» »

Kako se naučiti pogovorne nemščine?

Kako se naučiti pogovorne nemščine?

Avby ::

Torej kako bi se naučil govoriti povprečno dobro nemško v dveh letih nekje, pa da me nebi preveč obremenjevalo?

Poznam ne nemcev, z učbenikov se nerad učim - posebej ne slovnice, v nemško govoreče kraje ne zahajm.

Zakaj bi se sploh učil? Ker bo morda v prihodnosti to mi se obrestovalo. Zdaj len nisem ampak jezika popolnoma nič ne znam in nevem sploh, kaj bi delal, da bi mi malo prišel v uho glede na to, da nimam z ljudmi, kateri govorijo nemško nikakršnih stikov in da nemških kanalov z slovenskimi podnapisi ni.
  • spremenil: Avby ()

hokuto ::

ce znas anglesko, potem imas tu "german for english speakers" (med ostalimi jeziki): trymango

in pa se community based varianta kjer se lahko pogovarjas z drugimi ucenci: livemocha

mango sem na hitro sprobal in zgleda kar uporabno, drugega sem pa samo spravil link, ker se mi zdi posrecena ideja.
doke!

username ::

Hm, naslov teme ni povsem natančen - o učenju pogovornega jezika se ponavadi govori, če nekdo že nekaj zna, pa bi rad jezik obvladal precej bolje...

Skratka, praviš da nemško še ne znaš - prvi korak je torej naučiti se osnove, pri čemer dvomim da bo šlo kako drugače kot da se vpišeš v jezikovni tečaj kake kvalitetne jezikovne šole - nisem prepričan, če boš sam doma s knjigami prav daleč prišel.
Brez učbenikov in predvsem slovnice tudi tako vsekakor ne bo šlo (mislim, kako si pa predstavljaš učenje jezika brez slovnice?)

Nemških kanalov s slovenskimi podnapisi res ni, pa itak se tako zlepa ne boš ničesar naučil, dokler nimaš nekaj znanja.
Lahko si pa pomagaš, če bi lahko lovil nemško verzijo MTV-ja - vsaj pred časom so vrteli veliko ameriških showov (Pimp my ride etc) v originalu in z nemškimi podnapisi.

Ampak kot rečeno, če misliš da boš samo ležal, gledal TV in se kaj naučil jezika - močno dvomim da ti bo uspelo.
Vsi smo slišali, da so se Primorci (tudi na Goriškem) naučili precej italijanščine, ko so kot mulci gledali risanke in filme na italijanskih TV postajah - ampak to je drugače, to so res gledali vsak dan in v starosti, ko je človek najbolj dojemljiv, pa še to ne vem, koliko res pravilno obvladajo.

Če si izbereš dober jezikovni tečaj in pridno delaš, pa se tudi v dveh letih da kar dobro naučiti, posebej če imaš malo talenta za jezike in si pripravljen vložiti nekaj truda. Meni je tako uspelo v dveh-treh letih dokaj dobro naučiti se francoščine recimo.

Najboljša varianta pa bi bila, da bi se po kakih dveh letih intenzivnega učenja jezika preselil za pol leta ali leto v Avstrijo ali Nemčijo in tam živel ter delal ali študiral, potem pa so res možnosti da dobro obvladaš.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Gandalfar ::

Kot dodatek k vsem kar je username povedal, si pa lahko sposojas region 2 dvd-je, ki imajo navadno tako angleske kot nemske podnapise (mogoce kateri tudi slovenske) in nemski audio track

kixs ::

Gres za 2 tedna v Nemcijo/Avstrijo... ;)

Avby ::

Bom kasete najprej. Bomo vidli.

TechBeats ::

Ampak kot rečeno, če misliš da boš samo ležal, gledal TV in se kaj naučil jezika - močno dvomim da ti bo uspelo.

LOL ampak glih tko sm se jst nauču nemščine, že k froc od tm ene 6leta naprej sm gledu nemške programe, in zdej več al manj use razumem kar govorijo pa pišejo, tko če gledam recimo celovečerca, mi je tko k da bi skor u slovenščini gledu. Edin pisat, dobr izgovarjat pa ne znam kej preveč :8) .
AciD TriP

AlexP ::

Zloudaš si nemške Simpsonove, South Parke, Futurame, itd... Poiščeš na netu pripadajoče nemške transkripte. In probaš v glavi premlevati smešne situacije, po nemško seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlexP ()

username ::

LOL ampak glih tko sm se jst nauču nemščine, že k froc od tm ene 6leta naprej sm gledu nemške programe, in zdej več al manj use razumem kar govorijo pa pišejo, tko če gledam recimo celovečerca, mi je tko k da bi skor u slovenščini gledu. Edin pisat, dobr izgovarjat pa ne znam kej preveč
Saj sem že jaz napisal no - ja, da se dosti naučit, če to gledaš dolga leta kot mulc, ker pač gledaš veliko ur vsak dan in tako mladi otroci se hitro učijo (kar vsrkavajo novosti in znanje).
Ampak:
A) ali ima avtor teme časa 5 let vsak dan 3-4 ure ali več gledat TV?
B) a je avtor teme 6-letni mulc? starejši si, težje se učiš (razen če se ne lotiš sistematično).

In kot si sam napisal - razumeš, kaj govorijo, ne znaš se pa izražati. "obvladati jezik" pa pomeni predvsem to, da lahko v tem jeziku (kolikor toliko pravilno) govoriš (in pišeš).
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Avby ::

Meni veliko pomeni že če razumem. Potem je lažje. In sam tudi zagovarjam teorijo da ob gledanj tv kjer so podnapisi se da več naučiti kot v šoli za knjigo. Predvsem kaj se tiče razumevanja.

Tako sem se sam dobro naučil 1 tujega jezika. V šoli pa o njem zelo malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

koyotee ::

Tud js sm kot mejhn gledu simpsonove na pro7, ter cartoon network, in znam nemško dost, poleg tega sm jo meu še u sš 4 leta. Če boste mel otroke, jih posadte pred tuje risanke, bo vsaj nekaj koristi :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tr0n ::

Kot froc sem se naucil nemscine do te mere, da sem jo razumel in govoril brez problema samo z gledanjem nemske televizije se preden smo v 4. razredu OS zaceli z njo.

Pa naj se kdo rece, da TV slabo vpliva na otrocad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

The_hammer ::

Tudi jst sm se prek TV-ja naučil ogromno. Sicer ni bla glih nemščina ampak bolj angleščina. No point tega je pač, da sm sam sebe presenečal v šoli ali kjerkoli drugje velikokrat sm vedel besede ali pomen stavko ko noben od sošolcev sploh ni zastopil, še meni ni čist najbolj jasno kako sm vedel, pač zdelo se mi je znano... Priporočam ti vsaj poslušanje prek kaset, mogoče zraven kako porisano knjigo za malčke :P pač nekje moreš začet z osnovo, pa mogoče kak tečaj, če imaš denar in/ali čas,...

Lp
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Vikking ::

Zanima me če še kaj druga poleg "mango-ta" obstoja od software za suport pri učenju tujega jezika. Pač poleg tečaja, bi rad še kaj več spoznal, se naučil. Zanimam se sicer za Italijanščino.

Gandalfar ::

rosseta stone

Tody ::

V šparu prodajajo neke CD za male pare (3-5 eur) in za začetek je tisto čez glavo zadost... Neke fraze pa potem stavki,... tok da znaš naročit za pit in jest in podobno. Dobro pogovorno boš znal pa le in samo z pogovorom :)

koyotee ::

s pogovorom
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

c3p0 ::

Pimsleur ima kar dobre avdio tečaje, le poslušaš in ponavljaš. Snov se dosti ponavlja in utrjuje, meni je precej pomagalo pri nemščini. Priporočam.

Daliborg ::

Poznam ne nemcev, z učbenikov se nerad učim - posebej ne slovnice, v nemško govoreče kraje ne zahajm.


Jah potem ti pa ni pomoci >:D

Kolega se je v 1,5 let naucil aktivno pisati in govoriti Španskega jezika, ko je bival tam.
Jaz sem imel vse skupaj v casu solanja 5+1(tečaj) let nemscine (resda nisem bil za ta jezik zagnan), pa imam bolj pasivno znanje nemscine.

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

grex ::

Daleč najhitrejša varjanta je, da si najdeš izključno nemško govorečo poletno romanco, na tak način se še hitro tudi pogovorne kitajščine naučiš. Nisi sicer povedal, koliko si star - če si dovolj mlad, je to najbolj poceni rešitev, zelo je učinkovita pa še zabavaš se zraven. Edini catch je, da bo poletna romanca govorila angleško (no ali pa da obstaja slovenska romanca >:D ).
Lahko pa si tudi najdeš nemško govoreče znance/prijatelje, hodiš z low-cost airline na 3 tedne tja. Bo podobno učinkovito. Npr. šel bi sam na oktoberfest (brez prijateljev).

Tečaji v tujini so ti tudi dobra stvar, če si jo lahko privoščiš (3 tedne intenzivni tečaji v tujini, kjer živiš pri kakšni nemško govoreči družini).
To s kasetami/cdji, southparki in podobno ti pa lahko rata, lahko pa tudi ne - do poletja vsekakor ne bo škodilo.

SmeskoSnezak ::

Kje in kako pa se lahko clovek nauci bolj nemscine, za znanstvene vede? Strokovno izrazoslovje, ip.? Obstajajo kaksne spletne strani, kjer lahko pises in preverjas nemsko slovnico?
@ Pusti soncu v srce... @

klihk ::

grex je izjavil:

Daleč najhitrejša varjanta je, da si najdeš izključno nemško govorečo poletno romanco, na tak način se še hitro tudi pogovorne kitajščine naučiš. Nisi sicer povedal, koliko si star - če si dovolj mlad, je to najbolj poceni rešitev, zelo je učinkovita pa še zabavaš se zraven. Edini catch je, da bo poletna romanca govorila angleško (no ali pa da obstaja slovenska romanca >:D ).


Zakaj kitajščine ?

next3steps ::

BTW Učenje nemščine za več kot dobrega govorca angleščine traja 6 mesecev oziroma do 3, če si pripravljen vložiti več časa.
Kitajščine bi se moral naučiti v slabem letu, če si pa taprav slovenc, ki razume vsa slovenska narečja in zna izgovoriti tisoč in en glas (wazzup, LJ, where is your Ü/Ä/Ö/Ë/AË ? ) pa še prej.

OP, a že znaš nemški?

nekrofilijia rulz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099736 (22363) NewHope
»

Nemški jezik (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6413175 (10643) noraguta
»

Učenje tujega jezika

Oddelek: Loža
246251 (780) fosil
»

Francoščina ali Nemščina ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9214452 (12989) trancer01
»

Kako se naučiti tuji jezik tekoče?

Oddelek: Loža
3717245 (13186) lobo_feroz

Več podobnih tem