» »

SiOL - DNS mrk

SiOL - DNS mrk

ThinMan ::

Ahh, kaj bi komentiral, samo da obvestim da SiOL DNS strežniki ne delujejo.

Edit: Ne dela več kot 1 uro - vzdrževalna dela ?


lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"
  • spremenil: ThinMan ()

wishmaster ::

Ja mrk je bil od polnoči pa do treh zjutri.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

-_- ::

Sej če uporabiš Arnesove DNSje ne bo nič narobe. Samo 'promet' delaš Arnesu namesto Siolu.

Bakunin ::

SiOL DNS tako ali tako NE DELAJO pravilno - "cachirajo" podatke, ceprav so le-ti ze zdavnaj potekli.....

V slovenskih omrezjih lahko zato uporabite Arnesove DNS - 193.2.1.66 ter 193.2.172

AndrejS ::

Vsi DNS stežniki cachirajo podatke !

Bakunin ::

.SiOLovi ne upostevajo TTL in "cachirajo" ne glede nanj vsaj kaksen dan.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

fizolcek ::

Maš kakašen primer? Na splošno, to da ne upoštevajo TTL je larifari.

trnvpeti ::

fizolcek, bakunin ima prav
na zalost

kriko1 ::

Spet nekaj mrkuje - hvala za dnsje, bom uporabil ob naslednjem problemu (verjetno čez kake pol ure :D ).

BigWhale ::

Se je kdo vprasal, ce so pri Arnesu veseli, da uporabljate njihove DNS serverje?

Tero ::

Inštalirajte si svoj dns server pa je.;)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

volkec ::

BigWhale, če ne bi bili bi dostop do DNS-jev omejili, kot je to naredil siol? :))

Bakunin ::

arnesovci bodo to pustili odprto, ker jim je to lazje kot pa popravljati "PEBKAC". 0:)

fizolcek ::

trnvpeti: dej nastavi nizek TTL, spremeni zapis, pa mi javi kaj se ni osvežilo in kje, hvala

Gandalfar ::

OpenDNS | Providing A Safer And Faster Internet

208.67.222.222
208.67.220.220

Bakunin ::

fizolcek - daj preveri na siol dns TTL ter SOA zapis za sioff.net ter poslji sem.

ender ::

$ dig soa sioff.net

; >>>> DiG 9.3.4 >>>> soa sioff.net
;; global options: printcmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER>>- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 54977
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 0

;; QUESTION SECTION:
;sioff.net. IN SOA

;; ANSWER SECTION:
sioff.net. 60 IN SOA hydra.sioff.net. root.sioff.net. 2007101000 28800 7200 1209600 10800

;; Query time: 28 msec
;; SERVER: 193.189.160.13#53(193.189.160.13)
;; WHEN: Wed Oct 10 12:07:13 2007
;; MSG SIZE rcvd: 74
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Bakunin ::

in zdaj?

b ::

Očitno ne cachirajo več dlje kot je nastavljen TTL, ampak pred kakšnim tednom mi je bilo rečeno, da je bilo tako. Morda Bakunin osebno, morda mi je povedal kdo drug, ki mu glede tega zaupam in takrat nisem šel sem preverjat, sem pa zdaj. 193.189.160.13 mi je po dobri minuti vrnil nov SOA, tako da problema kot kaže ni več. Nisem pa preveril 193.189.160.23.

Bakunin ::

par tednov nazaj so nekaj "nadgrajevali" e-postne streznike, lahko da so (koncno) popravili tudi DNS streznike;
da se obnasajo kot se DNS morajo. {rfc terorist press}

se vedno pa jim, glede na njihovo "zgodovino" taksnih in drugacnih "napak", ne bi ravno zaupal, da stvari sedaj "res delujejo"....

fizolcek ::

noben ni nadgrajeval poštnih strežnikov, noben ni "popravljal" dns strežnikov, prosim ne trosi bedarij. Če imate kakšen konkreten problem kar napišite, pa se bo pogledalo, natolcevanja v smislu "ne upoštevajo TTL" pa prihranite za kam drugam.

trnvpeti ::

ni natolcevanje
imam najmanj 10mailov od administratorja na siolu
v smislu. dns vam ne deluje, siol admin, ja deluje
potem pa dig od domene, arnes, t2 recimo lepo vraca, siol ne
siol admin, ja, bomo pogledali, in potem deluje, in to kaksen teden
potem pa spet isto
add: pa vedno siol administrator zeli tocno domeno, da mu ni treba restartat celotnega cache-a
in takrat mu lahko uturis drugo domeno, in vidis , da ne deluje pravilno dns

fizolcek, verjetno si admin na siolu
tako, da si sigurno dobil kaksen moj mail
ce nisi admin, pa tako opazis, da vsake toliko casa pade siol dns, ali pa ima probleme
in zanimivo, se ne spomnem, kdaj bi imel recimo arnes nazadnje problem z dns
in seveda zaradi tega zaupas arnesu, siolu pa ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Bakunin ::

o nadgradji/posegih na streznikih je nekaj casa nazaj prislo obvestilo, ampak ocitno tega (se) niso uredili.


torej so se stvari "magicno" same popravile....kot ponavadi pri TS. :\

Matko ::

>noben ni nadgrajeval poštnih strežnikov

Bi bil že skrajni čas, da bi jih. Ciljam na:
* brezplačen SPAM filter
* urejeni strežniki certifikati (tisti čudni testni je v uporabi že vsaj dve leti)

fizolcek ::

Nisem DNS admin, kakor vem je običajen problem za to kar navajaš, da stranka preseli domeno na druge DNS strežnike, pa pozabi obvestiti TS/siol. To seveda samo 11 in 12, 13 in 23 morata vedno vračati pravilne zapise. Ker imaš tako pogoste probleme, napiši še tukaj, ko se bo spet zgodilo. Pada pa DNS ne, samo DNS težko deluje, če nima linka v tujino, ampak ker uporabnikom ne resolva naslovov, avtomatično sklepajo da ne dela DNS.

SPAM filter je zastonj (na osnovnem poštnem predalu), samo vklopiti si ga moraš. Certifikat pa bo, nekoč :) , pa ne self issued :D

trnvpeti ::

fizolcek, nazadnje dns NI deloval v ponedeljek ponoci
torej dns pada
ni bila prestavljena domena od siola, ampak je bil dodan nov A record, pa je bil spremenjen
in arnes in t2 sta to prepoznala, siol po 1 tednu ni tega sam naredil, ampak je moral en administrator to narediti na roke!
ceprav je trdil isto kot ti :)
si siguren da ne delas na TS? :)
link na tujino :) in ce je domena .si, a to resolva v tujino?

dolenska ::

a zatooo men ni delal net. pa sem šel prec pogledat, če je povezan. sj sm vedu da so neki počel. ampak k bi vsaj prej kj povedal.

SaXsIm ::

zakaj spamfilter na siolu ni zastonj?!
SaXsIm

fizolcek ::

dns JE deloval v ponedeljek ponoči, kaj misliš da se 4 kište redno usuvajo ob istem času? če ti ne moreš niti do ene je verjetno bolj vzrok nekje v omrežju a ne? In ja, tudi meni se je zgodilo iz preješnega petka na soboto, da nisem mogel do celega 160 omrežja na Siolu. S tako malo podatki ti ne morem pomagati, edino kar lahko je rečem, da če DNSi ne bi refreshali pravilno spremenjenih zapisov, bi bili bolj en drek vredni. Če mora DNS strežnik timeoutati 900 od 1000 requestov, verjami da kmalu ne bo resolval nič več.

SaXsIm: Spam filter je zastonj, vklopi si ga na servisnih straneh.

sasox ::

No fizolcek ne seri in ne nabijej :) Ne vem zakaj moras zagovarjat nekaj, kar ne drzi popolnoma. Ali ti to pise v pogodbi? :) No verjetno si prebral tisto postavko, ki govori o tem, da bos tudi izven delovnega casa branil dobro ime podjetja. Jea right...

To kar je nekaj folak govorilo o neupoštevanju TTL drži. Predvsem 11 ga serje big time sem pa tja. Dejstvo je to, da ne deluje tako kot bi moral. Kar bi se pa lahko v tokih letih ze dalo zrihtat. No ja, na TS očitno bolj težko. :)

Pa prosim ne mi prihajat ven s takimi lame odgovori. Dejstvo je, da na TS marsikaj ne deluje tako, kot bi moralo. Da pa se ne bo kdo zapičil v tole preveč. Tudi na drugih operaterjih marsikaj ne štima. Ponavadi še kaj več zadev... Popolni sistem pa tako ali tako ne obstaja.

b ::

11 in 12 nista vec resolverja za stranke. Mislim, da sploh ne odgovarjata vec za domene, za katere nista authoritative. Govora je bilo o aktualnih streznikih za stranke, 13 in 23.

Je pa res to, kar je rekel fizolcek - velikokrat sem ze reseval tezave tipa "nasa spletna stran s Siola ne deluje", ker je nekdo premaknil domeno stran, ni pa obvestil Siol-a o tem. To se sicer dogaja povsod, ampak pri Siolu je pac najbolj opazno, ker ima ogromno strank in se prej opazi.

In ja, par tednov nazaj Siolovi DNS-i (13 in 23) NISO delovali. Par ur ponoci. In ni bil noben problem s tujino, dejansko ni bilo odgovora na DNS zahtevke, preverjeno takrat. Se zgodi, ni konec sveta, ce ni prepogosto. Meni je bolj problem, ko mi doma tedensko crkuje "zagotavlja Telekom" povezava. In je to edini broadband, ki ga lahko dobim. In ne crkuje moja linija, ampak povezava od centrale naprej. Juhu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nslookup "No response from server" taurus-1

Oddelek: Omrežja in internet
142221 (2014) Bakunin
»

DNS osvežitve pri internetnih ponudnikih

Oddelek: Omrežja in internet
92265 (2059) Gost
»

Seznam DNS strežnikov slovenskih ponudnikov internetnih storitev:

Oddelek: Omrežja in internet
1610392 (9819) Tilen
»

DNS ne delujejo?!

Oddelek: Omrežja in internet
101518 (1280) Bakunin
»

Linux - konfiguracija domene

Oddelek: Omrežja in internet
221703 (1484) EagerWolf

Več podobnih tem