» »

Windows Home Server + Media Center odjemalci?

Windows Home Server + Media Center odjemalci?

urosbe ::

Doma imam namen postaviti nek centralen računalnik (server), na katerem bodo vsi filmi, slike, muska, namenjen bo downloadanju torrentov itd... skratka non-stop bo prižgan. Po sobah pa bo imel vsak svoj računalnik (stacionaren ali notesnik), ki bo imel pač mapping na ta server in tako dostop do vseh teh datotek. Do tukaj vse lepo in prav.

Novi "Windows Home Server" bo kot nalašč za ta računalnik. Kar me pa zanima je pa naslednje... v hiši so 4 televizije (moja soba, bratova soba, dnevna in pa večnamenski prostor). Kaj naj pa tukaj nastavim zaen hardware, da se bo povezoval direktno s serverjem in boš imel možnost pregledovanja filmov, slik, poslušanja muske?

- ali kupiti nekaj v stilu DVD predvajalnikov z možnostjo priključitve LAN kabla in potem taka mašinca zna avtomatično brati iz mreže določen foldershare?
- ali sestaviti nek tihi HTPC in nanj naložiti Windows Media Center (verjetno bi zadostovala kakšna miniITX konfiguracija)?
- kaj drugega (AppleTV..)?

Predvsem gre tukaj tudi za budget, saj gre dejansko za 4 odjemalce, poudarek je pa na želji, da bi vse skupaj delovalo za uporabnika sila
enostavno... torej kavč, daljinec in izbiraš kaj boš gledal/predvajal?

V primeru, da bi izbral HTPC, predvidevam da za Vista Media Center bi morala biti kar huda konfiguracija, zato bi verjetno posegel po Media Center 2005, ki so zasnovani na XP-jih (katere se da z malo trikov kar konkretno optimizirati).
Bi konfiguracija v rangu miniITX plošča s 512 MB RAM, 80 GB disk in DVDRW zadostovala? HTPC bi moral biti sposoben predvajati divx, dvd, musko, slike, pri tem se pa že konča.

Kar se tiče TV, glede na to da bo šlo za IPTV (T-2) in imam do vsakega TV-ja pripeljan mrežni kabel, bi morda namesto Aminota zadevo vklopil kar v HTPC in našel kakšen VNC plugin za Media Center? TV tuner kartice se mi ne zdi smiselno iskati, če gre vse po mreži (IPTV)?

Kaj pa daljinec, imaš kaj priročnega, ki bi bil popolnoma podprt v Windows Media Center operacijskem sistemu?

Kakšen nasvet oz. izkušnja?

urosbe ::

Obstaja poleg XBOX360 še kakšna cenovno ugodna napravca, ki bi se lahko pohvalila z nazivom "Media Center Extender"?

Do sedaj sem našel:
- HP x5400 Media Center Extender
- Linksys Media Center Extender (WMCE54AG)
- Kiss DP-1600

Slabost je, ker vse to stane po $299, kar je way to much, sploh pa nobena imajo redki vgrajen tudi DVD. Prihajajo tudi novi Linksys media center extenderji: http://www.linksys.com/servlet/Satellit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosbe ()

20sdfj093f ::

Sicer je tvoja tema že stara, pa mogoče ti pride še vedno prav pomoč:

http://www.wegotserved.co.uk/2007/09/08...

Jaz bi ti predlagal, da:
- če imaš 300 € po komadu, vzameš Kiss DP1600
- če jih nimaš, poskusiš sestaviti poceni PC z MCE2005

LPd

cryptozaver ::

Ima kdo Linksys Media Exstender?

http://www.nakupovanje.net/dma2200-eu-l...

V originalu ne podpira DivX. Se ga da kako prepričat :|

20sdfj093f ::

Vgrajen DVD-Video player (720p, 1080i and 1080p) za ogled DVDjev z "high-definition" tehnologijo na HDTV in predvajanje vašo CD-Audio kolekcijo


Kako pa oni mislijo stlačit 1080p film na DVD, če ne v Matroska kontainerju, stisnjen z H.264 ?

A to ti na podlagi specifikacij praviš, da ne podpira DivX, ali ga imaš sam in si stestiral?

cryptozaver ::

Nisem testiral, me pa zanima. Nikjer ne vidim, da bi znal brat DivX iz CD/DVD medijev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27856270 (32995) Netrunner
»

HTPC sestava in programska oprema (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
41759521 (21587) umexteacher
»

Xbox 360, PS3 ali PS2 ??

Oddelek: Konzole
182656 (2281) llamma
»

Linksysov (beri bivši KISS) DP-1600 novi Divx/mrežni predvajalnik

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
94778 (3257) Gugie
»

Media center extender in težave

Oddelek: Operacijski sistemi
7944 (864) Mavrik

Več podobnih tem