» »

Številčenje strani v wordu

Številčenje strani v wordu

PrljaviDzem ::

Pri diplomski nalogi moram končano diplomo posredovati shranjeno v enem samem wordowem dokumentu. In sicer tako da je prva oštevilčena stran uvod; problem je v tem ker sta pred uvodom še dve strani (naslov,...) katere ne smejo biti oštevilčene - word pa avtomatsko oštevilči vse strani v dokumentu???
Človek se ga mora včasih tud napit, da preživi v tem svetu norcev (E. Hemingway)
  • spremenil: volkec ()

McMallar ::

Uporabi section break. Tu lahko nastaviš številčenje za vsak section posebej. Na primer, na začetku ni oštevilčeno, kazalo je z rimskimi, od uvoda naprej pa z arabskimi. Natančnega navodila ti ne morem dati, ker je že kar nekaj časa, kar sem pisal diplomsko, po tem pa tega nisem rabil :D

marsovcek ::

Konec prvega odseka vstaviš section break: Insert -> Break... in izbereš nekaj izmed Section break types. Ponavadi daš Next page, kar ti poleg preloma odseka naredi še prelom strani.

Zatem greš v urejanje glave/noge za drugi odsek. Nekje ti piše Same as previous, kar pomeni, da je glava (ali noga) enaka kot v prejšnjem odseku. Ker tega ne želiš, klikneš na ikonco z dvema stranema, povezanima s črtkano črto. Malo težko je to opisati, skratka ko zadeneš pravo, ti prej omenjen napis izgine. Sedaj lahko ločeno oštevilčiš tudi ta del.

Sklemen ::

Microsoft bi moral v help file dat prav poglavje za pisce diplomskih nalog ali pa bi kdo moral napisat knjigo Word za pisce diplomskih del :-)

Jaz sem imel iste težave pred leti, ko sem pisal diplomsko ...

SKlemen

kajpravis ::

Saj ravno pisci seminarskih nalog in diplom se največ ukvarjajo z wordom in excelom. Tudi sam sem se zelo namučil z številčenjem strani in izdelavo kazal. Vendar naučiš se enkrat in ostane ti za vedno v spominu.
V raznih službah ljudje ne poznajo niti osnovnih stvari in nastavitev programov. Sem se tudi že Ooo ukvarjal in mi je bolj všeč, le sprejeti ga moraš in uporabljati.

postar_si ::

Tudi jaz pišem diplomo, sam nisem še tako daleč. Na spodnji povezavi je nekaj papisanega glede spajanje dokumentov

http://www.digitalna-knjiznica.bf.uni-l...

PrljaviDzem ::

Zadeva je uspela:D .

Hvala vsem za pomoč.
Človek se ga mora včasih tud napit, da preživi v tem svetu norcev (E. Hemingway)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odseki v wordu

Oddelek: Programska oprema
309095 (2271) Galaxy
»

Zrcalni robovi

Oddelek: Programska oprema
114357 (2236) hodor
»

Problem s številčenjem slik v Wordu 2010

Oddelek: Pomoč in nasveti
5739 (663) WhiteSmith
»

Word (2003 - ali 2007) - kazalo strani ("naprednejše - dva oštevilčenja v enem dokume

Oddelek: Programska oprema
1410386 (7595) nhjghvfhj
»

Kako vstaviti stran v .doc?

Oddelek: Programska oprema
61624 (1533) Vikking

Več podobnih tem