» »

Instalacija Win XP Pro na prenosniku HP 8710P

Instalacija Win XP Pro na prenosniku HP 8710P

atomic3 ::

Pozdravljeni,

Imam nekaj problemov pri instalaciji Win XP Pro na prenosnik HP 8710P. Trenutno je na prenosniku instaliran samo FreeDos (Kupljen prenosnik brez OS, samo freedos). Po vstavitvi bootable Win XP zadeva normalno stece z instalacijo, vendar se po parih minutah vse skupaj ustavi, z opisom, da ni prepoznalo Trdega diska.
Mislim, da je problem v tem, da je vgrajen SATA disk, za katerega ni driverjev na originalnem bootable CD-ju za Win XP.

Ali ima kdo kaksno idejo, kako naprej oziroma kako instalirati Windowse?

Hvala in LP

Spike Edin ::

Imaš 2 možnosti. Prva je ta da na internetu poiščeš SATA gonilnike in jih daš na disketo... Druga možnost je pa tudi da v BIOSu izklopiš SATA zdej ne vem točno kako se imenuje ampak če boš malo poiskal bi moral zaslediti.

Lp!
The PC Doctor

atomic3 ::

A to pomeni, da grem v BIOS, izklopim SATA native mode, instaliram Win XP. Nato snamem dol driverje za sata, resetiram racunalnik, grem v BIOS, enablam SATA Native mode in to je to.

Prva varianta z disketo odpade, ker nimam USB disketnika.

Spike Edin ::

Najbolje je da takoj preneseš SATA gonilnike in namestiš sistem. Klik uradna stran od HP-ja. Če pa tako ne gre potem pa izklopi SATA native mode in namesti sistem. Če boš pa nazaj vklopil boš pa videl kaj se bo zgodilo :D
The PC Doctor

Gorkichev ::

da ne bom odpiral nove teme o tem prenosniku....

pred kratkim sm kupu HP 8710p in morem rečt da nism nevem koko navdušen.....hitr je skoraj dovol, ampak disk je počasen, pa tudi grafika me ne nevem kako prepriča.
po netu sm gledal teste o tem prenosniku in je dobil kar lepe rezultate v 3d marku 06. nabral je okoli 4800 točk, pri meni v osnovnih nastavitvah dobi 3800. so pa driverji pobrani od strani od HP.
test hp 8710p

tisti ki imaste ta prenosnik - kolko doseže v 3dmarku 06?
ste zadovolni z njim?

Zgodovina sprememb…

moowy123 ::

Jaz dobim s tem prenosnikov z nameščenimi Windows XP 4650 točk pri 1280x1024 (default). Na 1024x768 je seveda številka čez 5300 točk :) .

alkoo ::

Kako si rešil težavo? Moj kolega ima nov prenosnik pa na njem ne morem inštalirati xp-jev (vista se mu ne dopade). Prenosnik je HP6720s.

Torej moram dati sata native na disabled in bojo šli xp-ji gor? Lahko potem ko so xp-ji naloženi nastavim nazaj na enabled? Se sploh pozna na hitrosti?

Hvala za odgovore!

LP

atomc ::

Pozdravljeni, lahko uporabiš program nlite in vstaviš driver-je v win xp.

Ben

alkoo ::

Hvala za idejo.

Sem pa medtem inštaliral win xp. Izklopil sem sata native mode. Ga lahko sedaj nazaj vklopim ali bodo kakšne težave?


LP

jackorsen88 ::

alkoo kak si izklopo sata native v biosu?
ker jaz tega ne najdem v biosu
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

alkoo ::

Nekje pod advanced je blo se mi zdi. Malo poglej. Ni veliko nastavitev.


LP

jackorsen88 ::

pomoje jaz tega nimam, ker ne najdem , pa se vse prečesal
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

jackorsen88 ::

zdaj probam itegrirat driver v xp-je. ma kdo slučajno downloadan scsi driver za hp dv9000 notebook? naj ga linka prosim
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

mihael18 ::

enak problem. A to s sata native mode vam vsem gre?? No men ne dela. A ma to vezo če maš že visto gor? bom probo tole ko vgradiš driverje v wp-je. še kakšna druga rešitev??

ben_lju ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ben_lju ()

nitro2 ::

ju3 kupim 6720s-free dos vatianta in sem se tudi spraševal kako je z instalacijo xp-jev.
tale pdf je pa zelo dobrodošel prebral sem ga do konca in mislim, da ja najlažja varianta ona na koncu, da instaliraš SATA gonilnike, ko so XP že gor.
Kaj mislite ostali?
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nitro2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nalaganje XP-jev na HP 6830s

Oddelek: Pomoč in nasveti
162826 (2557) markk1
»

HP laptop 6715b free dos: setup windows xp in driverjev

Oddelek: Operacijski sistemi
277561 (6292) Gwanaroth
»

Ni mogoča instalacija driverjev na HP nx7300

Oddelek: Operacijski sistemi
458562 (5011) d4rko
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474783 (3365) al3s
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415946 (4809) fredyjetle

Več podobnih tem