» »

Ljubitelji GOLOBOV, vaše ideje so dobrodošle

Ljubitelji GOLOBOV, vaše ideje so dobrodošle

«
1
2

Simko ::

Rečem vam, da se mi bo še zmešalo. Kot vesten študent vsak dan pridno polnim glavo z znanjem, s katerim bom večal dobrobit države in lepšal bivanje v njej......:D



Vse lepo in prav, porečete. Ampak ni tako! Vsak dan moram poslušati ove pro***** golobe kako mi hodijo in grugru - gajo(?) po mojih roletah. Predvsem me spravlja ob pamet to, da hodijo zvečer spat sem in pol celo noč veselo sere** in me J v glavo ;((

Če imate kakšno idejo kako bi se ptičev znebil, mi prosim javite. Ker drugače bom še skoz okno skočil. Saj drugače imam rad živali; peseke, pa mucike pa vse ostalo, pa jim nočem nič hudega, ampak danes sem vzel tenis lopar v roke, pa sem skoraj goloba uporabil za žogico....;(



V glavnem: s resnimi predlogi na dan.

Aja, onih špicev mi ni gor za delat, ker pol moram ful šraufat, pa še posra** je vse skupaj ful....slišal sem, da bi naj obstajala neka naprava, ki bi spuščala neke visoke frekvence in jih odganjala.....

  • spremenil: Simko ()

freserovski ::

Namoči koruzo, pšenico, bilokaj v 100% alkohol za 24 ali pa 12 ur, potem pa nastavi in opazuj učinek. Sam pol jih ne odnest v Benetke :D, ker bojo ziher nazaj prileteli. Lahko jih namočiš tudi v kak strup, sam tisti ma vonj, kar pa mislim da golobom tudi ni všeč.
Sm ne mene obtožat, da sem to delal. Ne nisem sam bral sem nekje, da deluje na fazane, pol bi moglo tudi na golobe. A ne?:\
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

KamikazA ::

En kolega ji je s kruhom namočenim v razne dodatke futral. To bi mogli vidit kako je frčalo na okoli. Je zgledal skor to ko moj maček ko je fental vrečko enih rumovih bonbonov.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Simko ::

ja pa kaj pol bodo vsi pocrkali al kaj?....to ne bi blo dobro...0:) al pa ja >:D !
Ne....pocrkat ne smejo,samo odgnal bi jih rad....zdaj pa, če jih bom hranil s čim, pa bodo pol cel dan zadeti, pol bodo radi hodli nazaj....8-)

KamikazA ::

Ptičje strašilo!!!:D:D:D:D
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Dax ::

Čuj... to boš težko na miren način rešu...

Zračna puška je en način... 150m/s+ izhodne bo približno dovolj za goloba. Sam ne ga slučajn v tace al pa v rit zadet. Pa upoštevi paralakso, če od blizu strelaš.

Naprej... hmm... en izstradan jastreb should do the trick too.

Kar se pa tistih visokofrekvenčnih motilcev tiče... zna se zgodit, da frekvence le niso tko visoke in da boš ti zadevo slišal. A misliš, da boš ob tem lohk spal?

freserovski ::

1. Zastrupi hamburgerje tistim, ki golobe hranijo, kajti golobi so vedno tam kjer majo kaj za jest.

2. Ne zaradi alkohola verjetno ne bojo pocrkali, samo malo bojo zadeti, pa se bojo pomoje radi vračali:D, sam ne jih pol odnest kam drugam, ker vedno najdejo domov, saj veš kaj se je zgodilo z tistimi v benetkah?:D
No le reši težavo:):)
LP, Marko
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

|klemen|(c) ::

Enga al pa dva mrtva goloba nekje blizu obesi pa se jih boš verjetno znebil. Pa upaj na nizke temperature, da ti ne bo smrdelo u sobo. :P

Rott-von-weiler ::

jaz sn jih nekaj cajta kr z zračno puško strelal pa pernati podgani to nič nipotem pa sn to puško malo friziral močnejšo fedro pa diabole malo nabrusiš pa goloba prelukna al pa jim raztopljeni strup za podgane v žgance al pa v kaj drugega zmešaš požerejo tak vse >:D>:D>:D

twosocks ::

Bodi ekolog. Pojej vsaj dva goloba na dan.>:D
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

freserovski ::

Ja majo vitamine, proteine, pa še zdravo se prehranjujejo haha. Namesto govedne to jej, no pa saj itak ni okužena:)
Ej kak si pa predelal zračno. Jaz tudi streljam, sam ne ptičev, streljam v tarčo.:)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Cr00k ::

ja pr nas smo use ptiče splasil za nou let..k je tolk pohkal :)))))

boha ::

hehe, sicer nimam nobene pametne, ampak ROTFL, ko tole berem... :))

||_^_|| ::

Pr nas u Domžalah smo mel tut encajt sranje s temi živalami, ampak so zdej dokaj istrebljene, ker si je folk puške ubodu..to je pomoje tanajbl zdraviu!:)

Simko ::

heh...pa vi bi vsi postreljali te uboge živalce :D

Hamburgeri ne bodo klapali, ker jih nihče ne hrani tukaj..ker sem v osmem nadstropju in imajo fajn razgled na sončni zahod, pridejo zvečer spat sem, pol se pa dve uri režejo pa ravsajo, kje bo kdo, oni ta glavni vse dol odganjajo, drugi pa vztrajajoin, pol pa je galama. Medtem pa seveda veselo serejo :(. Pol se pa zjutraj(ob prvem znaku svetlobe!) zbudijo pa začnejo z jutranjo telovadbo, nekaj sklec in spet mi izpade šop las! Samo, če dobro premislim, je stvar mogoče koristna....se vsaj nekaj o golobih naučim...brbl.
Mah, streljal jih verjento ne bom, razen če bodo vsi lasi šli....:\

ginekolog ::

Nekje sem prebral, da golobi tumasti ne prenesejo sedenja(stanja) na žici oz. čem ostrem. torej... napelji kako močno jeklneo žico točno tam, kjer običajno sediijo pa bo. ne pa ih hitro ubijat ubogih živalc... ... umret morajo POČASI in BOLEČE>:D>:D

BURn em ;)

pa ne se še vreč skoz okno simko.. mogoche se mi bos pri kakem kolokviju kdaj koristen :D

Jani

neo ::

Hm,saj pa goloba se da z navadno zračno dol spečt,ni je potrebno nič predelovat,samo v glavo moraš cilat...Si mogoče razmišlal da bi na okno obesil eno mačko v kletki.Imel bi hišno ljubljenko pa še golobov več nebi blo:D:D

ChiefThunder ::

Napel eno žico, pa jo dej pod napetost...
Al jih pa lepo pros, naj nehajo >:D

Simko ::

Žica verjetno ne bi bila slaba ja...O štromu sem že tudi razmišljal ....samo ni lih dobra rešitev 0:)
A res ni nihče slišal nič o tisti visoko frekvenčni napravici. Frekvenca bi naj bila previsoka za človeško uho.....

Ker, če jih bom streljat začel, bo to preveč mrtvih golobov v našem mirnem kraju
:8). Spodaj se majhni otroci igrajo in ne vem, če bi bilo lepo, ko bi krvavi golob padel dvema punčkama na gumitvist al kaj je že tisto :D

ChiefThunder ::

Najbrš mislš napravo na tak način k naj bi bile pasje piščalke, ki naj bi jo slišali sam psi, v tem primeru golobi. Zadeva pomoje obstaja, sam more tud koštat kr neki.
V vinogradih uporabljajo une pastirje, k piskajo sam tist je ful glasno.

||_^_|| ::

a ni to tko da ptičov štrom ne buta??

KamikazA ::

Pri nas, odkar šiptar mesni burek prodaja, ni več golobov, sploh!:D:D:D
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Yohan del Sud ::

Ja, ja... Hrčki rulajo... :\

Ark4nge| ::

Nastavi kakšno žico, al kej takega da ne bodo mogli gor sedet. Upam pa da jih neboš začel streljat!;(
Višje! Hitreje! Močneje!

ABX ::

Če jih z zračno zadaneš v glavo padejo skupaj za nekaj časa. Tako da če so na visokem (drevo) padejo na tla in crknejo. >:D
Najbolše da jih zastupiš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DoBri ::

hm...ja, golobi so nadležna & čudna stvar...:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Več nas je, manj nas ni.

Sfinga ::

... in ne moreš spat ... hmmm... uspavalne tablete! :) sam, nevem pa, a zate al za golobe ...

;)

gorenc ::

mogoce jih pa samo zebe. Spusti jih v stanovanje in bili ti bodo hvalezni.

whatson ::

hehehe.. eden izmed najbolj zanimivoh topicov do zdaj:D

Kako odgnati golobe? hmmm:) jaz sem brez konstruktivnih idej:\

Simko ::

Uh...danes sem pa dobre volje :))
Sem pobegnil za dva dni k prijatelci in uganite....niti enga goloba! :D Sem lih zdaj domov prišel, pa še tudi nisem nobenga slišal, tako da dobra volja še vedno traja...mogoce jim je brat kaj naredil, da ni ne duha ne sluha...hihi
Žica?Pa sej, samo moram nekak zraven prit, da jo gor prišraufam. Tam pa je vse posrano, kot sem že povedal...ni pa slaba ideja. Bom razmislil:\

McHregec ::

nabav si mačka :D

IR Babun ::

Tabol rešitev je zračna al pa frača.
Doma smo se golobov in vran znebil s fračo in zračno. Včash jh je blo k dreka, zj pa NITI enga več.
Stric pa je zračno uporabil za odstrel netopirjev, ki so se celo noč zaletaval u okn

Če nimaš ne zračne ne frače, si nekj ubod, cnej je športna frača, kšne 25 funtna gumica bi mogla zadostovat, pa k z logarjem ustreliš goloba u glavo, golob ta del telesa ma več ne
SCREW THE GOVERNMENT

Picero ::

Stara je ze tale tema, ampak meni je postala aktualna kaksen mesec nazaj. Namrec...
tudi pri meni so se naselili na podstrehi eni golobi tik nad oknom moje spalnice. Zjutri navsezgodaj... grugru... bem jim mater golobju... a ste med vsem tem casom ze odkrili kaksen sistem za odgananje teh letecih posranih podgan? Ne bi jih rad zastruplju, pa ne strelju, verjetno obstaja kaksen bolj human nacin da se jih splasi in odzene...

nurmaln ::

Nabavi si kanjo al pa sokola. Bodo šli golobi hitr papa.

mauzer ::

Če pogledaš po teh večjih stavbah v mestih, imajo na okenskih policah in na robovih nameščene takšne "bodice" in nikjer nobenega goloba v bližini >:D
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

mare_ ::

Čepki za ušesa. Delajo čudeže. Ne slišim smrčanja iz sosednjih sob, ne slišim čričkov, ki spomnijo sredi noči dreti in, ta-da, ne slišim kakršnikoli ptičev, ki jih je polno pod/na/ob naši strehi. Ne vem sicer, kaj za eni so (kolikor se spoznam na ptiče - se pravi nič - golobi menda res niso), so pa še toliko bolj tečni. Ob pol šestih zjutraj se spravijo čivkati in do desetih zvečer se ne umirijo. Imo je to najbolj enostavna rešitev :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

sverde21 ::

:D
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

M-XXXX ::

Ker je tole tema o nadležnih ptičih pa bom se svoj problem omenil:
Zraven naše hiše (100m) stran je en majhen gozdiček. Vsak večer ob ene 9ih se v tistem gozdičku začne dreti čuk (or somethink like that>:D ) Ta ptič se POTEM ČISTO CELO NOČ DERE in ob ene 7ih zjutraj pa neha. Nekaj sem že študiral o zračni, vendar predvidevam da ne bo pomagala- slabe izkušnje z srako>:D

Mercier ::

Nisem ravno ljubitelj golobov, ampak IMHO z receptom za piščanca ne moreš dosti zgrešiti. Probaj z rožmarinom. :)

Pyr0Beast ::

Glih nebi priporočal strelajanje ptic. Pač, a je tako narobe da se ti en ptič dere da bi ga mogu eleminirat? Če bi to veljalo za folk, v radiju dobrega kilometra okoli bajte nebi bilo veliko pešcev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

[SkA] ::

Kake ideje butaste, najbolje da jim povzročite še prebavne motnje ja, da ti ja poserjejo še bolj vse skupaj. Pa potem glej kako bodo prišli nazaj po hrano.

Anyway, kolikor jaz vem obstaja več raznoraznih inštalacij za okenske police/robove itd., ki poskrbijo da jim ni več lagodno - npr. da se ne more več normalno vsest pa sprehajat naokoli.
Google it up or something.

Highlag ::

Torej ekološka rešitev bi bila, da jim na pristajalno stezo namontiraš ježa. Ne vem sicer kako se zadevi reče strokovno, se pa da kupit. To je v bistvu pločevinast trak, ki ima vstavljene 10cm dolge bodice. No na teh bodicah ptiči ne morejo pristat. Če ne pristanejo tudi nimajo nekih hudih orgij....

Druga zadeva, ki bi mogoče delovala je če se pozanimaš kateri ptiči so njihovi sovražniki, in potem na okno nalepiš silhueto tega priča. Podobno imajo nalepljene ptiče na prozornih ograjah ob avtocestah, da se ptiči ne zaletavajo v njih.
Never trust a computer you can't throw out a window

T0RN4D0 ::

mačka monteri na polico :D

Bethrezen ::

al pa zazidi okn pa je problem rešen

berta ::

DominusSLO ::

Ma ponavadi se namestijo na kako poličko... Probajte nad to poličko napeti eno zajlo ali laks, da ne bodo več imeli prostora.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

IgorGrozni ::

Pyr0Beast ::

Kaj pa če bi Ti naredil eno poličko golobom, ki bi bila lepša in bolj oddaljena od tebe, tako, da bi se golobi tam gor preseravali in tvoji polički dali mir?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

b ::

krneki0001 ::

Najdi kakega mačka, prinesi ga domov, pogosti ga z mlekom in potem ko bodo golobi začel delat nemir spusti k njim mačka, pa nej jih podavi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lastovicje gnezdo na fasadi

Oddelek: Loža
4912513 (4765) ;-)
»

Poškodba ptičje peruti

Oddelek: Loža
91295 (703) forplan
»

Kam so izginile vse domače ptice stalnice - taščice, siničke, liščki, vrabci, škorci,

Oddelek: Loža
3016480 (15226) mihaf
»

Vedno več vran?

Oddelek: Loža
355096 (3602) DOOM_er
»

Golobi hitrejši od ADSL-a

Oddelek: Loža
382499 (1542) BigWhale

Več podobnih tem