (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
112824499 (24499) dzinks63
»

Širjenje zavajajočih in očitnih laži v tujino

Oddelek: Problemi človeštva
491277 (1277) para!
»

Je premier za pomoc pri izvolitvi izdal drzavo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1197358 (5480) Calligula
»

10 let LDS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1127968 (6072) BigWhale
»

Forum 21 rešitev za Slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12230517 (28320) Thomas

Več podobnih tem