» »

katere zivali jemo?

katere zivali jemo?

Gandalfar ::

Ali obstaja kaksen pameten kljuc po katerem bi lahko ugotovil katere zivali se je in katerih ne (v nasi druzbi/kulturi seveda).

Zakaj npr. jemo (kot druzba seveda) medvede, ne pa lisic in volkov?

Phoebus ::

Mogoče je medvedje meso dobro, volčje in lisičje pa ogabno ;)

Tic ::

V petek sem jedel raco, potem pa še konja. Poleg 'standarnih' mes, bi pa še marsikaj probal, zakaj hudiča pa ne?? Od kenguruja naprej.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Daliborg ::

hjah, jest bi rekel da vsa ziva bitja jemo. Sedaj tesko pa recem ce to drzi za Slovenijo ce si na to ciljal. Enkrat smo med kolegi imeli debato in prisli do zakljucka, da v primeru ce bi tuja bitja iz vesolja "marsovcke" spoznali in bi navezali druzbene stike bi jih prej ko slej probali uporabiti kot hrano. (glede na to da ljudje tudi ljudi jedo)

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

imagodei ::

Načeloma velja, da jemo rastlinojede ali vsaj vsejede živali, ne pa izključno mesojedih. Vsaj za kopenske živali je to kar dober ključ.

Medvede jemo (kot družba), ker so pretežno vsejedci, volkovi pa so mesojedci. Tigrov, levov, sov, lisic ipd. načeloma ne jemo ker je meso mesojedcev menda zanič.

Kar je prehranjevanja s psi in mački, je itak eno samo preseravanje. Meso ni dobro, ampak baje dobro vpliva na potenco, na rast jošk, na možgane - skratka, če ješ pse in mačke, živiš najmanj do smrti. :\

Druga pesem je seveda tam, kjer je hrane relativno malo - Eskimi jedo tudi mesojede živali.

Iz te kategorije padejo tudi vodne (morske) mesojede živali, ki so po večini dobrega okusa (tune, lignji, hobotnice,...)
- Hoc est qui sumus -

Izi ::

Nobenih pravil ni.
Ješ lahko sicer vse, ampak nekatere živali je težje ujeti, so bolj redke ali pa so celo zaščitene.
Jemo torej tiste, ki so boljše po okusu in jih je lažje gojiti. Nobena huda znanost okoli tega.

Jemo večinoma živali, ki se prehranjujejo vegetariansko, ker so bolj zdrave, bolj okusne in imajo mehkejše meso.
Tako so najbolj primerni konji, krave, prašiči in ovce
Najbolj okusne pa so seveda pernate živali kure, purani, noji, fazani, ... ... ptice selivke so pa zaščitene ampak menda zelo okusne >:D

Volk in lisica sta hudo redka, gojiti v kletkah se jih ne da, poled tega pa sta zveri, ki sta stalno v gibanju in njuno meso nikakor ni kakšna poslastica. Trdo in neokusno.
Psov in mačk je sicer dovolj ampak tudi to sta mesojede zveri, katerih meso ni nič kaj dobro pa še kakšno bolezen boš hitro staknil, ker take živali pojejo precej svinjarije, ki se potem vse prenese nate.
Medvedi, srne in podobna divjačina tudi niso ravno pogosto na naših jedilnikih. Jih je zanimivo probati od časa do časa, ampak to je dokaj trdo meso, ki ima sicer svojevrsten okus, ampak če smo pošteni se ne more primerjati z mesom pernatih živali.

Ribe in ostala morska bitja pa se ne štejejo med meso. To so že morski sadeži, ki jih jedo celo večina vegetariancev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

kixs ::

Na okus se ti navadis oz. naucis, ko se pocasi kot otrok navajas na razne jedi (okuse).

Kot primer dam pivo. Ga sicer vcasih spijem, vendar okusno mi pa ni. V 99% raje narocim kaj drugega. Poznam pa nekaj ljudi, ki so od malih nog pili pivo, najprej seveda brezalkoholno, pa ga zdej pijejo kot sok. 8-O

lp

DimmniBurek ::

Aviacija FTW. Vsak dan, že skor eno leto jem piščanca/purana pa se ga še zdaj nisem naveličal>:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

madmitch ::

Načeloma velja, da jemo rastlinojede ali vsaj vsejede živali, ne pa izključno mesojedih. Vsaj za kopenske živali je to kar dober ključ.

Medvede jemo (kot družba), ker so pretežno vsejedci, volkovi pa so mesojedci. Tigrov, levov, sov, lisic ipd. načeloma ne jemo ker je meso mesojedcev menda zanič.


Predvsam zato, ker so tudi mrhovinarji.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Izi ::

madmitch, medved je mrhovinar in rastlinojedec, pa ga vseeno jemo.
Medved nikoli ni bil lovec. Poje žival, če jo najde mrtvo ali pa če že ubije kakšno nebogljeno ovco, jo večinoma zakoplje in poje kasneje.
Medved vedno zelo pazi, da ne porablje energije po nepotrebnem, ubija samo kadar se počuti ogroženega.
Nikoli ne boš videl medveda, da bo drvel po gozdu za kašnim zajcem ali srno :D

Torej jemo tudi mrhovinarje.

Avby ::

Prav vse se je. Če ne vrjameš pa povej kaj ne jemo? Če ni strupeno se je. Če se ne je pa se ne je zato ker je drugega - boljšega več.

opeter ::

Recimo jaz bi pojedel našo tajnico. Tak mi gre na živce... ;((

pecorin ::

Ribe in ostala morska bitja pa se ne štejejo med meso. To so že morski sadeži, ki jih jedo celo večina vegetariancev.

NOBEN vegetarijanec ne je rib in morskih sadezev.

Gandalfar ::

res je, temu se tehnicno rece Pescetarianism - Wikipedia, the free encyclopedia - ampak v sloveniji se temu rece vegi, face it

Avby ::

Naslov je katere živali jemo. Mene pa zanima katere živali ne jemo?

madmitch ::

madmitch, medved je mrhovinar in rastlinojedec, pa ga vseeno jemo.

Že, vendar je pretežno rastlinojed, ni pa izključno mrhovinar. Jastreba, hijene in podobnih verjemi, ne bi jedel, ker njihovo meso smrdi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

whatever ::

Enkrat sem z mule po nakljucju zdownloadal en pdf, kjer je bilo opisano, kako okusno pripraviti cloveka za vecerjo. Baje so najbolj okusne riti mladih punc, ki pa se morajo pred zakolom baje postiti 3 dni, da je meso bolj okusno. Baje pa mamo podoben okus kot piscancije meso. Zraven je bil recept za brusnicno omako.:O
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

BigWhale ::

How To Cook Human Mean With Cranberries.pdf

A to si po nesreci downloadal? ;>

Sicer pa, je se vse. Odvisno kje si pac doma in kdo te je vzgajal... :)

Slovenec: "Fuck! Ti kitajci jedo pse!"
Hindujec: "Fuck! Ti slovenci jedo krave!"
Muslimian: "Fuck! Ti hindujci jedo prasice!"

Nekateri jedo celo zive zuzelke... In tako naprej.

Ribe so pa meso, tako kot prasici in psi. To, da ribe niso meso, se mi zdi, da je zacela uvajati cerkev.

whatever ::

Mislim da je bilo to ja.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

oolh ::

Najdemo lahko celo vrsto ključev, ki pa so vsi po vrsti: ali arbitrarni ali pa ne prestanejo logičnega premisleka in ne nasitijo intelekta. Pod to dvoje lahko uvrstimo večino zgornjih razdelav, ki koreninijo v verskih zapovedih, estetskih oz. ožje-kulturoloških principih (žremo tisto, kar so jedli starši in ljudje v našem okolju) ter novodobne obsedence z (dozdevno) zdravimi načini izbire živil. Da ne jemo strupenih živali, je edina izjema med navedenimi primeri.

Sam mislim da obstaja zgolj en dosleden ključ, in ta se imenuje: Lakota!
Kot pravi slovenski pregovor: "V sili hudič muhe žre!". Ali pa človek človeka.
opomba: (Na Stalingrad in Ande nismo pozabili)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oolh ()

A. Smith ::

Menda so našim sosedom, Italijanom precej všeč mački. Okus naj bi imeli kot piščanec.

Zanimivi so recimo tudi Japonci. Ena njihovi specialitet je tudi Vespae Mandarinia Smith - ocvrti japonski sršeni.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Izi ::

oolh: Da ne jemo strupenih živali, je edina izjema med navedenimi primeri.

Tole pa ne bo vredu.
Strupene živali NISO strupene. Tukaj je malo besedne igre :D
Strupene živali nimajo strupenega mesa, proizvajajo strupe iz posebnih žlez, ampak meso teh živali je pa popolnoma nestrupeno in celo zelo okusno.
Kače na primer so odlične za kakšno juho :D
Celo mislim, da ne obstaja žival, ki bi imela strupeno meso.
Niti ni logično, ker noben organizem znotraj ne zmore prenašati strupa zato tudi nobeno meso samo po sebi ne more vsebovati strupa, razen če je vanj prišlo od zunaj z hrano ali pikom kakšne strupene živali, ampak taka žival potem umre.
Lahko ješ vse od najmanjših črvičkov, polžev žab pa vse do največjih slonov brez bojazni. Pametno je samo preveriti s čim se je tvoja žrtev prehranjevala za časa življenja.
Edino pri insektih bi bil jaz previden. Za kobilice sicer vem, da so panirane odlične :D , za ostalo zalego pa nisem ravno prepričan.

Tako, da po moje pri mesu ni bojazni, da se boš zastrupil, če seveda žival ni poginila zaradi kakšnega strupa ali bolezni.

Je pa ogromno možnosti, da se zastrupiš z raznoraznimi rastlinami, saj jih je skoraj polovica močno strupenih.
Zaradi gob umre kar precej ljudi vsako leto, tudi kakšne vabljivo rdeče jagode na kakšnem grmu te znajo hitro spraviti pod rušo.

oolh ::

Bo držalo.

Želel sem predvsem povdariti, da je človek (morda edini) resnični vsejed. Ni beštije, ki je ne bi požrl.
(Mnogi žrejo lasten drek, kot vidimo vsepovsod naokoli.)

...

Tematika je vsekakor pikantnejša kot se kaže na prvi pogled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oolh ()

Barakuda1 ::

Tako, da po moje pri mesu ni bojazni, da se boš zastrupil, če seveda žival ni poginila zaradi kakšnega strupa ali bolezni.


Ne spomnim se točno naslova oddaje, vendar se spomnim, da je bilo rečeno, da meso severnega medveda ni užitno.

Menda so pomrli člani neke polarne odprave, ker so uživali meso tega belega lepotca.

Točnega razloga smrti zaradi zaužitja tega medveda, pa se sedaj ne spomnim.

Saladin ::

Jetra polarnega medveda imajo izjemno visoke količine vitamina A (če se ne motim).

Hipervitaminoza z vitaminom A pa je življensko nevarna.
Meso je užitno.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Daedalus ::

Če se prav spomnim tegle dokumentarca, so severni medvedi okuženi z nekimi zajedalci in če ješ njihovo meso neustrezno priprevljeno, še sam fašeš 'obiskovalce'>:D Še link do parazitov.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

opeter ::

Daedalus, pa kaj ti nebi prekuhal medvedje meso? Jaz bi kot prvo prekuhal, potem pa še v pečico. :)

Daedalus ::

To že, sam če zabredeš takole, kot je ona odprava, boš težko našel dost drv za spodoben ogenj0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

civic_ ::

jemo skoraj vse, medved je tudi okusen.
Ne vem zakaj nekateri ne jedo konjev...
če bi bil pes na meniju bi ga verjetno poskusil.

poglej si v sveto pismo(stara zaveza) katere živali se je in katere ne(čiste in nečiste živali). Razen mehkužcev in prašičev večina velja tudi za naše razmere.

LordTado ::

Pri nas je en prodajal zajce italijanom,ampak niso bli zajci ampak mački:)
Pa so drug teden pršli nazaj če še ma kej ker so tko dobri tile zajci :)

Ne veš kaj ješ še posebej ne v klobasah,hrenovkah,itd...
Tudi piješ ne veš kaj...,en poznanec dela na fruktalu,in mi je rekel,da se včasih vozi tako sadje not,da morš met masko gor:)
Pa pol vse z kemijo ubijejo in mi to spijemo...

;-) ::

Nimam nekih predsodkov kaj jem, če je dobro jem, pa če bi mi rekli na koncu da sem jel mačko, jebeš pač sem in bi drugič spet.

Drugače pa roko na srce svinja ni nevem kako dobra pa jo jemo oz. se jo zelo velik odstotek proda od vsega mesa. Najraje imam teleta in jagnje (za pleskavice, čevape itd.), tudi zajec ni slab, govedina (zrezki), kuro, gos, raco.

Obstaja kaka restavracija v Sloveniji ka se da probat npr. kačo, žabje krake itd.?

KoMar- ::

PacificBlue ::

Kake teme se znajdejo vse na slotechu..:))

Drugače ne jem mesa, samo mislim pa da najslabše bi bilo za jest mrhovinarje.

Enkrat sem z mule po nakljucju zdownloadal en pdf, kjer je bilo opisano, kako okusno pripraviti cloveka za vecerjo. Baje so najbolj okusne riti mladih punc, ki pa se morajo pred zakolom baje postiti 3 dni, da je meso bolj okusno. Baje pa mamo podoben okus kot piscancije meso. Zraven je bil recept za brusnicno omako.


V mladini je bil en dober članek o tem. Pa po netu so krožile tudi fotke indonezijskih kanibalov, ki jedo pečene dojenčke..šokantno v kaj vse se lahk spusti človek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645111383 (103066) noraguta
»

Velik si kolikor imaš veliko srce! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26453179 (47550) zlobcek
»

V Belgiji uvedli en dan v tednu izključno vegeterjansko hrano (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1349086 (6247) BigWhale
»

Hrana za Homo Sapiensa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19711893 (9996) Thomas

Več podobnih tem